Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

akzuzs
20. jún 2010

Čau Jalao, no super tie prázdniny ale už to nebude tak ako na posledy spred 10 rok. keď som prázdninovala a nemusela sa o nič starať. To by bolo asi blbé keby tak 1.7. som sa zobudila a povdala rodinke ja dnes nevstávam, mám prázdniny a celé dva mesiace a by som nič nerobila a manžel so synčekom nech sa starajú 😀 😀 😀 😀

maruschka
20. jún 2010

akzuzs..no teda parádička, ďalšia Alžbeťáčka.. 😉 😉 😉 😉 😉 A tie prázdniny...jáááááj moji zlatí...karimatka, batoh a ide sa stanovať..Rozpočet 15 Sk na deň-stačil rožok, jablko zo stromu a voda...To boli prázdniny..pohoda, klídek, tabáček..festivaly, táboráky..a to sme si mysleli, že je nám "pubošom" najhoršie, lebo celý svet je zlý...Keď si na to spätne spomeniem, tak sa na tom strašne smejem..Teraz ak niekam ideme, tak milión vecí, cestovná taška plná jedla, deky..no skrátka stres... 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 Ale o to krajšie zážitky.... 😎 😎 😎 😎 😎

jalao
20. jún 2010

@maruschka kedy dobíjate ten váš hrad??
@akzuzs šak schválne...skús to tak prvého júla spraviť 😀 😀 😀 😀 😀 😀

jalao
20. jún 2010

joooj, aká hanba...dobýýýýjate 😖 😖 😖 😖 😖

maruschka
20. jún 2010

jalao...tuším 9.7-11.7..Na rozdiel od iných ročníkov, teraz to poriada súkromný usporiadateľ-budú tam dobré skupiny, akcie pre decká a začína to už v piatok večer-zábavou (po iné roky to začínalo v sobotu o 13,00 tuším)..Na hrade to nebude, lebo ten je pre rekonštrukciu uzatvorený (buduje sa tam reštaurácia, opravuje sa a bude tam aj nová kaplnka)..

http://www.obec-beckov.sk/?page=7&content=87&fr...

sisa.b
20. jún 2010

holky, tak ja uz nemam energiu vobec. dnes sme s krikom a placom odisli od svokrovcov, lebo uz mam mojho mileho svagra plne zuby. moje decka su divoke, ale pouzivat na nich frazy typu - ty tela sproste, okamzite vypadni, lebo ta nakopem, ze sa z toho poseres - to je na mna privela 😔 a zas som len ja za hysterku, ked sa mi nepaci, ako sa s nimi rozprava 😢
dnesny den ma stal vela nervov a skuska za dva dni ☹

maruschka
21. jún 2010

sisa, tej skúške prikladáš veľkú dôležitosť-nerob to. Trápiš sa zbytočne. Nič sa nedeje, len ďalšia skúška na obzore a bude trvať iba chvíľočku, nič viac, nič menej...Určite sa pripravuješ, určite si to videla, tak čoho sa bojíš? 😉
A s tým švagrom-ani to nech ťa netrápi. Aj ja som taká, že keď sa jedná o moje decká, tak idem hneď zabíjať a všetko ma vie uraziť do krvi-takže to vyzerá nakoniec ako sicílska vendeta ...Ale aj švagor doplatí skôr, či neskôr na vlastnú hlúposť, tak sa nad ním nerozčuľuj..Nestojí ti za toľkú pozornosť.. 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

jalao
21. jún 2010

No Sisa, to musi byt proste magor, ine na to povedat ani neviem 😠 😠 😠
marush, diky za info, presne ten vikend by sme mali byt ale v CHorvatsku, takze nic nove pod slnkom a tento rocnik opat prepasieme 🙄 🙄

maruschka
21. jún 2010

jalao...radšej by som bola v Chorvátsku..nemáš teda čo ľutovať-bude ti úplne super.. 😉 😉 😉 😉 😉

emily3
21. jún 2010

@sisa.b mas pravo si chranit svoje deti a ked je niekto raz de... tak si nepomozes...moji bratia tiez vrcia na nase detska...tak je potom vymena nazorov....obmezte navstevy na minimum a bude. deti si treba chranit. nie si hysterka si spravna mama ( a samica co si chrani svoje mlade 😉 )
provokujem....co je to skola????
pekne prazdniny vsetkym studentkam a dokoncenie vsetkych skusok.,..rychlo to preletelo... 😉

maruschka
21. jún 2010

óóóóóóóóóóóóóó emily..aká nová fotka v pase...krása... 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

tatolu
21. jún 2010

Ahojte 😉
Hlásim sa, že je všetko OK. Teda víkend nebol najlepší v piatok v noci vrackal Tomík a po polnocli Luky, v sobotu v noci vrackala Tánička a nedeľu som celú preležala, žo ma niečo ťažilo na žalúdku, ale už je dobre.
Okrem toho som sa práve dozvedela, že skúšku z 5.6. som spravila 😵, takže vlastne už iba jedna opravná. Keďže som sa rozhodla, že pôjdem až v auguste, tak mám v podstate veget 😉
Akzus verím, že preloženie schvália 😉
Sisa, každá sme na kritiku svojich detí alergická 😔, ináč by sme neboli dobré mamy 😉

janka46
21. jún 2010

Sisa neboj to bude dobre, ja viem tou nasou skolou a ucením trpia aj nase deti,ale spravila si urcite dobre, ze si deti zobrala prec.

