Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

nikusa9
26. aug 2008

claudinka-hmm, ja som napisala ze sa neda zvladnut??tak to bol ais preklep, neviem to najst 😖 jasne, vsetko sa d azmaknut ale...no ale na dennom tak to si neviem predstavit, ked napr.u nas mozes vynechat iba dvakrat z jedneho predmetu 😕 😕 😲 a ked budes mat take miminko...jednoznacne skusaj vybavit individualny!!ja som mala individualny a aj tak som mala co robit 😉 budem ti drzat palce 😅 😅 je super ze mas tiez dobre spoluziacky 😉 😉 Vies teraz darmo ti bude ktokolvek nieco hovorit-aj ja ako to bolo u mna, sama uvidis ci sa da alebo sa neda, no a ked sa nebude dat, tak sa predsa svet nezruti-už bude predsa babatko na 1 mieste 🙂 a skola sa da kedykolvek urobit, ale hlavne to dopredu nevzdavaj 😵 😵

misha-ja som s takym bruskom chodila na letne skusky 🙂 🙂 bude to v pohode... 😅 aspon sa zlutuju, keby nieco nahodou celkom nevyslo... 😀 😉

emily3
26. aug 2008

duskaf mala som to spolu a studovala som 4 roky, co bolo super ( za 4 roky dva odbory) sice sme sa namakali ale mam to 😀 statnice sme mali so specialnej pedagogiky, pedag mentalne postihnutych, diagnostika a metodika predmetov...tie iste co budes mat aj ty na statniciach...

emily3
26. aug 2008

misha ja som tak chodila minuly rok...maly sa narodil v januari...snazila som sa skusky urobit este pred porodom. vyucujuci mi vychadzali dost v ustrety a po porode mi ostali este 3 skusky ale to sme mali az vo februari..tak sme to zvladli 😉

duskaf
26. aug 2008

emily, tak to je naozaj úžasná kombinácia- to si pedagóg aj špeciálny pedagóg zároveň- keby si učila prváčikov a mala integrované dieťatko so špeciálnymi potrebami, tak by si to krásne zvládala.
claudinka- rada by som pracovala v tom odbore.

lidka619
26. aug 2008

ahojte krásavice - tak aj ja sa k vám opäť po dlhom čase pripájam 🙂 . Pomaly sa nám končí zlatý čas prázdnin a znovu zasadneme do školských lavíc 😝 😀 . My máme zápis 9.9. - jupíííííí teším, teším, ale nie na učenie, ale na spolužiakov 😉 . Vidím, že je tu veľa prváčok, tak si navzájom držme palce, aby sme to spolu zvládli.

misha666
26. aug 2008

ahojte...

claudika chodim na UPJS do KE na informatiku-biolu... dost sa trapim...ale teraz sme na to dvaa tak to pojde lahsie 😀 ...zimne skusky budem robit v 7mesiaci...koncom marca mam termin 🙂

emily...no dufam ze budu brat profaci ohlad na mne ze ma nebudu velmi dusit 😀

claudinka
27. aug 2008

duskaf je to krasne povolanie 😉 skoda, ze nezaplatene..

nikusa presne tak, uvidim, ako bude.. nerada by som prerusovala, ale sak uvidim..

misha v 7. mesiaci 😀 hezkyy, tak to uz pupek teda mat budes.. 😉

adetka
27. aug 2008

ahojte... opat kvam nakuka cerstva interna doktorantka 😅 ...

misha... ja som robila statnice v 6. mesiaci... a bolo to super... dietatko sa v mojom brusku postaralo, aby som sa tak velmi nestresovala... som si tam pokojne sedela a pozerala po vystrasovanych spoluziakoch, ze co z toho robia 😀 (a to som pred tym bola neskutocny stresak)... strach som pocitila iba zakazdym priamo v lavici pred komisiou... a ohlad na mna brali takmar vsetci... pekne sa usmievali, prikivovali... akurat moj diplomovy veduci... ignorant, sexista... ani nahodou.... tvrdo sa pytal, skakal mi do reci... 😅

verulka
27. aug 2008

hello holky, mne je normalne smutno, ze ja ziadny zapis nic 😅 asi som uz vadna...budem vas sem chodit aspon navstevovat, kedze sudentka uz niesom...ale uvidime dokedy 😀 vsetky tehulky- nebojte sa, treba skusit a ked to nepojde az potom prerusit 😉 ale pojde to 😉 inak, nepamatam ktora to pisala, ze zacne pisat diplomovku 😀 aj ja som sa takto pred rokom chystala 😀 a nakoniec ako emily...ale stihla som to 😉 drzim pacle a uzite si to 😉

nikusa9
27. aug 2008

verulka-tak to to sa mne nemoze stat... 😉 😉 zeby mi skola chýbala.. 😉 a ked si pisala diplomovku bola to makacka??riadne vas kontrolovali??

adetka
27. aug 2008

nikusa... ja som studovala externe.. a na diplomovke na nas niektori veduci (skolitelia) kaslali a ini neskutocne buzerovali... snad iba jedna bola super... ze svoje diplomantky aj chvalila... ja som mala prve spominaneho... pocas celeho pisania sa so mnou stretol tri razy... a potom uz so mnou konzultoval iba cez internet... pracu poriadne neprecital... a tym padom aj posudok skolitela som mala horsi ako oponenta... ale urobila som to... a urobila vlastne cela nasa trieda 😉

nikusa9
27. aug 2008

adetka-no ved v podstate sme to nejako aj my tak mali na bakalarke, jeden tak a druhy tak..ale ked si spomeniem co som ja mala knih doma, ako osm behala po knizniciach... ☹ a absolvovat to este raz a raz tolko... 😨 no mam dost už teraz.. 😠 a kam si chodila do skoly?do Nitry??

adetka
27. aug 2008

nikusa... ano do Nitry... na UKF-ku, filozoficku, zurnalistiku... nebolo to tazke studium... my sme bakalarky nemali... katedra na to nemala akreditaciu... tam sme museli rovno ist na magistra... akurat sme v tretom rocniku absolvovali skusky (tie boli ovela tazsie ako statnice), aby sme presli do riadneho studia... takze to mam zatial vyskusane iba raz na diplomovke... a teraz musim za tri roky takmer celeho vlastneho vyskumu (okrem ineho) napisat asi 120 stran 😲

charlinka
27. aug 2008

Ahoj, i já bych se ráda přidala. Dneska se konal zápis do třetío ročníku, už pomalu začínám rozmýšlet nad bakalářkou, aby toho nebylo dost. Mám už větší dítě, to je jednodušší než to bylo s miminkem, ale i tak to bude fuška.
Duskaf - i mě takový obor zajímal, a stále mě to zajímá. Je pravda že povolání je to dost nedoceněné a nezaplacené, ale je to jedno z těch, které velmi pomáhá.

verulka
27. aug 2008

nikusa, tak presne toto som tvrdila min sk. rok 😀 a vidis...diplomovku som pisala v poslednom stadiu tehu, takze makacka to bola..mala som dobru temu a super veduceho..inak ma vobec nebuzeroval. Ja som zacala pisat koncom marca a 16.4. som odovzdala a 23.4. rodila 😀
charlinka, so starsim je to tiez fuska 😉 neboj bakalarku vcas zvladnes 😉

duskaf
27. aug 2008

charlinka- mňa to k deťom so špeciálnymi potrebami vždy ťahalo. Keby som mohla vrátiť čas, tak by som hneď po strednej škole išla týmto smerom. Som ale rada, že"na staré kolená" sa mi predsa len podarilo študovať to, čo ma naozaj napĺňa a snáď to aj doštudujem a teším sa na tú prácu, veľmi.

nikusa9
27. aug 2008

verulka- 😲 😲 ty brdooo, tak ked si predstavym realne ten casovy sled tak mam dost!!za tak kratky cas napisat diplomovku a "hned" ist na porodny stol... 😀 😀 no si proste macher.. 😅 😅 😅 😅

charlinka
28. aug 2008

To jo, muselo to být dost těžký se učit a mít týden před porodem. Občas jsem vás tady četla minulej rok, každý si tu držel palce aby to vyšlo.

verulka
28. aug 2008

nooo, krasne sme si tu drzali palce a vsetky sme boli uspesne...takze prispievajte pekne a uspesne dostudujete 😀 😀 😀 😀

weroni
28. aug 2008

baby tak ja mam tie matury 9. septembra uz by som sa aj kuknut do toho mohla vsak 😀
duskaf ty studujes nejaku speci pedagogiku?

