• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

30. septembra 2016 
Baby, tak jednu skúšku mám za sebou, ale nebude to žiadna sláva :frowning2: dala dosť ťažké otázky :angry: som naštvaná, bo máme mať ďalšiu v nedeľu, no pridali nám na istý deň ešte jednu :unamused: a do toho ešte písať seminárku..uff
3. máj 2010 o 09:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dadulka, na známke nezáleží, hlavne, že bude jedno písmenko :wink: Nikto sa na to nikdy nebude pýtať, aké písmenko si mala :wink:
No dievky. Učila som sa chrobáky a tie požeky. Myslela som, že pôjdem dnes na tú spoznávačku a pán docent povedal, že mal prednášku a už skúšať nebude. Aj som sa potešila, aj som sklamaná. Potešila preto, že si neverím a veľmi sa bojím a sklamaná preto, že skúsiť som mohla. V pondelok ma čaká ťažká skúška. Okrem skrípt potrebujem perfektne ovládať aj jeden zákon a jednu vyhlášku aj s prílohami. Musím chrobáky odsunúť bokom :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. máj 2010 o 15:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte dnesna skuska za A ta z pred mesiaca za D :slight_smile: :wink:
takže už len tri idem tlačiť materialy a ucit sa teraz je toho fakt moc
3. máj 2010 o 18:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Peti - si hviezda :wink: Daj mi trošku energie :pensive:
3. máj 2010 o 19:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tatolu posielam :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
3. máj 2010 o 19:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
gratulujem ku skúškam, samé pekné písmenká :grinning:
mne sa tak nechce, radšej píšem na chate...ako seminárku... :grinning:
pekný večer prajem...
3. máj 2010 o 21:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dadulaa gratulujem to je jedno za čo hlavne že je ja som mala dobry pocit z tej skusky spred mesiaca a nedopadla az tak slavne dala prisnu stupnicu jedna otazka zle B dve zle C tri zle D štyri zle E :unamused: otázok bolo 21 a ked si kazdu otazku nerozpisala podla jej predstav tak dole bod a este nam povedala to je štátnicovy predmet tak preto
4. máj 2010 o 07:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte babulky :slight_smile: chcem sa vas opytat.. planujeme s partnerom mimi a ja rovnako ako vy este studujem :unamused: mna tento rok cakaju bakalarske statnice, da sa studium zvladnut v style pohodka jahodka aj popri dietatku? neviete ako je to s individualnym studiom na vyske? velmi vam drzim palecky, aby ste vsetky skusky zvladli :slight_smile: cmuuuuuuk
4. máj 2010 o 08:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mici..no v treťom ročníku to až taká pohoda nie je..Počítaj s tým, že budeš mať normálne skúšky zimný/letný semester+prednášky...K tomu písanie bakalárky - to je donekonečna a hodiny pri počítači a nerátam sústavné cestovanie do knižnice - knižníc vlastne, lebo to bol u nás normálny jav, že sa išlo aj 2-3x do týždňa...Stretnutie s konzultantom...Učenie sa na štátnice - to je tiež nekonečná pesnička...

