Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

maruschka
5. dec 2007

sasssa,škola nejde ľahšie,lebo ti je zakaždým do plaču,keď od toho malinkého odchádzaš preč.Potom ďalšie-deti bývajú často choré-ak nemáš nejakú blízku dušu ako spolužiaka,ktorý by ti zabezpečoval učivo z prednášky alebo nahrávky z diktafónu,tak neviem,neviem,ako to budeš prežívať pred skúškami.
A ešte jedno-ak máš možnosť vybrať si bábo alebo vysoká-nemiešaj to dokopy,buď si aspoň prvý rok užívaj bábo naplno a potom začni,alebo sa venuj škole až potom si "zabezpeč" bábätko. 😉 😵 😵
Inak sa všetkým ospravedlňujem za tú hrúbku v slove Filozofia-už mi celkom hrabe-tak sorry dievčatá 😀 😀 😀

magg
5. dec 2007

sasssa - priklanam sa k maruschke, ved aj ja ti to stale vravim 😉

sasssa
5. dec 2007

Otazka je, kedy stihnem dalsie deti, skoncim skolu a este nic budem mat dvadsat päť rokov a este nic zo mna nebude, nebudem mat ani doktorat, ani prax ani nic. prax na pravo sa nenabera pol roka, ani rok. navyse nemam este ani potuchy, kde vobec pojdem, kedze nikoho takeho nepoznam. otazka znie,ci potom bude lepsi cas.
aj tak si myslim, ze ten najspravnejsi nikdy nevyberieme... vzdy je tak, ako ma byt. len ma zaujimal nazor niekoho, kto s tymto ma skusenost....
ale ako vravim, ako ma byt tak bude 😉 😎 zatial sa budem hrat s Lujzinkou🙂 😲

zuzidr
5. dec 2007

sassa ja som po škole hned na výšku nechcela ísť,potom som sa ako 20ročná vydala a zostala hned tehu 😀 v júni som mala termín a v máji som si podala prihlášku do školy,ked som v oktobry nastupovala vedela som že manžel každú druhú sobotu bude strážiť...na skúšky sa učím po večeroch,alebo ked niekto malú zobrie von,a škola ma dosť začala baviť...ak sa mi podarí skončiť bakalára,malá bude mať 3roky,pojde do školky a ja môžem ísť robiť 😀
držím palce aby si sa rozhodla správne 😀

magg
5. dec 2007

sasssa - ale dieta ta bude potrebovat aj potom, a cim dalej tym viac, to, ze ho teraz porodis neznamena, ze splnis ulohu manzelky a matky. Ked pojdes do praxe, kam ho odlozis? a kde bude ked budes chciet dokoncit skolu? Veeelmi si to uvaz, lebo dieta chce vsetok cas. Si uvedom, ze s narodenim babatka konci pokojny spanok, uz si nic nenaplanujes, lebo matka mieni a dieta meni 😅 .

janka46
5. dec 2007

jaj baby tu citam tie filozoficke uvahy nad babetkami a skolickami,ja som tiez starsne dlho lamala hlavicku ci do toho ist 😉
tiez si teraz vycitam,ze som mohla mat uz dve VS spravene,kym som nebola maminkou,ale ,ze sa na to dam teraz sa mi ani vo sme nesnivala,aj ked som stale po tom tajne tuzila 😵

maruschka
5. dec 2007

janka,tak to prežíva asi každá z nás 🙂 .Keď si predstavím,že som sa hlásila na medinu a farmáciu a potom som sa na to vykašlala,tak mi je nanič 😠 .Ale to je mladosť-pochabosť.. 😀 😀 Potom,keď človek konečne nadobudne štipku rozumu a skúseností,tak prídu deti a potom si hovoríme,čo všetko sme mohli stihnúť 😕 😕 😅 .Ale dúfajme,že keď sme sa do toho pustili,tak to dokončíme a naše deti si z nás budú brať príklad do života.. 😀 😀 😀

janka46
5. dec 2007

ved to Maruschka,ja som dokonca hned po strednej na SP bola aj prijata a nenastupila som,no co sa obesim 😠
mat ten rozum vtedy!!!!!
ja si len hovorim,ze ved pre tie nase pokladiky to robime ,tak snad to aj dokoncime 😵

sasssa
5. dec 2007

Magg no co mi ostava🙂 musis mi pozicat Lujinku 😎 ja sa len bojim ako to bude potom, ci si nepoviem, ze radsej cez skolu... ale co uz. ked pride, tak budem stastna, ak zatial nepride, tak si budem stastne studovat🙂

A Maruschka a Janka46 ved este stale sa mozete niekam prihlasit. Zapratat do prace manzelov a po veceroch sa ucit, mozno to zacne bavit aj drobcov🙂

tak kazdemu veela stastia a spravnych rozhodnuti🙂

verulka
6. dec 2007

sassa, na toto mam ja trochu "svojsky "nazor, kedze ja inak ako studovat s detmi neviem 😉 Mne to velmi zefektivnilo vyuzivanie casu. Jednoducho da sa najst si system a bez vacsich problemov v nom fungovat. Podla mna je max. efektivne mat babo pocas skoly 😀 usetria sa tym nejake tie roky...Avsak zavisi od zazemia, typu skoly ( ale mam vela kamosiek, kto. dokoncili snad vsetky typy skol s detmi- mediny, architektura, dokonca moja spoluziacka s VS robila pravo a v 2.rocniku porodila a v 3.tom sa prihlasila ku nam externe)...
Nevycitajte si nic, vsetko ide spravnym smerom...okrem toho mam pocit akoby ste mali snad 50rokov 😀

yasminelle
6. dec 2007

Verulka, ty zvladas tri deti, stvrte na ceste a este studujes ekonomiu? No klobuk dole... Ja studujem na ekonomickej univerzite. Aj ty?

