Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

jalao
14. apr 2010

Tatolu...nad knihami? 😀 😀 😀 😀 😀 Objednavali sme si zmrzku 😀 😀 😀

atrami
14. apr 2010

Ahojte,
kočky chcem sa spýtať? Študujete niektorá externe na Trnavskej univerzite- pedagogiku?

silvulienka
14. apr 2010

Ja študujem predškolskú a elementárnu pedagogiku - externe. Rozhoduješ sa či už si začala so študovaním?

atrami
14. apr 2010

silvulienka.Najbližší termín už nestihnem. Takže na rok. V ktorom ročníku si, Ako si spokojná.Robila si prijímačky?Ja by som chcela - sociálnu pedagogiku a vychovávateľstvo alebo to čo máš ty.

silvulienka
14. apr 2010

Ja som druháčka. Prijímačky som robila - test zo všeobecného prehľadu. A popravde od štúdia som čakala viac...ale tak z druhej strany som rada, že to vôbec stíham...niektorí profáci si dajú na prednáške záležať a niektorí nás berú ako "výrobňu". Je to rôzne. A zdá sa mi, že ten druhý odbor je platený a profáci občas spomenú, že je to rozdiel a viditeľný, keď si študent platí štúdium. Ja v tom rozdiel nevidím. Študujem preto, že chcem zmeniť profesiu a keď viem čo chcem, tak to je motivácia a nie to, že si platím.

ludka_r
14. apr 2010

Jalao, mimi sme plánovali, aby sa narodila tak v júli- auguste. Ale spolužiačky ma nahovorili, nech si to presuniem radšej na jún, aby bol v septembri už väčší, tak som sa dala namotať. A tak sme sa začali snažiť o mesiac skôr. Kto mal vedieť, že nám to víjde na prvý šup??? 😕
Teraz to trochu ľutujem, bola by som oveľa pokojnejšia, keby som mala termín až o mesiac neskôr, ale čo už narobím.
Nejako to už pôjde, musí....

jalao
14. apr 2010

tatol, no, tak to isto! 😀 😀 😀 😀 😀

jalao
14. apr 2010

ludka, aj moj synator sa narodil 17-6 😉 😉 😉 😉 😉
No veru, už ten datum velmi nenameníš, ale dovtedy sa dá stihnúť ešte veľa, nie?

emily3
14. apr 2010

ludka to neva...mne sa syn narodil na zaciatku druhaku, v septembri a druhy sin, ked som isla na dalsiu vysku v januari cez sklu skove...a dcera v tretom....da sa to zvladnut... 😉 je to narocne ale zo zaciatku babo vacsinou súpinka...teraz ma nasa Lulu 7 mesiacov a uz neobsedi...uz to nie je babo, musim ju zamestnavat a ucenie ide bokom 😅

petrahy
14. apr 2010

ahojte ide ma poraziť prednášajúca nám poslala termín skúšky že chcela by to aby sme ju mali teraz 20 až 29. 4 nech sa nejako dohodneme a dáme jej do pondelka vedieť a ku skúške máme mať spravený štandart aj s auditom nemám o tom ani šajnu 😒 😒 😒 a to nehovorím o tej druhej práci v pover pointe ktorú mam mať odovzdanú do 29. 4 dnes mi blbol net takže som nenapisala ani čiarku a to sa mám učiť na dalšiu skusku tiež 29? Mna asi porazi mam nervy na pokraji zrutenia a nedokazem sa na nic sustredit tak som sa prisla aspon vyzalovat

tatolu
14. apr 2010

Peti, kľud 😔 . Viem, že sa mi to hovorí, ale stresom nič nedosiahneš. Mzslím, že by si si mala dať riadnu čokoládu, trochu sa predýchať a začať pripravovať veci na skúšku na 20teh.
Neviem síce čo je štandard s auditom, ale s tým pover pointom t nebude až tak ťažké - teda technicky. Myslím, že si písala, že potrebuješ náisť materiály. Hm to bude asi ťažšie.
Ale hlavne hlavu hore. Ak by si jednu z nich nespravila, svet sa nezrúti. Susedov si nevšímaj, čo hovoria. Nech si to skúsia 😉

maruschka
15. apr 2010

petrahy, nič sa neje také horúce, ako sa navarí...To chce pokoj a triezve myslenie bez nejakých väčších emócií..Treba si to rozplánovať ako-tak a pôjde to, uvidíš...Ak si tie materiály aspoň zhruba preletíš očami, pôjde ti to lepšie. Ten audit - nemáš v triede nejakú spriaznenú dušu, alebo nejaký triedny pokec-fórum, kde by ste si mohli poradiť? Budeš to mať nahusto, ale zvládnuť to zvládneš určite. Všetko musí nejako dopadnúť a každý problém má začiatok a koniec..Preto si povedz, že hlavne to musíš PREŽIŤ a nesústreďuj sa na tú paniku okolo skúšok..Takto si to hovorím vždy aj ja. 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

Ak sa ti nepodarí urobiť skúšku na prvý krát - no a čo, nič sa nestane, pohoda, klídek, tabáček...Hlavne, aby si na konci semestra mala nejakú známku v indexe.. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

maruschka
15. apr 2010

petrahy...

na každý slajd si napíš to podstatné, o čom chceš hovoriť, alebo čo je kľúčovým v tvojej téme..Dá sa tam hodiť aj celý text, ale podľa toho, či to ideš aj ústne odprednášať, alebo to odovzdáš iba ako prácu...Ak si taký člen, ako ja a nevieš pre trému povedať súvislý text, tak si to tam daj tak nahustejšie , aby ťa to posúvalo ďalej a nepretrhla si niť zbytočným lovením v pamäti...

Prvý slajd-škola, názov práce, meno, trieda
Druhý ......dajme tomu 4 oboznámenie s témou, terminológia, cieľ tvojej práce
5....Ďalej rozobratie témy, problému, výskumu, oboznámenie s priebehom, ...
Záver-výsledky, k čomu si dospela, ako to dopadlo, čo odporúčaš pre prax,....
Posledné strany Zoznam použitej literatúry...posielam do IP-vzor

Ja som napríklad použila asi 5 intern. zdrojov v bakalárke, pretože aktuálna legislatíva sa veľmi ťažko zháňa a literatúra jednoducho nie je..a ak je, tak je to beznádejné s požičiavaním.. 😒 😒 😒 😒 Samozrejme nepoužívame intern. zdroje ako sú referáty, ťaháky, wikipédia, a iné nedôveryhodné zdroje...Pracuje sa s odbornými stránkami, úrad, ministerstvá, zbierky zákonov, odborné časopisy online, atď..

maruschka
15. apr 2010

dievčatááá.....Idem na kultúru..Dnes k nám do dediny prišiel cirkus..Vážené, moje decká prestali dýchať a vnímať svet okolo 12,00 hodiny, keď sa pozerali na to, ako dávajú dokopy stan..Koniec..Ak ste pozerali Matrix, tak tie scény s tým zastaveným pohybom a pohľadom kamier zo všetkých strán na hlavných aktérov-takto sa dnes tvárili a správali naše decká..Momentálne ich trápi otázka, kde do tých malých áut narvali všetky opice, hada a krokodíla.. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

maruschka
15. apr 2010

Ohromný zážitok..Maruschka sa hada bála, ale Julka sa aj odfotila.. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

tatolu
15. apr 2010

😉 No trošku má rešpekt, ale je zlatá 😉

grettka
15. apr 2010

marusch, mas odvaznu dcerku :o)
ale ako pekne si to popisala, ze ako v matrixe 😀 😀 😀 deti maju jedinecnu schopnost niecim sa nadchnut... muselo to byt uzasne... 🙂 niekedy by som chcela mat takuto schopnost, vediet nieco s uzasom pozorovat ako dieta.....

petrahy
15. apr 2010

ahojte a dakujem skusim sa ist sustredit vsetko na strednajsiu skusku a pracu so štandartom a auditom
tak taku odvahu s hadom by som nemala

grettka
15. apr 2010

petrahy, je normalne, ze citis stres... mna to zvykne v kritickej situacii vybicovat k vykonu, ale neboj sa... zvladnes to! A ked pride na "lamanie chleba", tak ten stres opadne.. a ty skusku zvladnes.... (ja som tiez robila naraz dve...nic prijemne, ale slo to)
Ked budes mat skusku, tak sa priprav, odtialto z fora, resp. zo vsetkych kutov SVK ti pojde tolko pozitivnej energie, ze nebude mozne, aby si to nezvladla 🙂

petrahy
16. apr 2010

už večer začalo prvé sústredenie a učenie na skúšku snád to správne pochopím a spravím dobre, spriaznenu dušu v skole nemám skor boli zvyknuty ze ja som išla na predtermíny a všetko som im potom povedala a prácu im ukázala a oni robili podla mna teraz žial máme skúšku naraz a ja sa im nemienim vtierat a prosíkať a ani sa ma neopýtali či idem na ten termín s nimi no možno nebudem medzi tými lepšími ale mne fakt bude stačiť aj E takže idem sa učiť aby som mohla byť so sebou spokojná a možno išla aj na lepšie písmenko musím najprv teoreticky správne pochopiť čo je štandart a audit a potom ho aj spraviť

petrahy
16. apr 2010

to som tu ostala sama????????????????????????????????
aj dnes som uz do toho pozrela, zajtra zacnem robit pracu

natalie_tmk
16. apr 2010

Baby, aku VS by ste mi poradili, ked maturitne predmety mam - biologiu a geografiu? 😒 (okrem toho samozrejme aj slovencinu a anglicinu...) 😕

maruschka
16. apr 2010

petrahy....nie si sama... 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 Len sme si konečne trocha užívali voľnosti a čerstvého vzduchu, než začneme zasa zarezávať... 😖

natalie...možno pedagogiku, biológiu-tam kedysi brali bez skúškok v BA, možno prekladateľstvo, sociálnu prácu,...čokoľvek.. 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

tatolu
17. apr 2010

Ahojte 😵
Skúška spravená - písmenko ešte neviem - profka zbežne prešla testy a povedala, že urobili všetci 😉

Natalia, hlavne to, čo Ťa baví, alebo to, kde nájdeš uplatnenie - ťažko sa v tomto radí, teraz nikto nevie, čo bude v budúcnosti, isté je, že treba študovať 😉

silvulienka
17. apr 2010

Tatolu blahozelam. Aj ja mam o jedno pismenko v indexe viac. Uz len 4 skusky a jedna seminarka...a budu prazdniny.

tatolu
17. apr 2010

Silvi, ďakujem a blahoželám aj ja Tebe?
Ja písmenko ani číselko nebudem mať tento semester za túto skúšku. Je to združená skúška z dvoch predmetov u dvoch vyučujúcich, pričom ten druhý predmet budeme mať až v zimnom semestri 😕 😝

petrahy
17. apr 2010

gratulujem ku spraveným skúškam 🙂

tatolu
17. apr 2010

Peti, ide Ti to? Myslím tá práca 🤐

grettka
17. apr 2010

gratulujem sikovniciam :o)
ja som chcela spracovat vysledky svojho mini-mini vyskumu, ale nejako sa mi nechce,.... akurat som dopiekla kolac, a surfujem po nete. Nic sa mi nechce.. asi pojdem spat.. a pisat budem zajtra. Inak do stvrtka musim ten vyskum odovzdat a mam akuart jednu stranu.. to znamena, ze mam polovicu uvodu, nic viac.. nejako ma stale muuza nekope.. tento semester to bude tazke s ucenim... 😝 😝

tatolu
17. apr 2010

Grétka, keď Ťa kopne, aby Ťa to nebolelo - pozor 😉
Ja sa teraz tvárim, že ma zaujímajú chrobáčiky, ich vajíčka, húsenice a požerky na stromoch a listoch 😎 Naši v triede sa zbláznili a chcú niekedy bud.týždň spraviť poznávačku, tak sa pridám 😔 , no čo som od nich horšia? 😀 😀 😀