Emily fakt pochvala za fotecku 😵 😵

Maruschka ten Beckov.....je to lakavé 😎 aj muzicek by bol vo svojom živle, len neviem ci nerobím.....mrknem sa na to...

grettka
21. jún 2010

dievcata dakujem za podporu.... no bola som na tom opravaku, ale ci som ho urobila neviem, teda verim, ze ano.. do kelu, minule som sa neucila, urobila som to na 14 bodov, a teraz.. ucila som sa niekolko dni, a vedela som cca tolko otazok ako predtym, akurat, ze boli ine... 😝 tak budem dufat, zajtra sa dozviem vysledky, plus este z jednej skusky... to bude hanba ked to budu same ecka... vyzera to, ze som sa nic nenaucila... 😠 no musim to predychat... nejako to na mna dolahlo... trasu sa mi ruky a boli ma zaludok..a pritom na skuske som bola uuuplne v pohode... uz som sa vystazovala... a idem si uzit volneho vecera....
emily, gratulujem, mas pekne fotky z promocie 😉
sisa.b - si v prave, tvoj svagor je blb.. prepac za vyraz, ale normalny clovek takto necastuje deti ako on...

tak pekny vecer prajem 🙂

maruschka
21. jún 2010

janka, práveže sa mi to zdá byť tento rok o dosť menšie, pretože hrad je zatvorený kvôli rekonštrukcii a tak nebudú bojové akcie, ako bývajú každý rok..čo je obrovská škoda...a potom vždy bývali aj nočné dobýjania hradu..No bohužiaľ, tento rok to bude iba v centre dediny.. 😉 😉

tatolu, tie brušné virózy boli aj u nás...tiež také jednodňovky.. 😕 😕 😕 😕 Čo sa to tento rok deje-samé choroby.. 😕

sisa.b
21. jún 2010

holky, je mi z toho smutno, lebo sa bojim, aby som o nich neprisla. neboli zvyknute na taketo zaobchadzanie, s mojim ex sme sa pred nimi takmer nikdy nehadali, na deti sme nekricali a dostali len velmi zriedka. a teraz mi hrozi, ze sa deti odstahuju k tatinkovi kvoli nejakemu magorovi, co nema tolko inteligencie, aby sa vedel s detmi normalne rozpravat 😢 😢 😢
som z toho uplne vyriadena, ani sa nedokazem tesit z hotovej skusky z fyziky, co pre mna znamena, ze uz som druhacka 😔

reiva
21. jún 2010

Ahojte. Pridávam sa k Vám... 🙂 som externou študentkou a zanedlho sa mám stať maminou, tak ja dúfam, že to zvládnem.... troška sa obávam, lebo dieťatko sa má narodiť v decembri a v júni 2011 by som mala mať malé štátnice na bc

maruschka
21. jún 2010

reiva..ahoj a vitaj medzi nami.. 😵 😵 😵 😵

sisa a čo takto porozprávať sa narovinu s príslušníkmi rodiny? Prečo sa trápiš len ty sama? Ak majú koľko-toľko zdravého rozumu v hlave, musia uznať, že deti nikdy nemôžu byť rukojemníkmi v sporoch medzi rodičmi alebo rodinou. Nemôžu s nimi zaobchádzať ako s vecami. Ak sú rozumní, dohodnete sa..Treba im to normálne, bez nejakých väčších afektov predostrieť a čakať ich názor na nejaké riešenie.. 😕 😕 Ak má švagor tvoje deti v zuboch, nech sa o ne nezaujíma. Navrhni mu, že budete chodiť na nejaké pravidelné krátke návštevy (nebývate u svokrovcov, že?), na ktorých sa on nemusí zúčastňovať, ak nechce...Ak bude mať lepšiu náladu, môžete si posedieť pri káve, ak má zlú..nech ide na hodinu preč..
Samozrejme, vyžaduje to nejaký rozumný postoj z oboch strán..Ak zo strany svokrovcov a švagra nie je snaha o nápravu a dohodu, tak tu nie je čo riešiť. Deti sú prvoradé.....

