Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

tatolu
21. apr 2010

Aj ja už chcem zbierať písmenká 😔 😝 Nám oficiálne začína skúškové 10.5. Mám vlastne iba jedno C a aj to z vedľajšej školy 😔

jalao
21. apr 2010

ty brdo, paráda peťka, si kanon... 😎 A čo to bol za predmet...akosi mi to uniklo... 😉 😉 😉 Ja musím do piatku zmáknuť to účtovníctvo, ale chytá ma panika, ked vidím, ako mi to usýpa po...ma...ly... 😢
Gretka, ty môžeš byť už potom aj spisovateľka 😀 😀
Akzus, neboj, do štvrtka ešte daleko..
Tatol, aj nám až vtedy začína, ale dali nám predtermíny, čomu som aj rada, ale počujem "volanie záhradky"...a ja stále nemôžem... 😀 😀 😀 😀

petrahy
22. apr 2010

jalao ošetrovateľský štandart a audit 🙂 moja tretia skúška v tomto semestri budúci štvrtok ma čaká komunikácia a musím odovzdať prácu na skúšku ktorú mám v juny terz do 29 apríla
dakujem že ste na mna mysleli psychicka podpora funguje aj na dialku
my sme sa na väčšine skúšok dohodli počas školy len táto skúška prišla nečakane a dopadla v ašej skupine velmi dobre boli len A a B a prace nam velmi pochvalila vraj ti co boli den pred nami nemali dobre spravene prace nepochopili to vraj

maruschka
22. apr 2010

tatolu, nezúfaj, aj to príde..Podľa mňa sú tieto skúšky priebežne počas semestra omnoho menším stresom pre študentov, ako keď sú na jednej kope...Nám to urobili v treťom ročníku tak, že sme mali na jednej kope, ale to bol armagedon..Ja som nevnímala ako idú týždne, my sme žili úplne ako v nejakom zlom filme. Každý deň len knihy, papiere, materiály, zošity a všade kam sa človek pozrel len učenie..Tak to bol zaberák hlavne na psychiku.. 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕

jalao, pokoj a pohoda. Zmákneš to určite.... 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

jalao
22. apr 2010

diky marush, uz len dnesny vecer+noc a zajtra sa uvidi. 🙄 🙄 Som uz hrozne unavena a tu v robote sa nezastavim, akurat, ked si dam svacinu, tak na vas nakukam... 😉

sabca13
22. apr 2010

ahojte holky... můžu na vás mít pár otázek? 🙂
chtěla jsem se zeptat, začaly jste studovat až na mateřské nebo už předtím? Dá se to s dítětem (dětmi) zvládnout v pohodě? Jak to máte s hlídáním? Kdy máte čas na učení? Já to obdivuju! Přemýšlím, jestli studovat nebo nestudovat...a co se stane, když do toho přijde miminko...děkuju za odpovědi! 🙂

janka46
22. apr 2010

sabca vitaj a urcite ak mas chut, studovat chod, ved zaklad je zacat a potom to uz pojde 😉 nehovorim, ze vsetko v ruzovom, ale da sa to zvladnut, ved tu mame take kapacity (ze napr.Emily, Tatolu,Jalao,Petrahy)co ta zvladaju aj 4-3 detickami 😉 😵
Studium mozes kedykolvek prerusit, ale zaklad je zacat!!!

tatolu
22. apr 2010

Sabca ahoj.
Ja som začala študovať síce tehotná, ale ešte nie z materskej. Na prvé skúšky som však išla s malým Lukym. Začiatkom 3 semestra som znovu otehotnela, po skončení skúšok zimného semestra sa mi narodili dvojičky. Takže 2 ročník som končila s 3 deťmi. Minulý rok som skončila Bc. a pokračujem v Ing. štúdiu + ďalšie doplnkové pedagogické minimum.
Manžel robí na smeny, takže keď musím do školy, smeny si vymení a je s deťmi doma. Zo začiatku pomáhala maminka - bála som sa nechať mu deti 😔. Takže rok už stráži väčšinou on.
A tak medzi nami, keby som robila, tak študovať túto školu nemôžem. Každý semester máme povinné cvičenia a tie keby som neabsolvovala, môžem opakovať ročník 😔 . Neverím, že by ma zamestnávateľ pustil.
Keď chceš študovať, nerozmýšľaj, čo keby. Nikdy sa k tomu nedokopeš - moja rada 😉 .

janka46
22. apr 2010

Petrahy super, gratulujem!!!!

