Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

jalao
18. aug 2009

Dadka, ja idem 10/09, takze to sa neuvidime. nasla som si to na stranke fakulty. musite zaplatit do zapisu? lebo my vraj uz na zapis musime priniest original ustrizku o zaplateni...
Dievcata, studentky, mate to tak predpisane aj vy v pripade, ze si platite externe skolne?? aleabo sa to moze aj kusok neskor? Dajte nam -zaciatocnickam - vediet! 😉 😉

dadulaa
18. aug 2009

Jalao, ja som len zírala, že to mám zaplatiť do 20.augusta! 😕 nechápem, prečo tak skoro. Rada by som vedela, či je to tak aj na iných školách, baby externistky napíšte 😉

denisocka
18. aug 2009

zapis 2.10? to je dobre, ja by som ho mala mať 2.9 🙄

dahlia23
18. aug 2009

ja mám tiež už 2.9. zápis a vážne sa teším. 😅 Keď nám začne semester, to už bude aj pupok trčať, zas budem exotika u nás v škole, celý rok nechápali, že mám doma dieťa a že ako to zvládam. tak teraz budú čučať duplom. 😀

jalao
18. aug 2009

dahlia, ako to mas ty s platenim skolneho, predtym sme sa na to pytali s Dadkou...

dahlia23
18. aug 2009

no, ja som na dennom, takže nijak. ja som si platila iba minulý rok, lebo to som nadsluhovala, už som bola nad 3 roky denného štúdia. a teraz idem zasa za "štátne". 🙂 2 roky mám grátis a snáď sa do nich vojdem. 🙂

jalao
18. aug 2009

aha, jasne, na dennom sa neplati, pokial nie si dlhsie. A malu mas v skolke, ked ty si v skole? 😅

dahlia23
18. aug 2009

nie, doteraz ju strážila svokra. sme ju chceli dať do jaslí od septembra, ale keďže som znova tehu, tak jasle sa nekonajú. ale u nás je to trochu komplikované. bývame v TN, svokrovci v GA a do školy chodím do BA. takže sa nacestujemeeeeee. ale stálo to za to, bc. už mám a tie dva roky už nejak doklepem. optimista, že? 😀

jalao
18. aug 2009

dahlia, bez optimizmu by som na uz bola v blazninci, ver mi!! Ved presne to, ja som si hladala skolu co najblizsie, ako sa len dalo... ale kde si prespavala, ked si mala skolu cely rok, v tej GA? ci niekde v BA si zostavala... 😅

adetka
18. aug 2009

jalao, dadula... nasi musia platit vopred... a dojst na zapis s ustrizkom...

adetka
18. aug 2009

dahlia... uf, uf... to sa nacestujete 🙂 ... v decembrovkach 2006 je jedna mamicka, ktora pocas denneho studia (architektura) mala tiez dve deticky... bakalarku robila s 1,5 rocnym synom a magisterske statnice s takmer rocnou slecnou 🙂 (akatka)... si mozete podat ruky 😀 ... ja sa chystam na dalsie dietatko po dizertacnej skuske... a ak sa naaahodou zadari (mam uz 35 rokov a pred Mirkou dva spontanne potraty)... tak urcite na rok prerusim studium... obdivujem vas denne studujuce mamicky, ktore neprerusuju... 🙂

jalao
18. aug 2009

adet, ved to mi nejde celkom do hlavy, ze zvladaju to denne taketo mamicky...ale ked mas dakoho, kto ta plnohodnotne v tie dni zastupi, tak co uz...v kazdom pripade nechodia zase do prace, ako ja - od PO do PIA !! 😝 😝 😝 Mne bude tych sobot luto, ale ved to zase nebude cely rok kazda sobota... ☹

dahlia23
18. aug 2009

no, ja asi budem musieť tiež prerušiť, dochádzať s trojročným dieťatkom a s malým bejby, to asi nebude moc reálne. ☹ Ale zasa kým budem doma, pokúsim sa zapracovať na diplomovke, tak uvidíme, ako to dopadne. Je pravda, ž ena konci ročníka mi už často bolo do plaču, chodili sme hore dole jak takí avari. 😒 Ale už sa zasa teším. Aj keď nie na cestovanie. Ja totiž nemám auto, chodíme vlakom. V praxi to znamená TN-TT, TT-GA, GA-BA a späť BA-GA, GA-TT, TT-TN... O hubu, ale o to viac si to človek váži. 😀

jalao
19. aug 2009

dahlia, este zareagujem na to, co si vecer pridala...presne som na to myslela, ze ako chodite tymi vlakmi, lebo z TN do GA sa skratka rozumne NEDOSTANES!! Idealne by si mala, keby ti potom k detom svokra dosla na tie dni, ked budes mat rozvrh....Ale take nieco napr. u nas neexistuje ☹ ☹ , co mi je luto, ale nic s tym uz nenarobim. Vzdy si vtedy poviem, ze moje deti, ked ma budu potrebovat ( a to sa nebavime o diskotekach, alebo flamoch, ale o SKOLE!), tak sa budem snazit im vyjst v ustrety a pomoct im 🙄

cervena_vila
19. aug 2009

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat zkušenějších maminek studentek. Můj příběh je asi takový:
Mám školu 7h cesty vlakem od domova, loni jsem přerušila ze zdravotních důvodů (a taky jsem toho měla plný zuby). Teď jsem ve čtvrtém měsíci těhotenství. Přerušit můžu ještě na rok. Řeším, jestli přerušit hned, protože to cestování je opravdu náročné - a pokusit se to dodělat na individuální plán s dítětem od jeho cca půl roku.
Nebo na individuál udělat jeden semestr, pokud to bude možné, přerušit na rok pak a dodělat to s cca ročním dítkem.
Samozřejmě je pro mě nemožný bydlet na koleji a být tam celý týden, protože pracuji, jak jsem těhotná tak jsem náladová a to odloučení bych nezvládla.
Je to čtyřleté studium, jsem v půlce.
Můžete mi napsat třeba do IP, jestli k tomu máte nějaký nápad? Díky 😉

