Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

emily3
24. aug 2008

veronika budes to mat zaujimave ale velmi dobre to poznam. ja som chodila do skoly vzdialenej vyse 300 km 😉 ked som zacala tam chodit mali sme len jedno dieta Moniku a vtedy mala rok a pol... s tym ze druhe dieta az po skole 😀 😀 , ale druhe babatko sa prihlasilo na svet na zaciatku druheho rocnika ( nastastie som mala bezproblemove teho a dokoncila som prvy rocnik). s babatkom som nechodila do skoly, spoluziacky mi posielali prednasky, a potom som zbalila celu rodinu a urobili sme si vylet na vychod...aj s maly 😀 urobila som skusky a isli sme domov ( vlakom).
v letnom semestri som chodila sama na jeden den a sestra ( ma o pol roka starsieho syna) kojila mojho ked som bola prec...tak sme zvladli druhy rocnik....a ked som koncila na statnice a promocie som isla s bruskom 😀 😀 . takze sa nam podarilo babatko az "po skole" 😀 😀 😀
zvladnes to, ked ta bude manzel a rodina podporovat a mas dobre spoluziacky...drzim palce

maruschka sadni si k tomu a nieco napises, nech to mas z krku 😉

bibinka
24. aug 2008

occh, ked tu čítam aké ste niektoré nadšené, tak vám závidííím-viď duskaf 😀 😀 😀 ja som akási vypľuvnutá po prázdninách. Nieže by som si ich neužila, ale pomedzi to bol starší syn dlhšie chorý, behali sme po vyšetreniach a mne tak strašne rýchlo ubehli tie dni ,že som sa ani nenazdala a školský rok nieže klope, ale trieska na dvere!!! 😠

emily3- ty to máš ozaj pestré, čo škola, to dieťatko 😀 😀 .aleje fakt, že sa to naozaj dá zvládnuť. Ja som tiež otehotnela v druháku a porodila v tretiaku (bc.), štátnicovala som už s 3/4ročným synom, potom som si dopriala rok pauzu a na mgr som nastúpila zase s miminkom -rovno v prvý deň prednášok som rodila 😀 😀 . Ale do školy som začala až v letnom semestri,dali mi výnimku 😀 och aká dobrá škola 😀 😀 😀

binki- som rada, že má chápeš, pre mňa je najhoršie sa k tomu dokopať, potom sa už rozpíšem. Všetky seminárky som odovzdávala zásadne na poslednú chvíľu. Dipl.odovzdávame až v marci, len konzultantka už tlačííííí. juj, mala by som ...

lahodacka
24. aug 2008

ahojte babiky, tak ja sa pridavam...cakame babo a v septebri nastupujem na vysku, tak to sa uz tesim...hlavne, ked mi momentalne byva zle...da sa to zvladnut, vsak? 😅

duskaf
24. aug 2008

bibinka, však mňa to rýchlo prejde, uvidíš. Hlavne keď sa musím rýchlo naučiť ako tak hrať na klavír.

duskaf
24. aug 2008

emily- jéééj no vidíš, presne ako píšeš.
veronika- so mnou chodil manžel aj malá, v aute som ju dojčila, na skúšky ma vždy púšťali do prvej skupiny- väčšinou sme mali písomné skúšky.
Na prednášky chodím vždy len na každú prvú kontaktnú hodinu z každého predmetu- máme možnosť takéhoto dištančného štúdia.
Keď sa bude dať, chcela by som ešte do zimy chodiť s malou a manželom, ale keď bude veľká zima, nechám ju s mojou mamkou počas skúšky a potom rýchlo domov.

