Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

maggie37
20. aug 2012

@mimi a do školy si ako tehu cestovala spojmi? a dalo sa? lebo ja mám školu 250km od domu a neviem si predstaviť ako budem chodiť na prednášky ráno na 8... a 500km denne dokopy bez wc si tiež neviem predstaviť... no držím ti palce, určite to dopadne dobre s malou 🙂 možno prebuva celu cestu 🙂

agnessa
20. aug 2012

@luc22 pokud už Ti byl poplatek stanovený, ani přerušení školy neznamená, že jej nemusíš platit... Pokud jsi dostala písemné vyrozumění, měla by být možnost se proti poplatku odvolat, požádat o snížení (ze sociálních, rodinných, zdravotních, studijních aj. důvodů)... já studuji dálkově v Brně a poplatky se mě taky týkají... naštěstí se mi zatím vždycky povedlo, že je na základě doložených skutečností (výše platu, zhruba rozepsání rodinného rozpočtu atd.) podařilo, aby mi byl poplatek snížen na únosnou částku... takže přerušení určitě není cestou, jak se poplatku dočasně vyhnout, pokud už Ti byl vyměřený, musíš jej uhradit i kdybys přerušila... o možnosti odvolání se a žádosti o snížení se informuj na studijním (u nás je konkrétní osoba, která má poplatky na starost)

mimi
20. aug 2012

@luc22 ja som chcela tiez prerusit, ale na studijnom mi povedali, ze budem musiet aj tak platit skolne, tak som neprerusila.

mimi
20. aug 2012

@agnessa ja som poziadala o znizenie poplatku, ale odpisali mi, ze som sa mala vyjadrit do urcitej doby. Lenze ja som bola hospitalizovana, tak som podala ziadost o dva dni neskor a neuznali mi to. Pisala som aj dekanovi a nepomohlo, aj to sa stava ☹

agnessa
20. aug 2012

@mimi tak to je mi líto, bylas hospitalizovaná po celou dobu, kdy běžela 30denní lhůta pro odvolání? protože si myslím, že pokud bys to doložila a uvedla, tak by i mohli brát v úvahu pozdní odvolání, ale je fakt, že je to jen a jen o jejich ochotě...
jinak nevím, kde studuješ, ale pokud máš přerušené studium, tak v tu dobu se poplatky neplatí (jedině pokud by se např. stalo, že bys např. 15.února přerušovala studium a od 1.února Ti vyměřili poplatek - mají nárok ho vyměřit za každých započatých 6 měsíců, ale tam to jde řešit odvoláním a buď prominou úplně, nebo propočítají jen na ty dny, kdys studovala)... ale je to hodně o lidech (jak o tom, jakým způsobem je napsáno odvolání, co je a není doložené atd., tak i o tom, kdo sedí za stolem, když se rozhoduje...)

bambola
20. aug 2012

@luc22 popytaj sa asi jedine u tvojej referentky alebo niekoho , kto to ma nastarosti, lebo napriklad mne vobec nechodi nejaka vyzva na zaplatenie skolneho 😕 vsetko si najdem na internete, v den zapisu musim doniest doklad o zaplateni, nemas- nezapisu ta.

luc22
20. aug 2012

tu ziadost o znizenie som podala tesne po porode, na zaciatku jula :( este mi nic neprislo, ale co som pozerala vo vnutornom predpise, tato univerzita nejak neschvaluje znizenie pre mamicky na MD, no chcela som to skusit, no pochybujem. zajtra budem teda asi volat na fakultu, tak som zvedava, co mi povedia.

ivka79
26. aug 2012

AHojte, je tu niekto kto študuje alebo študoval v NR na UKF odbor aplikovaná informatika?

dioliana1
28. aug 2012

Študoval niekto v Starom Hrozenkove alebo v Prahe na Pedagogickej fakulte?

czechzuzanaba
31. aug 2012

@tweetinkapp ahoooj. Za chvilu se jde do skoly!!! Ja porad premyslim, ci jit ci ne 🙂 Este mam zhruba tyden na rozmyslenou...

barus88
31. aug 2012

Ahoj holčiny, tak se k vám přidávám, jelikož mě taky čeká mimčo při studiu... Trošku si školu natahuju, protože bydlím v Praze a mám ji až v Ostravě no a tak nějak jsem ji díky pracovním povinnostem dávala na druhou kolej, ale teď jsem 34. tt těhu a ještě teď jsem u rodičů kvůli zkoušek, které jsem měla v červnu i sprnu + jednu ještě dodatečně budu mít teď ve středu...:(:( Příští rok mám na každý semestr 2 předměty + konečně už teda státnice, tak snad to zvládnu s chlapečkem... Mám naštěstí na moravě rodiče, takže budu moci být alespoň u nich a oni vždycky budou pomáhat hlídat, já to využiju k učení... Potom ještě plánuju jít na navazující, a pěkně mi to výjde celkem na 3 roky, co budu s prckem doma... tak plán je to dobrý, teď ještě, abych byla schopná ho dodržet 🙂 Každopádně příští rok už mě bude studium stát penízky, takže taky bych ráda alespo'n zkusila požádat o nějaké snížení... nevím, jak bych uspěla třeba s tím, že mám mimi a nemám mateřskou...jakoby se soc. důvodů...? To, že nás živí přítel oni neřeší, že jo...Navíc byt je na mě, takže kdybych doložila smlouvu, to že mám syna a dělala, že bydlíme sami..třeba by se slitovali...hmm asi to zkusím...🙂

barus88
31. aug 2012

@luc22 Ahoj, tak co, jak to dopadlo? Nevzdávej to, zkus kdyžtak ty splátky !! 🙂 Normálně lidsky vysvětlit situaci a jaká je možnost, ty splátky by snad měly jít...jinak kamarád když žádal o to snížení nebo prominutí, prý mu přišlo vyjádření až hodně pozdě a nakonec to dopadlo tak, že to jakoby platil skoro až za půl roku...takže když jsi žádost podala, mělo by to být tak, že čekáš na vyjádření...zkus se poptat na studijním, jak to chodí...ať ti poradí, že bys potřebovala nějaký čas navíc...za těch pár měsíců bys to třeba našetřila nebo sehnala někoho na půjčení 😉 držím palce

luc22
13. sep 2012

ahojte baby, skolne ani neodpustili, ani neznizili.... takze som zaplatila bohuzial nakoniec tak, ze mi prisiel teraz po porode prispevok pri narodeni dietata a polovica isla fuc.. :((( a to som chcela dat detom na vkladnu knizku..co uz.. O dva tyzdne zacina skola..budu to zaujimave soboty v skole, ked budem kazdu chvilu kojit 🙂))

adka.8
14. sep 2012

Babenky, nemate niektora nahodou na predaj knihy investicie do podniku, rast vykonnosti podniku alebo niečo podobné, idem s toho písať bakalárku tak zhanam material.

kawasaki17
4. okt 2012

ahojte
tak ja uz mam skoro druhy tyzden skoly za sebou, je to dost narocne, sklbit vsetko dohromady, emanuel domacnost a skola, ale zatial to nejako ide... 🙂

bambola
4. okt 2012

@luc22 to mas este dobru skolu, ked len polka sla prec, mne by padol na to cely prispevok 😒 ale som si myslela, ze ti aspon znizia 😕
uz si mala skolu? ako kojenie?

luc22
4. okt 2012

ahojte baby, no uz som mala dve prednasky, starsieho synceka som dala k nasim, a malickeho som zobrala so sebou, resp. aj s muzom 🙂 a robila si prestavky na kojenie...zatial sa to dalo, lebo este vela spinka a muz to zvlada 🙂 Tak snad to bude aj tuto sobotu tak.... LEn jaksi neviem, ako si spravim cas na ucenie, lebo si chcem vacsinu spravit v predterminoch, co mam uz za nejaky mesiac...tak uvidim. Co vy? ako? No veru, viem o tom, ze niektore vs maju skolne aj 700 alebo 1000 eur...to by som bola uz uplne off :(

luc22
7. okt 2012

ale aby sme sa pochopili tych 350 eur je za pol roka..

nanulik
13. okt 2012

ahojte baby nie je tu nejaká z VSEMvs? zhánam knihu od romančíkovej "Ekonomia a životné prostredie" dakujem

@luc22 no ja mám jednu z tých "lacnejších" škôl 700€ za semester len taký fukot

nanulik
13. okt 2012

@luc22 mne sa narodil malý na začiatku tretieho ročníka. našťastie mám školu kusok od domu tak som chodila domov malého nakojiť.

tatolu
13. okt 2012

Dievčence, no ja finišujem 😝 O týždeň mám štátnice z pedagogického minima a potooooooom 😵 No len aby som sa potooooooom dožila 😀 😀 😀 😀 😀 😀

juliagregor
14. okt 2012

@tatolu ty to zvládneš, si šikula a držím všetky palce moje a aj všetkým čo mám doma 😎 😎 😎

sendy1977
15. okt 2012

@tatolu držím palce, si šikovná zvládneš to. A aké predmety máš na štátniciach, pedagogiku, psychológiu ?

mimi21mimi
16. okt 2012

Ahojte, mozem sa pridat? Ja som tento rok nastupila na Mgr... tri roky som uz nestudovala, ale rozhodla som sa vratit, i ked len externe, lebo od septembra budem potrebovat aspon studovat ten druhy stupen VS studia, aby som mohla nastupit do prace.... v sobotu prva skuska a nejako som si odvykla ucit... je tu niekto z Trnavskej univerzity, ped. fakulty? 🙂

dioliana1
16. okt 2012

cawte,
@mimi21mimi ja chodím externe na pedag. do Levoče 2.r Bc.

mimi21mimi
16. okt 2012

@dioliana1 a aky odbor si si vybrala? 🙂

dioliana1
16. okt 2012

@mimi21mimi špeciálna pedagogika a pedagogika pre mentálne postihnutých

mimi21mimi
16. okt 2012

@dioliana1 ja ma socialnu pedagogiku... prave som si vybrala diplomovku, este som zvedava, ci mi to schvali profka, lebo ona zadala len volna tema z oblasti folozofie vychovy alebo antropologie...

tatolu
18. okt 2012

@sendy1977 Áno okruhy sú z pedagogiky a psychológie a samostatný okruh dali psychologické otázky učenia a vyučovania...

nanulik
18. okt 2012

ahojte tak ja už tiež musím nabehnuť na učebný režim o týžden v piatok prvá skuška. dnes mi prišli nejaké skriptá vtlačila som si poznámky z prednášky a môžem sa pustiť s chuťou do ekonomie životného prostredia 😝 😀