janka46
19. aug 2009

Dahlia teda klobuk dolu 😉 to cestovanie da fakt zabrat,viem o com pišem do prace cestujem 70km a skola detto,malu rozvazame ako-kedy ktora babka moze 😉 ale drzim ti velmi palce!!!!
Tiez zvazujem druhe tehu,ale ked si predstavím to cestovanie s 2 detmi 😕 😝 jasne ze by som chcela aj co najdlhsie kojiť...tak mam z toho trochu starch ci sa do toho dať 😖 😝

janka46
19. aug 2009

Tiez sa uz tesim ale asi len na spoluziacky 😵 😵 ked si predstavím ten kolotoč ktorý sa rozbehne so skolou a skuskami už až take nadsenie nemam 😀

mamina007
19. aug 2009

Dahlia ... no máš to perné ... aj ja držím palce ...

dahlia23
19. aug 2009

Ďakujem, baby, ale naozaj sme ten rok zvládli ani nevieme ako. Takže som optimista aj do budúcna. Okrem toho nám akútne hrozí sťahovanie bližšie k BA, možno priamo do GA, čo by mi padlo vhod. 😀 Tak uvidíme.
Ja som iba chcela povzbudiť maminy, ktoré váhajú, či áno, či nie. Lebo kde je vôľa, tam je cesta. 😉

jalao
20. aug 2009

dahlia, toto je presne moje zivotne kredo 🙂 🙂 Vacsina ludi sa tymto ale zdaleka neriadi 😢

dahlia23
20. aug 2009

no, ja tiež niekedy nie 🙂 si poviem, že hlavou múr neprerazím 🙂 ale veľakrát sa proti tomu múru oplatí rozbehnúť 😀

adetka
20. aug 2009

ja sa priznavam... ze obcas, ked narazim na mur... sa radsej rozbehnem inym smerom 😀 ... jednoducho si najdem novy ciel... do Mirkinho narodenia som bola fluktuant... a, aj ked ma to obcas mrzi... nelutujem to (novi ludia, nove zazitky, nova praca)... aj pocas prveho roka doktorandskeho som chcela asi tri razy odist (vyuzivanie, neschopne vedenie katedry, ohovaranie, neuprimne tvare, pocity ponizenia...)... ale je to praca, ktora mi umoznuje byt viac s rodinou... takze zatial ostavaaaam.... a mozno do dokopem aj na PhD. 🙂

apropo... uz dva dni sa potim pri vyhodnocovani, obsahovej analyzy a dotaznikoveho vyskumu... a asi s tolkych cisel a pismenok zosalieeeeem 😖

jalao
20. aug 2009

adetka, teba isto nepovazujem za leniveho neschopaka, akych je v mojom okoli fakt mnoho, len ziju pasivne ten svoj zivot bez akychkolvek cielov (nemusi to predsa Nobelova cena, ani milionovy podnikatelsky zamer, ani nic velkolepe), ved sa vzdelavas -komu sa to uz pri deckach chce??, planujes dalsie babo, mas predstavu, co by si chcela dosiahnut este v ramci svojej kariery, takze ty nie mas svojej vole habadej... 🙂 🙂 🙂

ness
21. aug 2009

ahojte, chcem sa vam pochvalit, ze som dnes dala bakalarske statnice, som sa velmi bala, lebo posudok od oponenta bol hrozny a este k tomu bol predsedom mojej komisie, nakoniec som obhajila na A, tak som uplne prekvapena a stastna, ze to mam konecne z krku, konecne volno.

dahlia23
21. aug 2009

ness, gratulujem! to ste mali teda poriadne neskoro štátnice, fu...
adetka, na akej škole študuješ? lebo ja som tiež rozmýšľala aj nad PhD. ale ešte mi to Ing. chýba 😀

bibinka
21. aug 2009

ness- GRATULUJEM!!! vidíš, aj ked je posudok zlý, nakoniec ti dajú šancu- no a ty si jednička, kedže si to dala za A. Pekne si to uži, tera z budeš mať more času, hlavne na maličkého Alexíka 😉 😉 😉

janka46
21. aug 2009

Ness SUPER 😉 😉 z celeho srdca ti prajem teraz ten pokoj a klud na duši!

tami_tami
21. aug 2009

ness taktiez gratulujem 😉

maruschka
21. aug 2009

babyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy........nepíšte toľko, nestíham to čítať....

ness....tak z celého srdca gratulujeeeem....si šikuľka 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

kočky, konečne sa dostalo aj na mňa /teda na nás 4/a idem na takú kratučkú dovolenku do V.Tatier...už som myslela, že si manžel to voľno ani nezoberie 😎 😎 😎 😎 Takže štyri dni budeme "oddychovať" pri našich hyperaktívnych babách..dúfam, že ich hory trocha unavia.. 😕 😀

janka...prax máš už za sebou?????Ja to akosi flákam..asi navštívim hospic v TN..ešte mesiac prázdnin a potom na plné obrátky. 😕 😅 😀

maruschka
21. aug 2009

cervana_vila..využi teda možnosť odkladu..stihneš aj porodiť, bábätko už bude väčšie a dorobiť školu..
🙂 alebo začať niekde bližšie od začiatku..ale to by bola asi tá najposlednejšia možnosť. 😕 😕 😕 Asi tých riešení veľa nie je.. 😅