Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

petrahy
28. aug 2010

ahojte a vitajte 😉
mne pomohla svokra, sestra a raz manžel 🙂
aj ked to tak nevyzeralo, ale svokra ked zacala varovat tak sa jej to velmi zapacilo a pomaha s varovanim castejsie ako sa mi len zazdalo a je to super pomoc neviem si vynachvalit sice maly chodi odtial obcas ako zdivocele zvieratko ale obe strany sme spokojne zajtra ho tam akurat veziem v pondelok mam zapis

tatolu
28. aug 2010

@viliva Však prideťoch sa neučí 😔 Učí sa v noci, keď spia - alebo medzi kojením 😝

tatolu
28. aug 2010

@petrahy Peti ahoj 😵

viliva
28. aug 2010

@tatolu 😔 😔 😔 do roka v pohode! Malú som položila a spala a potom tatolu...des, rev, krik, tak som si s ňou chodla ľahnúť, keď zaspala tak som potichu odišla a asi som potiahla, ako hovorí manžel pupočnú šnúru, a za pol hodiny to isté! Ale keď som neodišla spala celú noc! ☹ ☹ ☹ ☹

tatolu
28. aug 2010

@viliva Čítala som, že malé detičky sa zvyknú v noci niekoľkokrát prebrať a kontrolovať, či je všetko tak, ako keď zaspávali. Teda ak niekto s dieťatkom zaspával, musí tam byť pri každom jeho prebudení 😔
Moje zaspávali tak, že som dala do postieľky a odišla. Ale dvojky sa budia doteraz a pýtajú mliečko 😉
No idem od PC, mm čaká na poradie 😀

viliva
28. aug 2010

@petrahy tak to áno! A býva ďaleko od vás? A nakoľko ho tam nechávaš? Vy už v pondelok máte zápis? My 7.9. tak možno sa to porieši čo s deťami! No svokra ešte robí a teraz išla do Chorvátska a príde až 15.9: 😠 😠

viliva
28. aug 2010

@tatolu papa a ďakujem!

viliva
28. aug 2010

@tatolu papa a ďakujem!

kika86
28. aug 2010

@tatolu Dakujem za privitanie 🙂
Ja uz jeden stupen mam za sebou a teraz ma caka druhy 😉 Tak hadam to nejak zvladnem.
Prvy stupen som mala odbor Agropotravinarstvo a teraz druhy mam Technologiu potravin 😝

ypsinkova
28. aug 2010

maminky obdivujem vás,ako zvládate štúdium pri 2 a viacerých detičkách,i keď mne by stačilo aj jedno a pochopila by som,čo to do práce 🙂 🙂

nikitusa
28. aug 2010

ahoj babeny,
moj syn Gregory ma sedem mesiacov. neviem ako to zvladnem, ale dala som sa na studium, od septembra zacinam externe studovat na vs v starom hrozenkove a na jazykovej skole v tn - min. stvrty rocnik, verim ze to zvladnem, ale nemam tu ani svokru, ani svagrinu, ani segru, akosi vyslo, ze som moc daleko od svojich blízkych, aj ked niekedy mam pocit ze ani to nie je dostatocne daleko- povodom som z vych slovenska- z bj..
neviem ci to zvladnem, ale manzel je a vzdy bol pri mne .. tak verím ze to zvladnem....a obdivujem vsetky maminy ktore to zvladli....

maruschka
29. aug 2010

kika ahoj..pridaj sa.. 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

viliva..áno, s manželom sme sa dali na to spolu a spolu budeme aj pokračovať..Najkrajšie to bolo na štátniciach, keď ja som sa tam pripravovala a on odpovedal..chudáčik asi mal z toho dvojitú trému 😀 😀 😀 😀 😀 Ale študovalo sa nám výborne, dvom sa lepšie učí, lepšie zháňajú materiály, lepšie rozmýšľa... 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

petrahy
30. aug 2010

viliva svokru mám dve dediny od nás zajtra idem pre malého, lebo dceru mi dovezie manžel od našich z NZ do Senice a to je asi 2Okm od nás potom už budú deti chodiť do školy len najmenší mi ostane ten nastúpi do školky v januari, dnes idem na rodičko do školky tak uvidím čo mi povedia no za chvílku už idem na zápis 😉

jalao
30. aug 2010

Vitajte nove mamicky studentky 🙂 Tatolu to celkom vystihla...neuci sa pri detoch, ale ked deti spia... ☹ U mna to presne tak fungovalo, hoci aj nemam uz take malinke deturence... Tento semester ma caka este narocnejsie obdobie, dokoncujeme dom a MM je bud v robote a hned potom, ked sa ako hladny vlk naje, maka na dome az do vecera😒
A s pomocou to bolo slabsie, obcas moja mama, ale vacsinou som dala malu nakrk starsim...oni to uz s nou zvladaju.. 🙂

juliagregor
30. aug 2010

@jalao učí sa aj pri deťoch, ale potom treba mať očíslované strany 😀 😝

jalao
30. aug 2010

@juliagregor ano, ja som tam mavala aj doplnene kresbicky od malej zabky 😀 😀 Lenze poznas to, priklady sa proste v ramuse pocitat nedaju...aspon teda mne nie.. 🙄

juliagregor
30. aug 2010

@jalao ja už som vycvičená, dokážem nepočúvať "ruchy" okolo mňa, naučila som sa to ešte na intráku (to je už veeeeeeeeeľmi dávno) ....mm to nechápe, on mi rozpráva a ja ho vôbec nepočujem...
a kresbičky bývajú na spestrenie 😉

