Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

nikuska265
26. jan 2013

Ahojte mamičky! neštudujete tu prosím niektorá na pedagogickej fakulte v nitre? externe? alebo mi prosím aspoň viete niekto povedať ako často sa chodí do školy ak sa študuje externe? lebo rozmýšľam nad štúdiom v inom meste,tak by som potrebovala vedieť ako to vlastne chodí. ďakujem

pepepepa
27. jan 2013

Ahojte baby, neviete mi poradiť nejaké externé štúdium, som ešte len v prvom mesiaci a bojím sa o budúcnosť, keďže mám len gymnázium, chcela by som zvládnuť popri mimi nejakú školu. Ďakujem 🙂

grettka
27. jan 2013

@nikuska265 na pedfa neviem, ale kamoska studuje na filozofickej a tam mali prednasky kazdu druhu sobotu, a medzi tym par krat aj sobotu kazdy tyzden. Viac poradit neviem.

@pepepepa, zalezi na tom, po 1. k comu ta to taha (pedagogika, jazyky, ekonomia, technika), po 2. na co mas financie (kedze externe studium je spoplatnene), po 3. z akeho regionu si, a ako daleko si ochotna cestovat, Mas tolko moznosti, co si vybrat. Treba si urobit sito a podla toho potom vyberat. 🙂 ved napis blizsie.
A myslim, ze zvladnes to aj s dietatom, je tu vela takach mamiciek, tak sa neboj. 😉

pepepepa
28. jan 2013

@grettka, ja som študovala teraz v trnave-učiteľstvo slovenského jazyka a biológie, ale nebaví ma to a už som pokašlala aj skúšky (česť ranným nevoľnostiam)
ale tiež by som chcela niečo v takomto zmysle študovať, nejaké humanitné vedy ,niekde v Banskobystrickom kraji, financie sa nejako poriešia, ale hlavne s abojím či to zvládneme 🙂

wudz
28. jan 2013

@pepepepa Ahoj, ak ti môžem poradiť, do BB študovať nechoď. Na jednej strane tu máš síce bezproblémové individuálne štúdium, čo znamená, že nemusíš chodiť do školy, avšak musíš chodiť na všetky zápočty, písomky a termíny skúšok ti učitelia neprispôsobia. Pokiaľ nebývaš v BB, je to dosť o držku. Mám spolužiačku, čo má dve deti a v nárokoch jej nijak nepoľavili, z prospechového štipka skončila v medziročníku - predsa len, pri deťoch sa toľko nedá učiť. Ja mám teraz na LS individuálny plán, termín mám našťastie až na konci júna, takže verím, že všetko postíham v pokoji. Zatiaľ bývam na intráku, plánovala som sa už sťahovať do TT za priateľom, ale práve vďaka tým početným písomkám som si to rozmyslela a asi tu zostanem na celý semester. Okrem toho prax (aspoň čo sa týka učiteľstva na FPV a FHV) ti nedovolia robiť na inej škole, ako vybrali oni a to je každý týždeň jedna hodina, vymeškať nemôžeš, jedine po dohovore s cvičnou učiteľkou si to niekedy nahradiť. A na skúšku máme len 1 riadny a 1 opravný termín, čo je menej, ako na iných školách.. Avšak každá katedra je iná, záleží od toho, čo presne by si chcela študovať..

grettka
28. jan 2013

ved nemusi ist studovat na denne studium, je mozne, podla vybraneho odboru studovat externe

bambola
28. jan 2013

@pepepepa ja studujem uz treti rok na FHV v BB, byvam v Prahe a mam 2,5r dceru. zacala som, ked mala 2 mesiace (na prijimackach som bola v 9.mesiaci a gynekologicka ma nechcela pustit, ze tam porodim 😀 ).
je pravda, ze som z BB a mam tu rodicov cize, ked treba tak tu ostaneme, ale da sa to aj s dochadzanim (mam aj zamestnane a s detmi spoluziacky)
ja odporucam studium popri dietati (teda , ked niekto chce, dovod nestudovat nie je dieta) , rychlo to ubieha 😉 no a kym pojde do skoly tak snad aj skoncim 😝
mame jeden riadny a jeden opravny termin, ale s niektorymi sa da dohodnut (s niektorymi samozrejme nie) 😉 podla mna sa vsetko da , ked sa chce. a zo skusenosti mojich pracujucich spoluziakov, je lepsie si to odkrutit na materskej ako oni musia brat dovolenky a velakrat ani nemozu.
uvidim ako to budem mat ja od buduceho sk.roka , tiez by som uz mala nastupit do prace

