Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

petrusk
26. jan 2009

natashkaa som v Trencine, nadsena som bola v prvom rocniku. ale mam pocit, ze v druhom to straca uroven. podaktori profesori pohroma. mne ta skola sedi predmetmi dobre, bavi ma to, ale ten pristup niektorych profesorov a tie prednasky. z jednej mam tak akurat nadpis. rektorka nam povedala pri zapise do prveho rocnika, ze si platime za kvalitu, ale teraz o tom dost pochybujem. strediska nemaju vzdy rovnakych profesorov. V Bratislave maju urcite na niektore predmety inych. uvidim ako bude do tretieho rocnika. Ak by Ta nieco zaujimalo blizsie, napis IP.

tatolu
26. jan 2009

Ja som to už písala, ale viem, že sa veľmi ťažko orientuje v toľkých príspevkoch.

Na školu som išla pre to, že to malo celý nazov Aplikovaná zoológia apoľovníctvo. Ja som si všimla prvú časť. Mojim snom bolo robiť niečo so zvieratami 😉 Hocičo, len nech tam nie je krv 😀
Predmety sú rôzne, ale dosť na seba nadväzujú. Bali sme bioklimatológiu, geológiu pedológu, rôzne predmety zamerané na vývoj rastlinstva, teraz máme pestovanie lesa, boli tam predmety o zvieratách, ich chorobách...
Učíme sa strašne veľa latinských názvov tráv, stromov, zvierat a tento rok v letnom semestri asi pribudnú chrobáky.
Tiež sme mali poľovnícku kynológiu, čo mňa osobne zaujíma najviac. Dokonca som pred týždňom zistila, že by som si mohla na základe tejto školy splniť svoj dávny sen. Založiť psí hotel. Možno ho skúsim realizovať...

adetka
26. jan 2009

ahojte... nam uz pomalicky zacina letny semester... rozvrhy vyvsene... studentom dokoncujeme hodnotenia za ZS... dnes sme mali poradu na katedre... dostala som opat predmet, ktory nikto nechcel ucit... 😝 ... ale nieco si na tych mojich stvrtakov pripravim 😉 ... akurat mi stale v usiach znie poznamka jednej nasej pedagogicky (Dr. za menom i pred menom)... ze je rozdiel ak sa na vysku hlasi niekto s maturitou z gymnazia a z ucnovky... 😠 ... nevie, ze aj ja... ich interna doktorandka... mam maturitu n a ucnovke.. a aj tu z nadstavby... a necitim sa byt o nic horsia ako absolventi gymnazii...

... mozno mam trosku slabsi prehlad z matematiky... 😅

janka46
26. jan 2009

Adetka tak to ti verím,ze ta to vytočilo,lebo mas urcite okrem ineho lepsi prehlad aj z praxe,co si myslim,ze na gympli ani necharuju 😖

bibinka
26. jan 2009

tí s dr.pred aj za menom stoja za to... 😠 😠 😠 , poväčšinou nemajú o živote mimo fakulty ani páru, pretože veškeré úsilie venujú zbieraniu titulov 😖

maruschka
26. jan 2009

adetka, nič si z tej profky nerob..neznášam také kapacity, ktoré si o sebe namýšľajú, že sú mozgom republiky.. 😠 😠 😠

maruschka
27. jan 2009

kočky, tak som si teraz pozerala výsledky z tej smrtonosnej antropológie a mám A 🙂 🙂 Hurááááá

ešte nás čaká v sobotu III.sektor a na mesiac máme pohov 😎 😎 😎

bibinka
27. jan 2009

maruschka- supéééér, si trieda!!! gratulujem. Takže už nič smrteľnejšie nemáš?tak to akoby si už mala školu hotovú 😅 😀 😀 😀

maruschka
27. jan 2009

bibinka, bohužiaľ mám..ekonomiku..z tej som fakt vymletá 😖 😖 😖 inak díky.. 😵

bibinka
27. jan 2009

maruschka- neboj, zvládneš, viem to.... 😉 a kedy ťa to čaká?