Ja nemam ziadne deti,chodim do prace a napriek tomu je mi vzdy ked sa mam ucit do placu a na vracanie. Mame toho strasne vela. Neznasam to a tiez ako tu niekto pisal, uz som davno olutovala, ze som tam liezla. Ale som v bakalarskom rocniku, tak toho bakalara dokoncim, aj keby ma to malo stat vsetky nervy a vlasy na hlave.

magg
6. dec 2007

sasssa - kupim ti baby anabel a budes skusat 😀 (to sa da pocas skuskoveho vypnut 😉 )

bzuco
6. dec 2007

ahojte
idem sa pochváliť 😵
minulotýždňovú skúšku mám za B 😵 😵 a to som mala pocit, že som to dovrzala ako sa len dalo 😝 , už som sa chystala na opravný termín

zajtra máme ´dalšiu skúšku, ale nakoľko mám TP a myslela som si, že to nestihnem, ani som to neotvorila 😝 , takže pôjdem niekedy nabudúce

verulka
6. dec 2007

Bzuco, mylsim na teba 😉
yas, a co studujes- fakulta a odbor?

sasssa
6. dec 2007

Verulka, Dakujem, toto som potrebovala pocut, ze sa vsetko da... 🙂
tak budem cakat na zazrak🙂
a hrat sa s anabel od Magg 😎 😀

magg
6. dec 2007

sasssa - budeme sa tvarit, ze ta anabell je Lujkina - pre istotu 😎

maruschka
6. dec 2007

sasssa,ja nikomu deti nemôžem nechať,lebo všetci dedkovia a babky sú ešte pracanti aj súrodenci a na vysokú chodím s manželom,takže tak.. 😀 😀 😀 jedine,že by na vysokej zriadili detské jasle-aj to je dobrý nápad,nie?! 😵 😀

sasssa
6. dec 2007

Maruschka, ved to je vyborny napad na nejaky projekt skolsky🙂

maruschka
6. dec 2007

keď si dokončíme vysokú-ak to teda zvládneme,tak by sme také niečo mohli vymyslieť,nie? 🙂 konečne by niekto myslel aj na študujúcich rodičov a ich detičky 😵 😵

michal_
6. dec 2007

no hadam by som s tym babatko daaako vedel pomoct aj ked som momentalne daleko 😠

sasssa
6. dec 2007

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

maruschka
6. dec 2007

michal a ako a komu? 😀

sasssa
6. dec 2007

😀 😀 😎

michal_
6. dec 2007

no pomohol by som manzelke s babatkom nasim 🙂

maruschka
6. dec 2007

michal aj ten môj by mi pomohol,ale chodí so mnou do triedy 😀 😀 takže smola 😎 😎

sasssa
6. dec 2007

Maruschka, to je ake super, ze ste spoluziaci🙂
😎

maruschka
6. dec 2007

jéééj michal,ty si tu úplne nový človek-tak ťa vítam medzi nami rodičmi,nerodičmi a čakateľmi 😵 😵 😵

nelinka
6. dec 2007

ahojte babennky

no konecneeeeeeee niekto kto studuje pravo

sassa...ja som momentalne v prvom rocniku po preruseni. mala som pauzu 2 roky kvoli miminku...
a teraz ma mala 1 rok a celkom sa to da....hlavne je mat podporu od muzicka a este niekoho kto by sa staral o malu/maleho....

no a to s tými jaslami mate pravdu..kiez by aspon jedny ostali....
moja mamina pracovala jasliach 17 rokov a potom ich vsetky mesto presov zrsilo....tak by sa terz zisli....

sassa studujes denne?
ja mam denne s individualnym planom ale prestupujem na externe lebo mi uz individualne nechcu dat....

tak zatial papa
dojdem tu zajtra idem ucit na skusku...mam ju v stredu

caute mamičky-studentky

michal_
6. dec 2007

oo dakujem, okrem toho, ze toto forum ma prijemny nazov, asi tu su aj prijemni ludia 🙂

takze sa predstavim:

Volam sa Michal a pracujem. A manzelke by som pomahal s babatkom aj ak by nestudovala.

maruschka
6. dec 2007

sasssa,u nás je to tak,že na staré kolená-27 sme sa rozhodli,že začneme študovať 😀 ,tak čo už narobíme,musíme kráčať s dobou.A keďže sme manželia a všetko robíme a absolvujeme spolu,tak sme sa rozhodli,že aj na vysokú pôjdeme spolu.A zatiaľ to funguje.. 🙂