katymi
20. feb 2013

Ahoj, aj ja sa tu hlasim. Po gymnazium som tuzila ist na policajnu akademiu do BA, lenze , kedze nebol ziadny uplatok tak som sa tam nedostala :D. Myslela som si, ze zbytocne budem rok doma a isla som na Zilinsku univeriztu - Strojnicka fakulta. Som studium som nemala problem az ked som nezistila ,, ze som v tom,, 🙂. Dokoncila som aj zimny semster, no na skusky som sa vykasla (sama neviem preco, ukoncila som studium a nehcala som sa uniest osialom okolo materstva, zacali sme stavat domcek ). Stale ma tahalo na APZ a tak som sa tam hlasila este trikrat. tento rok vyslo na povrch,z e najnizsi uplatok bol 2 500 eur tak som si podala opat ziadost do ZA no s inym zameranim. Nejake skusky mi uznali, takze prvy polrok bol ,,malina,,. 🙂 Myslite, ze sa da zvladnut skola, keby som bola opat tehu, plus dvojrocne dieta, stavba (tento rok ak sa podari, chcem sa stahovat, no pred tym je este vela vybavovaciek na mne, kedze mm mam v zahranici) ? Len si neviem predstavit, ak by som prisla na skusku s tym vedomim, ze tam mozem aj porodit :DD.

barborkab
7. mar 2013

Maminky študentky, ktoré majú teraz pred sebou štátnice -ako to zvládate?
Ja som aj Bc. robila s malou, vtedy sa to ešte dalo, jednak to bolo menej náročné a jednak malá mala necelý rok, tak to bolo tiež jednoduchšie...teraz sa pri nej cez deň nezastavím....
zatiaľ tie veci zvládam, ale tie termíny ma desia....za necelé 2 mesiace musím odovzdať DP, spraviť 5skúšok letného semestra + odovzdať 5 seminárok ...a potom ( ak toto všetko bez kolapsu prežijem) ma budú čakať 3 týždne učenia na štátnice.... mám sto chutí sa na to celé vykašlať :-/ ale na druhej strane viem, že to nejde 🙂
ako to robíte vy? naťahujete dni aspoň na 30hodín? 🙂🙂

bambola
7. mar 2013

@barborkab hovor mi o tom, ja mam sice bc statnice , za mesiac odovzdat pracu, koncom maja statnice, v aprili ma caka stahovanie, plus behanie po skolkach aby mi malu zobrali niekam od septembra. a to nehovorim o tom, ze momentalne mam take blbe obdobie a moc sa neviem sustredit na ucenie 😔 ak toto dam tak to bude heroicky vykon 🤐 zasluzeny titul 😀

tatolu
7. mar 2013

@barborkab @bambola už iba vydržať tempo... viem o čom hovorím 😔 Ja som už našťastie skončila pred dvomi rokmi - našťastie mi vtedy zobrali všetky deti od apríla do škôlky, no pribudla mi nevládna maminka... naozaj vydretý titul 😝 Držte sa, zvládnete to 😉

barborkab
7. mar 2013

@bambola tak tak...mali by nám dať rovno 2 tituly🙂ja som si práve stiahla prihlášku do škôlky, poobede idem potvrdiť ku Dr...a v poslednom čase som strašne unavená, slnko svieti strašne málo a mňa to ubíja :-/ cez deň behám a večer som taká unavená , že už sa nevládzem učiť...niekedy potiahnem do 2-3 ráno, takto sa aspoň tá diplomka trošku posúva....ale potom na druhý deň som po tých pár hodinách spánku úplne mimo.....a najhoršie je , že aj keď to celé dobojujem, v lete mi končí rodičovská dovolenka, v septembri snáď pôjde malá do śkôlky a mne sa môže stať že zostanem doma, resp. na úrade, lebo s prácou je to také aké je a o absolventoch ani nehovoriac :-/

kikatko
25. mar 2013

ahojte, ja už sice neštudujem ale počas materskej som si 2 ks vš urobila a upratujem dom a pri upratoní som našla kopu veci- kníh, skrípt a podobne. dokonca a komplet knihy na bc a mgr prácu. teda ak by niekto mal zaujem nech sa ozve- mam humanitné odbory

mishu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
berusinka1
5. apr 2013

@mishu Ahoj, pokud budeš doslova citovat nebo i jen parafrázovat, tak musíš psát bibliografické údaje, takže se budeš odkazovat sama na sebe, pak to plagiát nebude.

mishu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tamaratamaratamara
7. apr 2013

ahojte baby, viete poradiť, kde nájdem výskumy, štatistiky týkajúce sa náhradnej rodinnej starostlivosti? ďakujem

berusinka1
8. apr 2013

@mishu Ahoj, když mi pošleš svoji emailovou adresu, pošlu Ti brožurku s praktickými příklady jak správně citovat,je to nyní podle nejnovější normy....