Ak by som bola na tvojom mieste, tak by som otehotnela pred štátnicami, aby som porodila až po štátniciach. Ja teda neviem, ale s maličkým bábätkom je to určite ťažšie... :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: A to individuálne štúdium je možné na u dennej formy štúdia a tuším ešte na UJAKu aj pri externej-za poplatok...Ako je to na tvojej vysokej škole - si musíš zistiť na študijnom odd... :wink: :wink: :wink:
4. máj 2010 o 08:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
maruschka, statnice mam teraz v juni a myslela som na to, ze by sme na babatku zacali pracovat po nich, cez leto a vlastne do druhych statnic-magisterskych by malo nase mimi, ak by to vsetko vyslo, cca.rocik +,- par mesiacov..
viem, ze mat mimi je to nejkrajsie v zivote zeny, no uz aj ja po nom velmi tuzim a partner rovnako, mam mensiu obavu ako by to slo, preto sa pytam vas skusenejsich v tomto smere.. ale hadam sa da vsetko zariadit, no nie?
4. máj 2010 o 08:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mici pohodka jahodka to určite neni, ale to si musíš rozmyslieť ty...
určite bol jednoduchší pre mňa prvý stupeň, syn sa mi narodil pred druhým ročníkom v lete...
a dvojky v prestávke, máme blbý program 3 a pol roka a dva a pol roka...do štátnic by som s malým mimim moc nešla...ked si to môžeš naplánovať, tak to skús oddeliť, aby si sa mohla venovať bábätku
4. máj 2010 o 08:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
velmi po dietatku tuzim, mam perfektneho partnera a myslela som, ze by to slo.. chcem sa aj dietatku venovat, no chcem aj dostudovat a hladam nejaky kompromis :unamused:
4. máj 2010 o 08:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Mici, ak bábo príde, zvládne sa to - musí, ak sa chce :wink:
Ale ako píšu dievčatá, je to dosť náročné. Ani detičky okolo roka nie sú ešte vypiplané (rastú im napríklad zúbky :pensive:), takže pri spracovávaní diplomovky by Ti to dosť komplikovalo situáciu, nehovoriac o tom, že stresy tiež môžu pôsobiť na vývin detičiek :pensive:
4. máj 2010 o 08:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a zle som napísala, druhý stupeň je jednoduchší...
ja mám perfektných spolužiakov, čo sa dá dajú mi materiály, vypracované otázky a .... :slight_smile:

a priznám sa, mne už tá škola tak strašne lezie na nervy... :angry:
4. máj 2010 o 08:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ani mi nehovor :grinning: o skole.. no na druhej strane to beriem z toho pozitivnejsieho hladiska, a to, ze po skole sa budeme mat lepsie, hoci v dnesnej dobe to funguje tak, ze je uz pomaly jedno, ci mas vysku alebo nie, ide hlavne o kontakty :unamused:
aj ja mam super spoluziakov, pomahame si navzajom a preto som zacala uvazovat, ze v lete po bc. statniciach by som chcela babatko.. no ved uvidime ako mi vyjdu statnice.. aspon mam super motivaciu aby som ich spravila :grinning: ostanu mi sice len dva tyzdne na ucenie pred statnicami, no budem to musiet zvladnut :slight_smile:

uz sa neviem dockat babatka a myslim si, ze ak sa nam postasti a je tak vytuzene, tak sa bude dat aj ta skola zvladnut popri tom, myslim ten druhy stupen..
4. máj 2010 o 09:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Julia aj mne :unamused:
Mala som pocit, že je druhý stupeň jednoduchší, keď som videla predmety, ale to, čo s nami teraz robia, tak vôbec to nie je tak, ako sa zdalo. Pribrali bez prijímačiek študentov úplne z iného odboru a teraz profáci asi robia sito :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Z Bc. nás prešlo 12 a prijali ďalších 40 :pensive:
4. máj 2010 o 09:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tatolu- musime to jednoducho pretrpiet, vydrzat a hlavne si to vybojovat.. je to poriadna skuska nervov a to myslim cele vzdelavanie na vysokej skole..
zvladneme to
4. máj 2010 o 09:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja viem Mici, ale nevládzem už - s deťmi som skoro stále sama, večer ich už kúpe a uspáva mm, ak príde z dennej, ak ide na nočnú, tak nie. Kým zaspia je aj 20.30 a potom sa do polnoci učím, alebo robím nejaké písomné práce, niekedy teda aj MK navštívim :wink: , a dvojkám idú zuby, takže o 1ej je hore Táňa o3tej Tomi, medzitým si aj Luky spomenie, že chce mliečko (odkey dvojky vstávajú, nemôže byť horší :confounded: -doteraz spával celé noci :frowning2: ) A od 6tej fachčíme na plný plyn.