jalao
30. aug 2010

@juliagregor mozno, ked uz budem piatacka, tiez budem mat tento n-ty zmysel vymakany 😀 😀 Ale ved vies, v najhorsom pripade Hanah Montanah to isti 😀 😀 Vtedy mam uplny klud! 😎

juliagregor
30. aug 2010

@jalao u nás fungujú Cars, Finley, Nody a vlastne všetky rozprávky...a piatačka budeš 😉 ja ti verím 🙂

petrahy
30. aug 2010

ahojte babenky už mám po zápise a cestou som sa stavila aj v robote a chcú, aby som nastúpila od oktobra 🙂 😢 ale ja neviem čo mám spraviť, malého do školky zoberú až od januára dnes som bola na rodičku. Normálne som zúfalá, lebo sa bojím že ak nastúpim až v januári či mi potom nedajú aj výpoved ved tak to obcas chodi teraz naberu a potom budem prebytočná aspoň si to myslím

viliva
30. aug 2010

😉 ok, mamičky! Ja som to nemyslela, že pri deťoch do slova a do písmena.....samozrejme, že keď spia! Bu´d poobede alebo večer, ale aj to je zaberák...no uvidíme, potom popíšem! 😵 😵 😵

viliva
30. aug 2010

@maruschka no to si neviem ani predstaviť! Manžel stihol VŠ klasicky, ja som bola rok na VŠ a potom som si uživala zahraničie... Keďže manžel už má vybudovanú kariéru a ja som sa začala nudiť, tak vyskúšam takýto systém! 😉

viliva
30. aug 2010

@maruschka 😎 😎 😎 ale vy musite byť super zohratá dvojka 🙂 🙂 🙂 🙂

viliva
30. aug 2010

@petrahy no teda klobuk dole, moja! Lenže našim babkam začala druhá puberta.... 😒 Tak skúsime pootravovať kamarátky, susedky.... keby sestra bývala blízko, tak to by bol život! Vždy je tam Viva celé prázdniny a tento rok aj Lilly bola jednu noc bez nás a pohodička... 😉 .

petrahy
31. aug 2010

viliva nemám to také jednoduché kedže naši nevarujú malého sú od nás 150km a malý je velké šidlo a sám tam nikdy nebol ani nespal ostáva len svokra, včera som sa bola pýtať susedy či by varovala občas malého a vyjadrila sa že áno u mňa bude ten problém, že ani manžel ani ja nerobíme 8ky teda on chodí ráno o 6.45 a domov príde o 17.30 a ja budem robiť aj 12tky aj 8ky ako budú v práci potrebovať. No proste neviem čo spraviť 😖

jalao
31. aug 2010

@petrahy tak tuto situaciu presne poznam...A mne sa naskytla, ked som mala najmensiu dcerku ovela mladsiu, ako je tvoj Misko...narychlo som si nasla jedno dievca - nezamestnane a to mi ku nej chodievalo skoro rok, kym sme nenastupili do skolky...s robotou je dnes tazko, takze nelutujem nic. U teba ide len o nejake 3 mesiace, to uz nejako doklepte, pokial je to pre teba dobra robota, ze to stoji za to. Obrat sa na kamosky, zname, ine mamicky na MD...doma sa prestriedat, vravis, ze mas dobru segru, aj svokru, ked bude treba 😉 😉 To je moj nazor, drz sa!

petrahy
31. aug 2010

jalao prave som to oznamila svokre a razantne to odmietla 😒 segra hodi už do prace 😒 no bola som vybavovať školku v blizkosti manželovej roboty a tam mi ho zoberu aj na tri mesiace takže pôjdem vybavovať papiere, ale až budúci týždeň nemám na to dnes nervy s tromi detmi a ešte k tomu tak leje. Ked pôjdu do školy budem mať len Miška. Však musím ísť k doktorovi, do roboty a na socialku. Mám z toho všetkého strach, ale snád to nejak pôjde.

juliagregor
31. aug 2010

@petrahy držím Ti palce, aby si to zvládla 😉 a súhlasím s jalao...

janka46
31. aug 2010

@petrahy tiez sa pripájam k babám a držím ti palce, ja som tiež nastúpila do roboty skôr a malu mi tiež nezobrali do škôlky, tak sme to plátali ako sa dalo, ale pri 12-kach sa to dám, mne to skôr vyhovovalo ako 8-cky!
Neboj ono sa to utrasie, len tie začiatky bývajú také hrôzostrašné 😖

ludka_r
31. aug 2010

Ahojte.
Tak po prázdninách tu vidím nejaké nové tváre. 😉

Mne škola začína už budúci pondelok. Mám takmer 2 týždne prednášok, ale určite nepôjdem na všetky. To som veľmi zvedavá, ako to zvládneme. Môj manžel aj s chlapcami idú so mnou, aby som potom mohla z hodín odbiehať a kojiť malého. 😒 Bude to pekne na ..., hlavne pre chlapa a Vilka. Si neviem prestaviť, čo tí budú robiť celé hodiny.

jalao
31. aug 2010

@petrahy tak fajn, to su dobre spravy s tou "prechodnou" skolkou 🙂 Juli, diky za uznanie 😝 , ale vsetko tak leti, ze mne sa to ani verit nechce, ze som sa kedysi kvoli par mesiacom nejakej konkretnej "nepohody" stresovala ( a aj naplakala a vycitky prezivala...). Vsetko to prejde a preboli 😎 😎 Dievcata, to vy ste tu vsetky sestricky, ci co?, vsetky akesi 12ky robite 😀 😀 .
@ludka_r nasa, to budu mat spoluziaci vzruso 😉 😉 😉 A tvoji chlapi? budu spoznavat krasy ZA! 😉