Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

tatolu
3. mar 2010

Ahojte,
tak aj ja sa hlásim už k zarezávajúcim. Tento víkend začíname s doplnkovým štúdiom. Už sa teším, lebo tam iba nesedíme a nepočúvame celé prednášky.

Hehe, ešte k tomu ako sa dá študovať. Malinké bábo väčšinu dňa prespí a ja som chodila na prednášky aj s prvým. Vzala do prenosnej tašky a išlo sa 😉
Riešiť budeš až po tom, keď to bude aktuálne.

Ludka, neboj, aj z dvoma sa to dá zvládnuť. Ja som to zvládla s tromi 😉

nicky11
3. mar 2010

ahojte babule...aj ja este studujem🙂)som slobodna mamina a tento rok maturujem a potom planujem aj na vysku ak sa opodari a hlavne ak zmaturujem!! 🙂 🙂
aj moja mamina urobila magisterske studium externe s troma detmi tak to hadam neni az taky problem 🙂 🙂

tatolu
3. mar 2010

Niky, všetko sa dá zvládnuť ak má kto pomôcť a stretneš sa s ústretovými ľuďmi 😉
A že zmaturuješ to je jasná vec 😉 , takže na Tvojom mieste by som išla na VŚ hneď. Budeš ešte vo šfungu. 😉

nicky11
3. mar 2010

hah dakujem no ja dufam ze zmaturujem ale vela som toho vskole vymeskala a som fakt akasi tupaaa 😒 😒 😒 uz som si aj dal prihlasku na vs,ale zas hovorim si ze ked ma nezoberu tento rok tak sa nic nedeje budem aspn s malou rok na materskej... 🙂 🙂 bohvie ci niekedy budem este 🙂

petrahy
4. mar 2010

nicky11 napisem Ti moju skusenost s maturitou bola som vyhodena od skusajucej ale traja prisediaci sa zastali ze to nemoze spravit vsak som nieco povedala. mam maturitu s odretymi usami 😉 velmi velakrat sa mi tato scena snivala spätne a ja som az po 10 tich rokoch pochopila ze asi mam ist dalej ked sa mi o tom sniva a sranda sen sa uz nevratil a vidis zacala som studovat s tromi detmi a ked som byvala v Blave tak tam boli manzelske internaty a mamicky tam byvala a studovali niektore boli slobodne ine mmali viac deti takze da sa vsetko dieťa nie je v ničom nikdy prekážkou práve naopak nakopne ta k veciam ktore by si mozno nikdy nerobila
a tupa urcite nie si nehovor si tak nie je to spravne skoda nicit sebavedomie treba vyskusat ved kolky to ani neskusili a ty uz s dietatom maturujes si sikulka 🙂

maruschka
4. mar 2010

nicky, nerozmýšľaj a choď do toho..Podaj si na viacej vysokých, aby si mala aspoň s jednou istotu 😉 😉 😉 😉

baby sociálničky, kto mal na skúške Dr. Ružičku? Je veľmi prísny?? Díky 😉 😉 😉 😉 😉

nicky11
4. mar 2010

dakujem baby 🙂 🙂 petrahy vidim to tak ze ja dopadnemtak isto 🙂 ale zas ja som neni taka ze by ma to potom nejako stvalo.. 😉 takze dufam ze nejako prejdem a je mi jedno ako 🤐 🤐

maruschka
4. mar 2010

nicky, neboj sa. Maturita je síce obrovský stres, ale väčšinou je komisia zhovievavá a chápajúca. Ja som maturovala dva krát - raz na strednej a raz na nádstavbe..Na nádstavbe som nemala ani čas sa pripraviť na maturitu, lebo v pondelok som mala prijmačky na jednu vyšku v Martine, v utorok som išla na prijmačky na vyšku do Bratislavy a z oboch som sa domov vrátila až večer. V stredu ráno som pekne-krásne nabehla maturovať, stres som nepociťovala naozaj žiadny-to som si odstresovala v pondelok a utorok, ale môžem ti povedať, že všetci boli v pohode. Čas na prípravu ti môže nahrať, lebo občas zachytíš myšlienky od toho, čo práve odpovedá a vieš ich trošička začleniť do svojej odpovede, ak sa pravdaže dajú použiť...Takže zvládneš to, neboj sa, zvládli sme to všetci a prežili sme 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

jazminn
4. mar 2010

Baby sociálničky a SPv3.sektore s Dr.Semaňákovou nemal nikto?

