Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

botis
26. aug 2009

jalao, k tym predterminom... podla mna je to lepsie lebo na niektorych predmetoch su predterminy jednoduchsie, najma na ustnych. a na druhej strane si predstav, ze v januari zacina skuskove a uz budes mat v decembri vsetko hotove, potom mas vyse mesiaca prazdniny🙂 ale mne sa to podarilo len raz :( a kolektivna praca moze byt aj na predterminoch, u nas je vzdy bitka o prve predterminy 🙂
ty zacinas teraz od septembra?

bibinka
26. aug 2009

predtermíny resp. prvý termín sú vždy vychytané, na mňa sa bohužiaľ vždy ušiel ten stred alebo koniec. ale čo, pár skúšok som mala na poslednýá termín a ako som sa neskôr dozvedala, tak sa dalo urobiť skúšku aj indi-vindi po dohode s pedagógmi. ale nie všetci boli tomu naklonení 😒

my sme mali výhodu v tom, že na tomto mgr.štúdiu sme nemali obmedzený počet ľudí na skúšky, takže kto kedy mohol, prišiel,ale na bc. to bola bitka 😀

akzuzs
26. aug 2009

Ahoj 😀 Dnes som mala perfektný deň 🙂 ale v piatok má to prejde bo idem zo synom na nosoušnokrčné s neakým výrastkom v ústočkách a ktorý asi budu vystrihovať. 😖 Som zvedavá ako to dopadne, lebo za živý svet si nedá vojsť do úst. 😅 A k tomu sa mi blíží streda a s ňou zápis na VŠ. Vraj si budem musieť doniesť aj dve foto tak sa zajtra dám vyfotiť. Áaaaaaaaaaaaa 😀 Čo si mám ešte okrem toho doniesť? Poradíte mi študenky? 😵 😵 😵

Janabari bola som si pozrieť lepšie Tvoju stránku a je dobrá, to si si sama robila všetke tie výrobky a aj tú stránku? 😉

grettka
26. aug 2009

ja idem tiez v stredu na zapis a okrem dvoch fotiek si mam priniest overenu fotokopiu rodneho listu...vraj do spisu s po skonceni studia mi ho vratia.. tak duufajme 😉

dahlia23
26. aug 2009

jemineee, fotkyyyy. a ešte musím zaplatiť registráciu na ďalší šk. rok. sakriš, hlava deravá. 😀

akzuzs
26. aug 2009

No vidíš ešte že je toto fórum a neskúsené budúce študenky, ktoré to pripomenú.
Hahahahahaha 😀 😀 😀

adetka
27. aug 2009

u nas sa fotky nenosia... posielaju sa v elektronickej podobe do systemu... a odtial ti ho vytlacia do kart, vykazov a podobne... k zapisu nosime vykazy o studiu za minuly rok a ustrizky o zaplateni... ja tento rok naviac musim priniest ziadost na vykonanie dizertacnej skusky a projekt dizertacnej prace v troch exemplaroch... zapis mam az 7. septembra... a dovtedy cas dopisat minimovkuuuu (este sedem stran) 😅

adetka
27. aug 2009

ja som mala vzdy radsej ustne odpovede... napriklad z dejin... tam sa dalo obkecavat... a pripadne s pomocou skusajuceho upresnovat 😀 .. na pisomkach musel clovek pisat roky a mena... 😖 ...ale zial nie vsetci pedagogovia boli ohotni skusat ustne... pisomne bolo pre nich lahsie... stacilo strazit studentov a vyhodnotit... okrem toho mali pisomny doklad o "skutocnych" znalostiach studentov pred vedenim fakulty a univerzity... ustne skusanie je dost subjektivne... a tazko obhajitelne, ak student napadne vysledok...

ja som nikdy nevedela opisovat... vzdy som sedavala v prvych laviciach... a tam to ide tazsie... ale cudovala som sa pedagogom, ked vedeli kto kde sedi... ze nevideli, ze nasi spoluziaci v zadnych laviciach maju rovnake vysledky z testov 😅

adetka
27. aug 2009

a na externom sme nemali predterminy... len dva terminy... interni studenti maju predtermin, termin a opravny termin... ale ako som uz pisala... malokedy nespravia skusky... aj ked idu na trikrat...