Maruschka, tak ty mas este kopec casu, ale uz uz zacinam aj po nociach stresovat, ze ako to budem stihat, u mna vikendy nehrozia moc na ucenie 😖 a hlavne si zacinam delit cas a vsetky aktivity na "pred stanicami" a " po statniciach" 😀

maruschka
22. apr 2010

janka..máš pravdu, ale to obdobie "po štátnicicach" ťa čaká o dva týždne skôr, ako mňa..Ja idem na odstrel 7.6..A tiež mi je zle už teraz..Najskôr som si hovorila, že to je nič, prídem, poviem niečo o mojej bakal.práci, odpoviem na tri otázky a dovidenia..Znova prídem, vytiahnem otázky, pripravím sa ako-tak, poviem prípravu, odpoviem-alebo neodpoviem na otázky a doviedenia..Ale ono to až také jednoduché asi nebude, ako si to ja naivka predstavujem..Všetci nás stále ukludňujú, že čo sa bojíte, veď je to to isté, čo maturita, atď, atď....Ale asi to až taká pravda nebude.. 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 Ale čo už, dali sme sa na to, musíme to nejako dokopať, aj keby čo bolo, no nie?! 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

petrahy
22. apr 2010

sabca vitaj a pridaj sa k nám ja som začala študovať teraz až pri treťom 😉 dovtedy som neprá sa to treba naejavila zaujem o školu a dozaj mať niekoho kdo občas povaruje počas prednášok a skúšok mne varuje väčšinou svokra a to mi staršie deti predtým nevarovavala učiť sa treba vtedy ked deti spia a ked chodis do prace tak treba si zistit ci ta zamestnavatel pusti ak mas skusku alebo skolu u nas su prednasky povinne

petrahy
22. apr 2010

a co by si chcela studovat?

dadulaa
22. apr 2010

Petrahy, gratulujem k Béčku 😵 😵 Inak aj mňa čaká skúška z komunikácie - aj pedagogickej, aj z odbornej 😝

Sabca, vitaj 😉 ja som tiež začala študovať na materskej a zatiaľ to neľutujem a dúfam, že ani nebudem, dá sa to zvládnuť 🙂 tiež obdivujem maminy s 3 a viac deťmi, ako to všetko zvládajú, neviem si to predstaviť 😉

Jalao, drž sa zajtra, budem silno držať palce 🙂

jalao
22. apr 2010

Dadka...dakujem, mam fakt nervy... 😔 A sak pockaj, ze neviem si to predstavit.... Ani sa nenazdas a za chvilu budes mozno aj ty kocikovat a na kociku pri preliezkach nazerat do skript 😀 😀 Ja som sa tak ucila na anglicke statnice kedysi 😀 😀 😀

grettka
22. apr 2010

sabca, neries, 😉 ak chces studovat, tak zacni 🙂 aby si neskor nemusela lutovat, ze ti nieco uslo... ja som dlho vahala, ze co ked pride mimi, ale nakoniec som si povedala, ze ked pride, tak to budem riesit... 🙂 a je tu dost mamiciek, ktore dokazuju, ze to ide!

ozaj, kde sa stratila majka35?

maruschka
22. apr 2010

sabca..hlavne netreba všetko veľmi analyzovať popredu..Ak do toho ideš, tak so všetkým nadšením, adrenalínom, rovnými nohami a hneď...A ostatné sa rieši v priebehu štúdia.. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

duskaf
22. apr 2010

Ahojte kočky, aspoň Vás pozdravím, lebo dlhšiu dobu už akosi Koníka nestíham. Mordujem sa s poslednými úpravami bakalárky a so spracovávaním podkladov na prax. Ja už sa v tom písaní asi doživotne nezastavím. Všetkým držím palce, aby všetko zvládli a nastal vytúžený pokoj a kľud-, čo sú vlastne relatívne pojmy, že?

akzuzs
23. apr 2010

Ahojte, kde mám chitiť chuť na učenie??????? Vonku je krásne a robím čokoľvek, len nie školu 😕 Dokonca som začala aj včera kopať v záhradke u rodičov ( a to nikdy nič nepestuje, ani som to neako obzvlášť neskúšala) no zaujímavé ako sa našla obrovská chuť pre "poľnohospodárčenie" keď sa mám učiť 😅 No dnes som si poctivo naštelovala budík na 4:00 a čosi sa do tej hlavy natlkla 😎 A zajtra tiež (preistotu) nech niečo sa už začnem učiť. Taká som unavená (ach ta jarná únava)
Hlavu v smútku mám z ročnikovej práce, lebo je to niečo čo som nikdy nerobila, (nemyslím tým seminárku to nebolo ťažké) neviem si to predstaviť tie úpravy na PC okraje , číslovanie, ..... ????? Horor a to ani v najmenšom nemyslím na to že raz budem robiť bakalárku (ak sa tam dostanem) to bude španielská dedina 😖

petrahy
23. apr 2010

ahoj ja mam španielsku dedinu z prace v poverpointe tiež som to ešte nerobila a neviiem čo tam presne ma a nema byť cez vikend chcem pracu poslať takže dnes sa pustim naplno do toho a zajtra už len upravy ..................................... alebo som prehnany optimista?????????? idem na to dam cez den priebežne vedieť maly išiel spať o desiatej a vstaval o šiestej mna z neho porazí

grettka
23. apr 2010

akzus.. ja tom toto riesila v zimnom skuskovom.. namiesto ucenia som upratovala, pucovala kupelnu a prala a zehlila, narovnavala knihy v policke... len si nesadnut ku kniham.. Moj priatel povedal, ze ked bol na VS, tak ich spoluziacky, ked sa mali ucit, tak tiez upratovali, a ked uz nebolo co upratovat, tak premistnovali nabytok v izbach, vraj aby sa im lepsie ucilo... 😀

maruschka
23. apr 2010

akzuzs...z ročníkovky si ťažkú hlavu nerob..Otvoríš si dokument Wordu a nastavíš všetko naraz a už len píšeš a píšeš..Ak by si potrebovala pomôcť, tak napíš....Formát a poradie strán (obal, titulka, vyhlásenie, poďakovanie, obsah, ak píšeš, tak aj abstrakt, úvod, jadro, záver, použitá literatúra-zoznam..) to všetko vám dajú ako inštrukcie a ty to už ľahko napíšeš.. 😉 😉 😉 😉 Len sa toho neboj, časom sa to pre teba stane rutinou a už sa nad tým ani nebudeš nejako extra zamýšľať.. 😉 😉 😉 😉 😉 😉

petrahy, mňa tiež čaká prezentácia bakalárskej práce, ale hádam to zvládnem..A zvládneš to aj ty - a za jeden deň. Nie je to nič ťažké...Môj brat chodí ešte na základnú školu a na Prírodopise odpovedá takým štýlom, že im učiteľ povie tému, ten, kto chce z nej odpovedať sa zahlási, napíše prácu v powerpointe a ide prezentovať. Referáty a práce bežne odovzdávajú učiteľke mailom..Naša malá už robí rôzne také drobné projekty na počítači-keď majú výpočtovú, alebo ako sa ten predmet volá. Takže takéto zručnosti chvalabohu naše deti ovládajú na 100% a my sa tak trošička musíme podučiť a prestať si robiť ťažkú hlavu...Tento rok si hovorím, ako to dopadne, tak to dopadne..Neboj sa, podporíme sa.. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

petrahy
23. apr 2010

maruška ty si taky poklad počítač mi zachytil vírus asi sa moc snažím a chcel ma odpísať tak som sa prišla požalovať nejde mi to zatiaľ no idem skúšať robiť niečo dalej lebo poobede maju decká zápas futbalový a tam by som rada išla
a stou podporou nebyť koňa a vás na koníku na škole by som veru nebola ešteže Vás mám 😉 😉 🙂 😉 😉 😉 🙂 😉 🙂 😉

maruschka
23. apr 2010

petrahy, ale veď počítač sa musí s vírusom alebo trojanom vysporiadať, ak máš nejaký schopnejší antivírusový program..To by si prakticky ani nemala zbadať, len oznam, že prebieha nejaké ničenie vírusu. Ak si pozrieš dolu na lištu-vpravo, tak tam by si mala mať miniikonku toho antivírusového programu, na to klikni, ono ti to ukáže, či sa niečo zachytilo a ako je program na tom s vírusmi a trojanmi..Daj neutralizovať, alebo zničiť, alebo iný devastačný pokyn pre tento program a ono to zničí všetko, čo sa zachytilo...A občas si program aktualizuj-ak sa neaktualizuje automaticky sám, ako napríklad NOD a občas si prebehni scan počítača, ktorý trvá približne hodinu až dve, ale by ti to malo prebehnúť všetko, čo máš v počítači a nájsť všetky vírusy a iné bláznivé veci, ktoré sa ti posťahovali do počítača.. 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

Neboj sa, ja som tiež neni nejaký vysoký odborník, čo sa týka počítačov. Väčšinou sa tvárim minimálne poloprofesionálne, ale keď mi tečie do topánok, tak drankám u manželíka, aby mi pomohol.. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 A tá podpora tu na Koníkovi je občas až hmatateľná a to je dobre. Veď sme všetky na jednej lodi a máme skoro rovnaké problémy. Nejako sme spolu začali, bojujeme a spolu aj skončíme..Ten zápas čaká aj nás-bráško hrá každú nedeľu a tak chodíme so všetkou vervou a nadšením povzbudzovať-a podstatné je, že sa tam dá perfektne vykričať a vyventilovať.. 😀 😀 😀 😀 Takže to, čo sa za týždeň nahromadí, v nedeľu vyvrieskam.. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

petrahy
23. apr 2010

mám program v angličtine takže tomu nerozumiem a celý sytem a inštalacie ma na starosti moj manžel však som mu volala a kázal vymazať podarilo sa 😉 a zápasy máme každú sobotu a dnes majú dohrávku, lebo minuly týžden bolo premočené ihrisko proste nefunkčné takže dva dni po sebe maju hrať oni len začínaju to je ich tretí zápas takže zatial len prehrávaju nie su este zohrany a boja sa najmladsi maju 5 rokov a najstarsi v time su štvrtáci takže dobrá zmes a dve dievčatá 😀

juliagregor
23. apr 2010

ahojte maminy študentky,
už som tu dávno nebola, stíham semtam prečítať...
na práce používam šablonu (tuke)...je tam všetko nastavené, len píšete...
sem tam to blbne, ale už som zvyknutá...
všetkým držím palčeky ku skúškam 😉

jalao
23. apr 2010

caute baby, za hodinu odchadzam na skusku, mam v hlave velku bublinu a som nevyspata, ako keby som chovala batola 🙄 Spat som sla o druhej, do siestej sa mi v hlave snivalo o uctovani 😠 😠 Ak vecer neomdliem, ozvem sa. cauteee...pomooooc!

petrahy
23. apr 2010

myslim na teba neboj zvladnes to 😉

maruschka
23. apr 2010

jalao... 😉 😉 😉 😉 dúfam, že to dopadlo výborne-ako inak 😵 😵 😵 😵 😵

tatolu
23. apr 2010

Jalao ako?
Ináč ahojte vospolok. Dnes sme mali okružnú jazdu po bažantniciach v Leviciach. Brrrr, zle som sa obliekla, tak som dobre premrzla. Zajtra sa musím obliecť lepšie 😉

jalao
23. apr 2010

baby, uf....tak som doma. Som grooogy, ale stálo to za to, účtovné prípady zaúčtované, výsledky sadli jak rite na šerblíky 😉 😉 😉 😉 Teoriu som moc nevedela, len tak heslovite, ale nech! Aj pracujúce účtovníčky skonštatovali, že sa zapotili, takže I feel gooood 😎 😎 😎 Zajtra sa konecne vrhnem na hriadky v záhradke a v nedelu máme Jurajské hody, tak sa trošku odreagujem, kým sa vrhnem na dalsie učenie. Pekný večer prajem a...................................................................................................................DAKUJEM vám za podporu...bola jej plná trieda 😉 😉 😉 😉 😉