Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

bibinka
26. apr 2009

adetka- no pekne ....len už fakt neprehadzuj, máš to určite dokonalé. Je to tvoja prvá veľká prezentácia? alebo si v tom už "doma"?

maruschka- no tak to je sila 😅 😕 😕 😕 😕 🙄 ja na mieste profky by som ju nechala vydusiť až na dekanský. Veď ako môže taká osoba študovať sociálnu prácu? a ako to chce aplikovať na psy???????? je to mimóza a podľa mňa si pomýlila odbory-mala ísť študovať niečo so zvieratami. No, ale potom to si na nej zgustnú na štátniciach...ak to tam dotiahne.....bože a ešte sa čuduje Fx -ku 😠 A to sa predtým normálne prejavovala tá osôbka? 😅

a tie tvoje štyri skúšky budú určite rýchlo za tebou, ako ťa poznám 😀 😀. Uau ,tak Maruschka bude už veľká slečna.Neboj, skús pôsobiť na panie úradníčky ako profesionálka, mimovoľne im povedz, že si v tomto doma ....a uvidíš ten efekt.xixixi

ja idem dnes opakovať nejaký predmet, hodím si aspoň pár otázok. cez deň som sa k tomu nedokopala, malí ma vyšťavili ako citrón 😀

olise69
27. apr 2009

oj baby- ďakujem ! Ináč mne je veľmi fajn medzi mladými, len u nás je to nejaké divné. Každý hrá na vlastnom piesočku, neporadí, nepomôže. Myslela som si , že sa s takými vecami už nestretnem. Nevraživosť, škodoradosť. Ak napíšem, že sme si vytvorili spoločnú mail. adresu pre zjednodušenie našej komunikácie( to asi poznáte) a namiesto odkazov, kontaktov a materiálov slúži na hádky a osočovanie, možno ani neuveríte. ( naozaj, niektoré dobré duše veľmi agilne všetko vymazujú, a aby boli dôsledné, tak aj vysypú kôš- nezbednice jedne poriadkumilovné 😠 😠 😠 )
Ale je to zábavné- byť v ročníku so študentami, ktorí sú mladší od mojich detí. Doma sa smejú a volajú ma zaslúžilá babka - študentka. Manžel si robí srandu, že som šla do školy preto, aby ma nevymenil za študentku ( len neviem ako s tým ročníkom vydania- narodenia)

adetka
27. apr 2009

marushka 😀 😀 😀 ... ta si tusim vazne zmenila odbor... ani nie veterinu... ale skor filozofiu... pri tych myslienkach... mozno ma aj pravdu, co sa tyka vlastnosti zvierat a ludi... ale vazne si zmylila odbor.. 😀

bibinka... vystupenie pred publikom pozostavajucich zo samych Dr., Doc, Prof. a podobne iba druhykrat... v decembri som uz púrezentovala svoj prvy odborny clanok... bolo to vsak na domacej pode (na UKF), a nebol to vyskum... takze sa trosku viac bojim...

olise... ja to teraz vidim na nasich externistkach stvrtackach... ako si dokazu robit zle... a ako sa skupinkuju... ale mam pocit, ze to zalezi od toho, koho si zvolia za taku rocnikovu "maminu"... nasmu rocniku (som externou absolventkou) som ju robila ja... sice to dost zneuzivali: to, ze som si robila poznamky, a behala s kartami a indexmi za pedagogmi pomali az do Komarna (dostala som za to kvetinku a bonbonieru)... ale boli sme zohrani... dokonca sme si otazky na statnice vypracovali spolocne...

dnes som mala predposledny seminar s internymi studentmi... urobili sme si ho tvorivo... neskutocne krasne sa vzili do roli generalneho riaditela televizie, programovej riaditelky, dramaturgicky, reziserky, moderatorky, hosti... pekne s humorom... obcas trosku prehnali... ale neskutocne sme sa nasmialiiii... teraz trosku papierujem... a utekam domov... este nieco podopisovat...

janka46
27. apr 2009

Olise s tou emailovou schrankou,ako keby som o nasej citala...tiez to dobre duse vymazu a potom sa to zuacina s osocovanim.... 😠 😒
Tiez mam spoluziacky co su uz babkami a je to super,sme tam vlastne vsetky vekove kategorie,manzelia,sestry,sestranice....v jednej triede 😉
Adetka neboj zvladnes to urcite ukazkovo a Smolenice si uzi a vychutnaj,je tam krasne 😵 😵 😵

elenita
28. apr 2009

Ahojte maminky, nechodim teraz medzi Vas, lebo nestiham.
Zajtra a pozajtra mam statnice, myslite na mna a drzte mi prosim palce, lebo to budem veeelmi potrebovat 😅
Dakujem 😅

maruschka
28. apr 2009

elenita...to si píš, že držíííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííme.... 😵 😵 😵 😵 😵

Si jednička, veríme ti, že dopadneš výborne 😉 😉 😉 😉 😉

bibinka
28. apr 2009

elenita- držíííííííííííííííím všetkých 20+20+20 aj za mojich dvoch beťárikov 😉 . Neboj, bude to v pohode. Verím, že si vytiahneš dobré otázkya aj obhajoba bude výborná.
Tak pevné nervy 😉 a daj vedieť ako si dopadla 😉

adetka
28. apr 2009

elenita.... drziiiiiiiim... a skus sa nestresovat... vela predychavat, smiat sa, a po vytiahnuti otazok urcite nepanikar... aj ked sa ti pri prvom pohlade budu zdat tazke... urcite sa to po chvili nieco vybavi... pripadne obkecas... 😉

janka, bibinka... dakujem... urcite si to zajtra a vo stvrtok uzijem (som si precitala, ze tam bude pobhovat a prednasat aj pani prof. Bozidara Turzonovova, a samozrejme dalsi 😅 )...

bibinka
28. apr 2009

adetka- wau, taká hviezdna zostava? 😉 tak to musí byť na úrovni. Chceme tu všetky vedieť ako bolo, nezabudni 😉

ja si idem opakovať ďalších desať otázok, božinku, už aby to bolo za mnou.Normáne Elenite závidím 😅

binki
29. apr 2009

holky, nevím, jestli jsem poděkovala všem, co vyplnily můj dotazník, takže DÍk. zítra odevzdávám diplomku!!!! uf, jen mi přejte ať to projde a pak papa lala

janka46
29. apr 2009

Elenita!!!!!!Tak myslime na teda a posielame vela psychickej pohody 😵 😵 😵 😵 daj vediet ako to vsetko nakoniec dopadlo!!!!!!

Adetka aj na teda urcite nezabudeneme 😵 😵 😵 😵

bibinka
29. apr 2009

binki- no, tak to si kočka, neboj, určite máš diplomovku výbornú. 😉 Hlavný je podľa mňa oponentský posudok, lebo ťa môže dobre posunúť dopredu,( hlavne ak si myslíš, že si prácu mohla mať ešte lepšiu ako ju máš podľa svojho úsudku). A kedymáš štátnice?

elenita- myslím stále na teba a verím, že všetko vieš a vysypeš z rukáva 😉

adetka- ty asi dnes nebudeš mať čas referovať, ale aj na teba s "chystám myslieť" o tej 16 h. 😀 neboj, všetko dobre dopadne a ty budeš mať úspech. 😉

dddada
29. apr 2009

opýtam sa ešte skúsených- zohľadňujú sa na štátniciach aj známky za študijné obdobie?

elenita
29. apr 2009

Jeeej, vy ste zlate 🙂 Pomohlo =dnes mam za sebou prvu cast, ja som velmi spokojna, hoci znamky este neviem. Ale to bolo len prakticke = simultanne a konzekutivne tlmocko a preklad. To hlavne pride zajtra. Tak utekam dalej makat 🙂

elenita
29. apr 2009

inak posudky na DP mam tiez dobre - konzultant navrhuje A, oponent B, tak pre mna za mna nech je to aj D, len nech je to uz za mnou 🙂
Inak aj to mam za sebou len jeden jazyk, este v maji ma toto iste caka z druheho jazyka 😖

bibinka
29. apr 2009

elenita- no tak vidíš, pekne to zvládaš. určite budeš mať výbornú známku zo všetkého. 😉 😉 😉 A DP je tiež super, A a B. 😉 Gratulujem!!!!! a zajtra opäť držím všetkých 60 palcov 😀 😀 😀 (ja a moji dvaja čerťulkovia) 🙂

tatolu
30. apr 2009

Ahojte.
Elenita držím palúchy 😉

My tiež máme spoločnú schránku, ale myslím, že ungovala asi iba 1 mesiac 😒

U nás to funguje tak, že keď niekto niečo zoženie, napíše, alebo vypracuje, rozpošle na jemu blízke e-mailove schránky a potom to už putuje aj ďalej.
Niekedy sa stane, že niečo koluje a ja sa dozviem až pri skúške, že niečo kolovalo, ale niekedy sa stane, že to mám aj niekoľko krát 😀

janulle22
30. apr 2009

ahojky holky... co se tak probira v menezmentu...?nak sem dostala z te skoly strach... 😅 😅

olise69
30. apr 2009

tatolu - obdivujem, a ako to stíhaš s detičkami? Nikdy som si nevedela predstaviť starostlivosť o dvojičky, ja som mala deti po 1,5 roku, a bola to riadna fuška. ( Ty to máš asi podobne len v dvojitom vydaní, nie?)
Musí to byť velmi náročné zorganizovať výchovu detí ,domácnosť a školu. 😉

tatolu
30. apr 2009

Janulle menezment je vlastne riadenie podniku. Učíš sa tam vlastne ako sa čo najefektívnejšie presadiť v konkurnčnom prostredí, ale aj ako riadiť ľudí...

Olise - myslím, že najväčší problém je práve ten vekový rozdiel. Keď je najstarší na nejakých prázdninách, tak ani neviem, že dvojky existujú. Vedia sa prehrať samé a kŕmim jednou lyžičkou jedného aj druhého. Mliečko si už držia samé...
Myslím, že horšie to majú rodiny, kde majú 3-4 deti a medzi každým je ten 1-1,5 roka rozdiel.😉

Ale aj ja sa čudujem, že som tam, kde som... Dobre, že som nezdupkala. Teraz sa držím hesla, ak ma nevyhodia, sama neodídem 🤐. Tak dúfam, že ma nevyhodia 😔

janulle22
30. apr 2009

diky ttolu za vysvetleni... 😀

ja jsem rikala Honzovi ze az me zase chytnou moresy ze odejdu(uz sem to udelala ted na ucnaku) ze to nezvladamdite domacnost skola tak at me proliska a pripomene proc to delam... 😀

tatolu
30. apr 2009

No janulle len aby to urobil 😀
Treba naozaj ostať. Na konci zistíš, že to stálo za to 😉

janulle22
30. apr 2009

tatolu toz to on udela... vyliskat asi nee ale pripominat mi to bude... 😉

adetka
30. apr 2009

janulle... urcite nevzdavaaat... ved o domacnost sa maju starat obidvaja manzelia... a aj o dieta... neboj, urcite to zvladnes 😉

elenita... tak to bude za A... miimalne za B... obhajit sa da jedine lepsie, alebo podla horsieho hodnotenia... nikdy nie horsie... aspon nikoho nepoznam, kto by obhajil horsie, ako ho ohodnotili 😉 ...

moja prva medzinarodna konferencia je za mnooooou 😀 😵 ... bolo super... krasne zive diskusie, inspirujuce referaty, vyskumy, rozhovory, zaujimavi ucastnici, vela novych znamych... celkom dobra kuchyna., skvela recepcia so zivou hudbou (operny spevak a cimbaolvka)... Smolenicky zamok je gycovito krasny... aj ked z originalu ostali uz asi iba mury... atmosferu budem spracovavat cely predlzeny vikend... moju analyzu nikto neskritizoval... skor pochvalili... spat som isla uz o desiatej... ale spolocensky zalozeni ucastnici boli hore az do tretej rano... a o pol noci vraj na vezi tancovali kolo-kolo-mlynske... 😀 ... keby to nebolo tak neskutocne draheeee... 90 euro (2.700 korun)...

utekam trosku poupratovat... ochvilku pride manzel s Mirkou... apropo, ta zvladla prvu noc bez mamicky uuuplne skvelo... 😉

bibinka
30. apr 2009

adetka- no to sú krásne zážitky, juj, závidím ti (v dobrom). Vidíš, tie fofry stáli zato. 😉 😉 A Mirka to tiež zvládla na jedničku 😎
a si ma ukľudnila s tým obhajovaním, i ked už mám aké-také skúsenosti s obhajobou, každý ďalší pokus je riadny stres. Práve si idem robiť prezentáciu cez powerpoint, oprášim svoje pc zručnosti, hádam to nejako urobím.

alika54
1. máj 2009

Ahojte babule,,,prosim vas ktore studujete socialnu pracu? chcela by som neake info o predmetoch a podobne,,,,diiiiiik

tatolu
1. máj 2009

alika, mám pocit, že ju študujú skoro všetky 😉 okrem mňa 😀
Pýtaj sa, dievčatá rady odpovedia 😵

alika54
1. máj 2009

diik tatolu 😉 ,,,mna by zaujimalo ake predmety sa tam studuju,ci je to moc narocne co vsetko to studium obnasa a tak,,,uz mam prihlasku doma no neako neviem ci sa na to dat,,,som uz desat rokov zo skoly von a odvaha mi chyba,,, 🙂

bibinka
1. máj 2009

alika- určite ti dievčence pomôžu- janka46, maruschka a iné. A sebavedomie neber na "vedomie". Počas štúdia ho aj tak budeš mať nízko- ako my všetky, hlavne pred skúškami

dnes som si urobila prezentáciu k diplomke na powerpoint a "hovorené slovo". som na seba hrdá, robila som to úplne bez pomoci manžela-môjho "počítačového mága". 😀 Normálne som si to aj nacvičovala- všetko cákom prásk aj s otázkami oponentky mi to trvalo presne 15 minút.
Ešte mi to mužík vytlačí, šupnem si to na usb a pre istotu aj na CD a hotovka. Už sa k tomu vrátim až večer pred štátnicami. A ešte chcem teraz zvládnuť zopakovať aspoň 10 otázočiek 😕 , si trúfam, že 😅 😀

janka46
1. máj 2009

Alika vitaj medzi nami,prihlasku urcite podaj,aj my vsetky sme vahali a citas ,ze vela byb teraz USPESNE konci studium 😵 😵 😵
A na ktoru skolu chces ist? Este stihas podat prihlasku...
V prvom rocniku skor take vseobecne predmety,sociologia,filozofia,etika,dejiny Soc.prace...
Teraz som v druhom a je to zaujimavejsie 😉 a odbornejsie 😉