jalao
27. aug 2009

ahojte, ja mam tiez priniest na zapis fotku, overene kopie rodneho a aj sobasneho listu...kvoli tomu som vcera hodinu trcala na matrike...no a pravdaze bez ustrizku o zaplateni tam ani nemam chodit 😠 Pripada mi to hrozne neprakticke ist na postu platit tolke prachy...poplatok za vyber, poplatok za postovne...vsetko uz platime priamo z uctu a tackat sa s 800 eurami na preplnenu postu ma celkom zneistuje, nie som vobec na to zvyknuta ☹ ☹

dadulaa
27. aug 2009

Jalao ahoj, aj ja mám priniesť fotky a už len doklad o zaplatení, inak nič. Ja som to bola platiť v banke, lebo to odtiaľ chceli mať potvrdené, na poštu si to tiež moc dobre neviem predstaviť ísť tam s toľkými peniazmi.. tá suma je na celý rok, alebo za semester? my platíme iba za 1 semester, potom zase za druhý 😉

jalao
27. aug 2009

hm, tak to mas dobre, od nas chcu hned cely skolsky rok a na ustrizku 🙄 🙄 Rozmyslam, ze zavolam potom na to studijne, ci by som nemohla predlozit len prevodku z banky..., ved to je rovnocenny doklad ako aj ustrizok z posty. A uz si sa bola dat fotit? 😀 😀

dadulaa
27. aug 2009

ešte som nebola, pôjdem, až keď bude malý v škôlke. Ty už máš fotky?

jalao
27. aug 2009

ja som dobehla u nas do Konicy - nalicena, nacesana a pani mi uplne chladnokrvne vravi - Ale ja vas uz dnes neodfotim! (bolo 15.50 hod!) Ze je uz vela hodin a akosi jej nejde stroj 😠 😠 😠
Tak som zbehla do Domu sluzieb a tam ma ochotne taky dedusko odfotil 😀 😀 😀

grettka
27. aug 2009

jalao, prikaz k uhrade z banky, aj ked s peciatkou, ze bol bankou prijaty, nie je dokladom. Na to pozor. Dokladom, ze si to uhradila je az vypis z uctu.

jalao
27. aug 2009

fiha, musim si to este teda overit. Teraz bezim do nemky s deckami. pa zajtra, mile studentky, PISTE!! 🙂 🙂 🙂

dmonikad
27. aug 2009

Ahoj, áno aj mne povedali na škole, že doklad je buď ústrižok z pošty, alebo výpis z účtu. (Ten ti ale môžu vyhotoviť na počkanie, nemusíš čakať, kým ti príde domov) 😉

akzuzs
27. aug 2009

Ja som už vyfotená a normálne som sa sama seba zľakla. Fotografka fotila jak divá, aby to bolo čo najlepšie. Tak som jej povedal že aj tak zo mňa mercedes neurobí, tak smo si vybrala takú najschopnejšiu fotku ktorú nafotila. 😀 No neviem. Ja som už školné zaplatila a tiež na celý rok ale ústrižok zo šeku som musela odoslať na štúdijné a aj návratkový papoer o tom že aj keď som bola prijetá či isto nastúpim. Tak len tie fotky a papier o prijatí, RL a OP a horsa do štúdia 😉 Dnes som si dokonca zisťovala ako ide vlak do Ružomberka lebo tam mám byť na 13:OO. Musím zo sebou vziať aj prcka, teda chcem., lebo manžel bude v robote.
Jalao, ja som tiež volala na štúdijné, či to môžem zaplatiť na dva krát. 1.polrok jednú a druhý polrok druhú časť a oni povedali, že nie, lebo prvé ročníky sa musia celé zaplatiť. Jedine teraz niečo a do zápisu zvyšok. Tak som to naraz platila. Ale bud. ročník sa dá vraj na "splátky" No neviem ako to majú iné školy 🙂

botis
27. aug 2009

my to mame na dve splatky a prvu nam staci do konca novembra, co je trosku divne ale co uz...