claudinka
24. aug 2008

jeeej babule, uz sa nam to krati.. ja mam zapis tretieho septembra 😀 to bude srandovny rok 😉

claudinka
24. aug 2008

chodi tu niekto do skoly do Trnavy??? 😀

nikusa9
24. aug 2008

ahojte kocky 😉 😉 idem k vam nakuknut, ak nevadi 😅 tiez som na materskej a chodim do skoly...Bc už mam a tak pokracujem na Mgr.ale ked si to len predstavim, ze opat do skoly ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ Jaj, ako sa mam na to navnadit, ja by som už bola stastna keby bol koniec...Len si spomeniem na skolu-skusky a už mi v bruchu kruti 😠

emily3
24. aug 2008

claudinka tak to este stihas 😉 dokotulas sa tam, ukazes ze aj ja chodim do skoly a hor sa na matersku 😀 😀 😀 , drzim ti palcule aby si zvladla babatko, aby bolo pokojne aby sa mamina mohla vzdelavat. 😀 😀

claudinka
24. aug 2008

nikusa na aku skolu chodis? a stihas to popri malej, si pri nej mala statnice?

emily3 snad stiham stiham.. ale pre istotu idem napisat spoluziacke splnomocnenie, kdyby nahodou 😀 dufam, ze bude po mne babatko.. spat a spat a furt spat 😉 ty to ako zvladas s tym najmensim drobcom? do ktoreho rocnika ides?

binki
25. aug 2008

bibinka: a co děláš s dětmi, když se učíš nebo čteš? mám aktivního prcka a pokud nespí, tak do školy nic neudělám

nikusa9
25. aug 2008

claudinka-teraz 4 rocnik som prestupila, takze zacinam v Banskej Bystrici- pedagogika...Dost ze sa mi vobec nechce este aj nova skola..no a zase kym si zvyknem,ako to tam chodi..predsa v RK som už evdela co mozem ocakavat, kto aky je...spoluziaci sme sa už perfektne poznali, pomahali.. ☹ no hadam to nejako zmaknem..ano mala sa mi narodila v lete a vlastne cely 3 rocnik sme už spolu "bojovali",takze aj statnice...no kym som kojila to bol zabijak..lebo stale som brala malu zo sebou,a odskakovala som na privat jej dat papat..potom ked sme sa prestali kojit,tak to bolo jednoduchsie,lebo som sla do skoly a mala ostala s babkou doma...no ale ja tak je to urcite narocnejsie,ako bez babatka..ale zvladnes to 😅 😅 😅 😅

adetka
25. aug 2008

ahojte.. 🙂 ... neviem ci sa mozem medzi vas pridat... od septembra zacinam na FF UKF ako interny doktorant (34-rocny)... sa tesim... opat nieco ine ako doteraz... 😉

claudinka
25. aug 2008

nikusa to ti verim, zvykat na novu skolu.. nezavideniahodne 😒 a v pohodicke ti ju postrazili na private? nebala si sa nechat ju tam u spoluziakov? a preco si prestupila? kvoli dialke?

adetka 😉 nove skusenosti a zazitky su urcite na nezaplatenie 😠

veronika81
25. aug 2008

emily teeeda, mala si to ozaj veselé 😉 Ale vidím, že si to zvládla, tak idem veriť aj ja, že sa to bude dať. Sme super kolektív, spolupráca jedna radosť, takže o poznámky sa nebojím. Ja sa strachujem, čo počas skúšok. Ale tak ako si napísala, zbalíme sa asi celá rodinka a urobíme si výlet.. To bude už vlastne letný semester, bude teplo, tak snáď sa to bude dať.
A inak, máš strašne krásne detičky 😵 😵

nikusa9
25. aug 2008

claudi- no my sme spolu s babami byvali dva roky spolu..a cele tehotenstvo somnou prezivali a ked sa mala narodila,tak ju isli roztrhat, ktora ju bude moct mat...ked mi trebalo ist do skoly,tak sa obetovali a sla som ja..takze bat som sa nemala dovod 😅 😅 A oni nebyvali na internate, ale v byte, takze take rodinne 😉 😉 NO a teraz vsetci sme sa rozprchli kade tade... ☹ Skolu, ano predsa RK od BB nie je daleko ale hodinka tam-hodinka spat..a tak mam skolu pod nosom 😉 a ty kde a co studujes?sa tesis do skoly?budes chodit externe?jaj bude to vesele moja...3 mas zapis a 17 porod??fuu...a mas maminku pri sebe?ja som este ani to nemala moja mamka byva odomna dve hodiny cesty a svokra 4 hodiny, tak to bolo o to tazsie.. 😖

claudinka
25. aug 2008

nikusa ja praveze som s manzelikom doma.. a nechat maleho s niekym, kto sa nevie o babatka absolutne postarat, toho sa skor bojim 😒
ja chodim na denne studium do Trnavy, neni to daleko, ibaze spoje chodia otrasne a autom si netrufam, aj tak ho ma muzik v robotke, takze to skor do uvahy neprichadza.. a neviem si predstavit, ako budem chodit na skusky, nemam maleho kde nechat.. budem musiet nieco vymysliet..
ja s mojou mamou v kontakte nejsom, takze tam sa pomoc nerata velmi zatial a svokra robi od rana do vecera, takze tam tiez velmi pomoc asi nebude..
takze budem na to vsetko sama, kedze len s muzikom som a ten je stredobod mojho zivota 😀

emily3
25. aug 2008

veronika dakujem 😉
velmi mi pomohla mama, ona bola s detmi ked som bola v skole.
teraz chodim do skoly v Blave v Dubravke, mam to kusok od domu, deti nemaju pocit ze chodim do skoly... 😉 no samo ze pred skuskou som bola nervozna, ale necestujem, a detska boli v skolke tak ani nevedeli ze mam skusku...
a hlavne ma to bavi, co je dolezite.

nikusa a musela si prestupit? ja som chodila do Levoce, tiez katolicka unoverzita v Ruzomberku a v prvom rocniku na mna rodina tlacila aby som prestupila, ale ja som nechcela kvoli spoluziackam, uz sme boli partia...a to sa maly narodil na zaciatku druheho a keby som prestupila, zostala by som tam sama...

claudi budes chodit s malym na skusky 😉 , moj bol taka ulava pri niektorich, na jednu ustnu som isla snim do nutra...spinkal, mala som ho v babyvaku..a odpovedala som..maly zacal mrnkat..." tak dobre este povedzte toto, a dajte index a chodte...

teraz chodi Misko so mnou do skoly, je to taky maskot nasho rocnika a vyucujuci su tiez tolerantnejsi, pustaju ma do predu, nemusim cakat a tak... 😉 😉 😀 😀

nikusa9
25. aug 2008

claudi-no tak si v podobnej situacii, ja som tiez velmi nemala niekoho po ruke, mamka ma tiez robotu, tak si brala dovolenku ked sa dalo...ale takto "sama"tak to bude makacka, ale verim ze to zvladnes 😉 😉

emily- no ja som riadne ukoncila v RK bakalara a teraz som davala prihlasku do BB a prijali ma, v RK moj odbor ako Mgr. neotvarali, taka j to bol jeden z dovodov, ale hlavne ze už nebudem tolko cestovat...NO ale tesim sa akurat z toho ze par dni dozadu mi volala jedna spoluziacka ci idem do BB, ze aj ona ide, tak ma potesil, ze nebudem uplne sama, ale ved hadam aj tu v BB zvyknem-aj ked ja take zmeny velmi nemusim..

ja ked som koncila druhak a už som mala brusko, tak som tam tiež obcas pocitila ulavu na skuskach... 😀

emily-a co studujes???

emily3
25. aug 2008

minuly rok som koncila Mgr. ucitelstvo pre 1. roc a specialnu pedagogiku a teraz studujem na Katolickej Univerzite v Ruzomberku, Teologickej fakulte v Kosiciach, detasovane poracovisko v Bratislave...Nauka o rodine 😉 😀 😀 je to 3 roc, Bc a da sa pokracovat na Mgr. a mozno aj dalej tak uvidim kam sa dostanem...zatial som stale namaterskej, tak ak nahodou budeme mat dalsie babo tak o 2 3 roky mozem pokracovat. 😉 😀