dicaa
19. apr 2013

ahojte, chcela by som Vás poprosiť o Váš názor. Mám dve detičky a chcela by som ísť študovať na VŠ. Dala som si prihlášku na verejné zdravotníctvo a psychológiu. Pravdepodobne budem prijatá na obe. Čo je podľa vás perspektívnejšie? čo by sa dalo lepšie zvládať popri deťoch? Našla som málo info, najmä ao verejnom zdravotníctve. Psychológiu som si tvrdo odmakala po nociach, aby ma vzali, ale skúšky som zvládla.

katarina789
27. apr 2013

Ahojte je tu osobka z KE kt.studuje alebo sa chysta studovat na vssv.Alzbety- Socialnu pracu ?-v KE?
Potrebujem sa nieco spytat,Dakujem

sasulka767
3. jún 2013

Ahojte baby, aj ja sa chystám rodiť v 5 ročníku na VŠ, len by ma zaujímalo, či má niekto skúsenosti so zaobchádzaním s tehotnými na Ekonomickej univ. v BA. Viem si požiadať o špeciálny študijný plán? Chcem ísť na externé štúdium, lenže pôrod je v novembri, tak neviem, či budem môcť absolvovať všetky prednášky.

bibinka
3. jún 2013

dicaa- odporúčam psychológiu- máš väčšie uplatnenie po škole. pri verejnom zdravotníctve, pokiaľ nemáš riadne známosti na úradoch verejného zdravia, tak to budeš študovať zbytočne. pri psychológii sa odpichneš v akomkoľvek psychol. centre a po čase si môžeš otvoriť svoju vlastnú prax- a ver, že klientov bdeš mať habadej. 😉 čo sa týka štúdia popri zamestnaní, je to náročné (sama som tak študovala, medzitým som riešila aj materskú 2x), ale ak máš podporu rodiny, tak do toho choď!!!!!!! 😵 skúšok sa neboj, spravíš ich.... 🙂 a prednášky sa tiež dajú aj obísť- externisti majú voľnejší režim a viac samoštúdia. Takže hor sa do toho, držím palce.

sasulka767- ja som nechodila na ekon.v BA, ale aj my sme mali v ročníku mnoho tehotných a vždy mali výhody. oni tí profesori sú tiež ľudia a aj keby si toho moc nevedela, kuknú sa ti do indexu a urobia si o tebe obraz. Takže žiaden strach. Všetky tehotky aj kojace čerstvé maminy šli na štátniciach aj na normálnych skúškach ako prvé a hneď im to dali.
Sama som také zažila 😉 , rodila som 2x v septembri (bc.aj mgr.), čiže zápisy ani prvé prednášky som neabsolvovala (zapísali ma spolužiačky), prvé skúšky som mala 6 týždňov po pôrode a dalo sa to zvládnuť 😉 . a špeciálny študijný plán ti je zbytočný, naozaj sa to dá zvládnuť pri externom štúdiu. 😉

verus16
9. jún 2013

pozajtra veľmi doležitá skúška, maličká mi už spinká taaaaak moc rada by som sa knej pritúlila ☹

tatolu
9. jún 2013

@verus16 veľa šťastia 😉

matulik748
9. jún 2013

@verus16 mna uz zajtra a drim prsty

tatolu
9. jún 2013

@matulik748 tak aj Tebe veľa šťastia 😉

retriver123
25. jún 2013

študuje tu niekto na ekonomickej univerzite v BA,denne studium,najlepsie FHI? Dakujem 🙂

grettka
25. jún 2013

@bibinka odpoviem mozno trochu neskoro, ale predsa. Nastuduj si najskor legislativu a potom mozes nieco pisat o lahkom uplatneni psychologov. 😉 😀
Neopichnes sa lahko nikde a vlastnu prax neotvoris uz vobec. Pocet sukromnych psych. je velmi obmedzeny, a nepustia noveho medzi seba. O dalsom vzdelavani, kurzoch, nie kratkodobych (niekolkorocnych) a nie lacnych ani nehovorim. O povinnej praxi v zdravotnictve a specializacnom studiu na zdravotnickej univerzite ani nehovorim. O superviznej praxi, ktoru musis absolvovat pod dohladom skuseneho psychologa, o terapeutickych kurzoch nehovorim. Toto vsetko musis mat. A na studiu psychologie uz nemas vobec volnejsi rezim, na externom duplom, podusia ta viac.
Co sa tyka studia ano, suhlasim, tento odbor sa nesmie odflaknut, ale co sa tyka dalsieho uplatnenia, to vidim len v oblasti HR, aj to s velkou rezervou. Psychologia je pre mladych, ktori maju energiu, cas a prostriedky sa do toho pustit.

bibinka
27. jún 2013

grettka- ty si si dala výber z dvoch študijných odborov, tak ja som písala o tom v čom sa dá uplatniť lepšie podľa mňa a podľa miesta kde žijem ja. Je to len na tebe čo budeš v živote robiť.