Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

bzuco
20. jan 2007

lasenka, mne sa Barborka narodila v 3. ročníku VŠ (zimný semester som si stihla uzavrieť a letný som už nechodila), na rok som prerušila štúdium a po roku som pokračovala diaľkovo, ked som promovala, mala 3 roky. Teraz som sa dala znova na štúdium, ale je to len na 3 roky, tak hádam to pôjde.
Ale kamoška čo so mnou teraz študuje má 2 chlapcov, jeden má 1,5 roka a ten druhý má 3 týždne a zatiaľ zvláda aj skúšky, ale tvrdí, že je to dosť na ňu, hlavne preto, lebo malý je stále prisatý na prsníku.
ale podľa mňa, ked sa chce, tak sa dá.
samozrejme, rodina musí maximálne pomáhať

lasenka
20. jan 2007

bzuco, mas pravdu... nechcela by som velky rozdiel medzi detickami, ale dochadzam do skoly, ktora je v Nitre... to cestovanie je katastrofalne.. castokrat musim opustit rodinku aj na 3-4 dni... statnicovala som, ked mal maly 2 mesiace, tiez mi rodinka maximalne pomahala... znova studujem len tri roky, ale asi to vydrzime... neviem, ale strasne by som chcela babätko...

bzuco
20. jan 2007

tak to sme na tom rovnako, aj my túžime po miminku 😉
tú prvú školu som dochádzala do BB, le diaľkovo mali detašované pracovisko v Dolnom Kubíne, tak som prestúpila ta, predsa len - je to bližšie.
Momentálne študujem v miesta bydliska, takže je to jednoduchšie a zatiaľ som v 1. ročníku, našťastie ubieha to pomerne rýchlo 😉

lasenka
20. jan 2007

tak ti drzim palce, aby vam to vyslo... keby som studovala v mieste mojho bydliska, tiez by som nevahala... co sa tyka skusok, mala som spoluziacku, ktora mala 6 deti a takmer vsetky skusky na 1...vsetky sme ju obdivovali, takze sa to da 🙂

bzuco
20. jan 2007

aj ja držím palce, nech sa rýchlo zadarí 🙂
ty brďo, tak tá si naozaj zaslúži obdiv 😲

santa
21. jan 2007

ahojte! mozem sa pridať k vašej téme? ja som začala študovať ked malá mala jeden rok a kedze u nas neexistuje možnosť dialkového štúdia tak na šesť rokov s úsmevom. teraz som v šiestom ročníku a 26. januara mam termin porodu. teraz to bude vraj chalan. je mi luto prerušovať štúdium na rok kôli tým pár mesiacom a tak od februara ideme do toho spolu. VSVU sa da zvládnuť aj takto - dúfam. 😒

dubravcanka
21. jan 2007

Caute baby! Konecne son nasla forum ktory mi je sity ako na mieru 😉 Ja som otehotnela minuly rok vo feb., to som bola v 3. rocniku a porodila som v novembri a uspesne som si este dokoncila 4. roc. zimny semester. Nebolo to najlahsie ale so silnou volou a hlavne velkou benovolenciou a ustretovostou mojich profesorov som to zvladla. ja som na dennom studiu a externe sa moja skola bohuzial studovat neda, prekladatelstvo a tlmocnictvo. A ked chcem byt v jazykoch dobra tak ich musim denodenne drilovat a vypadnut zo skoly co len na rok, by mi na sikovnosti nepridalo. Tak som sa na zasadnuti rodinnej rady rozhodla dotiahnut este tento letny semester a piaty je viac menej uz len o diplomovke. Ale aj tak to bude riadna makacka, k tomu este kojim a kojit aj chcem nadalej a ked nastupim teraz znovu do skoly, mala bude mat 3 mesiace. Takze moj den bude vyzerat asi takto skola-kojenie-skola-kojenie .... A k tomu si v kutiku duse vycitam, ze nechavat 3 dni do tyzdna malu u babiek, tiez nie je najlepsie, ze jej budem chybat a ona mne, ale potom si poviem, ze dostudovat musim aby som sa zamestnala a boli peniazky a cim viac to budem natahovat, tym to bude horsie, lebo mala si potom bude vyzadovat viac pozornosti ako teraz. Velmi by som potrebovala nazor nejakej skusenej mamicky a aj take ubezpecenie ze po tomto polroku neskoncim na psychiatrii 🙂 ze sa to naozaj zvladnut da, lebo vy ste to zvladli alebo sa proste so mnou podelte o vase zivotne osudy a udely 🙂 Mam 23 rokov, ako vidite, este mladucha a uz mi chyba komunikacia s niekym ktoreho hlavna slovna zasoba je tiez v tomto obdobi cumel, plienky, mliecko a pod 🙂 Tesim sa na vase odpovede*

