Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

majka35
29. aug 2009

jaaaaaj, tatolu, o tebe mužovi stále rozprávam, aj keď ťa poznám len z riadkov ... máš môj velikáááááánskym obdiv ... 🙂

tatolu
29. aug 2009

Majka, ja nie som žiadna prebornica. V mojom indexe veľmi ťažko nájdeš A 😉 . Držím sa však hesla, že sa ma nikto nebude pýtať, aké písmeno som mala z tej ktorej skúšky a treba vydržať v štúdiu aj keď už padám na kolená. Oplatí sa 😉

sasiki
29. aug 2009

my sme mali počas bakalárskeho štúdia v ročníku ženu, ktorá mala malé dieťa a samé áčka.....raz dostala B, tak išla opravovať 😀 😀 😀 to ja som rada, ak prejdem 😅

tatolu
29. aug 2009

sasi 😉 😀 - nápodobne 😔

dadulaa
29. aug 2009

babule, aj pre mňa ste tu všetky veľkým povzbudením do štúdia, lebo plánujem počas štúdia druhé, aj keď veľa ľudí ma od toho odhovára, nech najprv skončím školu, ale ja som ešte ani nezačala a nechcem toľko čakať 😉 o mesiac mám zápis, tak sa trošku už teším... 🙂

eviku78
29. aug 2009

baby, ja som nastupovala do tretieho rocnika tehu a termin som mala v maji. takze som ltt dokoncila semester, zacala pisat bakalarku a hned sa mi narodila mala. potom som robila statnice v aususte, ked mala emmi 3 mesiace. nebolo to lahke, ale dalo sa. stvrty rocnik sme s podporou tatina zvladli a dufam, ze ten posledny uz tiez nejako dokopeme. 😉

bibinka
29. aug 2009

sasiki- no, kočka asi stúpala na červený diplom 😀 😀 😀 , inak ja by som ho tiež mala,ale pokazila som si to štatistikou 😅 , ale opravovať by som nešla ani za svet 😎

dadulaa- nepočúvaj okolie a choď do toho 😵 😵 😵 😵 😵

bibinka
29. aug 2009

majka- to isté platí aj pre teba 😵 😵 😵 😵

elizabeth333
29. aug 2009

dievčatá, študentky, čítavam vás pravidelne a máte moj obdiv. Možno sa budem zapájať do vašich debát častejšie. Aj ja budem študovať externe, kontrolu a kvalitu potravín v Nitre na SPU. Mám tri deti, ale aj tak sa už neviem dočkať učenia. 🙂 Dokonca nastupujem aj do práce, takže jednoduché to pravdepodobne nebude. 😖
Ale teším sa.... 😅 😅 😅

daddda
29. aug 2009

ahojte, tak ja som bola v pondelok na zapise na verejnu spravu v Novych Zamkoch. Ja budm dochadzat az z Madarska skoro 250 km.. Najviac sa bojim soefrovnia- ci to vobec nebude dost narocne takto kazdu sbotu skoro rano vstavat potom cely den sediet a pocuvat a pisat a soferovat na spat, ale ked citam ake ste tu sikulky vsetki, tak dufam, ze ja to nejako zvladnem.. Som rocnik 71, takze ziadna mladica 😝 Dufam, ze mi aj prednasajuci ospravedlnia, ked budm obcas meskat napr. koli zapche, ci pocasiu. Co myslite??

sasiki
29. aug 2009

dadulaa neboj, dcéra sa mi narodila v 2. ročníku, syn na konci tretieho - v noci po odovzdávaní diplomov, na ktorých som nebola, lebo som sa už necítala ,,vo svojej koži". Ale tak nebudeme si klamať, nie je to ľahké, ani si neviem predstaviť, že by som študovala denne, bez záväzkov, to by som snáď zvládala ľavou zadnou 😝 😀 😀 😀 ale si fandím, čo? 😅 😀 😀 😀

daddda
29. aug 2009

Sasiki, ved pisem, ze ste tu vsetki take sikule. Ja sa uz nechystam otehotniet- len dostudovat . Aj maly uz nie je take babatko- manzel mi pomoze- ja sa skor bojim tej trasy a skusiek. Ci mam este nejake mozgove bunky na ucenie??? 😠 Ale vyslo ti to krasne. A kde studujes??