Juli a vám sa ako darí - však máš skoro vekovo rovnaké deti ako ja :pensive:
4. máj 2010 o 09:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Juli a ešte ako zvládaľ to obdobie vzdoru? Ja to asi nezvládam, no teda nie asi, ale určite :confounded:
4. máj 2010 o 09:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jááj mici..až teraz som si všimla, že na Mgr...Tak to už nejako zvládnete, ak máš dobrého partnera a už si zbehnutá a skúsená v predštátnicovom strese, tak to pôjde ľahšie s bábätkom. :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: Takže zvládnuť sa to dá... :dizzy_face:

tatolu...obdobie vzdoru je zázračné :confounded: :grinning: pamätám si ho od staršej a teraz ho prežíva mladšia..Vždy sme to riešili tak, že sme ich pozornosť odviedli na niečo iné, čo ich zaujíma. Ak chytí "rapel" staršiu, tak sa s mm začneme rozprávať o histórii alebo o niečom, čo nás čaká a ona je taká zvedavá, že to nevydrží a začne debatovať s nami....Ak nie je mm doma a chytia ju nervy, tak začnem robiť niečo, čo ju zaujme - je lepšie odviesť pozornosť, ako po nich kričať - i keď mne tečú nervy asi tak v 70 % a infarkt mám na krajíčku...Ak začnem nervačiť a kričať, tak sú vzdorovitejšie a hnev trvá dlhšie...
Ak to chytí mladšiu, tak ju zoberiem na ruky a ideme sa pozrieť z okna na kvety, prírodu. Má to rada a vždy ju to veľmi rýchlo prejde. Keď boli mladšie, tak sa šľahali o zem, doslova začali vrieskať od nervov, ale to prežíva asi každé malé dieťa, pokiaľ si svoje pocity neujednotí a naučí sa ovládať..Teórie, že treba chytiť dieťa do náručia a držať pol hodinu, aby cítilo bezpečie - cha-cha-cha...Pár krát som to vyskúšala a skoro som prišla o predné zuby..U nás zabralo vždy to, že sme ich pozornosť odviedli na nejakú činnosť...A keď celkom nič, tak nechať ich, aby to prešlo samé.. :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: A celkom na koniec-ak je malé úplne až v amoku, že vrieska od nervov, treba ho normálne capnúť po zadku ...Ak sa teraz na mňa nejaká matka díva ako na vraha, tak ju vyvediem z omylu - tento postup sa dá normálne pozrieť v Pediatrii. Je lepšie dieťa uchrániť menším šokom - teda capnutím pred tým, že by si od nervov ublížilo, ako ho nechať sa trieskať o zem....Ale u nás skôr zaberá to odvedenie pozornosti.. :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: Vždy, keď som už zúfalá a neviem si dať rady, tak sa utešujem myšlienkou, že raz to prejde a bude už len lepšie a potom si spomeniem na pubertu a všetky tie pubertiacke záležitosti, ktoré nás čakajú a vždy si pomyslím, že takéto detské nervy ma nemôžu predsa dostať do kolien...A čuduj sa svete, vo väčšine prípadov ma do tých kolien dostanú.. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
4. máj 2010 o 10:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jejda vy ste sa tu ale dnes rozpisali ja som teda nikdy nezazila ze by sa moje deti hodili o zem a som tomu rada
maly sa nastastie jeduje tak 2 minutky a potom je dobre ale naozaj najviac pomaha odputanie pozornosti
4. máj 2010 o 10:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
petrahy...nešľahali sa stále, bolo to iba pár krát, aj to iba doma...Dieťa tak prejavuje svoj truc, hnev, skrátka dáva najavo, že s ním nikto nepohne.. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Buď rada, že máš takého kluďasa doma.. :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: Ani naše nie sú nejaké nerváčky, ale občas sa celkom slušne pobijú a trucujú-idú na to psychologicky-hlavne na mm, toho majú omotaného okolo prsta :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
4. máj 2010 o 11:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tatolu oni sú celkom fajn...vzdor má starší, ale on ma skúša a ja ho nechám sa vyjedovať...
malí sú zlatí, samo, že sa hádžu o zem alebo dupocú, ale nič strašné...teda zatiaľ :sunglasses:

maruchka a s tým objatím som dopadla skoro rovnako, dala som ho do vane a pustila sprchu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
nechcú spať krpatí... :angry:
pekný deň prajem všetkým.. :slight_smile:
4. máj 2010 o 12:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Julia aj ja som nechávala vyjedovať, alebo som skúšala aj terapiu silným objatím, ale niekedy pred 2 rokom začali dvojky tiež mať rôzne nálady.
Asi pripisujem obdobiu vzdoru úplne všetko - nepočúvnosť, robenie napriek, bitie sa medzi sebou a pod. - a to je asi skôr výchovou, nie obdobím :pensive:
4. máj 2010 o 18:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tatolu, to píšeš o mojich deťoch??? :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Naše sú vzdorovité, tvrdohlavé, vo väčšine prípadov sa riadia vlastným rozumom - ale veď to je genialita, no nie?? A to, že sa bijú? Prosím ťa, veď je to prirodzené, sú to predsa deti. My by sme ich chceli natlačiť do formičky slušných detičiek hneď od narodenia a nariaďovať im, čo môžu a čo nesmú..Takto sa v nich rozvíja priebojnosť, samostatnosť, kreativita už odmalička.. :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: Poznám rodinu, ktorá má malé deti, ale to sú deti, ktoré kde postavíš, tam stoja - nie preto, že by to chceli ony, ale preto, že to chcú ich rodičia a to im od narodenia vtĺkajú do hláv. A potom, keď im raz za čas prasknú nervy, tak vreštia do zbláznenia...Naše baby sú ufúľané, kolená roztrhané pravidelne na stromoch, plotoch,,,kde sa decká bijú, tam naše nechýbajú určite, skrátka Jerguš Lapin a jeho družina...Ale sú inteligentné, v škole výborný prospech, vedia byť plne samostatné, nehanbia sa,...atď...A tak majú vyzerať normálne deti podľa mňa... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
4. máj 2010 o 19:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Veď viem, že majú byť priebojné a podobne, ale keď si začnú vytrhávať hračky z ruky len preto, že to má iný a pritom keď ju dostane, tak ju proste zahodí a aj to mieri tak, aby trafil niektoré z detí :stuck_out_tongue_closed_eyes: , alebo naschvál si tresnú po hlave a potom si to chodia fúkať :angry:
4. máj 2010 o 20:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tatolu mne sa hryzú :angry:
4. máj 2010 o 20:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Julia, mne hryzením prešli :pensive:
Nikedy mám pocit, že dvojky sa dajú zvládnuť lepšie keď sú iba oni spolu, keď sa však prikmotrí Luky, je to horšie. I keď chce veľmi robiť pred nimi staršieho ale v istých momentoch sa správa horšie ako oni - doslova sa z neho stáva taký 1,5 ročný chalan, čo nevie čo so sebou.
Ozi máme otvorenú tému a vzbočili sme od učenia :wink:
Ako vám to ide?
Ja som si dnes dotlačila horko-ťažko nejaké zákony ale zabudla som si spraviť kávu, tak neviem dokedy vydržím. Dnes na obed som si ale s dvojkami takú 1/2 hodinku zdriemla. Luky nás strážil a potíšku sa hral s hračkami :wink: Takže hádam by som mohla nejakých 100 strán zo skrípt dnes preisť :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. máj 2010 o 20:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tatolu presne ako u nás, starší pri nich doslovne hlúpne :frowning2:
4. máj 2010 o 20:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vsak aj naši sa biju to je normalny jav aj sa dokazu poriadne nahnevat ale co uz to k detom patri a oni vedie ze trucovanim nic neziskaju ba este situaciu ym zhorsia
maly isiel k babke musim sa nieco uz konecne naucit zase mame polovicu vyrazov v latine no uvidim ako to pojde
5. máj 2010 o 08:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok