Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

janka46
4. apr 2010

Vdaka baby za podporu, Marschka, Torekan do seba hadzem uz nejaky ten tyzden, ale nemam pocit, ze by nejak extremne zaberal...doki sa vyhráža necnicou, ak to trochen neustupi 😖

Jalao hlavne si oddychni v kruhu rodiny y vychutnaj si to!!!!

Tiež prajem všetkým Vám pokojné a požehnané sviatky.......

maruschka
4. apr 2010

Ľudkovia, momentálne ma trápi jedna vec. Ak niekto neodovzdá bakalárku a teda automaticky nemôže ísť na štátnice, kedy sa ho týka ďalší termín štátnic-opravný na jeseň alebo musí opakovať tretí ročník, alebo ako to vlastne je??? A ešte - ak ten človek má urobené kompletne všetky skúšky z tretieho ročníka a uzatvorený index... 😕 😕 😕 😕

Toto mi nie je jasné, že ako sa postupuje..Pretože ma to vlastne nikdy ani nezaujímalo, až teraz..Ale nie je to o mne, ja mám prácu už v suchu.. 😉

petrusk
4. apr 2010

U nas viac ludi nejde k statniciam kvoli bakalarke, ze ju nestihaju aj ked skusky maju. Maju si dat nejaku ziadost, neviem aku, aby dalsi termin v septembri, co je opravny pre tych, co neurobia v juni, bol pre takehoto cloveka prvy riadny. Ak nic neurobi, tak sa mu to rata ako jeho prvy opravny a nie riadny. Je to nieco ako so skuskami. Ked je zapisany na skusku a nepride, ani sa neospravedlni a teda neodhlasi z nej, ma akoby FX, cim straca narok na prvy riadny termin a druhy je pre neho nie prvy riadny ale opravny. Ale ako ta ziadost vyzera, to neviem, predpokladam, ze to ma kazda skola ine. Treba sa dohodnut manazerom, alebo nejakou studijnou referentkou, neviem koho mate. U nas to takto riesia, ti co nemaju bakalarky nacas.

martinano
4. apr 2010

ahojte
u nas je to tak,ze ak sa stihne dat ziadost na odklad statnic a odovzdania prace pred terminom ako sa praca ma odovzdat , odklad povolia na dva roky a uz je na danej osobe kedy bude chciet ist, len to do dvoch rokov musi spravit.

jalao
4. apr 2010

ahojte, no s tymto ti ja Marush neporadim, ale spomenula som si na teba včera, ked sme šli okolo vášho hradu 😎 😎 😎 😎
Baby tak zajtra , či vlastne, už DNES, prajem veselú kúpačku. 🙂 🙂 🙂

tatolu
5. apr 2010

Marusch, myslím, že je to podľa školy - u nás je možné požiadať o odklad odovzdania práce na pár mesiacov, ale nie je u nás opravák štátnic. Iba jeden 😔 a potom sa musí opakovať celý ročník, pravdaže aj s poplatkom, ak škola neuzná výnimku, tak celým - v plnej sume 😔

Na niektorých školách je možné štátnicovať aj na jeseň, ale ako to je s odovzdaním prác u nich 😔

Ináč ahojte vospolok. Tieto sviatky som s prácami moc nepohla. Bola tu kámoška s bráškom a keďže píšem práce iba po večeroch, bola som odstavená 😒 . Hádam to nejak dobehnem, ale ešte netuším ako.

maruschka
6. apr 2010

Ďakujem za odpovede dievčatá.. 😉

jalao..dík za spomienku, ja som sa práve napchávala zákuskami u našich..Veľkonočný pondelok slávime u našich-o dve ulice ďalej..každý donesie, čo doma napiekol a potom to tam hromadne konzumujeme 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Ide o to, aby boli decká spolu a chalani už vedia, že je v tom dome zrazu veľká kopa báb, tak k našim chodia oblievať už ráno o 7,30... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

ludka_r
6. apr 2010

ahojte
ani ja som so školou v poslednej dobe veľmi nepohla. A v najbližšej doba asi ani veľmi nepohnem. Nemám stále žiadne info o zápočtoch, ani o skúškach. A do prác, ktoré mám so spolužiakmi, sa spolužiakom veľmi nechce.
Každý deň sa desím predstavy, že porodím skôr, ako budú skúšky hotové.

grettka
6. apr 2010

ahojte, ja sa zufalo snazim nieco natlacit do hlavy na piatkovu pisomku, spracovat jeden vyskum a v piatok dovzdat, a zacat pisat vlastny vyskum, napisat referat do buduceho piatku, a zacat pisat velku seminarku.... nejde mi to a nejde... nemam "slinu", nemam chut, ani energiu.. som unavena... v praci mi to paradne lezie ne nervy... teda stupa take medziludske napatie.. a mne nezostava energia na ucenie.. mam chvilky, ked chcem prastit z pracou a venovat sa len skole.. no som normalna?? 😝 😝 😝 som rada, ze mam pracu, ale po piatich rokoch na mna dolahla kriza...
jeej ludka, drzim palce 😉 nech to terminovo stihate

tatolu
6. apr 2010

Grettka, no máš toho ajajáj 😔
Tú múzu stiahni za nohu 😵
Nejak sa torozbehne, musí 😉

emily3
6. apr 2010

gretka ahojko si uplne normalna..je toho dost co mas porobit a to akoze " mimochodom" pri inych povinostiach....treba sa do toho zahriznut a pojde to..no hovori sa mi to , ja by som sa mala ucit, vo stvrtok mam poslednu skusku...nechce sa mi.... 😅

petrahy
7. apr 2010

vidim že nie som jediná ani ja sa nemôžem naštartovať a skúšku mám v pondelok
seminarku nám skúšajúci dal spraviť a myslela som že ju mám odovzdať na skúške skúška je až v júni takže som ešte nezačala a teraz dal info že tento mesiac musí byť odovzdaná nemám ani potuchy ako a kedy to spravím.
s tým porodením snád Ti to vyjde tak ako ma 😉
ja mam spolužiačku ona ma prve porodila po prednaskach chodi na skusky, ale nezvlada to ☹ ale tu na konovi to uvladaju vsetci len ja mam stale strach ze skusku nespravim a zruti sa svet

sasiki
7. apr 2010

ja nie a nie naštartovať a skúšku mám v sobotu 😅 teda pozerám do toho, ale nič viac....

jalao
7. apr 2010

Ahojte, Sasi, aj ja mam prvu skusku v sobotu, akurat som to rano synovi vravela, ze som sa do jednej v noci ucila a ked to mam zhrnut, pamatam si tak 2 vety z toho 🙄 🙄 🙄 Vsetky lehoty, prispevky a podmienky sa mi zliali do jednej zmiesaniny 😅
Vcera som mala dovolenku, s predstavou, ze budem cez den intenzivne studovat...ale stalo sa to, co vzdy, kedze decka boli doma...pracka, varenie, zehlenie, skusanie mladsej...a moje ucenie az na uuuuplny zaver vecer 😉

silvulienka
7. apr 2010

Aj ja sa mam ucit na skusku v sobotu. Je to pre mna najneprijemnejsia skuska v tomto semestri. Mam od vcera dovolenku a miesto ucenia sedim pri PC. Som tiez vystavena z prace... no idem pozriet trochu do skript. Drzim vsetkym palce pri uceni
aj pri skuskach.

jalao
7. apr 2010

Silvu, co sa ucis? z coho mas skusku? akosi nemam s tebou prehlad 😉 😉 Ty si aspon decka vyprala z domu a mozes si v klude k tomu sadnut. ja uz dnes musim zarezavat v robote.. 😖 a nic sa mi nechce, som skratka nedospata a neviem sa rozhybat ☹

silvulienka
7. apr 2010

No v klude sa mozem ucit...len to akosi nejde 🙂 A skusku mam zo slovenskej gramatiky, smiesne, ze? Vpodstate by som to mala zhruba vediet, ale povest docentky je taka hrozna,ze mam pocit, ze neviem nic. A sasiki asi vie o com hovorim, budeme mat okrem teorie aj diktat.

maruschka
7. apr 2010

petrahy, to je teda mylná predstava, že na MK to zvládajú všetci. Ja som si dala momentálne takú pauzu-očistu. Doteraz som šalela zo skúšok, bakalárky a teraz som si povedala, že dva týždne pohov, lebo ma odvezú na psychiatriu - a za to mi to fakt nestojí. Veľa ľudí z ročníka to vzdalo a prerušili štúdium, tento rok nám to naozaj sťažili najviac, ako sa dalo. Ešte v sobotu prezentácia praxe, v stredu skúška a odovzdávanie indexov..A potom jún a štátnice. Naozaj netuším, ako to všetko dopadne a je mi to momentálne úprimne jedno. Tri roky sme dreli ako kone, nespali sme, pomaly každá sobota v škole, decká namiesto toho, aby v sobotu pozerali rozprávky, tak vstávali s nami o šiestej a viezli sme ich na merkovačku k babkám. Jednoducho sa to ku koncu už nezvládalo v takej pohode, ako som si predstavovala-hlavne drobci to znášali ťažko. Predsa len tri roky žiť ako na špagátiku, v jednom strese celá rodina nie je sranda..hádam to bude už lepšie. 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

silvulienka, nič si z toho nerob. Väčšina z nás je presvedčená o tom, že nič nevie-tento pocit sa dostavuje pravidelne tesne pred skúškou..Preto sa nestresuj, nejako to dopadnúť musí..Inak čo študuješ? Moja segra je tiež vyštudovaná slovenčinárka🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

jalao, už som sa rozprávala s mnohými študentami a tento rok je nejaký nepriaznivo naklonený štúdiu. Väčšina to zvláda len tak-tak a prevláda vyčerpanie a psychická nepohoda..Neviem, čím to je, že to chytilo všetkých od 1-5 😎 😎 😎 😎 😎

sasiki
7. apr 2010

maruschka dobre robíš, že si dávaš dvojtýždňovú pauzu...riadne si oddýchni od školy 🙂 silvulienka a u koho máš skúšku, môžeš aj do IP, ak chceš....

jalao
7. apr 2010

maruschka, uz sa blizis do ciela...uz ked ste takyto kus cesty presli, uz to musite dobojovat, neboj. Este najdes v sebe tu silu do finishu. 🙂

silvulienka
7. apr 2010

Studujem predskolsku a elementarnu pedagogiku. A po tych par skuskach z oblasti Sj, by som slovencinu nikdy studovat nesla. Aj moja svagrina je vystudovana slovencinarka. Ale byva daleko od nas, tak mi poskytuje vzacne rady po telefone. A ja si teraz vobec neviem predstavit ako to budem zvladat o rok ked budem pisat bakalarku a ucit sa na skusky atd. samozrejme plus deti a praca... ako to vsetko zvladame my uzasne zeny 🙂

petrahy
7. apr 2010

maruschka ale ty zž ideš do finále ja mám pocit že keby som neobjavila koňa a túto tému nikdy by som na školu nešla a tá vzájomná psychická podpora u nás medzi spolužiakmi nič neexistuje akurát som prišla prednedávno na to ako niektorý spravia určité skúšky velmi lahko no ja som medzi tie vyvolene nepatrila ktore mali k dispozicii urcite materialy a kedze sa mi to teraz dostalo do ruky asi velkym omylom tak tomu zacinam chapat. a je mi z takych spoluziakov nanic. Mam velky strach pred skuskou lebo sa momentalne nezvladam ucit mm robil aj cez sviatky a drobci mali prazdniny a ja po nociach nevladzem predtym to slo. A to som len prvacka a mam zo skoly depku. No musim sa vzchopit lebo to dopadne zle nedobre ja vypnem mozno az v polovici juna zatiam mam tak rozlozene skusky po dvoch tyzdnoch a z jednej termin este nemam