lasenka
21. jan 2007

santa
ked ti mozem poradit, urcite by som studium neprerusovala... zvladla som 2 statnice s dvojmesacnym synom, bolo to este v poho, lebo vacsinou spinkal... v maji to uz bolo horsie, lebo viac vnimal a bolo teplejsie... ale zvladla som to, hoci som sa aj vela naplakala 😉

lasenka
21. jan 2007

mila dubravcanka
poviem ti len tolko: vsetko sa da... a ja ti budem drzat palceky 🙂
mala som spoluziacku, ktora pred statnicami porodila dvojicky... pomahali babky, dedkovia, tetky, ujovia... a skoncila to s jednotkami... na promocie prisli samozrejme aj jej obidve dcerenky - bol to krasny pohlad 🙂

aktak
25. jan 2007

lasenka mam to presne rovnako, o dva tyzdne ma 2 statnice, maly budem mat 2 ,esiace, a v maji dalsiu aj s obhajobou + skusky, pevne verim ze to nejak zvladneme, teraz mam uz skusky zo zimneho semestra spravene tak idem skusit zamakat a spraviy tie statnice teraz, nech to mam spravene 🤐

lasenka
25. jan 2007

aktak
je to tazke... ale da sa to. Verim, ze mas dobrych ludi okolo, ktori ti pomozu... keby som ti mohla aj ja pomoct ☹

aktak
25. jan 2007

lasenka mne si pomohla tym ze si to ty zvladla tak mam nadej ze sa to podari aj mne 😉

lasenka
25. jan 2007

aktak
neviem sice, co studujes, ale ja som vtedy koncila pedagogicku 1. stupen... okrem ucenia sa nam dali napisat 30 priprav na SJ a matiku... toto bolo najhorsie... ale mala som super spoluziacky, ktore mi s tym velmi pomohli... dokonca aj manzel robil pomocky po veceroch 🙂

aktak
25. jan 2007

lasenka studujem architekturu na technickej univerzite 🤐

verulka
26. jan 2007

aktak, neboj zvladas, velmi drzim palce 😉

ramzesa
26. jan 2007

aktak, tak to bol mozno moj spoluziak Adam B. ak ho stretnes pozdrav ho od Sisi 😀

alysea
26. jan 2007

Ahoj dubravcanka, neboj ked mas take ochotne pomocnicky - starke hned to ide lepsie. Ja musim maleho bravat este aj na konzultacie, lebo ho nemam kde dat. Urcite to zvladnes, aj ked asi budes trpiet nedostatkom spanku/aspon u mna to tak je , lebo cez den sa ucit nemozem iba v noci/ da sa to. Drzim ti palceky.

lasenka
26. jan 2007

alysea
tak to ta obdivujem... ja som uz po viacerych rokoch studia zistila, ze mi pali len do 18.00... potom uz nevladzem 😒

alysea
26. jan 2007

Jeeeeej a teraz som si pozrela pas andrejky m.a uz ma bobacika. Tak gratulujem k Tamarke 🙂 a prajem vela zdravicka.