bibinka
27. jan 2009

inak, ja som sa včera chystala, že si niečo napíšem do dipl.,ale na večeru som si dala pizzu+pár hltov nealkopiva, a normálne ma to zložilo a prebudila som sa o pol tretej...a to sa mi už naozaj nechcelo púšťať pc. 😅 tak vkladám nádej do dnešného večera 😎

maruschka
27. jan 2009

28.2..dotial musím zmáknuť tú ročníkovú..už mám poznámky urobené, nejaký-taký prehľad a pôjdem na to..Nám pred skúškami manžel kúpil v lekárni Speed-38 Sk to stojí..Jednoducho si 8 hodín plná síl a energie a dokonca to pozitívne vplýva na mozog a zapamätanie si..Veľmi mi to pomohlo si myslím 😕 😕 Tak si to dám kúpiť aj na iné skúšky 😎 😎

bibinka
27. jan 2009

uau, maruschka- tak ty si sa dala na energolátky? inak dobrý nápad, môžem si dať redbull keď budem finišovať s diplomkou. 😀
a čo obsahuje ten speed?je to tbl alebo nápoj?

tatolu
27. jan 2009

Maruschka gratulujem ku skúške. Ekonomika je blbý predmet, ale zvládneš to 😉

tatolu
27. jan 2009

kuk - zdá sa, že všetky ste zavŕtané v knihách 😉

bibinka
27. jan 2009

tatolu, jasné,že nie 😀 😀 😀 😀 , šmírujem tu ako vždy 😀 😀 ......idem uspať deti a hajde na diplomku,.ovšem ak nezaspím ako včera 😅

maruschka
27. jan 2009

bibinka, je to taká sklenená ampula a tá sa zalomí a vypije..je to jednorázovka.. 😉

tatolu ďakujem..som rada, ale uverím tomu, až to bude v indexe 😀

nie sme zavŕtané...mne malá začala zaspávať o 16-17,00 v poobede..A nemôžem si pomôcť ..zobudí sa o 20,00 plná síl a energie, keď nám už padá hlava..Ja už neviem, čo s ňou.. 😔 😔 😨

tatolu
27. jan 2009

Mne prišiel mangel domov, doniesol mi od nekade sladkú pukanú kukuricu. Cítim sa ako Marfa v Mrázikovi 😀
a popri tom čítam, čo ste pomísali.

bibinka
27. jan 2009

baby, normálne sedím a píšem do dipl., jupíííí 😀 😀 😀 ale pre istotu som si rauchla kávu,tak verím, že ma to podrží. na speed si netrúfam 😅 😅 😅 😅

tatolu- aj ja by som si dala pukance, mňam, si mi urobila chuť, ešteže je Zvolen tak ďaleko od nás, lebo by som ti ich všetky zjedla. 😅 😀

tatolu
28. jan 2009

Dobré ránko.
Bibinka, takže už to máš hotové?

bibinka
28. jan 2009

ahojte,
no, zmákla som to,ale ešte jedna malá podkapitolka-to som už nezvládla. Tak verím, že dnes to dorazím a posielam konzultantke aj s dotazníkom. a potom hor sa na spracovávanie prieskumu ale to už bude ľahšie. 😉

tatolu
28. jan 2009

Takže gratulujem.
Aj ja som zatiaľ učenie zvládla. Teraz listujem rôzne knihy, aby som si doplnila, čo neviem.
Všetko však záleží, či mi otázky sadnú.
Majú nejaké zvláštne bodovanie, že vraj 0,4 alebo 0,6, tak som zvädavá, keďže ťažko prechádzajú ľudia z praxe a odboru, ako to vyjde mne.
Ešte potrebujem nejaký tan ťahák do ruky na podporu sebavedomia 😉 . Potom ho už iba použiť 😀

berni
28. jan 2009

ahojte holky! no mam za sebou uspesne tento semster a zaciname 7.2.2009 😒
marushka gratulujem ku skuske, tak ze zase Acko? 😀 😀 😀 😀 😀 😀
bibinka no vidis si sikulka 😵

adetka
28. jan 2009

dakujem za povzbudive slova... uz som na to zabudla...

marushka, bibinka... gratulujeeeeem... ste neskutocne sikovneeeee... ja by som pri dvoch detoch urcite A-ka, a tak skoro napisanu teoriu k diplomovke urcite nemala 😉

tatolu... drz saaaa.... ale urcite urobis 😉

mna dnes vytocil moj skolitel... v pondelok na porade hovoril, ze dnes skusa cely den... a dnes mi na moju SMS, ci mozem za nim prist, o 10.00 hod, odpisal... ze uz odchadza z katedry... a ze o tyzden.... 😠 ... keby som mala moznost, tak ho vymeniiiiim... ale uz nemozeeeem... 😒 ... som si spomenula, ako nas ignoroval ako skolitel pocas pisania diplomovky (aj dalsich spoluziakov)...

maruschka
28. jan 2009

bibinka, ale si sa rozbehla..Toľko nadšenia by som potrebovala teraz ja.. 😀 😀

berni, tak skoro?Aspoň skôr skončíte a nemusíš tam sedieť ešte cez celý jún, ako náš ročník minulý rok 😒 Nám ešte rozvrh nedali, ja neviem, kedy sa ho ráčia vyvesiť..Všetkých už chytajú nervy.Ale myslím si, že to nebude nič moc..A tá prax, zasa nám vychádza na leto, a už povinne, nie ako minulý rok 1-3 dni, niekto nebol vôbec, len si dal razítko..Tento rok už budú chodiť kontroly..A máme po dovolenke 😖

tatolu
28. jan 2009

No my začíname 20.2.
Aj my sme mali povinnú prax v druhom ročníku trošku sťaženú. Bolo potrebné napísať, čo sme tam robili 😒
Tiež som dostala iba pečiatku a tú prax som nejak postahovala z internetu.
Podľa nej som vykonávala toľko činností, že som zvädavá, ako to obhájim pri štátniciach. 🤐

maruschka
28. jan 2009

tatolu, u nás sme tiež museli písať správu z praxe-3 strany to tuším boli.Ale to sme tam mali, že organizačného pavúka-riaditeľ,zástupca...atď, potom personálnu štruktúru,čo ten učiteľ vyštudoval, čo teraz vykonáva... A potom samotná správa, čo sme robili, čo nás oslovilo, záver-čo by sme zmenili..no a tento rok, normálne sa obávam, čo bude..Hlavne ma štve, že si manžel bude musieť kvôli tomu vyčerpať dovolenku..Takže naše plány ísť tento rok do Chorvátska sú odložené tak ešte na dva roky.. 😎 😎

adetka
28. jan 2009

marushka, tatolu... ta prax je fajn vec... ked to cloveka bavi... aj ked si na to musi obcas minat dovolenku... aj u nas musia studenti povinne absolvovat prax... po prvom a druhom rocniku tyzden... a medzi stvrtym a piatym mesiac... ja som mala stastie... uz pred studiom som pracovala v odbore...

nasi externisti zacinaju uz tento vikend... jeden rocnik az od 16. februara... ale vsetci koncia v maji... ja ucim externistov iba jednu sobotu... az 16. maja... osem hodiiiin 😕 prednasania a "seminarovania"

bibinka
28. jan 2009

babky, díky, až sa červenám, že šikovná....mňa keď tlačí čas,tak sa naštartujem, dovtedy hrám mŕtveho chrobáka a lamentujem, že niečo musíím. 😅 ale keď robím v časovom prese, tak urobím naraz toľko roboty, že si to vždy a vždy zopakujem 😀 😀 😀 😀 takto som prestresovala celé bc a rok mgr. 😀 😀

keby ste vedeli ako my máme prax, ani by som to tu nemala písať,ale je to u nás fraška,chodíme si len pre razítka,lebo všetky sme vlastne pracujúce v obore a výstupy z praxe robíme buď ošetrovateľské procesy, štandardy alebo mapy starostlivosti. je vždy na nás akú tému resp.akú diagnózu alebo výkon spracujeme. No ale pre poriadok musíme mať "absolvovanú" prax v ružomb.nemmocnici. poslednú "prax" mám 20.2,ale budem si posielať tlačivo na opečiatkovanie a tak hádam mi to prejde,lebo výstup z praxe sme už museli odovzdávať koncom januára,keď som robila poslednú skúšku. 😅

janka46
28. jan 2009

Bibka tiez vsetky co poznam kolegyne a ine zdravotacky zhanaju len razitka z praxe 😀