Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

merila
14. okt 2011

@tretulka - Ahoj študovala som sociálnu prácu na UKF v Nitre a končila som tento rok II. stupeň Mgr. Tak ak by si niečo potrebovala pýtaj sa.

atya73
18. okt 2011

@nanulik
@nanulik zvládneš.... 😉

kburgerin
22. okt 2011

ja chodim do skoly ties ale sobotu a prosim vas ked som na urade prace tak mi to nemoze zaplatit stat poradte

kburgerin
22. okt 2011

ja si robim maturitu a uz pytaju 700 eur tak neviem ako to mam zaplatit ked nemam ziadny prijem

tatolu
22. okt 2011

@kburgerin O tom, že by to mohol zaplatiť štát neviem. Myslím, že iba denné štúdium, niekedy hradia. Skús sa spýtať na UPSVaR. No môžeš požiadať školu o zníženie, resp. zrušenie školného ak napíšeš v akej si finančnej situácii. O VŠ viem, že niekde znížili a niekde aj zrušili 😉 Myslím, že SŠ by mohli tiež vyhovieť 😉

kburgerin
22. okt 2011

a ako to mam napisat prosim ta

tatolu
22. okt 2011

List budeš adresovať škole, a v liste napíšeš, že žiadaš o zrušenie, resp. zníženie poplatku za štúdium z dôvodu, že si v súčasnosti nezamestnaná. Môžeš uviesť, že sa staráš aj o 2 malé deti 😉

mia258
28. okt 2011

Baby, vy ktoré študujete na dennom, máte nejaký individuálny plán???

Ja som teraz v prvom ročníku na výške, denné štúdium, chodím do školy rovnako ako ostatní.
Kvôli tomu sme si vzali aj opatrovateľku, aby bola s malou, kým budem ja v škole a manžel v práci. Len teraz začala ženská vymýšľať a rozhodujem sa medzi jasličkami alebo individuálnym plánom 😅
Neviete ako to funguje? Musím mať rovnaký počet hodín ako tí, čo budu chodiť normálne do školy??

tatolu
28. okt 2011

@mia258 Ahoj. No ja myslím, že toto je otázka skôr na študijnú referentku vo vašej škole... Každá škola má iné predpisy. Niektoré školy vôbec individuálny študijný plán nemajú napr.

mia258
28. okt 2011

@tatolu ja viem, jasné že pôjdem aj na študijné oddelenie, len som myslela, či si to tu niekto nevybavoval a nemá skúsenosti 🙂

tatolu
28. okt 2011

@mia258 O individuálny študijný plán isto treba žiadať písomne, tak ako všetko. Najlepšie je uviesť dôvody a prípadne priložiť aj príp. nejaké doklady (napr. rodný list dieťaťa) Potom treba čakať iba na vyjadrenie, či individuálny plán schvália, keďže predpokladám, že všetko všade musí schváliť dekan fakulty... Koľko však hodín musíš stráviť pri individuálnom štúdiu v škole, záleží isto od školy. Niekde stačí prísť na skúšky, niekde musíš niečo absolvovať a myslím, že ktorási raz písala, že sa musela zúčastniť väčšiny prednášok 😒

tatolu
28. okt 2011

@tatolu Napr. niekde sa vôbec nedá študovať prostredníctvom individuálneho študijného plánu 😉 i

mia258
28. okt 2011

@tatolu ďakujem 🙂 Ďalší týždeň a pôjdem spýtať, dúfam že sa mi to vôbec oplatí 😒

dioliana1
29. okt 2011

pom´´óooooc ako napisať niečo normálne na sociologiu o náboženských spoločenstvách , prosím typy na lieraturu....

dioliana1
29. okt 2011

vlasne tip 😝 , už mi s toho hrabe....

