Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

jalao
7. jan 2010

Sisa, tak my sme fakt na jednej vlne... 🙂 🙂 🙂 Ja som sla spat o tretej rano (dala som si vecer kavu) a mrvila som tie limity... 😝 A mas pravdu, PRESNE takto to vidim aj ja, ked som sa dostala do limitov, zistila som, ze zlozena derivacia mi uz vypadla... 🙄 🙄 🙄 Zostavaju mi uz len dva vecery a v sobotu dopoludnia idem 😢 😢 . Integrovat uz nejdem...to uz nezvladam...Najviac ma stve, ze vyriesim aj 30 prikladov a zase narazim na nejaky, s ktorym neviem pohnut... 😒 😒 😒
Gretka, no gratulujem, ide ti to teda skvele, keby tak za mna dakto dokoncil moju seminarku 😒 , nemam na to teraz pred skuskou z MAT ani pomyslenia... 😒

dadulaa
7. jan 2010

ahojte....Majka, pripájam sa k babám, treba ísť ďalej a nevzdávať sa! Ty to zvládneš, uvidíš 😉

Jalao, tak čo, naučená na matiku? 🙂 ja som včera celý deň derivovala a už mám toho plné zuby 😒 v sobotu idem na doučko, tak sa hádam čosi na mňa nalepí.. 😉 a budem v dobrom závidieť ostatným, čo budú túto skúšku už mať za sebou. 😵

jalao
7. jan 2010

Dadka, ahoj, no ja vobec neviem odpovedat, ci sa na tu skusku citim...lebo skor nie, ako ano ☹ Pritom ratam poctivo, ved o tom pisem vyssie...ale vzdy sa na 2. den vratim ku vyriesenym prikladom a zase neviem, co s nim...Tak musim asi len dufat, ze ma na pisomke daco osvieti a pohnem s tym... Ak da tazsie priklady, mozem sa zapliest....fakt som na pochybach. A ci ma napadne vobec spravny vzorec! Lebo musime vediet vsetkych 15 na derivaciu naspamat... 😠

josie3331
7. jan 2010

tak ja mam 12-teho dve tazke skusky a to sa ani neda drvit, ved toho su kvanta......asi si to budem furt citat alebo co, neviem jak to zvladneme

a baby, drzim vam palce s tou matikou, vobec vam nezavidim 😖

dadulaa
7. jan 2010

Jalao, veď za tie večery, čo poctivo rátaš sa musí niečo na teba nalepiť 😉 to zvládneš 🙂 my našťastie nemusíme vedieť všetkých 15 vzorcov, no aj tak nič iné okrem derivácií neviem 😒 V piatok ma čaká pedagogika a potom už len tá nešťastná matika..ty máš z čoho ešte skúšky?

juliagregor
7. jan 2010

ahojte,
všetkým držím pästičky ku skúškam.
ja mám v sobotu, utorok a znovu v sobotu ☹ .
ach jaj .......

maruschka
7. jan 2010

MAJKA...hádam to nevzdáš kvôli jednej skúške????? NEBOJ SA, takýto blok zažíva každý z nás aspoň raz za celé štúdium-to je úplne normálne. Ako inak má telo a mozog reagovať na to, keď je stresované nekonečným učením, nedostatkom spánku, stresom, adrenalínom na zabitie koňa?? Toto je absolútne normálna reakcia a aspoň vidíš, že si mala úplne parádne šťastie, že máš výbornú ľudskú profesorku, ktorá vie, ako to chodí-že každý zo študentov máva blok..Preto choď na ten opravný!!! Za každú cenu tam napíš všetko, na čo si spomenieš, neboj sa, dopadne to výborne, blok sa opakuje obyčajne iba jeden krát a na druhý krát je to už normálne....

😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 Okrem toho, študuješ sama za seba, pred sebou maj svoj cieľ a nevzdávaj sa NIKDY kvôli neurobenej skúške...Nezahoď ani jeden semester za hlavu-všetko sa ráta..A ani sa nenazdáš a budeš štátnicovať...Toto platí pre všetky baby študentky-aj pre mňa..Najväčší krok sme urobili, keď sme sa na VŠ prihlásili..Teraz ideme za svojim cieľom a hádam sme nejaké ženy a nenecháme sa odradiť!!! 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 "Jedeme, nezastavujeme, máme zpoždění..." 😀

majka35
7. jan 2010

baby ... vy ste neskutočne zlaté ... 🙂 🙂 🙂 takúto podporu nemám doma v KE u nikoho, akú mám tu u vás ... ďakujem vám z celého srdca, naozaj 😉
čo sa týka profky, tak aj mňa prekvapila jej reakcia, hovorí sa o nej, že je veľmi nepríjemná a s nikým sa nebaví, vieš, alebo nevieš, medzi tým nič nie je, nevieš, tak ahoj ... /aj keď mne bola na prednáškach sympatická/, každému som to aj povedala, no všetci ma na ňu upozorňovali, že pozor, ty pochopíš neskôr, aká ona naozaj je, no a pochopila som, moja intuícia ma nesklamala 🙂

grettka
7. jan 2010

josie, aj ja mam 12. dve tazke skusky 🙂 tiez len citam, a do rpava som sa este ani nepozrela! este seminarku musim napisat mam stva jednu stranu... ☹
majka drz sa, vidim, ze v utorok nas bude skusanych viac... 😉
inak vcera som mala krizu strasnu, prerevala som asi hodinu... potom ma priatel vytiahol prevetrat sa do lesa na Kolibu (pre mimobratislavskych je to kopec nad mestom, oblubene vyletnicke miesto a v zime sankovaci kopec) ta prechadzka zasnezenou krajinou mi dobre padla...