jalao
7. apr 2010

petka, porad mi, ako to robia teda ti, co im to ide polahky ? 😀 😀 lebo mne zatial okrem angliny teda, nic polahky zatial neslo 🙄 🙄 🙄 A co pises o tej zvlastnej podpore na koniku, to je fakt pravda 😉 😉 , blizi sa skuskove a budem ju sem chodit hladat. 🙂

maruschka
7. apr 2010

petrahy,,,moja rada znie: Nikdy sa nevzdávaj, aj keď to bude aké kritické... 😉 😉 😉 😉 😉 Ak niečo chceš urobiť a túžiš po tom, urob to bez ohľadu na to, aké je to ťažké a urob to aj vtedy, ak sa to zdá byť nereálne...

Preto chodím na skúšky, aj keď o sebe totálne pochybujem, aj keď si neviem spomenúť na svoje meno z tej hroznej trémy..Keď som nastupovala na školu, bola som totálny patologický introvert ( vďaka materskej, predtým som robila normálne predajcu vo firme)..Skrátka spoločnosť ľudí mi nerobila dobre...A postupne som sa odrazila od dna a išlo to. Nútila som sa robiť veci, ktoré by som inokedy neurobila, alebo nezvládla. V krízovej situácii sa mi v hlavne vypne kontrolka pudu sebazáchovy a zdravého úsudku a idem....

A ešte: vždy sa prihlasujeme medzi prvými na každú skúšku, nikdy si nič nenechávame na druhý termín. A tak máme rýchlejšie po tom strese zo skúšky a máme viac času na ďalšiu prípravu.. 😉 😉 😉

Tvárim sa tu ako vzorný študent, i keď v skutočnosti som taká istá kôpka nervov ako všetci v triede. Len teraz to už viem aj spätne posúdiť, keďže som v treťom ročníku. A či to aj k niečomu bolo, uvidíme pri štátniciach. Ak to nezvládneme, opravné to istia, no nie?

A už teraz ticho obdivujem všetky baby, ktoré zvládli Bc a Mgr, Ing a iné veselé tituly.. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

jalao
7. apr 2010

Marushka, tazko sa mi nadvazuje na tvoje mudre slova, hoci reakcii ma napada hned viacero... 😉 😉 Mne sa velmi paci jedno - Cesta bez prekazok urcite nikam nevedie...
Mnohym v nasom okoli sa zda, ze si dakedy kladieme "zbytocne" prekazky, ale ja verim, ze za nasim usilim nas caka nejaky pozitivny vysledok a dobry pocit a vyznam nasej driny a usilia. Faktom je, ze moje kamosky maju doma viacej upratane a vypolickovane spajze s prehladom... My zijeme trochu v chaose a v tempe, takze robim vsetko len tak sup-sup...pri tolkych ludoch je to aj tak hrozne narocne to v tom poriadku udrzat 😀
Mne sa minuly rok zdalo, ked som si zriadila zahradku, ze to uz je moje maximum popri rodine, deckach, robote, brigadnej robote....a teraz chodim este aj do skoly (a podobne, ako petka aj na stavbu 😝 )...Neviem, kde mam hranice - mozno su uz na pokraji, fak neviem 🙄 ...Ale asi ako vravis...v krizovej situacii zrazu zapneme baterky a spravime, co treba 😉 😉

tatolu
7. apr 2010

Ahojte študujúce a stresujúce sa mamičky 😵 Dobre sa mi vás čítalo 😉

Petra, aj u nás niekomu idú skúšky jedna radosť. Tiež sa mi dostvali niektoré materiály neskôr.Možno to bola aj moja vina. Stále som sa hnala domov. Keď som to zistila, trošku sa snažím po škole ostať a so spolužiakmi pokecať. Pomoc s materiálmi u nás spočíva hlavne v tom, že niektorí už od študentov z vyšších ročníko vedia, na čo sa skúšajúci najviac zameriava - čo mu je najviac srdcu blízke, tak to potom posunú určitej skupinke ďalej, taktiež po zadaní otázok sa otázky rozdelia a každý vypracuje tú svoju časť a rozpošle ostatným - je to aj veľkápomoc vtedy, keď sa nevedia zohnať knihy. Tiež sa po každej skúške spisuje aké otázky boli - niektorí skúšajúci otázky neopakujú, iní naopak skoro stále tie isté dookola dávajú... Vždy je to teda o informovanosti o skúšajúcom - beda ak niečo zmení v svojom správaní 😠 😀