alysea
26. jan 2007

lasenka no ja si to inak nemam ako zariadit, aj mne sa lepsie uci cez den , ale moj maly patri do kategorie velmi aktivnych detia denny spanok je zalostny, takze to musim riesit takto. Ale zatial mi to ide .Mam uz sest skusok a vsetky za A.Tebe sa ako dari?

lasenka
26. jan 2007

blahozelam ti 🙂
mna este cakaju 2 skusky... ale tie vraj budu niekedy v aprili a maji... zimny semester mam skonceny, nastatsie 🙂

alysea
26. jan 2007

Dakujem, ja mam este poslednu 7.2. - to je prvy termin, ktory nam dala. Ja v lete statnice, fu snad dako dokopem.

lasenka
26. jan 2007

hmm... tiez ma cakaju statnice v septembri - pedagogika a psychologia...

alysea
26. jan 2007

To je dobra kombinacia .Ja mam statnice z environmentalistiky a pedagogicko - psychologickeho zakladu, takze budeme sa ucit podobne veci. Neboj , ked sme to dotiahli az sem , zvladneme aj toto, no nie?

lasenka
26. jan 2007

samozrejme 😉
vlastne ja robim tiez ten pedagogicko-psycholog. zaklad... caka ma este posledna skuska zo socialnej psychologie... studujes v BB? ja v Nitre

ramzesa
26. jan 2007

dubravcanka-no ja studujem na dennom, kedze dialkove nie je, prvy sa mi narodil v prvom rocniku LS a druha v tretom rocniku LS, teraz opakujem treti, kedze som to nejako nestihala. studuje aj manzel na dennom, takze sme sa navzajom striedali pri drobcoch. teraz uz spravidla do skoly len obcas zabludim, ale cviciaci su super, kedze mam individualne snazia sa mi vychadzat v ustrety 🙂 . su uzasni, cela fakulta. A syna som kojila do 18 mesiacov a malu este stale kojim. Mam 23 😅 . A nesmiem zabudnut na spoluziakov, kt. mi poziciavaju zadania a prednasky. Bez toho by to neslo 😖 . drzim vam vsetkym palce, nech uspesne zvladneme ZS 2007 😅 .

lasenka
26. jan 2007

bojujme spolu 🙂 ved to robime aj kvoli nasim ratolestiam, nie?

verulka
27. jan 2007

Aj ja studujem iba v noci, inokedy to nejde. Vlastne inokedy som to ani neskusala 😀 drzte sa, potom ked to budeme rozpravat detom, budu na nas hrde 😉 Mna uz teraz chvalia krpci, ked spravim skusku- a na mne, ako na nazornom priklade, i mdokazujem, ze nie su dolezite znamky( vzdy ked chytim trojku, tak s ama pytaju, ze preco, tak vysvetlujem) ale vedomosti 😉
drzim palce do zostavajucich skusok a anrejke gratulujem

andrea.m
27. jan 2007

ahpjte tak mi už sme doma z pôrodnice a pomaly si na seba zvykáme a robíme režim dňa...zatiaľ´je taký hala bala 🙂 ale dúfam,že časom sa upraví.
2 skúšky som nestihla absolvovať kôli piobytu v pôrodnici a už nie sú náhradné termíny tak si ich dorobím ked sa vrátim o rok,alebo "možno" dostanem náhradný termín len to ešte nie je isté.vonku ešte veľmi nechodím tak mi všetko vybavuje manžel.veľmi mi tým pomáha a patrí mu moja veľká vdaka.neviem ako by som to zvládla bez neho.

alysea
27. jan 2007

Ahoj lasenka, ano ja studujem v BB, neviem si predstavit, ze by som musela chodit do skoly do ineho mesta.A budeme bojovat spolu, to je jasne, vsak cim skor spravime , tym skor sa mozeme venovat nasim drobcekom milovanym.Verulka to je super, ze to zvladas pri troch detickach , ja mam problem pri jednom, waw ta obdivujem. drzkaj sa. A andrejka, gratulujem este raz k Tamarke ale aj k vyberu zivotneho partnera 🙂 .