• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

30. septembra 2016 
Ahojte,
tak aj ja sa hlásim už k zarezávajúcim. Tento víkend začíname s doplnkovým štúdiom. Už sa teším, lebo tam iba nesedíme a nepočúvame celé prednášky.

Hehe, ešte k tomu ako sa dá študovať. Malinké bábo väčšinu dňa prespí a ja som chodila na prednášky aj s prvým. Vzala do prenosnej tašky a išlo sa :wink:
Riešiť budeš až po tom, keď to bude aktuálne.

Ludka, neboj, aj z dvoma sa to dá zvládnuť. Ja som to zvládla s tromi :wink:
3. mar 2010 o 19:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte babule...aj ja este studujem:slight_smile:)som slobodna mamina a tento rok maturujem a potom planujem aj na vysku ak sa opodari a hlavne ak zmaturujem!! :slight_smile: :slight_smile:
aj moja mamina urobila magisterske studium externe s troma detmi tak to hadam neni az taky problem :slight_smile: :slight_smile:
3. mar 2010 o 20:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Niky, všetko sa dá zvládnuť ak má kto pomôcť a stretneš sa s ústretovými ľuďmi :wink:
A že zmaturuješ to je jasná vec :wink: , takže na Tvojom mieste by som išla na VŚ hneď. Budeš ešte vo šfungu. :wink:
3. mar 2010 o 20:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hah dakujem no ja dufam ze zmaturujem ale vela som toho vskole vymeskala a som fakt akasi tupaaa :unamused: :unamused: :unamused: uz som si aj dal prihlasku na vs,ale zas hovorim si ze ked ma nezoberu tento rok tak sa nic nedeje budem aspn s malou rok na materskej... :slight_smile: :slight_smile: bohvie ci niekedy budem este :slight_smile:
3. mar 2010 o 22:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nicky11 napisem Ti moju skusenost s maturitou bola som vyhodena od skusajucej ale traja prisediaci sa zastali ze to nemoze spravit vsak som nieco povedala. mam maturitu s odretymi usami :wink: velmi velakrat sa mi tato scena snivala spätne a ja som az po 10 tich rokoch pochopila ze asi mam ist dalej ked sa mi o tom sniva a sranda sen sa uz nevratil a vidis zacala som studovat s tromi detmi a ked som byvala v Blave tak tam boli manzelske internaty a mamicky tam byvala a studovali niektore boli slobodne ine mmali viac deti takze da sa vsetko dieťa nie je v ničom nikdy prekážkou práve naopak nakopne ta k veciam ktore by si mozno nikdy nerobila
a tupa urcite nie si nehovor si tak nie je to spravne skoda nicit sebavedomie treba vyskusat ved kolky to ani neskusili a ty uz s dietatom maturujes si sikulka :slight_smile:
4. mar 2010 o 07:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nicky, nerozmýšľaj a choď do toho..Podaj si na viacej vysokých, aby si mala aspoň s jednou istotu :wink: :wink: :wink: :wink:

baby sociálničky, kto mal na skúške Dr. Ružičku? Je veľmi prísny?? Díky :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
4. mar 2010 o 11:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dakujem baby :slight_smile: :slight_smile: petrahy vidim to tak ze ja dopadnemtak isto :slight_smile: ale zas ja som neni taka ze by ma to potom nejako stvalo.. :wink: takze dufam ze nejako prejdem a je mi jedno ako :zipper_mouth: :zipper_mouth:
4. mar 2010 o 11:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nicky, neboj sa. Maturita je síce obrovský stres, ale väčšinou je komisia zhovievavá a chápajúca. Ja som maturovala dva krát - raz na strednej a raz na nádstavbe..Na nádstavbe som nemala ani čas sa pripraviť na maturitu, lebo v pondelok som mala prijmačky na jednu vyšku v Martine, v utorok som išla na prijmačky na vyšku do Bratislavy a z oboch som sa domov vrátila až večer. V stredu ráno som pekne-krásne nabehla maturovať, stres som nepociťovala naozaj žiadny-to som si odstresovala v pondelok a utorok, ale môžem ti povedať, že všetci boli v pohode. Čas na prípravu ti môže nahrať, lebo občas zachytíš myšlienky od toho, čo práve odpovedá a vieš ich trošička začleniť do svojej odpovede, ak sa pravdaže dajú použiť...Takže zvládneš to, neboj sa, zvládli sme to všetci a prežili sme :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
4. mar 2010 o 11:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Baby sociálničky a SPv3.sektore s Dr.Semaňákovou nemal nikto?
4. mar 2010 o 14:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jazminn..na sektore sme mali Dr.Mráza-tuším toho...Takže ti neporadím.. :sweat_smile: :sweat_smile:
4. mar 2010 o 15:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dievcata, ale kam sme sa to prepadli??? :frowning2: Tu to vyzera na leharo a nie na letny semester...(letny semester a tu nam nasnezilo... :stuck_out_tongue_closed_eyes: ) Nam dnes odpadli prednasky, aj zajtra, ideme az popoludni na jednu...skoda cestu merat, ale je to mikroekonomia, tak to si nenechame ujst :unamused: :unamused:
5. mar 2010 o 09:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jalao, tu krásne svieti slniečko :wink:
5. mar 2010 o 09:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tatolu, no ahoj, s tebou som sa tu uz dlho nestretla! Aj tu svieti uz slniecko, ale rano sme mali auto pod snehom... :rolling_eyes: :rolling_eyes: Ako drobci tvoji, drzia sa?
5. mar 2010 o 09:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte ja chodim poctivo do skoly a vcera nam oznamili novy predmet ktory musime absolvovat zaplatiť 3eura za dve hodiny a ešte spraviť aj skúšku z neho a do indexu sa to bude písať až v druhom ročníku proste nechapali sme a hladeli jak........... predmet sa volá že práca s PC mali ste to niektoré? Ved za dve hodiny nas nauci akurat tak zapnut a vypnut PC :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: pri našej gramotnosti
5. mar 2010 o 09:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Peta :grinning: :grinning:
To budu len take zaklady, nemaj boja...ja by som to hned brala, takuto skusku... :slight_smile: :slight_smile: Ale preco sa to ma extra platit...to je uz divnejsie. :rolling_eyes:
5. mar 2010 o 09:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
petrahy..vaaaau...to je iná zárobková činnosť.. :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: Takže chceš-nechceš, ovládaš-neovládaš,platíš 3 eurá, inak nebude skúška, no pekné.. :confounded: :confounded: :confounded: :confounded: :confounded: :confounded: Ale aspoň to všetko vieš a nemusíš sa na tú strašne ťažkú skúšku pripravovať :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

u nás dnes sneží a je -2 :fearful: :fearful: :fearful: :fearful: A dosť ma to štve, lebo som sa tešila na víkend, že pôjdeme pekne do hôr opekať. Lenže keď fúka, nepôjdem nikde - bojím sa, lebo za posledný mesiac som mala 2x prievan a teda som si ho krásne odtrpela, takže Ibalgin 600 celá škatuľka a Ataralgin tiež celá.. :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: V živote som prievan nemala až teraz ho dostanem každú chvíľu-to je hrôza.. :confounded: :confounded: :confounded:

tatolu, adetka, janka, mamina....ak chcem parafrázovať text, ktorý je na celú stranu a sú to samé odrážky, tak ako to mám vyriešiť? Pozerám sa na to ako teliatko a neviem s tým pohnúť,lebo tie odrážky tam musia byť a tak mi je blbé to parafrázovať, lebo tam vlastne ani neni čo..A citát na celú stranu nemôže byť, čo teraz???? :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused:
5. mar 2010 o 11:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Maruschka, u nas hovoril,ze ak mas citat na viac ako 10 riadkov, musi to byt uz parafraza :confused: tak nebviem,tiez mam delenie v bakalarke ako parafrazu...tak snad to tak moze byt...no som mala robit dokoncovacky na bakalarke a kde zase labzujem :zipper_mouth: :zipper_mouth: :astonished:
ale nedalo mi nakuknut k Vam...

Mamina,kde davas zväzovať pracuv Ba???? Mam toho viacej(kontaktov),len aby som to uz drzala v rukach :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Tak sa mi do toho nechce, lebo ma to uz totalne nebavíííííí :confounded: :confounded: :confounded:
5. mar 2010 o 14:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
marushka... ja som mala v dilomovke citat aj cez pol strany... a nikto mi nic nepovedal... parafraza sa musi od originalu lisit... aspon trosku... prerobit vety, pripadne prehodit podla dolezitosti... vlozit slova ako: zaroven - nasleduje - na zaver, ale nie menej dolezite - a podobne...

petrahy.. to co jeee :confused: :angry: ... nasi maju tiez informatiku... ale vramci klasickej vyucby...
5. mar 2010 o 15:30  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dievčatá, ale to mám na celú stranu a citát musí byť len 10 riadkov, keby bolo 15 ešte na to kašlem, ale je to veľa a ja neviem, či mám urobiť z toho parafrázu, keď sú to odrážky..Janka a ty si to ako parafrázovala-jednoducho každú odrážku si niečo vo vete pomenila a hotovo????