mamina007
27. aug 2009

ahojte ... aj my to máme na 2 splátky ... ale prváci, čo teraz začínajú musia cvaknúť celý rok naraz ...

baby, ja som nenosila ani rodný ani sobášny do školy ... to im akože načo je ? 😲 hmmm ...

akzuzs ... držím palce na zajtra ...

jalao
28. aug 2009

no neviem mamina, naco im to fakt vsetko toto je...vobec nesetria nase lesy a ja musim vsade len poplatky nechavat za overovanie a kadejake ustrizky, aj na stud. preukaz som musela platit, ze to musi mat tiez kazdy a teraz sa mam ist dat znovu fotit velku fotku na dalsi preukaz (neviem, kedysi sa to volalo index 😝 ) Buduci tyzden uz zaplatim aj to skolne...

maruschka
28. aug 2009

ahojte mamičky študentky...

chvalabohu, my platíme tiež na dve splátky..Znova sa upravovali smernice, lebo sme boli všetci mimo z toho, že by sme mali platiť naraz..Keďže študujeme dvaja, tak by to zrovna sranda nebola..Ale platia iba prváci naraz..My študujeme podľa podmienok, za akých nás brali na vysokú školu a tie nám musia garantovať až do konca štúdia.. 😉

my sme tiež doniesli len dekrét o prijatí, ústrižok o zaplatení, občiansky preukaz, fotku do spisu a indexu a dovidenia..Nič viac...takže to máte doniesť aj sobášny a rodný list???

akzuzs, zajtra ideš prvý krát do školy na zápis?? Už máš tú správnu študentskú horúčku?? 😎 😀

jalao
28. aug 2009

maruschka, musim priniest uradne OVERENY sl aj rl!! to je, co? 😒 😒
Ak som tomu dobre ja rozumela, skolne sa garantuje vzdy len na ten-ktory sk. rok, takze na bud. rok mozu kludne pytat aj o 100-200 Euro viacej 😠
Ty chodis na aku VS, nechce sa mi to vyhladavat v predch. strankach, hoci sme to tu uz niektore preberali 🙂

grettka
28. aug 2009

aj ja som musela dokladovat notarsky overeny RL, inak ma nastvalo, ze som dost platila.. RL je maly format tak som to skopirovala na jednu A4, obojstranne, cize nakoniec to bolo 1 a pol strany A4, a platila som ako za 3 strany.vrrr 😠

mamina007
28. aug 2009

ahojte, viete niekto, kto chodite na Alzbetu, ci je potrebne na zapis doniest protokol o zadani bc prace, ktory bude uz podpisany konzultantom ? alebo sa mu to dava az ked temu schvali veduci katedry ? na studijne e umenie sa dovolat ..

Maruschka ako to mate Vy ?

dik

jalao
28. aug 2009

Gretka, mne to ani nechceli overit ten maly format!! Musela som si dat na matrike vystavit akoze NOVSI format - A4, lebo ze tento maly mi tam nemusia ani uznat.... 😠 😠 To iste aj so sobasnym listom!

grettka
28. aug 2009

jalao cozeee??? no napisala by som nieco sproste, ale admini by ma zmazali... tak tomuto hovorim zdieranie!, ked si musis, kvoli tomu, ze nechchu overit maly format dat vystavit novy RL ci SL..to je fakt sila 😠 😠

mamina007
28. aug 2009

tak tomu absolútne nerozumiem takejto buzerácii ... otras ... 😒

jalao
28. aug 2009

gretka, ja som mala tiez na jazyku vela sprostych slov....nevraviac o tom, ze som tam na to vystavenie cakala 50 minut!! Fakt komfort. Ale ved ok, uz to mam, mozem ist v ustrety dalsim prekazkam 😝 😝 😝
Ja mam zapis 10/09 a vy?

dahlia23
28. aug 2009

baby a to načo im akože je sobášny list a rodný list? to im hrabe????