sasiki
29. aug 2009

študovala som v Ružomberku predškolskú a elementárnu pedagogiku, teraz sa ,,pokúsim" doštudovať v Trnave učiteľstvo pre primárne vzdelávanie 🙂 Mala som ročnú pauzu, chcela som si vychutnať druhé novorodeniatko...
a mám pocit, že už nemám mozgové bunky na učenie 😝, čo je horšie, že ani času ako klasu, ešte prerábame dom...

denisocka
29. aug 2009

ježiš baby, vy idete dochadzať 250km a ja som odvrhla ružomberok čo mám 120km ........ žeby som si to ešte do zapisu rozmyslela? pre tie,čo si ma ešte pamňätaju,tak vraj sa fakt ešte toho roku na Uk externe neplati

daddda
29. aug 2009

sasiki, aj my rrabame dom, manzel sedi v kamione cele dni- ale soboty slubil pomoct. a neboj urcite si si mozgove bunky vytrenovala a pekne sa ti zvacsili.. 😀
Denisocka- no ked to mas zadarmo tak to skus- a tych 120 km to nie je daleko- a budes dochadzat vlakom ci autom?? Ja som pozerala vlakom, ale nie je ziadny spoj- trvalo by to 8 hodin s prestupmi... a vyslo by to drahsie ako s autom 😝

denisocka
29. aug 2009

dada,keby to nebola katolícka univerzita, ešte aj ten titul univerzita jej vraj maju vziať,tak nevaham ......... ale bojim sa toho chaosu tam , dochadzať neviem ako budem,chodi sa každy druhy vikend v sobotu + týždnovy blok na konci semestra . potom 20 skušok - a ide dalši semester. Bud mi ide iba jeden rano a poobede o 13.00 nazad a škola je do večera, auto mi muž neda,že som bojko a vlakov sa bojím 😖

denisocka
29. aug 2009

a k tomu by sme sa chceli posnažiť o duhe babatko,a pri prvom som už bola na rozokovom,tak neviem............ono aj tak pride,ked to človek najmenej čaka

dahlia23
29. aug 2009

deni, 20 skúšok za semester???? to je čo za školu, pre pána jána? 😒

denisocka
29. aug 2009

no, KU v ružomberku Fakulta zdravotníctva odbor .Ošetrovateltvo .......... predmety okrem odborných aj - fyzika,chemia, sociologia,fylozofia.....

daddda
29. aug 2009

20 skusiek 🙄 .. tak to je trosku vela - aspon na mna urcite

janka46
29. aug 2009

Daddda to soferovanie ti nezavidím,ale dá sa to zvladnuť,a nechcela si ist studovat v Madarsku...teda blizsie,ked tam zijes?
Sasiki....tie stavitelsko-prerabacie prace poznam a pridávam sa do klubu 😀 muž všetko robí sám a tak to ide dost pomalím tempom a všetko je total rozrobene a nedokončenééééé.....to som tajne dufala,ze cez leto sa pohneme dalej 😝 aby som cez skolu mala kludnejsie obdobie 😒

daddda
29. aug 2009

janka- ja som si vzala za muza Madara, ale sama som cista slovenka po madarsky som nevedla ani ceknut- s manzelom sme sa bavili po nemecky 😀 etraz je to uz uplna hatlanina- nemecko madarsko slovensky. Asi by bolo pre mna velmi namahave sa ucit take veci po madarsky nei som v nej taka komunikativna, problem je najma v pisani a pravopise- naozaj. Sice as perfektne dorozumiem po 10 rokoch- radsej som si vybrala cestu ako take trapenie. Bola by som vo velkej nevyhode

akzuzs
29. aug 2009

Čaute, ja by som tiež volila najbližšiu školu ale ono záleži aj od podmienok. Ja budem tiež dochádzať 50-60 Km ale nie je to až taká diaľka. A k tomu milujem cestovanie vlakom a hlavne čo sa ťýka školy. Už som sedem rokov zo školy von ale veľmy často sa mi o tom sníva ako cestuje a cestujem a cestujem.Áaááááááách. Preto bývam aj blízko železnice
😀

sasiki
29. aug 2009

janka ja ja som dúfala 😒 manžel sa snaží ako môže, aj môj otec, ale....... aj my sme mali v RK skúšok neúrekom, ani neviem presne koľko, ale okolo 13-14 určite. Niektoré boli ľahké, iné sme si museli vydrieť, prežili sme 🙂
Denisocka tak ty si sa nakoniec rozhodla neísť do RK? To im majú odobrať titul univerzita??? 😲 to som ešte nepočula 😕

bibinka
29. aug 2009

dadda- no tak to si mi vyrazila dych, jéžiši až z Maďarska 😲 😲 😲 . Ale čo, tá vzdialenosť nieje taká strašná, aby to človek aspoň neskúsil, že? Prajem ti veľa zdrau, no a ked tu budeš chodiť medzi nás pravidelne, tak tu nájdeš veľkú psychickú podporu, ver mi. A to platí aj pre ostatné nové študentky-maminky 😉 😉

veru veru, Katolícka univerzita má aspoň v niečom prvenstvo 😝 😝 😝, skúšiek ako maku, ale v ´dalších a ďalších semestroch toho bude ubúdať. aj ked sú tam niektoré predmety ,hlavne čo sa týka viery nehodnotené resp. je skúška urobená okamžite po prednáške 😉
Môj muž počas celého štúdia krútil hlavou, že aký počet tých skúšok máme, ked on mal max 4-5 (VŠDS ZA)

denisocka- a ty ideš do prváku? neviem či si pamätám dobre, ale ty si už urobila nejaký semester, či nie?

veľa VŠ teraz neprešlo akreditačnou komisiou a neboli im uznané tituly Univerzita. Takže si myslím, že zmenia názov.

Ked som ja začínala bc, tak sme boli pedagogická fakulta a potom každý rok sa menil názov a nakoniec sa zdrodila aj fakulta zdravotníctva 😅

daddda
29. aug 2009

bibinka dakujem- ja som tu uz par krat pisala, len aj prerabme domcek.. tak cele leto sme makali a trapili sa aj tak je vsetko hore nohami. Veru asi tu podporu budem potrebovat- ja uz teraz si myslim, ze som stara na tu skolu alw ked si predstavim ze kolko mam do dochodku, tak dufam, ze s a to oplati a ze mi skola nieco da.. mozno len bla bla... no uvidme.

bibinka
29. aug 2009

dadda- jasné, že nie si stará!!! ja som mala spolužiačky aj po 50-tke a boli to fajné študentky 😀 😀 😀 😀
Máš to doma pestré, všetko nepostíhaš a myslím, že veľmi poprehadzuješ priority 😀 😀 , teda hlavne starostlivosť o domácnosť pred skúškami úplne vyhodíš z hlavy 😅 😀 😀

dahlia23
29. aug 2009

bubi, prehovorila si mi z duše. pred skúškami to u nás bolo ako po výbuchu. ale pred štátnicami som upratovala stále - učiť sa mi nechcelo 😀

denisocka
29. aug 2009

bibinka,sasiky,
hej do prvaku,akurat by mi uznali skušky z 1.semestra kde som mala A,B,C tuším a tých teda nebolo vela,iba z náboženstva 😀 tuším .......... ale nie, asi by som na väčšinu z tých urobených skušok musela isť zas,kedže boli od E vyšie,ale nepamätým,čo je škoda,aspon by som vedela. a udajne im maju odobrať titul.to neviem naisto ........... ale vraj sa fakt neplati,ale to neviem tiež naisto,nemam odvahu zavolať na študijne,ja som tam totiž požiadala o vrátenie zapisneho 😀 ked nenastupujem 😀 ale bolo mi to od nich navrhnute,že neh si požiadam,že šanca je že vratia prachy

sasiki
29. aug 2009

u nás to bývalo pred skúškami akoby bomba vybuchla 😕 😖 😀
daddda, ty a stará? moje spolužiačky boli staršie od mojej mamy, niektoré vyzerali ako pred dôchodkom...ešteže vek nerozhoduje 😀