Ináč zaviedla som to aj v škole - doplnkového pedagogického minima - prepisujem poznámky do PC a potom ich rozpošlem. Škoda, že tu som asi iba ja tá iniciatívna. Niekedy sa hovorí: Horší iniciatívny blbec ako triedny nepriateľ 😝 , ale naposledy mi bola jedna spolužiačka poďakovať, že jej to veľmi pomohlo 😵
Pred sviatkami som sa s jednou trošku povadila. Spýtala som sa niečo okolo štúdia a ona odpovedala, že nie všetci myslia "iba" na školu ako ja, že nech si uvedomím, že treba aj žiť.....

petrahy
7. apr 2010

ahojte pekne ste to tu napisali ano mat viac deti, skolu, rozostavany dom a chciet aby deti boli aktivne aj v sporte to da zabrať no nie som naročna 😀 deti chodia dvakrat do tyzdna na fotbal a kazdu sobotu budu mat zapas uz dvakrat boli hrat sice prehrali ale co uz. Aj ja mam doma poriadok aky taky ale mam
ked minuly semester boli predterminy hlasila som sa na skoro vsetky teraz nam ziaden nedali a to je blbe praveze mam viac casu a horsie to ide tak som bola v akomsik strese ale zvladla som to dobre mozno som clovek ktory v strese dokaze toho viac cim viac casu tym viac vyhovoriek, alebo ja neviem stale nieco je prave zajtra davam maleho babke varovat lebo s nim sa nezvladam ucit aj minule tam bol sice iba jeden den ale pomohlo sa co to naucit takze zajtra musim zabrat naplno mam uz len tri dni lebo v nedelu ideme neterke na krstinky

petrahy
7. apr 2010

a k tym niektorym spoluziakom videla som ako si zohnali test prednasajuca davala minuly rok ten isty ja viem ze to nie je štátnicovy predmet ale ........................................... mala nas minuly semester na dvoch predmetoch a ja som bola na predtermine a o nicom takom som netusila no a zato ze som si brala do skoly teraz noubuk a stahovala som im materialy na kluc tak za to som sa k nemu dostala 🤐

maruschka
7. apr 2010

petrahy...ja ti tie tehly v tom pozadí na fotke v pase tak závidím. Včera sme sa práve so svokrovcami rozprávali o tom, že či budeme raz stavať dom alebo nie. Pozemok máme pekný...Túto debatu zariadila naša malá druháčka, lebo sme jej povedali, že keď postavíme dom, tak jej kúpime poníka..Takže je jasné, že sa raz stavať bude. Ale kedy, to je vo hviezdach...

Ale fakt obdivujem každého, kto v dnešnej dobe stavia, prerába...Ja si to neviem ani zrátať, ani predstaviť, ako sa to vôbec dá prefinancovať a kedy sa na to nájde čas..My ideme teraz prerábať našu garáž a dávať novú strechu a už teraz mám z toho taký zmiešaný pocit...Tak si neviem predstaviť stavbu domu..... 😅 😅 😅 😅 😕 😕 😕 😕 😕

grettka
7. apr 2010

baby, az sa hanbim... ja este ani deti nemam, a mam pocit, ze nestiham... a vy tu este aj ine stihate.... Som ten typ cloveka, ktory az ked je v casovej tiesni, tak porobi vsetko ako ma... a to som si robila plan, ako si tento semester zacnem studovat materialy skor... velku figu... tak jednu vec mam hotovu a citam veci na pisomku... 😝

tatolu, a co potom podla tej tvojej spoluziacky robis? ? to co tym myslela, ze treba aj zit? ved ty mas rodinu a deti a skolu k tomu... to mas pridat flamovanie alebo co? 😀 vtipna to osoba...