Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

tatolu
3. nov 2009

Ahojte hviezdy 😉
Včera som trošku pracovala na otázkach z ekonomiky a keď som prišla k daniam, zistila som, že takých 20 strán chýba 😠 , takže budem musieť vrátiť do knižnice a zobrať druhú 😔
No zas nemám čo robiť 😀

maruschka
3. nov 2009

janka, Dianka má dnes narodky...Všetko naj, naj, naj, naj, najkrajšie a najlepšie drobčekovi želáme.. 😵 😵 😵 😵 😵 Už je to veľká kočka, ako to letí. 😵

jalao, tak čakáme spolu na tú múzu.. 😀 😀 😀 Ale dnes tie materiály snáď chytím aspoň do ruky a prečítam pár strán. 😉

janka potom mi prosím ťa napíš, ako prebiehali skúšky, ja sa už trasiem od dnes.. 😖

tatolu, mať tak tvoje nadšenie pre učenie..Mňa sa to držalo prvé dva roky a teraz sa k tomu neviem nejako dokopať..Čím to asi tak je, asi preto, že sme mali strašne dlhé prázdniny a teraz neviem nejako naskočiť na vlak.. 🙂

tatolu
3. nov 2009

Janka, tiež Dianke prajem všetko najlepšie 😉
Jani a dnes sa neuč, však máš sviatok aj Ty 😵

duskaf
3. nov 2009

Ahojte kočky. Dlhšie som sa neukázala.
Včera mi prišiel papier na zaplatenie školného za to, že už som vo svojom živote jednu vysokú školu študovala, musím zaplatiť 22 000 korún. Mne to príde také nespravodlivé, ale nič s tým nenarobím. Len som Vám to chcela napísať a popriať veľa síl pri seminárkach a postupnom dopracovaní a ku koncu zimného semestra.

mamina007
3. nov 2009

čaute ... som tu len na skok ...

maruschka ... mala som SP s rómskou komunitou; Seminár k bc. práci a Metódy SP s jednotlivcom ... a teraz ma čaká soc. prevencia ... moja konzultantka chce odo mňa do cca 15.11., aby som jej poslala obsah a napísanú 1. kapitolu ...

maruschka
3. nov 2009

duskaf, tak to je riadna pálka, že 22 tis.. 😕 😕 😕 🙄 🙄 🙄 a nespravodlivé to je, to je fakt.. 😖

maruschka
3. nov 2009

mamina, rómsku komunitu máme teraz v sobotu-ale ešte len prednášku..Konzultantov a témy nám ešte ani neschválili, takže som žiadne stretnutie s mojou konzultantkou ešte nemala, keďže za ňou musím cestovať do Banskej Bystrice, tak tam pôjdem až vtedy, keď dostanem to tlačivo pre konzultantov..Hrozím sa toho, že to nestihneme, keďže sme ešte ani poriadne nezačali..Metódy máte s kým-s doc.Oláhom?

mamina007
3. nov 2009

maruschka .. nie ... s Verešom ... s Oláhom sme mali česť na kuratele minulý rok ... držím palce ...

Inak, nevieš niečo ohľ. akreditácie našej školy ? Či nám ju predlžia ?

grettka
3. nov 2009

ahoj duska, nechcem byt hnusna, ale je to tak 😒 ... lenze mala by si platit iba vtedy, ak si studovala po r. 2OO2, aspon u nas na fakulte to tak je.. a tak je postaveny zakon, ze stat ti garantuje iba jedno bezplatne VS studium, pokial by si vsak chodila na skolu, kde si platila, tak by si teraz nemusela, samozrejme na verejnej VS, sukromnych sa to netyka..tam platis bez rozdielu

duskaf
3. nov 2009

Grettka, študovala som pred rokom 2002. Ale u nás to asi nezohľadňujú, pretože sme im mali presne uviesť kedy a ktorú školu sme študovali. Viem, že v zahraničí si štúdium platia, viem, že taký je zákon, už sa stým musím zmieriť, keď som sa dala na boj, tak ho už aj dobojujem. 🙂 Ešte tento rok nejako zvládnem.

grettka
4. nov 2009

duska, akoze toto je fakt sila... u nas na fakulte aspon plati ten rok 2002, tiez museli vsetci uviest presne roky a skolu ... no drzim palce 😉 , viem ze to dost stoji.. u nas je to 30 000 za sk. rok...

jalao
4. nov 2009

Ahojte studentky, veru, dnes uz je maloco dobre zadara.... 😠 😠 😠

tatolu
4. nov 2009

Štát chce mať ľudí študovaných, ale ja mám dojem, že študovaní budú iba bohatí. Kto má na to v hlave, nemusí mať finančne a nemyslím, že by ich bolo málo. No tí čo budú mať peniaze, nebudú mať síce v hlave, ale titul áno 😒
Niekedy sa stane, že 18 roční ešte presne nevedia na akú školu ísť. Nie vždy splní ich očakávania. Keď idú na ďalšiu, tak musia platiť 😠 .
Ináč pre mňa to je hnací motor. Keď budem opakovať, tiež budem platiť, tak sa nejak plazím 😝

jalao
4. nov 2009

Tatolu, ahoj...ja platim aj plazim 😀 😀 😀

grettka
4. nov 2009

tatolu, suhlasim s tebou...
Inak, ked sme sa predstavovali v skole, vratane nasho zamestnania, ukoncenej strednej skoly a hlavne dovodu, preco sme sa rozhodli pre danu skolu a odbor, tak lektorka psychologie bola prekvapena a povedala, ze no, vy ste tu aspon preto, lebo viete co chcete a vidiet, ze mate zaujem, co zial o dennych studentch nemozem povedat, nie prilis velky zaujem, a su tam bud preto, lebo im to niekto poradil (bez prijimaciek), alebo tam isli preto, lebo ich neprijali na inu skolu... S tymto zial musim suhlasit, bola som na jednej prednaske u dennych, a ako mali na haku prednasajucu som uz pisala...(1/3 studentov otvorene notebooky a polohlasne diskusie nad facebookom) a to nebolo v poslucharni az tak vela studentov.. cca 50-60 max.

janka46
4. nov 2009

Jalao ,Maruschka vdaka za Gratulacie 😵 😵 jasne sme vcera s mužíčkom otvorili flasu vínka a bolo po mojom učení 😖 😕 no ale co narobíš,narodenie dcery je prednešie 😀 😀

Mamina 007,chodís do BA?sI ASI TIEŽ 3-čka som pochopila dla tých predmetov.Asi ti napíšem IP,môžem?! 😉

Maruschka,jasne dam ti vediet!!!!

mariettka27
4. nov 2009

Ahojky,ja tiež chodím na všemvs prvý rok externe,je tu niekto taký ešte? 😉

jalao
4. nov 2009

Ahoj marietka, ja som na manazmente, ale tiez prvacik-chudacik 😉 😉

mamina007
4. nov 2009

janka46 ... už som Ti odpísala ...

duskaf ... je to blbé a tiež súhlasím s tatolu a grettkou ... v koľkatom ročníku si ? asi som nepostrehla, ak si to už náhodou písala ...

mariettka a jalao ... ani sa nenazdáte a budete v treťom ... aspoň mne to veľmi rýchlo ubehlo ... 😉

no ale idem sa dokopať k učeniu ... 😀 zajtra o takomto čase už bude po skúške ... 😎

tatolu
4. nov 2009

Mamina, budem držať palce, ak mi to tie moje detváky dovolia 😉

mamina007
5. nov 2009

vďaka Tatolu ... pomohlo ... výsledky síce ešte neviem, ale pocit mám dobrý ... 😉

jalao
6. nov 2009

Mamina...odpadol ti kamen zo srdca? Dobry pocit potesi, tak drzim palce a pochval sa nam, ked budes mat vysledok!! 🙂 🙂

sidus
6. nov 2009

Ahojte, dlho som tu nebola, sťahovali sme sa. Ale konečne máme internet, tak paráda.
Jalao, ako pokračuješ? už máš nejaké skúšky za sebou. Ja už mám tri, teraz najbližšie ma čaká informatika a pred Vianocami matika. To najlepšie na koniec 😀

Ja za externé štúdium neplatím ani korunu,takže to je fajn 🙂

jalao
6. nov 2009

ahoj, sidus!! ozaj si tu dlho nebola a kde ste sa stahovali? mozes povedat?
Prezrad, ako si zvladla pripravu na skusky???Srdecne gratulujem...to musi byt ulava, co? Mna najblizsie caka psychologia za 2 tyzdne, hned na to taky manazment a potom tiez informatika ☹ ☹ ☹ , myslela som, ze to bude jednoduchsie, priznam sa...na matiku este nemame termin. Ako ti to ide? hovor, hovor, horor!!! 😀 😀 😀

sidus
6. nov 2009

Stavali sme dom, tak sme sa sťahovali konečne. Práve nám zatepľujú, tak mi tu ujovia chodia poza okná, v každom jeden 😀
No a príprav na skúšky? Prišla som o polovicu nervov. Malí chodia spať až tak o pol desiatej, takže sa učím po tom, niekedy pri nich cez deň, ale to je nič moc. 😝 Najviac mi dala zabrať mikroekonómia. A to som sa na ekonomiku celkom tešila. Na obchodnej sme ju brali dosť podrobne, ale toto čo sme brali teraz bol horor 😝
No a z informy mám tiež obavy. Vždy nechá vyletieť zo skúšky 2/3. Tak sa psychicky pripravujem 😀 Najskôr budeme mať praktickú časť z Wordu 07 a z Accessu, keď nezrobíš tú, na písomnú ani nejdeš 😝

jalao
6. nov 2009

Jeej, Sidus, to je skvele, ze vlastny domcek...nam este chyba vela krokov k takemuto cielu, ale aspon sme to rozbehli...No toto, s tym ucenim, presne, ako pises, aj nasi zalahnu o tej pol 10, malu nedonutim ist spat samu popredu, az ked idu starsi a to tam este 5x musime chodit robit kriky s nimi, hlavne teda ta najmensia ma energiu aj do 11 - no des...A to uz MM zaspava na gauci od unavy a ja nemam od neho tiez daleko...vcera som sedela so skriptami vecer, hlava mi padala, cosi som presla, ale este take 2 hodiny by som bola potrebovala minimalne, aby som bola kludnejsia...Zajtra mam prednasku MAT a musim este prejst nejake tie funkcie... 😠 😠 , mali ste to aj vy?

tatolu
6. nov 2009

čaute študentky 😉
Mali sme od rána vyučovania, na poslednej prednáške som zdrhla stihla som let tak-tak domov, lebo mm išiel na nočnú. Vlastne som z auta vysadla a on nasadol 😝 😅
Cez obedňajšiu prestávku som zbehla aj do knižnice a podarilo sa mi tam vyhrabať nejakú knihu. Hádam ju použijem 😉. Nemali sme ešte prednášky, tak neviem, či ju budú vyžadovať, ale mali ju ako potrebnú literatúru na štátnice. 😀

sidus
6. nov 2009

Prednášok sme mali celkovo veľmi málo, z matiky sme neprebrali vôbec ekonomické aplikácie v matematike a dva príklady budú určite na súške. Mali sme aj funkcie, priebeh funkcie, limity, derivácie, matice, ale len veľmi zbežne sme to prebehli, ukázal nám to na jednom primitívnom príklade, takže tak. ☹

Idem asi mrknúť do tej informatiky 😝Mužík je pri deťoch. Ale hrozne sa mi nechce 😠 Už som tú školu aj oľutovala.

jalao
6. nov 2009

boze, sidus, co si vie clovek lepsie predstavit v piatok vecer, ako informatiku????? 😀

sasiki
6. nov 2009

ahojte, tak sociológiu výchovy mám za B, keby som riadne čítala znenie otázok, mohlo byť A, no ale aj tak som rada, že to mám za sebou 😀 😀 😀 😝
a huráááá aritmetika 🙄 😅