Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

natashka
30. dec 2008

Baby ako teraz fakt nesrandujem oficialne mam papier ze mi od januara na 3 roky prerusuju a hadala som sa zo studijnym ako som len mohla, ze externe oni neposkytuju. Akoze ine fakulty ano ale, ze zrovna moj odbor externe neexistuje. Pisala som na studijne do Trnavy, BB, Nitry a vsade, ze moj odbor nemaju externe takze je to vlastne moja smola, ze som otehotnela pretoze to, ze som skoncila Bc. na same A mi je prt platne. Manzel nasraty, ze napise na ministerstvo skolstva, ze co to ma byt ale mne sa tak chce natahovat......mam 3 kamaratky, ktore teraz pocas VS otehotneli vsetky dostali individualny studijny plan. Proste mam smolu. maruschka a na sv. Alzbetu som pisala, ze by ma zobrali ale nie na Mgr. musela by som znova zacat na Bc. to mi v podstate pisu vsade.

binki
30. dec 2008

natashka: moje zkušenost je záleží taky na vedoucím ústavu, v jednom těžkém období mne taky jedna milá paní potopila, začala jsem po VOšce pracovat a pak se dostala na fildu na mgr knihovnictví, ale bylo období, co jsem pracovala na směny krátký dlouhý týden, pc ani internet nebyl, maminka měla mozkovou mrtvici, umřel strejda a já se ještě rozešla se snoubencem, takže jsem ji požádala o individ. studium do doby, než to bude možné, řekla mi, že je to můj problém, tak jsem s tím sekla...už tam není vedoucí, to jen tak pro pobavení, asi byla tak hodná k více lidem 🙂
a teďka píšu magisterskou práci ekonomie a management a za těžších okolností a na studijním mi vycházejí vstříc, nemusela jsem nic přerušovat...díky bohu

natashkaa
1. jan 2009

asi zacnem odznova externe inde ved skoncim presne vtedy akoby som cakala 3 roky.

lillienma
2. jan 2009

ahoj viete mi poradit od septembra nastupujem na VŠ a teraz v lete sa mi narodilo babo , oboznamovali ste niekomu ze mate babo aby vam nieco ulahcili alebo mali ste nejake vyhody alebo naopak je lepsie byt ticho ....... Treba napisat nejaku ziadost alebo ako to chodi poradte velmi pekne Vam dakujem

majatob
2. jan 2009

ahojte 🙂 muzu se pridat? mam 8 mesicniho Tobika a studuju dve skoly 😀

alusha
2. jan 2009

ahoj lilienma, ja som si poziadala o individualny studijny plan, kedze dochadzam do skoly 200km a maleho kojim, neda sa mi chodit na prednasky... schavalili mi ho a chodim len na skusky a konzultacie a namiesto prednasok mi kazdy prof zada vypracovanie nejakych seminarok...

maruschka
2. jan 2009

vitaj medzi nami majatob 😵 😵 😵

natashkaa, tak už nie je iná možnosť??Fakt musíš ísť odznova??To je sila.. 😕 😨

lilienma, tak len požiadať od individuálny plán štúdia..Ak chodíš externe, tak to ani nenahlasuj, žiadne výhody nemáš...Ak denné štúdium ,tak sa bež nejako dohodnúť najskôr s tvojou štúdijnou referentkou na študijné oddelenie... 😉

bibinka
2. jan 2009

natashka a natashkaa- si jedna a tá istá osoba? ak nie, tak sa mi to zdá ako veľká náhoda, dva nicky a jeden problém 😕

inak- ja považujem za stratu času, energie,nervov a aj peňazí študovať to isté. Ja by som išla na iný odbor na bc. a po skončení by som šla na mgr. na ten odbor čo mi neumožnila fakulta.Ved načo študovať 2xto isté a nemať z toho vlastne nič???? 😨 A možno by ma chytil ten nový odbor natoľko, že by som v ňom pokračovala až na mgr. Ale predtým by som si riadne zistila, či sa v ňom bude dať dorábať to mgr. A za ten istý čas by som mala rozšírenú kvalifikáciu......

tatolu
2. jan 2009

Ahojte vospolok. Tak už som tu.

Horallka, tak ja si sypem popol na hlvu. Neučila som sa nič. Od zajtra začínam...

Natashka a neskúsila si sa porozprávať s prednášajúcimi? Ja som nemala ani raz individ.plán (síce som si ho pred 1/2 rokom pýtala, ale nevyhoveli), študovala som externe. Nemusela som na prednášky a na skúšky som išla s ostatnými.
Neviem, či by si neplatila školné, keby si išla na ďaľšiu školu. U nás sa platí teraz 17.000 a bud. rok to bude 22.700 Sk (neviem koľko EUR, nechce sa mi preratávať)

Lillienka, veša divčat študuje aj s bábätkom. Má Ti kto pomáhať? Kto bude s dieťatkom, keď bueš potrebovať? Niekedy chodí partner/mamka s dieťatkom aj do školy ak maminka ešte kojí...
Môžeš si požiadať aj o individuálny plán. Niekde vyhovejú niekde nie. Ja chodím na TU vo ZV, odbor, na ktorom mi nevyhoveli, ale Peťka_s chodí na tú istú univerzitu na iný odbor a jej vyhoveli.

Majatob máš môj obdiv. Aspoň tie školy nejak spolu súvisia, alebo je to úplne niečo iné? Ináč, vitaj medzi nami 😉

majatob
2. jan 2009

diky za privitani 🙂
studuju 6. rocnik na konzervatoi a 2. na univerzite muzikologii, takze to ma dost spolecny 😀 akorat ted resim dilema jakou skolu si jeste prihlasit na pristi rok, protoze na konzerve uz letos koncim, tak at toho nemam malo, ze.. 😀

lenka132
2. jan 2009

ahoh všechny studující maminky, já sice na mateřské nejsem, ale pracuji na vedoucí pozici, takže dost starostí a hlavně povinností v práci, do toho doma dvě děti a navíc ještě o víkendu další a studuji na universitě karlově v Pze-vychovatelství, jsem v prvním ročníku

lenka132
2. jan 2009

majatob...moc tě obdivuji, jsi dobrá, s miminkem a tolik škol

majatob
2. jan 2009

leni, ja bych se do toho az tak nehnala...ale rodice chcou abysme studovali, no tak co nam zbyva, kdyz nam to plati, ze 😀 radsi bych se hnedka pustila do druhyho, ale na to asi pockame do zari... ☹

janka46
2. jan 2009

Ahojte vsetky studentky a vitajte aj nove maminky 😵 😵 😵

Majatob si trieda 😵
Lenka ani ja som neni uz na materskej 😝 tiez pracujuca,studujuca maminka....

lenka132
2. jan 2009

jééé, to mě to rodiče už neplatí, ale já jsem už dlouho vdaná, ani bych to po nich nechtěla, ale určitě je to výhoda

majatob
2. jan 2009

tak my jsme to po nich taky nechteli, ale rekli, ze dokud studujem, pomuzou nam se zaplacenim veci do skoly...tak jsme se nebranili 😀 proc taky, ze 😀
ja se vdavam v lete... 😀 😀 😀

lenka132
2. jan 2009

to víš, že jo, je to od nich moc hezké, jééé svatba, to ti závidím, krásný den

majatob
2. jan 2009

planovali jsme ju uz predloni, jenze jsem otehotnela, pak jsem byla po porodu a tak letos uz to musi vyjit...a pak zase tehotna, po porodu... 😀 doufam... 😀 😀 😀

lenka132
2. jan 2009

a do toho studie, studie, až do důchodu....teda jestli se nějakého důchodu dožijeme

majatob
2. jan 2009

neee, to doufam jen do sestadvaceti... 😀 😀 😀

lenka132
2. jan 2009

aha, pochopila jsem, že chceš jít ještě studovat další školu, tak mi to přišlo, že budeš studovat dlouho, mám jednu kamarádku....věčnou studentku, je jí 42 a studuje 3vysokou

majatob
2. jan 2009

jj, to chci, ale aj tak mi na te dalsi do tech 26 vychazi Bc. 😀 takze bych mela mit 2x Bc. a 1x Mgr 😀 uf, trochu slozite napsany... 😅

lenka132
2. jan 2009

no to jo tedy....já budu ráda za Bc.

bibinka
2. jan 2009

vítam všetky nové študentky a zároveň maminy aj nemaminy medzi nami. 😉
majatob- ako ti to vychádza časovo, dve školy? 😕 , si fakt trieda... 😉

marsi77
2. jan 2009

ahoj samuelko neviem nič o individuálnom pláne aj moja 😖 🙂 trieda mala tehulky ale žiaden osobitý prístup či nebodaj individuálny plán nehrozilo, ešte aj prednášky museli krvopotne odabsolvovať s veľkými bruškami

majatob
2. jan 2009

bibi, na jedne su na dennim a na druhou jezdim jednou za mesic na vikend 😀 to spojim s navstevou roiny a tak jsou spokojeni vsichni 😀 😀

tatolu
2. jan 2009

Horallka, kde si? Zajtra začíname. Idem nabrať síl, možno príde aj rozum .... Po 17.00 sa stretneme a referujeme.

bibinka
2. jan 2009

majatob- ahá, už chapandos 😀 , som si to nevedela predstaviť, ale vidím, že školy sa ti "nebijú" 😀

majatob
2. jan 2009

bibi, horsi bylo nejak to skloubit s rozvrhem pritele, aby jsme se mohli stridat na hlidani, ale aj to se povedlo bez vetsich problemu, takze spokojenost 😀

marsi77
2. jan 2009

ako tak pozerám akčných študujúcich mamičiek je nás fakt dost