bibinka
28. aug 2008

ahojte,tak som si počítala čo ste popísali a verte či nie, akosi ste ma nakopli. 😎 Hlavne ty, verulka..... macherka jedna 😀 😀 😀 😀 . to ja sa stále odhodlávam začať písať diplomku. A stále len zbieram inšpiráciu. Som taký typ, že potrebujem časový pres, aby som začala a viem, že potom to ide jedna radosť. Akurát ma treba dotlačiť pred kalendár,aby som videla ,koľkého už je 😅 😅 😅 😅

weroni,- bože Esterka je krásna a už má dva mesiačiky, to tak letí. Neboj, maturitu zvládneš,mysli na bábetko a všetko pôjde.
Ja som si pred každou veľkou skúškou aj pred štátnicami predstavila všetkých skúšajúcich ako "normálnych ľudí, ktorí s prepáčením, sedia na wc a prdia do misy 😅 a hneď mi bolo fajn a dodalo mi to silu a všetko som porobila. 😀 😀 😀 Tento trik nám povedali ešte pred maturitou na gympli a tak som si to zapamätala a pomáha mi to vlastne dodnes.

verulka
28. aug 2008

bibi 😀 aj ja potrebujem cas. tlak 😎 a mala som brutalny 😀
weroni, drzime vsetky paste 😉

weroni
28. aug 2008

bibi ja s tremou nastastie nemam problemy ja skor s tym prinutit sa kuknut do toho - na vsetky skusky co som doteraz v zivote urobila som sa pozerala "za 5 12" 😀 vdaka Bohu mam dobru pamät tak si to mozem dovolit ale keby som si mala pamätat cisla alebo ucit sa matematiku tak to by som nad tym mohla sediet aj polroka a nic by mi to nebolo platne 😅 tam som total vymleta 😒

verul vdaka 🙂

duskaf
28. aug 2008

weroni- áno študujem psychopédiu- pedagogiku mentálne postihnutých- ale ešte som len druháčka, alebo huráá už som druháčka.

charlinka
28. aug 2008

weroni, já mám stejný problém jak ty. když už se přinutím, tak to jde jak po másle, ale než se přinutím....tak už zjistím že mám tak den dva před zkouškou. Držím palce na matury, jakou školu doděláváš?

weroni
28. aug 2008

charlinka no robim si druhu maturitu - dvojrocne pomaturitne studium "predskolska pedagogika a vychovavatelstvo" 🙂 nieco ako bc. na vyske ale je to vlastne sucast strednej skoly takze druha maturita - niekto to studium pozna ako "nadstavbu" ale nadstavba je ked mas vyucny list a dva roky si dorabas do maturity a toto je vlastne pomaturitne studium lebo uz musis mat jednu stretnu normalne ukoncenu aby si to mohla stutovat. Je to vlastne ako pedagogicke minimum 🙂 A ty?

duskaf daco o tom sme mali spomenute aj v nasej specialnej pedagogike ktoru mame ako sucast pedagogiky ako predmetu 🙂

bibinka
28. aug 2008

weroni- tak potom šup šup na výšku a budeš tu diskutovať ešte minimálne tri roky 😀 😀 😀 😀 ,no a my samozrejme s tebou

weroni
28. aug 2008

bibi no ja som nikdy nepovedala ze uz so studiami koncim 😀

verulka
28. aug 2008

weroni, ja som tiez ten typ a potom si v posledny den pred skuskou nadavam, ze preco som nezacala o jeden jediny den skor 😀 pri statkach som sa zacala ucit v porodnici a "ucila sa presne 19dni ale to max 3-4hodky za den a samo, ze nie vkuse 😉

weroni
28. aug 2008

veru ja na maturity dva dni pred, dokonca z jedneho predmetu som si niektore otazky pozerala prvykrat az v skole ked som cakala kym na mna pride rad 😀
na statnice z AJ tyzden vopred , na statnicu zo strojopisu tusim vobec 😅 a na vodicak weekend pred - skusky boli v pondelok 😀 ale opät podotykam keby islo o matiku tak som skoncila 😀