maruschka
4. mar 2010

jazminn..na sektore sme mali Dr.Mráza-tuším toho...Takže ti neporadím.. 😅 😅

jalao
5. mar 2010

dievcata, ale kam sme sa to prepadli??? ☹ Tu to vyzera na leharo a nie na letny semester...(letny semester a tu nam nasnezilo... 😝 ) Nam dnes odpadli prednasky, aj zajtra, ideme az popoludni na jednu...skoda cestu merat, ale je to mikroekonomia, tak to si nenechame ujst 😒 😒

tatolu
5. mar 2010

Jalao, tu krásne svieti slniečko 😉

jalao
5. mar 2010

tatolu, no ahoj, s tebou som sa tu uz dlho nestretla! Aj tu svieti uz slniecko, ale rano sme mali auto pod snehom... 🙄 🙄 Ako drobci tvoji, drzia sa?

petrahy
5. mar 2010

ahojte ja chodim poctivo do skoly a vcera nam oznamili novy predmet ktory musime absolvovat zaplatiť 3eura za dve hodiny a ešte spraviť aj skúšku z neho a do indexu sa to bude písať až v druhom ročníku proste nechapali sme a hladeli jak........... predmet sa volá že práca s PC mali ste to niektoré? Ved za dve hodiny nas nauci akurat tak zapnut a vypnut PC 😝 😀 pri našej gramotnosti

jalao
5. mar 2010

Peta 😀 😀
To budu len take zaklady, nemaj boja...ja by som to hned brala, takuto skusku... 🙂 🙂 Ale preco sa to ma extra platit...to je uz divnejsie. 🙄

maruschka
5. mar 2010

petrahy..vaaaau...to je iná zárobková činnosť.. 😕 😕 😕 😕 😕 Takže chceš-nechceš, ovládaš-neovládaš,platíš 3 eurá, inak nebude skúška, no pekné.. 😖 😖 😖 😖 😖 😖 Ale aspoň to všetko vieš a nemusíš sa na tú strašne ťažkú skúšku pripravovať 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

u nás dnes sneží a je -2 😨 😨 😨 😨 A dosť ma to štve, lebo som sa tešila na víkend, že pôjdeme pekne do hôr opekať. Lenže keď fúka, nepôjdem nikde - bojím sa, lebo za posledný mesiac som mala 2x prievan a teda som si ho krásne odtrpela, takže Ibalgin 600 celá škatuľka a Ataralgin tiež celá.. 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 V živote som prievan nemala až teraz ho dostanem každú chvíľu-to je hrôza.. 😖 😖 😖

tatolu, adetka, janka, mamina....ak chcem parafrázovať text, ktorý je na celú stranu a sú to samé odrážky, tak ako to mám vyriešiť? Pozerám sa na to ako teliatko a neviem s tým pohnúť,lebo tie odrážky tam musia byť a tak mi je blbé to parafrázovať, lebo tam vlastne ani neni čo..A citát na celú stranu nemôže byť, čo teraz???? 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕

janka46
5. mar 2010

Maruschka, u nas hovoril,ze ak mas citat na viac ako 10 riadkov, musi to byt uz parafraza 😕 tak nebviem,tiez mam delenie v bakalarke ako parafrazu...tak snad to tak moze byt...no som mala robit dokoncovacky na bakalarke a kde zase labzujem 🤐 🤐 😲
ale nedalo mi nakuknut k Vam...

Mamina,kde davas zväzovať pracuv Ba???? Mam toho viacej(kontaktov),len aby som to uz drzala v rukach 😝 😝

Tak sa mi do toho nechce, lebo ma to uz totalne nebavíííííí 😖 😖 😖

adetka
5. mar 2010

marushka... ja som mala v dilomovke citat aj cez pol strany... a nikto mi nic nepovedal... parafraza sa musi od originalu lisit... aspon trosku... prerobit vety, pripadne prehodit podla dolezitosti... vlozit slova ako: zaroven - nasleduje - na zaver, ale nie menej dolezite - a podobne...

petrahy.. to co jeee 😕 😠 ... nasi maju tiez informatiku... ale vramci klasickej vyucby...

maruschka
5. mar 2010

dievčatá, ale to mám na celú stranu a citát musí byť len 10 riadkov, keby bolo 15 ešte na to kašlem, ale je to veľa a ja neviem, či mám urobiť z toho parafrázu, keď sú to odrážky..Janka a ty si to ako parafrázovala-jednoducho každú odrážku si niečo vo vete pomenila a hotovo????

adetka, doteraz som mala pohodu a už ma chytajú nervy. Až dnes nám dali smernicu a pekne nám to sťažili. Mysleli sme si, že budeme mať také isté podmienky ako iné pracoviská a čo nás prekvapilo, tak nie..máme to blbé, no čo už narobíme..Odovzdávame 31.3 tak dúfam, že sa mi to podarí dorobiť, lebo mi dochádzajú nápady 😎 😎 😎 😎 😀 😀 😀 😀

tatolu
5. mar 2010

Marusch, ja neporadím 😔
Ja som nemala žiadnecitáty ani parafrázy. Z viacerých materiálov som pobrala vety a pospájala do celku. Dokonca som mala problém za každý odstavec napísať, kde to bolo napísané 😒 . Takže som tam vždy hodila to, z ktorej knihy som čerpala najviac...

maruschka
5. mar 2010

tatolu, neva. Ja som čítala x bakaláriek, ktoré boli písané takouto formou-čo je podľa mňa lepšie-ako píšeš ty. Len teraz to berú strašne prísne a tak presne musí byť uvedený zdroj hoci aj za každou vetou. A musíme mať veľa zdrojov a všetko popísané a to ma hrozne vytáča.

Dnes som čítala bakalárky, ktoré boli písané tak,že zdroj mali len pod čiarou a v texte bez označenia kurzívou alebo úvodzovkami-ani citát ani parafráza a tak som vlastne ani nevedela, ktoré je z vlastnej hlavy, ktoré od iného autora-aj to bolo výborné riešenie..Takto máme ten text strašne delený, samé úvodzovky, samé zátvorky..des a hrôza.. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ludka_r
5. mar 2010

Janka, úprimnú sústrasť.. Viem presne, ako sa cítiš. My sme takéto obdobie mali práve minulý rok. Behom pol roka zomreli traja členovia našej rodiny... 😖 😖, z toho dvaja boli otcovi bratia, tak to bolo ťažké...
Tatalou, Ty to máš veru náročnejšie. Máš menší rozdiel medzi deťmi a medzi dvoma dokonca žiadny.. 😀 Ale všetko sa dá... Len dúfam, že ten druhý drobec bude taký poslúšný, ako bol aj Vilko...
S bakalárkou ani nestrašte. Ani sa nenazdám, a čaká to aj mňa. Dosť že musíme odovzdať 25 strán marketingového plánu... 😖

tatolu
5. mar 2010

Dievky, mňa čaká stále ešte ten jeden opravák. Profák ešte nevypísal termín. Iba 2.3. sa vrátil z dovolenky 😉
Takže ja namiesto učenia triedim veci 😀 😀 😀

petrahy
5. mar 2010

ahojte nemate niekto nahodou knihu základy všeobecnej a špeciálnej farmakologie? Potrebujem zohnať dnes sme mali prednašku a mame si nastudovat tuto knihu bude z toho test 60-80 otazok + ustna + seminarka na 20-25 stran 🙄 takže som nadšená
inak mame odovzdat temu aku bakalarku chceme pisat ale nikdo nam neponukol z čoho mame vyberať
a ešte aj prax nám zmenili a musíme namiesto sociálneho zariadenia ísť do Adosky no neviem kedy to mám stíhať
idem si pozrieť a učiť sa drogy skúšku mám 23,3

josie3331
5. mar 2010

nicky11 budem drzat palce, nech zmaturujes a dostanes sa na vysnene VS....a kam si si daval prihlasky? inac mas krasnu dcerku 😉

ja idem zajtra do skoly, mam napisanu seminarku a budem ju musiet nejako odprednasat....radsej na to nemyslim lebo ma chytia crevne problemy 😅

maruschka
5. mar 2010

petrahy, no máš toho požehnane..Nám ponúkli témy až mesiac po zápise tém. Tak si všetci vymýšľali svoje témy 😠 😠 😠

tak vám baby držím palce, ja mám zajtra tiež skúšku, tak sa teším 😖 😖 😀 😀 😀 😀

tatolu
5. mar 2010

Petrahy, ja nemám a tu ani nikoho nepoznám, čo by niečo podobné študoval 😒

tatolu
5. mar 2010

Josie, Marusch, budem na vás myslieť. Nebojte. Ste dobré 😉

adetka
6. mar 2010

dnes skuskujucim drzim palce 🙂

ja mam s citaciami v hlave zmatok... v prispevkoch na konferencie podla najnovsieho nemame citovat pod ciarou, ale za kazdy citat dat do zatvorky meno, rok a stranu... a na zaver naspisat literarturu.... doteraz som citovavala pod ciarou... 😖

petrahy
6. mar 2010

ahojte aj na vas myslim ste urcite sikulky 🙂 🙂 🙂