Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

patulinka
autor
23. aug 2006

idem uz spat lebo som volaka unavena

bzuco
23. aug 2006

dobrú nôcku, ja som tiež v tom ranom štádiu tehotenstva chodila spávať so sliepkami 😔 😅 😀

cubatour
24. aug 2006

ahojte, dobre ranko 🙂 chcem sa pridat, pretoze ja som takisto studentka, aj ked nie maminka ani tehulka zatial 😔 teraz nastupujem do 3.rocnika externe v trnave, cize ma cakaju statnice - bakalarske... kedze ako externisti ich mame az v auguste, tak mi to prekazilo cele plany s miminkom... no uvidime, tak vravite, ze aj pocas skoly sa to da? 😒

maryx
24. aug 2006

ahojte, tak ja sa tiez pridavam k studujucim buducim mamickam 😉
som na dialkovom a malicke ma prist v marci, tak to uz budem mat akurat po skuskovom obdobi a zacnu sa prednasky a tie si mozem dovolit nastastie vynechat... 😀 no a na zaciatku budem malicke bravat so sebou nakolko mam skolu aj tak len na tri dni v mesiaci a skolu mam v blave...ale dufam ze to ziadnemu prednasajucemu vadit nebude 😒

expertka8
24. aug 2006

...zdravím vás maminky-študentky... 🙂
...robila som doma ukážkové poriadky so starými poznámkovými zošitmi..skriptami....a je mi to ľúto vyhohodiť....ak by som niekomu pomohla práve takouto formou..bola by som rada...
..mám skončené všeobecné a špeciálne vyxovávateľstvo so zameraním na emocionálne a sociálne narušenýx..Pdf UK v Blave..

verulka
24. aug 2006

Caute, baby, ja som to tu uz niekde pisala. Zacinam 4.rocnik, ale externe EU vBA. Maturovala som, ked mala dcerka 10mes. Na VS som isla ked mal najmladsi rok. Neviem si to vynachvalit, pomaha hlavne manzel. Najtazsie je zacat a nabehnut na "novy"system.
Individualny plan sa z dovodu materstva da vybavit na vacsine skolach. U nas dokonca na externom dosli baby za vyucujucimi a dohodli sa tak, ze nechodili vobec, iba nosili prace- za kazdu konzultaciu 1. Ale mali sme aj ojenie v triede a pod. Je to tazke, ale zvladnutelne. Co sa tyka porodu a nastupu do skoly- to sa isto da posunut, vsak je na to vazny dovod.
Tilly, drzim palce, nech zvladnes tu skusku co najlepsie.A ostatnym babulkam tiez, vsak ak to nepojde skoncit sa da vzdy, tak preco to aspon nevyskusat?

tilly
24. aug 2006

maryx, to máš dobré, nemusíš vynechať žiadne skúškové, lebo zimu budeš mať úspešne za sebou a leto budeš mať, keď bude bábo ešte len spinkať a tak...

cubatour, dá sa to, ak si poctivá študentka, tak sa to dá, počas tehu je to zložitejšie, lebo telo sa už pripravuje na inú úlohu, takže mozog nepracuje tam, kde má, strašne zle sa učí, ale dá sa, ja som urobila v 8mom mesiaci dosť ťažkú skúšku, síce za tri, ale kvôli tej skúške sa aj lieta zo školy, a to ja nie som a nikdy som nebola poctivá študentka, čo robí skúšky na prvý krát...

idem sa ďalej učiť, aj tak budem mať asi zajtra letecký deň, ale čo už, aspoň budem mať dôvod na výlet do BA 😅

tilly
24. aug 2006

verulka, dík, inak ja ťa obdivujem, pri troch deťoch ešte aj škola fúúúú

verulka
24. aug 2006

Ale oni su uz velki, to je jadnoduchsie. Cez skusky, ked ich vediem do skoly, tak zlato poznamenaju: Maminka je zase nervozna, ma skusky, tak ju budeme posluchat. A taktiez uz v noci zvacsa spia...I ked choroby nas navstivia zvacsa cez skuskove...No ale aspon nie cez dovolenky 😀
A daj vediet ako si dopadla

tilly
24. aug 2006

jeee, zlatí, vedia ťa pochopiť

zajtra dám vedieť, ale už sa teším na letecký deň, nič neviem a mama mi dosť skoro odišla, tak som sa dnes dosť málo učila, ešte snáď dačo stihnem v noci

emjee
24. aug 2006

tilly tfuj tfuj tfuj 😉

tilly
24. aug 2006

dakujem

stanka_s
24. aug 2006

Ahojte, no ja to mam podobne ako maryx, tiez teraz idem do 3.rocnika, cakaju ma statnice a babo v marci tak dufam ze to zvladnem, lebo my mame statnice uz v juni. Skolu mam sice v NR (KE nam zrusili 😠 , som z MI), ale nechodime tak casto (2x za semester na tyzden), ale je to dost fin. narocne (cesta, ubytko, strava), ale co uz musime vydrzat. Vsetkym nam studentkam drzim palce aby sme to vsetko zvladli lavou zadnou. 🙂