emily3
25. aug 2008

nikusa chcela som povedat ze sa vzdelavam pocas materskej, tak uvidime....kam sa mi podari dostudovat s detmi. 😉 😅

nikusa9
25. aug 2008

emily- paaaaaaaaaaaaaanecku tak teba to musi ozaj bavit 😲 😲 😲 no ja pocitam dni kedy budem mat po skole 😝

emily3
25. aug 2008

nikus no neviem ci ma to bavi..idem zo zotrvacnosti, ale maly sme zaujimave prednasky...tak ma to bavilo, to ucenie uz bolo trosku horsie ale mam zas vyhodu, ze mi niektore skusky uznali a uznaju mi polovicu deta 3/5 zo statnic, tak to je super nie?

emily3
25. aug 2008

nikusa sorry za preklepy.. 😅 😅 uz sa mi pletu prsty...

claudinka
26. aug 2008

emily u nas praveze som sa stretla skor s negativnymi reakciami, cize by som si maleho ani netrufla brat dnu.. 😒

nikusa to mi ani nehovor, ze sa to neda zvladnut.. som aj rozmyslala nad prerusenim, ale spoluziacky ma ukludnuju, nech nevymyslam, nech to aspon skusim, ze mi budu vsemozne pomahat a ked tak aj nejake pisomne zmaknu za mna.. som rozmyslala, ste tu niektora na dennom studiu? ako ste riesili hodiny, kde si profesori potrpeli na dochadzku? teraz budem mat zopar novych predmetov a najma novych vyucujucich, tak som zvedava, ake to bude..

emily3
26. aug 2008

claudinka a nemozes si vybavit individualny plan? spoluziacky na dennom to tak riesili ked mali babatko . a mozno by sa dalo dohodnut priamo s vyucujucimi na nejakych podmienkach, ale si myslim ze by si to nemusela odkladat, ktovie ci sa k tomu potom vratis a ked mas spoluziacky co ti pomozu tak to mas super...nevzdavaj sa a asi ani velmi nad tym neuvazuj ako to bude, uvidis, ake budes mat babatko, aky budu provaci a pod.
tak hlavu hore a do bojaaaaaaaaa 😉 😉 😀 😀 😀

duskaf
26. aug 2008

emily-chcem sa opýtať, či si mala spolu odbor aj učiteľstvo aj špeciálnu pedagogiku, alebo si to študovala osobitne. ja som pri chlapcoch skončila magisterské ošetrovateľstvo v Košiciach a teraz s malou som sa dala odznova na štúdium- ale musím od prvého ročníka, lebo to ošetrovateľstvo nebol čisto pedagogický smer. tak som druháčka, študujem v Prešove a odbor psychopédia- pedagogika mentálne postihnutých.

claudinka
26. aug 2008

emily to sa chystam, ale aj tak by som tam mala 50% hodin a to nebudem mat sancu.. a praveze som sa aj chcela dohodnut, ale ked si predstavim, ze maly bude mat necely mesiac a ja budem kazdy den behat do skoly, aby som si vybavila a dohodla sa so vsetkymi profakmi.. nevidim to ruzovo..
tak to si pekne povedala 😀 ze do bojaaa 😉 😉

duskaf aj sa chystas dalej v tom obore s mentalne postihnutymi pracovat?

misha666
26. aug 2008

ahojte baby...ja od septembra idem do 3 rocnika na VS cakaju ma statnice...ale to uz bude mat moj bobik 3 mesiace... dufam ze si budem moct vybavit individualny studijny plan... bude to sranda s velkym bruskom chodit na zimne skusky... 😀

claudinka
26. aug 2008

mishi mno vidim, ze to bude vesele.. 😉 na aku vysoku chodis? moj bobik - to je pekne oslovenie 😉 zimne skusky, to je december-januar, ze? dobre si este pamatam snad.. to budes akurat v ktorom mesiaci? nece sa mi ratat..

je tu vobec niekto z bratislavy ci kazda sme z ineho kuta? 🙂