Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

mimi
31. aug 2008

maruschka, odkial vies, ze o 2 tisicky pojde hore? Ja teraz prvy krat zaplatim 18 tisic, ale zatial neviem ako to bude na buduci rok. O rok mi uz konci materska, potom nastupujem do prace( este neviem, kam 😅 ) dovtedy musime opasky utahovat 😝

Ako je to s knihami? Kupuje si ich, alebo sa daju zohnat z kniznice, popripade kopirujete?

weroni, v tomto aj ja chapem profakov, mali by mat tie vikendy zaplatene, ale ak to skolne pojde z roka na rok hore a hore, tak potom budu studovat iba bohati 😖 Alebo si pomaly zvykneme ako je to v niektorych krajinach, ze platia za vysoke skoly a musia si na to pozicky brat...

maruschka
31. aug 2008

zápis sme mali spojený s odovzdávaním semninárky z praxe-tú nám zadali až na konci roka pred prázdninami.Ja som praxovala u nás na základnej škole-segra je učiteľka,tak som tam bola dva dni a bolo to.
U nás bolo na zápise nenormálne veľa ľudí-prvá polovica abecedy mala o 9,00 a druhá až o 13,00.A samozrejme prišli všetci ráno 😝 tak sme si pekne odstáli pol hodinu v rade na odovzdávanie seminárky a ďalšiu pol hodinu na zápis.Dostávali sme DVD-čko Moja misia a šiltovky s logom školy 😀 😀 Takže máme znova na chvíľočku prázdniny,pokiaľ nám nedajú rozvrh.Tento rok si budeme musieť zohnať 6 kníh-z ktorých budeme mať skúšky,tak to idem všetko ofotiť,pokiaľ máme ešte ako-tak voľno....Tak som vééééééééééľmi zvedavá na tento 2.ročník 😕 😕 😀 😎 😎

maruschka
31. aug 2008

mimi a na akú školu chodíš?? U nás na sv.Alžbete-soc.pr a zdravotníctvo pôjde o 2 tis a zápis tuším na 3 tis.Ale to je tak orientačne-ešte v júli to neviem či omylom hodili na ofistránku do smerníc,vyvolalo to veľký ohlas a nakoniec to bolo až na školský rok 2009/2010 😨

mimi
31. aug 2008

maruschka, este len idem, ak si to nerozmyslim 😀 😉 anglicky jazyk-prekladatelstvo na UMB BB
to si okrem skolneho aj zapis platila? 😕

maruschka
31. aug 2008

Samozrejme aj to sa platí- u nás zatiaľ 1500..od budúceho roka vyššie. 😉 😉

a nerozmýšľaj,choď do toho--ujde ti to ako voda,uvidíš. 😉 🙂

mimi
31. aug 2008

maruschka, dakujem, ze si ma informovala, lebo mne nic nenapisali , ze si mam pripravit peniaze aj na zapis, iba, ze mam priniest ustrizok o zaplateni skolneho, tak neviem....

To ste ako obidvaja s manzelom zvladali studium? neviem si to predstavit 😉 Moj manzel si robi doktorat, ma to v ramci prace, jeho som este nevidela sediet nad knihami 😀 no u mna to bude o niecom inom 😅

maruschka
31. aug 2008

mimi-s nervami na dranc,pred skúškami sa určite 3 noci nespí-máme veľmi živé dcéry a tie vždy vycítia,že sa doma niečo deje a najust nechcú zaspať pred 22,30 😀 😀 Takže na skúšku veľa krát idem taká vyčerpaná,že mi je na odpadnutie.A z celej duše obdivujem manžela,že to zvláda s nadľudskou odvahou a trpezlivosťou-ale má neuveriteľnú pamäť.To čo sa ja musím učiť 2 dni v jednom kuse,jemu stačí raz prečítať a vie to lepšie,ako ja ☹ Takže ma s tým vie strašne vytočiť,keď máme skúšku dajme tomu o 9,00 a on si vstane o 7 a iba si to pozrie-a má A.Ale u mňa je hrozným zabijakom stres a tréma-on je suverén a sebaistý človek.

Ak vám nekázali priniesť ústrižok na zápisné,tak ho nemáte zaplatiť.Teraz som sa hrabala vo vašich smerniciach z UMB a o zápisnom tam nie je ani zmienka.Takže len to školné-aj tak ho máte požehnane vysoké.. 😠 😠 Im vo vedení školy asi hrabe alebo čo.

mimi
31. aug 2008

maruschka, ty si taka ako ja, ja som stary stresak a manzel total vegetak...
To skolne je este nizsie ako napr. v Nitre, moja kamaratka ide to iste studovat a bude platit 22 tisic, tak to je uz fakt prehnane 😠

verulka
1. sep 2008

ja si zase myslim, ze by VS malo byt spoplatnene 🤐 ale samo, ze aj v odrazeni na kvalite studia 😉 Normalne nastavit jasny a ferovy system 🤐 ale to by musela dojst uplne nova generacia politikov, ktori by takto narocnu reformu zvladli 😉
ja neviem, kde som bola v TV 😕 ale mna furt zastavuju na kadejake ankety a ja vzdy poctivo odpovedam 😅

adetka
1. sep 2008

ahojte... nam skolne pocas studia nazvysovali... slubili, ze nezvysia... vyssie sumy platili vzdy iba v dalsom rocniku... 🙂 ... ja mam zapis zajtra... ale dieta mi ochorelo (sopliky, kichanie)... tak ju asi zoberiem zo sebou (mala nastupit zajtra do jasliciek)...

adetka
1. sep 2008

nam profesor hovoril, ze za pol dna prednasania v sobotu dostane 500 korun...

charlinka
1. sep 2008

Maruschka, kam chodiš na Sv. Alžbětu? Já do NZ. Taky u nás byl chaos s tím zvyšováním, ne všichni si všimli že je to až na příští rok. Ale je to fakt síla dát za Mgr. tolik peněz, ale co naděláme ne?

maruschka
1. sep 2008

charlinka, ja chodím do Piešťan..a inak som zvedavá,či sa nám podarí to dotiahnuť vôbec do Mgr 😀 😀 Tento rok berú bez skúšok,kto chce ísť z bc na Mgr,tak berú každého..Nám vedúci hovoril,že sa skúšky budú robiť a vidíš to, jeden deň tak-druhý deň inak.. 😕 😕 A to školné na Mgr som si radšej ešte nevšímala.Ale aj tak sme zatiaľ jedna z najnižšie platiacich VŠ..Inde majú pekné pálky za semester.. 😒 😖

berni
1. sep 2008

ja chodim totiz len budem chodit na sv. Alzbetu, ale do KE

charlinka
2. sep 2008

Nám taky nejdřív říkala, že do pruměru 1,6 myslím se na mgr zkoušky nedělají, ostatní po tomto pruměru ano. ale minulý rok vzali na mgr všechny co chtěli pokračovat. Studuju třetí rok, tento rok končím bc. ty studuješ jaký ročník?

lefika
2. sep 2008

baby, neviete, ci sa da niekde cez net dostat k centralnemu registru studentov vs? to je ten zoznam, co skoly pouzivaju, ked chcu zistit, ci ste uz niekde studovali...

adetka
2. sep 2008

u nas sme nemali bakalara... nemali nan este akreditaciu.. sme isli rovno na mgr... s tym, ze sme museli robit tzv. prestupove skusky... a niektori ju robili na tri krat... tak neskutocne prisny boli... vypadli traja...

ja mam za sebou zapis na PhD... sa tesiiim... ale uz som videla, ze to nebude iba o vyskume a rigorozke... prvy rocnik mame aj nejake prednasky, povinne skusky... prednasat budem... robota na plny uvazok 😅 😉

wanda007
2. sep 2008

caute, kukam, ze sa o poplatkoch debatite. Ja chodim na STU do Bratislavy a neplatim nic. Akurat, ze dochadzam ako debil 250 km. Takze cestovne ma vyjde dost draho, a ked su labaky musim tam aj drichmat zo tyzden. Ale kto ste z BA, tak to vyuzite. Plati sa len ak prekrocite standardnu dlzku studia, t.j. Bc tri roky a Ing. dva roky. Bc je 10.000 Sk, Ing 20.000 Sk / rok.

claudinka
2. sep 2008

wandi a aky mas odbor?

linddi
3. sep 2008

Čaffte, no ja chodím na Prešovskú - Manažment a Bc ma vyšlo 20.100,- Sk na rok a Mgr som teraz platila 38.000,- Sk za rok 😖 🙄 . Čo už, neako to doklepeme .....

maruschka
3. sep 2008

linddi,tak to je pálka.Nejako si to neviem predstaviť, keby sme s manželom mali platiť takú sumu obaja.To by sme asi rýchlo doštudovali 😖 😒 😖

weroni
3. sep 2008

baby este som sa stale nedostala k tomu kuknu do tych papierov. Dnes mi ale dojde segrisa povarovat malu nech si v tom mozem urobit poriadok a konecne sa zacat ucit - ved najvyssi cas nie? Do utorka 25 tem 🤐

charlinka
3. sep 2008

weroni, to máš co dělat. jen se odhodlat vid??
Nám už začínají přednášky 13.9., docela se na jednu stranu těším, na druhou stranu ne. státnicový obor máme takovej, kterej jsme dva roky neměli a budeme ho mít jen třetí rok, tak jsem na to zvědavá.

petrusk
3. sep 2008

sice este nie som mamina, ale ked uz tu hovorite o cenach za studium, tak ja platim za rok 32 tisic a manzel 25 tisic a to je Bc. a na magistra nam zatial dali 50 tisic za rok. A sranda je, ze ja som na sukromnej vysokej skole a manzel na statnej. Takze prestavam chapat rozdiel medzi sukromnou a statnou skolou.

aktak
3. sep 2008

ahojte studentky 🙂
som dnes nabehla k nam na ustav, s malou vo vaku, skoro odpadli 😀 konecne som v siestaku, dufam ze vsetko dobre dopadne a takto o rok budem uz naozaj na MD 🙂
nechodi tiez nektora z vas na FA STU? 😉

adetka
3. sep 2008

ahojte... tak mam za sebou stretnutie s mojim skolitelom... na katedre budem byvat kazdy pondelok, stredu a piatok... ucit budem zatial iba jeden predmet tri dvojhodinovky tyzdenne (Media na internete, v pocitacovej ucebni)... 😀 (mnou navrhovany predmet musi zatial pockat)... popritom mam na starosti internetovu stranku katedry, nahadzovat publikacnu ciinnost pedagogov katedry, a celucicky rozvrh externistov ... a samozrejme pracovat na svojej dizertacnej praci... skolitel a veduci katedry zaroven sa dnes ocividne tesil... do toho v priebehu roku skusku z piatich predmetov, a nejaka publikacna praca... este ze mi bakalarov daju az na buduci rok... po dizertacnej skuske (bojim, bojim) 😅
uvidime ako mi to pojde... 😕 😅 😨

adetka
3. sep 2008

akati... obdivujem ta... s dvoma detmi si robit diplomovku... zhanat si vsetky zapocty a skusky... a ucit sa na statnice... 😕 🙂

aktak
3. sep 2008

no skoro vsetky skusy som si spravila pocas tehu, takze dufam ze to v pohode zvladneme, normalne sa na to uz tesim, cim skor zacnem tym skor skoncim a bude pokoooooj 😵
adetka to musi byt super ucit, normalne ma to laka v buducnosti, mozno je to tymi skolskymi prazdninami 😀

claudinka
3. sep 2008

zapis hotovy 😉 hor sa do studovania.. 😀

maruschka
3. sep 2008

no dievčatá,zápis mám teda za sebou, ale ešte nie som v tej správnej študijnej nálade 😕 😅

tak tu čakám, ticho vám závidím to nadšenie a čakám na to,kedy aj mňa konečne kopne múza 😀 😀