petrahy
7. jan 2010

12teho bude stastny den vsak vsetci mame skusku to je ale zhoda 😅 aj ja to len citam a mam z toho gulas ale snad to dopadne dobre

sisa.b
7. jan 2010

jalao, ja uz akosi z tych limit a derivacii nemam az taky strach, ked som ich prepocitala nejakych 800 z kazdeho 😅 v noci som zacala pozerat aj integraly, len som nad tym padala, tak som to o stvrtej zabalila a potom som sa do pol siestej v posteli len prehadzovala 😠 hlavne ked som myslela na to, co vsetko este neviem. navacsi strach mam z tych funkcii - lokalne minima, maxima, extremy, konvexnost, konkavnost... 😝 bleeeeeeeeee a na to nemam ani ziadne riesene priklady ☹

grettka
7. jan 2010

sisa, to je najhorsie zacat premyslat o tom co nevies a to v posteli namiesto spanku... ja som isla spat okolo pol noci a stvrtej som sa zobudila, ze co vsetko musim este natlacit do hlavy do utorka.. 😀 hrozny pocit...

kamilka12
7. jan 2010

Baby, tie čo tu spomínate tú matiku, ako školu to študujete? 😕 Ja mám dilemu, či sa dať na ekonomiku a manažment, alebo na krajinné inžinierstvo.. Z ekonomiky ma odrádza presne tá matika..ale možno oproti iným školám je tam pomerne "ľahká".. 😕 Preto sa pýtam, že na akej študujete vy?

grettka
7. jan 2010

kamilka, ja studujem sice psychologiu, ale mame s ekonomami jeden spolocny predmet - zaklady ekonomie, ale vsetko mame v anglictine a je tam skutocne fuuuura vypoctov...
skus si pozriet pripadne predmety, ak ich maju uvedene na stranke... a podla nich sa rozhodni, co ti bude blizsie 🙂

sisa.b
7. jan 2010

grettka, ved to, vzdy mam chut zdvihnut sa z postele a ist sa ucit, aby som nezabijala cas niecim takym zbytocnym ako je spanok 😅 😀 😝

kamilka, ja studujem mechatroniku a podla toho, co vsetci hovoria, mame omnoho tazsiu matiku nez je na ekonomike. profesori hovorili, ze na nasej univerzite nema ziadna fakulta taku tazku matiku 😒 😖 teda este na specialnej technike ju maju, ale to sa asi nechystas studovat 🙂

grettka
7. jan 2010

sisa.b, tazka matika je este aj na fakulte riadenia a informatiky ŽU...

nera
7. jan 2010

ešte ak môžem poradiť matikárkam - skúste si pozháňať príklady, ktoré už boli na skúškach, aspoň budete vedieť do akej obtiažnosti máte ísť a na čo nemáte zabudnúť...toť moja skúsenosť
a ešte napíšte si na kartičky vzorce zvlášť na derivovanie, integrovanie atď....prípadne vzorce na per partes, či postup pri zisťovaní priebehu fcie a podobne...neskôr zistíte, že je to v podstate stále o tom istom - kuknem vidím...a rátam....
držím palce všetkým a hlavne nevzdávať sa...nedostanú ma von ani zo zárubňami 😉 až kým mi nezapíšu skúšku.... 😵

jalao
7. jan 2010

ahojte. Dnes som utrpela riadny sok. Tyka sa to zase matiky...ved o com inom by som posledne dni mohla pisat a mat to neustale pred ocami a aj v snoch???? 😒 😒 😒 😒 Ucitel nam poslal prehlad, co da na pisomku...Sisa, bude len JEDNA derivacia, len JEDNA limita, len JEDNA cramerova sustava, vsetko ostatne sa toci okolo toho, co si spominala...priebeh fcie, , lokalne extremy a 3 priklady na integrovanie!!!! Som v koncoch, dnes musim nanovo zacat s tymi konvexnostami a konkavnostami 😖 😖 😖, integraly sa uz do soboty nenadupem... 😢 😢
Marushka, pekne si to povedala pre Majku, ja to tak pekne neviem...ale beriem ta ako inspiraciu, lebo ako pisem vyssie, v sobotu urcite zahoriiiiim aj ja ☹ lenze nas matikar ziadne taketo zachranne kolesa nehadze...skoda.