verulka
25. aug 2006

Stanka, vsak uvidis ako to pojde, ja myslim, ze to zvladnete a aj ostatne....
Tilly drziiiiim palce

michelle
25. aug 2006

ahojte mamicky & buduce mamicky, mozem sa k vam pridat? ja tiez studujem, v NR, idem do 4.rocnika, v septembri ma cakaju bakalarske statnice....
mam uz velku dcerku, ma 13 rokov. ked som v 18tich otehotnela, vzdala sa myslienky na VS. povedala som si, ze si ju urobim neskor, ked bude babo vacsie. tak som aj urobila - prijimacky som robila, ked mala 10 rokov. priznam sa, ze si neviem predstavit, ako by som to zvladala s malym dietatom. ta nasa mala bola riadne zive dieta a do troch rokov neprespala ani jednu jedinu noc celu... teraz je uz velka, da sa studovat aj pri nej, manzel mi velmi pomaha... no a uz by sme chceli dalsie, ale zase - zhodli sme sa na tom, ze az po skole... je to tak omnoho jednoduchsie...
aj preto obdivujem tie z vas, ktore sa na to date aj popri porode ci malom babe. mam take spoluziacky, fakt, klobuk dole pred nimi... vsetkym vam drzim palce, najma tebe tilly, nech si z tych, ktori koncia na 1.krat 😉

miriam17
25. aug 2006

ahojte pridavam sa k vam aj ja studujem,som studoval ,aale som si dala odklad radsej lebo by som chcela byt s mojim drobcekom kazdu chvilku 😉

kvetka9
25. aug 2006

nevedela som ze davaju odklady na strednych skolach...nebolo by lepsie dat si individualny plan?ved rok zbehne ani nevies ako 😎

miriam17
25. aug 2006

no hej ,aale ja by som aj tak nechcela ....ja radsej kazdu volnu chvilku s mojim drobcekom

kvetka9
25. aug 2006

hm ved aj tak budes moct pri nom ostat len rok... 😒

tilly
25. aug 2006

tak dnes to bol brutál, radšej som odišla, aby som nemala problém s termínmi, odchádzala som o pol dvanástej, skúšal od ôsmej a o tej pol dvanástej mal troch vyskúšaných, teda vlastne vyhodených 😠

verulka
26. aug 2006

Takze tilly bojujes s nami dalej 😀 Kedy budes mat dalsiu moznost?
miriam, ja si tiez myslim, ze je lepsie indiv. plan. Ja som do skoly chodila absolutne minimalne, len na pisomnky, prip. na skusanie a aj to hlavne v januari pred koncom polroka. v 2. polroku som vlastne maturovala, takze som bola v skole asi 5x aj to iba na matur. predmetoch. Rozhodne za ten rok sa ti lahsie vypadne z kola (teda hlavne mozog "zlenivie")....Ale to je len moj nazor a moja skusenost. Neber to v zlom. Kazdopadne drziiiim palce 😀

stanka_s
26. aug 2006

Michelle, chcem sa opytat na aku skolu a aku fakultu chodis v NR. Ja tiez chodim do NR na SPU fakulta ekonomiky a manazmentu, idem do 3. rocnika.

neela
26. aug 2006

Ahojte, ja tiez studujem - v NR a 20.sep. by som mala mat zapis do 3.roc. a tento rok aj bakalarsky koncit. Naplanovane to mam no neviem neviem ako to bude v praxi. Pochadzam z NR a teraz uz byvam v BA...

tilly
26. aug 2006

bojujem, bojujem, teraz vo štvrtok mám inú skúšku, toto budem opakovať asi až v decembri, neviem, fuj, nechcem na to ani myslieť

maruska.m
27. aug 2006

ahojte...aj ja chodim do skoly, mam tri deticky, a nastupujem do tretieho rocnika. bakalarske statnice ma cakaju na druhy rok.dufam ze to zvladnem, drobec ma 3,5 mesiaca, zatial to teraz islo v pohode...

emjee
27. aug 2006

maminy, klobuk dolu, ze to vsetko zvladate 😉

aktak
27. aug 2006

maruska mna cakaju statnice teraz, maly bude mat par mesiacov vtedy, obdivujem ta ako to mozes zvladat s 3ma detickami 😉

maruska.m
27. aug 2006

aktak zatial som to stihala, ale uvidim ako to pojde teraz od septembra. 🙂 . pokial som bola tehotna tak mi umoznili si spravit predterminy skusok, a stihla som to do porodu...teraz to bude uz troska tasie, neviem ako budem chodit na prednasky...asi drobca zoberiem zo sebou.

verulka
27. aug 2006

maruska a musis chodit vela do skoly? U nas maminky malych babatiek nemuseli temer vobec, prip. mohli volne odist a prist...

tilly
27. aug 2006

emjee, ja osobne nezvládam a keď to takto pôjde ďalej, tak nezvládnem už nič, z domča rastie poriadny čert

teda baby, ja už som sa mala dávno učiť, ale dnes už nevládzem, vo štvrtok mám tak debilnú skúšku... už rozmýšľam, že tam nejdem...