adetka, doteraz som mala pohodu a už ma chytajú nervy. Až dnes nám dali smernicu a pekne nám to sťažili. Mysleli sme si, že budeme mať také isté podmienky ako iné pracoviská a čo nás prekvapilo, tak nie..máme to blbé, no čo už narobíme..Odovzdávame 31.3 tak dúfam, že sa mi to podarí dorobiť, lebo mi dochádzajú nápady :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
5. mar 2010 o 16:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Marusch, ja neporadím :pensive:
Ja som nemala žiadnecitáty ani parafrázy. Z viacerých materiálov som pobrala vety a pospájala do celku. Dokonca som mala problém za každý odstavec napísať, kde to bolo napísané :unamused: . Takže som tam vždy hodila to, z ktorej knihy som čerpala najviac...
5. mar 2010 o 16:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tatolu, neva. Ja som čítala x bakaláriek, ktoré boli písané takouto formou-čo je podľa mňa lepšie-ako píšeš ty. Len teraz to berú strašne prísne a tak presne musí byť uvedený zdroj hoci aj za každou vetou. A musíme mať veľa zdrojov a všetko popísané a to ma hrozne vytáča.

Dnes som čítala bakalárky, ktoré boli písané tak,že zdroj mali len pod čiarou a v texte bez označenia kurzívou alebo úvodzovkami-ani citát ani parafráza a tak som vlastne ani nevedela, ktoré je z vlastnej hlavy, ktoré od iného autora-aj to bolo výborné riešenie..Takto máme ten text strašne delený, samé úvodzovky, samé zátvorky..des a hrôza.. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
5. mar 2010 o 17:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Janka, úprimnú sústrasť.. Viem presne, ako sa cítiš. My sme takéto obdobie mali práve minulý rok. Behom pol roka zomreli traja členovia našej rodiny... :confounded: :confounded:, z toho dvaja boli otcovi bratia, tak to bolo ťažké...
Tatalou, Ty to máš veru náročnejšie. Máš menší rozdiel medzi deťmi a medzi dvoma dokonca žiadny.. :grinning: Ale všetko sa dá... Len dúfam, že ten druhý drobec bude taký poslúšný, ako bol aj Vilko...
S bakalárkou ani nestrašte. Ani sa nenazdám, a čaká to aj mňa. Dosť že musíme odovzdať 25 strán marketingového plánu... :confounded:
5. mar 2010 o 19:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dievky, mňa čaká stále ešte ten jeden opravák. Profák ešte nevypísal termín. Iba 2.3. sa vrátil z dovolenky :wink:
Takže ja namiesto učenia triedim veci :grinning: :grinning: :grinning:
5. mar 2010 o 19:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte nemate niekto nahodou knihu základy všeobecnej a špeciálnej farmakologie? Potrebujem zohnať dnes sme mali prednašku a mame si nastudovat tuto knihu bude z toho test 60-80 otazok + ustna + seminarka na 20-25 stran :rolling_eyes: takže som nadšená
inak mame odovzdat temu aku bakalarku chceme pisat ale nikdo nam neponukol z čoho mame vyberať
a ešte aj prax nám zmenili a musíme namiesto sociálneho zariadenia ísť do Adosky no neviem kedy to mám stíhať
idem si pozrieť a učiť sa drogy skúšku mám 23,3
5. mar 2010 o 20:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nicky11 budem drzat palce, nech zmaturujes a dostanes sa na vysnene VS....a kam si si daval prihlasky? inac mas krasnu dcerku :wink:

ja idem zajtra do skoly, mam napisanu seminarku a budem ju musiet nejako odprednasat....radsej na to nemyslim lebo ma chytia crevne problemy :sweat_smile:
5. mar 2010 o 21:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
petrahy, no máš toho požehnane..Nám ponúkli témy až mesiac po zápise tém. Tak si všetci vymýšľali svoje témy :angry: :angry: :angry:

tak vám baby držím palce, ja mám zajtra tiež skúšku, tak sa teším :confounded: :confounded: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
5. mar 2010 o 21:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Petrahy, ja nemám a tu ani nikoho nepoznám, čo by niečo podobné študoval :unamused:
5. mar 2010 o 23:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Josie, Marusch, budem na vás myslieť. Nebojte. Ste dobré :wink:
5. mar 2010 o 23:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dnes skuskujucim drzim palce :slight_smile:

ja mam s citaciami v hlave zmatok... v prispevkoch na konferencie podla najnovsieho nemame citovat pod ciarou, ale za kazdy citat dat do zatvorky meno, rok a stranu... a na zaver naspisat literarturu.... doteraz som citovavala pod ciarou... :confounded:
6. mar 2010 o 08:24  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte aj na vas myslim ste urcite sikulky :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
6. mar 2010 o 09:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok