Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

jalao
12. mar 2010

Vidiš, čosi na tom bude.... ☹ Naberali externistov plným náručím a teraz sme im naobtiaž 😔 😔 Ale kto nám vráti školné, to už je náš problém....Ja som išla do tejto školy hlavne kvôli dostupnosti...

maruschka
13. mar 2010

jalao, školné a zodpovednosť voči študentom nikomu nič nehovoria..Určite vám dajú možnosť prestúpiť (a každému bude jedno, že by tá škola bola 200 km od pôvodnej), ak ju nevyužijete, bohužiaľ..je to doslova svinstvo, čo sa deje. Ja som šťastná, že končím, lebo nemám žalúdok a nervy na to, aby som prežívala ďalšie roky v neistote na slovenskej vysokej škole.. 😖 😖 😖 😖

grettka
13. mar 2010

jalalo, to je sila! takto nehorazne sa spravat k studentom 😠 😠 😠
Skratka musia vam dat nejaku moznost pokracovat v studiu. uff...

maruschka, moja kamoska teraz obhana skusky zo zimneho semestra, neunuval sa im ani nikto oznamit, ze su prednasky z letneho.... ale dufa, ze este ten jeden rok nejako doklepe...

Inak po vcerajsej prednaske... mali sme mat sociologiu, a dopadlo to tak, ze milej zlatejjj prof. posle prednasky mailom a hotovo, zadal temy seminarnych prac kazdemu inu, ze vraj na 10 stran a bez toho nas nepripusti ku skuske... a literatura je cudzojazycna.... mam sa na co tesit...

sisa.b
13. mar 2010

ahojte, ja osm doma, dnes bola anglina a nemam slov 😠 😠 😠 este predychavam...

juliagregor
13. mar 2010

ahojte,
jalao 😠 ,
ja som bola v škole a dúfam, že čo najskôr skončím, lebo už ma ten prístup nekonečne vytáča...
sisa aj ja som desnú anglinu, na skúške som si vytiahla tému, tavenie - vysoké pece Košice 😝

sisa.b
13. mar 2010

julia, tak to je fakt super tema 😝
ja som nastvana, lebo to mame len predmet do poctu, zapocet za par kreditov. nemcinari ho dostanu za zivotopis odoslany mailom a my musme robit skusku 🙄 navyse taku, ako denni, ktori maju anglinu 2x tyzdenne a potrebujem 75% aby som presla. pritom stacilo, aby osm dala nespravny clen pred slovo a neuznala mi z prekladu nic, aj ked bol zamerany napr. na minuly cas 😠 hodnotenie uplne uzasne, som cela nadsena. anglinu som sa naposledy ucila 15 rokov dozadu...

juliagregor
13. mar 2010

sisa to ti verím, ja som bola na tom podobne 😎 ...mali sme tiež test a urobila som to o uši...
😝
v škole sa nenaučíš ani prd a všetko sa musíš doučiť sama, všetko záleží od profky...koho máte?
naposledy sme mali španielčinu, dakujem za google translator 😉
dnes som ťa pozerala, či ťa nespoznám ale nejako sa nedalo 😉

juliagregor
13. mar 2010
https://www.youtube.com/watch?v=0CLOVW2JkZI


s týmto sme sa dnes hrali 😅

sisa.b
13. mar 2010

julia, no ved to. ja som sa tesila, ze po 15tich rokoch oprasim anglinu a houby z toho, budem rada, ak spravim ten zapocet 😔 google translator mi na pisomke nepomoze 😒
skoda, ze si ma tam neodchytila. kde mavate prednasky? mate vobec este nejake?

dadulaa
13. mar 2010

ahojte... 😉
jalao, to vážne??? 😕 no snáď je to len fáma... 😅

dnes som bola v škole, ale zajtra ma čaká obávaná fyzika 😝 😝 baby, tú anglinu by som si hneď s vami vymenila za fyziku 😉

juliagregor
13. mar 2010

dadulaa fyziku to ozaj nemusím, skutočne nemám rada...a mali sme ťažkú..., spolužiačka robila skúšku z týždňovým bábätkom, položila vedľa seba na lavicu a písala... 😀 , síce nespravila ale chodili si ju obzerať všetci v budove 😀

sisa ešte máme asi trikrát, sedíme v učebni vedľa automatu na kávu...aspoň niečo sme vyhrali.. 😀

juliagregor
13. mar 2010

s týždňovým 😝 😔

josie3331
14. mar 2010

jalao fiiiha, v mojom pase nic nepribudlo 😝 ale beriem to ako znamenie, ze coskoro hadam hej, okrem ineho aj preto, aby som tu vlastne do tejto temy aj patrila, ze 😅

vcera som mala dalsiu prezentaciu, PPT a velice to vysvetlovat a zase som bola nervozna, ledva nejaku nemecku vetu som dokazala zlozit fuuuu, som hrozna, musim sa este veeela ucit....za tyzden mam prvu skusku z dejin, tak snad sa na to naucim poriadne a budem mat jednu z krku

inac vase utrapy pekne sledujem, jalao to s tym zrusenim je pekne svinstvo

lelask
14. mar 2010

studuje niekto socialnu pracu? Ja som v prvom rocniku cez Sladkovicovo 😝

jalao
14. mar 2010

ahojte...tu sa asi dnes varí 🙂
baby, no dopočuli sme sa, že na škole všetci čakajú výsledky nejakej internej kontroly a až na ich základe sa bude rozhodovať, či naše detaš. pracovisko bude, alebo nebude... Ano, oni nas nevyrazia, ale navrhnú nám prestúpiť do Prešova priamo na fakultu, alebo čo ja viem, na denné a tým pádom skončíme, lebo to je skrátka neprijateľné. No ved ešte uvidíme...Tiež to beriem ako úplnú nehoráznosť. ☹ ☹ ☹ ☹
ja som bola v škole v piatok do večera a včera od rána zase do večera, tak som prišla vyflusnutá domov, snežilo, pršalo, pozreli sme si večer OTa a vypili flašku ružového vína aj so sestrou 😉 😉 😉 , takže som sa vyrelaxovala 😀 😀

elize
14. mar 2010

babulky, ja vas citavam, ale akosi nebolo casu nieco o sebe napisat.

lelask, ja som druhacka v BA.

jalao, ja nechapem o co sucasnemu min. skolstva ide. To chce vsetky externe studijne programy pozatvarat? A nie to esta aby fungovali ako sukormne 😠 😠 😠 Mna ide roztrhnut od jedu.

jalao
14. mar 2010

Elize...no, to mi hovor... 😠 Obeťou nenažranosti škôl a výmyslov ministra budú zase len študenti 🙄 🙄
ak budeš mať čas, napíš o sebe a pridaj sa, budeme len radi. 🙂

jazminn
14. mar 2010

Dúfajme, že minister nestihne narobiť ešte viac škody, ako narobil. A najmä teraz, keď sedí na dvoch stoličkách, že nebude mať na to čas. Ja nechápem, že ho neodvolajú.
U nás sa o ničom takom nehovorí, ako že by sa mali rušiť detašované pracoviská. Normálne dávajú prihlášky na B.c., aj Mgr. štúdium.

jalao
14. mar 2010

jazmin, ved bud len rada.... U nás už od septembra skrátka neberú a to bol pre nás určitý signál, že sa dačo deje 😢 😢
a ty kam chodíš?

maruschka
15. mar 2010

jalao, ale tie nervy, čo sme si tento rok prežili na Alžbete vďaka Mikolajovi neželám fakt nikomu. Naozaj nám osladil štúdium na 100%.. 😠 😠 😠 😠 😠 😠
No, ak neberú študentov, tak je to už jasné..Budeš musieť cestovať do školy-čo je teda dobrý podraz.. 🙄 🙄 🙄

jalao
15. mar 2010

ahoj marusch...no, ved uvidime, zatial nevie nikto nic 🙄 🙄 Este nam zostava dufat, ze nas nechaju dobehnut to Bc. studium aspon...ale tazko povedat. Nie je vobec realne, aby sme chodievali z PB do Presova, vies si to predstavit, tu dialku? 😢 😢

alika54
15. mar 2010

ahojte,,,som tu davno nebola 😉 ako sa dari??? vidim ze problemy so skolami su vsade,,,,teraz sa opat s radostou vrham na ucenie 😝 ,,, v sobotu ma caka skuska a musim stinut aj seminarku 😝 ,,,no veru nic moc 😅 Lelask chodis do prvaku vo vrutkach????

adetka
15. mar 2010

ahojte 🙂

jalao... co to citam? 😠 ... to nemyslia vazne 😒 ... drzim palce, ab vas nechali dostudovat tam, kde ste sa prihlasili... snad su na to nejake zakony, ci pravidla... ci nie?

marush... s tou Alzbetkou verim...

ja mam za sebou dva seminare s dennymi stgudentmi... prva skupina: velmi zivi, niekedy az drzi, ale diskutovali, polemyzovali 😀... druha skupina: spali, pripadne sa rozpravali, az tri sa snazili nieco robit 😠 ... a teraz sa pustit do dvoch prispevkov na konferencie... chce i nechce sa mi zaroven... 😅

drzim palceky na skuskach a pri pisani zaverecnych prac... 😉

ludka_r
16. mar 2010

Ahojte.
Jalao, držím prsty, nech to dobre dopadne s tou školou. To by bola veľká škoda.

Ja mám toho tiež dosť. Skúška z minulého týždňa uspešne spravená, ale teraz som si povedala, že do konca tohto týždňa urobím jednu prácu a začnem robiť ďalšie dve. tak som zvedavá. Najhoršie je, že tú, čo chcem mať už hotovú, robím so spolužiakom, ktorý sa vôbec neponáhľa.. 😖

A ešte musím vymyslieť nejaký dobrý námet na reklamu. Nič Vás nenapadá????? 😉

janka46
16. mar 2010

Ahojte 😉 tiez som Vas postivo citala, ale neprispievala, ale dnes som konecne odovzdala bakalarku 😝 tak som myslela, ze sa dostaví nejaká uľava 😀 ale nic nechodí....tak sa modlim, nech to dobre prejde a oponent ma nezavrhne pod ciernu zem 😕 😕

Mamina, ty si asi tiez uz odovzdala??????!!!!!

Ludka, namet na reklamu, skus zakonponovat maleho...reklama s dietatom vzdy najviac zaujme 😉 😉 😉

Jalao, drzim palce, nech to dopadne co najlepsie!

maruschka
16. mar 2010

janka, tak už to máš hotové.. 🙂 🙂 🙂 🙂 .Ja som ešte len odovzdala konzultantke a uvidím, čo mi na to povie. Ešte mám dva týždne..ale predpokladám, že budem toho véééééééľa prerábať-asi mi aj slza vypadne, už to tuším.. ☹

jalao
17. mar 2010

ahojte dievcata, no ja som tuto noc moc nenaspala, hoci som bola z plavarne velmi unavena...ale hlava mi makala celu noc na plne obratky 🙄 🙄
Vcera som sa totizto na stranke ministerstva skolstva dozvedela, ze nas odbor stratil este v oktobri akreditaciu na externe studium....povedzte, ako je toto mozne??? 🙄 🙄 Mne sa rozum zastavuje nad tymito podivnymi praktikami sucasneho VS skolstva 😢 😢 Neviem, ci sa o nu opakovane uchadzaju...na stranke univerzity sa o tom nepise nic, tam len zdoraznuju, ze vsetky podmienky akreditacie boli splnene, ale ja som tam videla okolo 50 zrusenych studijnych programov!!! medzi nim aj ten nas. Napriek tomu normalne prijimaju teraz prvakov...
Ano, mozno dufaju, ze ju dostanu casom spat...ale bavilo by vas platit tazke prachy a studovat odbor, na ktory nie je povolene vydavat ziadne akademicke tituly???
BTW...na vsetkych skolach porusili na jesen kopec odborov...a pochybujem, ze vsetci studenti su o tom informovani...pozrite si to baby na stranke minedu.sk 😖 😖
Vobec neviem, co mam robit. ☹

maruschka
17. mar 2010

jalao, treba sa o tom rozprávať, keď budete mať prednášky. Určite máte nejakú triednu vedúcu, ktorá komunikuje s vedením. Určite máte študijnú referentku, ktorá je vám povinná poskytnúť informácie. Od nás sa písal oficiálny list za celú školu so žiadosťou o verejné vysvetlenie situácie a oficiálne stanovisko školy..Treba to riešiť skôr, ako si zaplatíte ďalší ročník, aby ste všetci o tie peniaze neprišli..

Ja sa na tú stránku radšej nepozerám, už sa mi neoplatí sa rozčuľovať. 😖 😖

jalao
17. mar 2010

marush, to, ze sa my v triede o tom rozpravame a druha polovica triedy kdesi fajci, to je zbytocne. mame predsedu, ale ten sa o nic nezaujima, viacej chyba, ako chodi na prednasky, takze ono to vzdy skonci na urovni debaty medzi par babami...akoby to druhych vobec netankovalo. Tym mladym spoluziakom to zrejme platia rodicia a ked to zrusia, tak pojdu niekam inam a hotov 😖
Studijna referentka na nasom detas. pracovisku sa zapiera a priamo na fakulte sa nam nikto nevie/nechce k nicomu vyjadrit.. 🙄 🙄
No a ked si vezmem, ze to postihlo tretiakov, ktori sa teraz potia na bakalarke...ved ani im nemoze byt momentalne priznany titul!!

dadulaa
17. mar 2010

no jalao, tak to teda nezávidím...zložitá situácia 😒 a najlepšie je, že tých tvojich spolužiakov to ani netankuje! Zostáva ti asi len čakať, ako sa to vyvinie...Neučí vás náhodou Bernát? Je u nás nový a je postrachom celej školy, ešte sme s ním nemali prednášku, no už teraz sa klepem na skúšku.. 😝