jalao
21. jún 2010

sisa...nevládzem sa vyjadrovať ku ostatnému...kvôli únave...ale gratulujem ti moc moc moc ku duháku 😝 😝 😝 😝
BTW...už máme po birmovke...všetko dopadlo supe!!! 😀

sisa.b
21. jún 2010

@maruschka rozpravali sme sa o tom velakrat. snazila som sa to svagrovi vysvetlit v klude a nic. ked mi zmlatil decka prvy raz, tak som sa bez slova odstahovala naspat domov (boli sme u nich na prazdninach). ked to urobil druhy raz, tak som ho zmlatila aj ja a hucala som do neho ako pilinak 😝
teraz som tie jeho sproste reci prehryzala cely vikend, nakoniec som vyletela a vykricala opat vsetko, s cim nesuhlasim a co si o nom myslim. on sa tak sprava aj k svojej mame - tiez jej povie, ze je sprosta a posle ju niekam. aj na to mu vzdy poviem, co si o tom myslim. no ked im to tak vyhovuje, nech sa paci. moje deti tak nikto nebude vychovavat 😠 😠 😠
a este po nich ziape, ked sa s nim rozpravaju rovnakym tonom 🙄 ale to je samozrejme moja zla vychova...

petrahy
22. jún 2010

sisa.b tak to máš ťažké asi by som tam prestala chodiť na návštevu ak by bol doma svagor
reiva vitaj medzi nami a co studujes?
tatolu gratulujem ku skuske
emily pekne foto 😉

maruschka
22. jún 2010

sisa, tak by som oznámila svokrovcom, že ak chcú vidieť svoje vnúčatá, môžu k vám chodiť na návštevu, ale bez švagra. Viem, že takéto despotické deti-ako je tvoj švagor vedia psychicky zničiť svojich rodičov a potom to vyzerá tak, ako to vyzerá u vás...Netreba sa psychicky deptať, jednoduché riešenie je, prestať tam chodiť, ale vysvetliť prečo, ale zasa tak, aby to nevyzeralo, že trestáte svokrovcov, alebo chcete od nich nejaké rázne riešenie-toho už nebudú schopní pre svoj vek, stereotyp a možno aj strach zo syna. Neboj sa, tvoje deti budú väčšie a pekne mu to vrátia aj s úrokmi-nemyslím tak, že ho zbijú, alebo neviem aké násilie, ale pubertiaci vedia byť spravodliví až nad mieru únosnosti 😀 😀 😀 😀 Naozaj sa netráp, možno sa tým pre teba vyriešili niektoré problémy, ktoré ťa už nemusia ťažiť.. 😉 😉

sasiki
22. jún 2010

ahojte, KONEČNE mám za sebou celý semester a všetky skúšky, mám samé D, E...ale mám 😝
a hurá do upratovania mojej brutálne zanedbanej domácnosti.... 😀

jalao
22. jún 2010

sasi, tak GRATULUJEME!! 🙂 pismenka hore dole prosiiim ta 😝 ja som mala tento semester kompletne spektrum a to ratam aj F ☹ , ale nastastie je uz opravene . Kde s bytom zacnes? 😀

sasiki
22. jún 2010

vďaka jalao 🙂 podlahy sú povysávané aj umyté, prach zotretý, keby sa ešte tá hora sama ožehlila...... 😀
keď raz budem bohatá, budem mať upratovačku 😀

grettka
23. jún 2010

ahojte, no ja budem tento semester asi E-ckova kralovna.... dalsi opravak som urobila tiez s "odratym zadkom"...zase na E... nechapem, ale mam to... este cakatňm na dve znamky, ale na tu jednu ma to uz fakt nebavi, od 17. maja je dost dlho, nie?
Ufff, a vcera som s pocitom uvolnenie konecne vecer necitala nic do skoly... este si neuvedomujem, ze mam volno, a este len budem upratovat... 😝 vcera sa mi uz fakt nechcelo 😀

ludka_r
23. jún 2010

Ja mám až teraz konečne prázdniny. Normálne som si vydýchla. Moja školiteľka schválila moju tému na bakalárku a odovzdala ju ďalej. Tak som kľudná. 😀 Keď si predstavím, že by som ešte mala pred sebou nejaké skúšky, až mi je zle. dúfam, že za tie tri mesiace, čo začne škola, sa u nás všetko ako tak znormalizuje. Vilka nemôžem totiž ani na sekundu nechať samého, lebo ten je schopný rozpučiť nám samou láskou Riška. 😀
Joj, nastanú to kruté časy.
Reiva, neboj, to určite zvládneš. Som na tom podobne, tiež ma budúci rok čakajú štátnice a s dvoma deťmi. A niektoré kočky to majú ešte náročnejšie.

Inak, vďaka za gratulácie.
Maruschka, to si akože o nás vedela už v ten istý deň. 😕 😕

grettka
23. jún 2010

jeeej ludka! ja som sa az teraz spamatala, gratulujem k druhemu dietatku 🙂

sisa.b
23. jún 2010

baby, tak mam dalsiu skusku za sebou 🙂 sice za E, ale som rada, ze uz to nemusim riesit. taka som si bola ista, ze si ju zopakujem 😅

sisa.b
23. jún 2010

grettka, gratulujem 😵 aj ja sa tu vytesujem z Ecka 😀
tento semester mam teda celu stupnicu, uz mi len Bcko chyba. zeby z poslednej skusky? 😀 😀 😀