natashkaa
31. okt 2011

Ahojte baby nemate niekto seminarku na manazment alebo na temu Medzinarodne pravne aspekty ochrani det? (alebo ochrana deti atd) moc by mi to bodlo lebo su to okrajove predmety a ja pisem dalsie 4seminarky z psychy a diplomku a totalne nestiham. Ak sa najde mila dusa co poradi budem nesmierne vdacna

natashkaa
31. okt 2011

BOOZE ochrany samozrejme a detí uz ta materska mi slape na mozog 😀

lenkove
1. nov 2011

@natashkaa mas toho dost, drz sa! K tej medzinarodnej ochrane deti, iba mi napadlo, nieco z Dohovoru o pravach dietata a aplikaciu napr. pri medzistatnych rozvodoch, alebo adopcii... Ale spracovanie dost pracne asi bude, pohladaj na nete 🤐
http://www.unicef.sk/sk/prava-deti/dohovor-text

barushkaaam
11. nov 2011

Ahojte mozem sa k Vam pridat? 🙂 v juli by som sa mala stat mamickou a v juni mam koncit Mgr. Ale konzultantka na diplomovku mi zacina robit problemy, takze mozno bude dokoncievat diplomovku uz s babatkom.

tatolu
11. nov 2011

@barushkaaam Neboj, zatni zuby a smelo do toho 😉 Tie konzultantkine návrhy zapracuj a hor sa do toho ďalej 😉 Keď bude bábatko na svete, Ty už bude Mgr. 😉 😵 😵 😵 😵 😵 😵

tatolu
11. nov 2011

@barushkaaam A ináč, vitaj 😉 😵 a GRATULUJEM 😵 😵 😵 😵 😵 Teraz sa nestresuj, všetko bude OK 😉

barushkaaam
11. nov 2011

@tatolu dakujem velmi pekne za povzbudive slova 🙂 😉 ozaj sa bojim, ze to nestihnem do porodu a vsetci ma strasia, ze potom je uz tazko dokoncit skolu s malym babatkom.

tatolu
11. nov 2011

@barushkaaam Dopredu naozaj nestresuj 😉 Dokončiť sa dá ale aj s malým bábätkom 😉 Tvoj prípad To však nebude 😵 😵 😵 😵 😵 😵

tatolu
11. nov 2011

@barushkaaam Dokedy máš odovzdať diplomovku? Ja som ju začala robiť vo februári a koncom apríla mala byť odovzdaná... Však nemusí byť na 1 (pri najhoršom 😉 )

barushkaaam
11. nov 2011

@tatolu ide o to, ze ja mam do konca novembra odovzdat na oddeleni ukoncovania studia papier o zadani diplomovky. A ten mi nechce moja konzultantka, ktoru som si vybrala podpisat....teraz aktualne sa jej nepaci zoznam literatury..... 😠 jaaaaj a este sa jej nelubi sposob, akym chce tu svoju pracu viest (tj. co vsetko tam chcem napisat a co chcem vyhodit uplne).

tatolu
11. nov 2011

@barushkaaam No ťažké 😔 Ale skús to 😔 Možno ten blbý papier podpíše tesne pred koncom novembra keď urobíš nejaké ústupky 😒 No držím päste 😉 Možno ešte by si mohla v prípade núdze požiadať o odklad z nejakých rodinných alebo zdravotných dôvodov 😉 Všetko sa dá... 😉

barushkaaam
11. nov 2011

@tatolu no ja uz som sa informovala....kebyze to neodovzdam teraz, tak dalsie temy sa vypisuju 1.3. nabuduci rok, a odovzdavali by sa teda v skolskom roku 2012-2013...

tatolu
11. nov 2011

@barushkaaam Tak nestresuj, jednoducho odovzdáš teraz 😉 Ešte máš chvíľku čas... Je to veľký problém ísť podľa pokynov konzultantky?

barushkaaam
11. nov 2011

@tatolu vies u nej je problem v tom, ze vecne sa jej nieco nelubi, ale uz nepovie, ako to spravit tak aby bola spokojna. No dnes ma muzik vecer fotbal, tak ja skusim na tom popracovat 🙂

bambola
11. nov 2011

@barushkaaam ale mame spolocnych tem 😀