petrahy
7. jan 2010

ako vas tak citam je mi z toho zle 😝 mm sice matiku studoval a vravel ze matika a fyzika su zabijak ale to ja by som nikdy nezvladla on ma strojarinu takze sa to nadrvil a chodil aj na doucko ale to je zopar rokov dozadu.
este taka otazka neda sa ked nespravite presunut si ten predmet skusku do dalsieho rocnika? Viem ze mm to tak robil.

jalao
7. jan 2010

ahoj Peta, ano, da sa to, ale radsej by som to nerobila...beriem to ako krajnu nudzu... ☹ este mam dva dni, flintu do žita nehádžem... 😉 😉 😉

petrahy
7. jan 2010

jasne ze ako nudzovka len som nevedela ci sa to naozaj da na vsetkych skolach a dva dni su este dost 😉

tatolu
7. jan 2010

Majka, som rada, že sa učíš nanovo. Neboj, teraz budeľ viac v pohode, lebo veš, ťe profka je férová 😉

Juliagregor, tiež sa Ti musí dobre študovať s drobcami 😉 Nám teraz idú zúbky asi, tak sme v noci stále hore.

Ináč, musím sa pochváliť. Mám z dnešnej skúšky C - Ochrana živočíchov. Zajtra mám Ochranu krajiny a v sobotu ešte čosi z pedagogiky. Uf, a ešte ma bolí aj hlava...
No ale zvládneme to - no nie? 😉 😵

tatolu
7. jan 2010

Majka malé opravy - budeľ=budeš, veš= vieš, ťe=že

juliagregor
7. jan 2010

tatolu aj nám idú zúbky 😒

deti držím striedavo na rukách a píšem diplomku a snažím sa aspoň prečítať materiály ku skúške 😉

držím pästičky ku skúškam 🙂

petrahy
7. jan 2010

tatolu super gratulujem ty si ale šikulka zbieraš Cečka? 😉 To máš akosik vela toho naraz ale ty to zvladneš

sisa.b
7. jan 2010

jalao, tak to potesi 😖 ja si akurat s profkou algebry dohadujem doucovanie matiky, tak snad to nebude take zle. hromadne doucko nam padlo, tak som v podstate aj celkom rada, ze dala tuto moznost. myslim, ze za hodinu sukromneho sa clovek nauci viac nez za 3 hodiny hromadneho. tak dufam a pevne verim, ze to aj ja na ten 2,5-krat spravim 😅 😝
integraly este stiham prepocitat, ale tie funkcie naozaj nemusim ☹
strojarinu spominate - moj spoluziak chce ist na nu do ziliny, lebo tam vraj nie je taka tazka matika 😀 😀 😀

tatolu, gratulujem 😵 😵 😵

maruschka
7. jan 2010

tatolu, gratulujem.. 😵 😵 😵 Pošli aj mne nejaké C-u mňa to bude tento ročník absolútne luxusná známka..V Ačko ani nedúfam.. 😉 😀 😎

juliagregor, až teraz som si všimla, že máš maličké dvojky-presne ako tatolu a ešte aj staršie deti máte narovnako..Ste vy ale šikuľky-mamičky..ja vás baby obdivujem, že to zvládnete pri takejto detskej zostave..ja mám doma dvoch šialencov a niekedy som zrelá na pobyt v sanatóriu.. 😀 😀 😀

grettka
7. jan 2010

baby... ja vas obdivujem, deti a skola spolu.... a ja sa tu stazujem, ze nestiham popri praci... uz nebudem slubujem... drzte sa.. idem si este natlacit do hlavy nieco na zajtra... o prenesi predmetu do dalsieho rocnika mi dnes hovorila kolegyna, teda snazila sa ma tak utesit, ze v najhorsom teda mozem urobit presun... no zlata baba.. poziciava mi este aj knihy... 😉

juliagregor
7. jan 2010

babenky nestresujte s,a nikdy nie je tak zle 😉

matika - ja som si zaplatila doučovanie, ale nie u profesora 😉 ale normálne som si dala inzerát a ozval sa mi chalanisko, ktorý skončil VŠ a môžem povedať, že mi to vysvetlil ako blbovi a vtedy som to pochopila 😀

sisa.b mechatronika - máš môj obdiv ja som MKP 😉

maruschka aj ja som niekedy na Pezinok 🙂 🙂 🙂 ale už sa teším, že konečne skončím 😝

sisa.b
7. jan 2010

grettka, ja by som sa ani nestazovala, keby bola mala taka, ako jej surodenci 🙂 oni mi prespavali 9 hodin vkuse, ona je poriadny nespavec 😒 vtedy som sa na skolu vykaslala, lebo som si myslela, ake je to tazke pri dvoch malych detoch, tak som zacala teraz, aby som to nahodou nemala jednoduchsie 😅 ja vsetko robim akosi opacne, ved naco si to ulahcit 😝 snad o rok to bude aj pri nej lepsie.

akurat pozeram do systemu a nasi chlapci - lajdaci este nemaju odovzadne zadania z informatiky 😖 teda 2ku odovzdali 10ti a 3ku 8mi. a to nam uz 3x predlzoval termin 🙄