Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

janka46
27. feb 2009

Maruschka a z coho mas skusku,tu ekonomiku?
To obdivujem,ja nevydrzim tak dlho nad ucenim,maximum 23:00 aj to uz ani nevnimam co sa akoze ucim 😲
Tak nam úosunuli ternim na 9.3,budem mat Terennu SP,matrerialov je pozehnane 😝 a o tyzden na to ma caka OLah 😕 😨 tak ani neviem co skor zacat citat 😉

maruschka
27. feb 2009

janka, soc.práca v teréne je krásna prednáška..Prakticky nám dala sa k skúške naučiť 305/2005 zákon-nadiktovala ktoré paragrafy,36/2005, poznámky sme mali na 13 malých strán,knihu Náhradná starostlivosť-doc.Mikloško, skúšku máme 14.3..už sa teším, lebo ma to fakt chytilo..

Oláha-knihu od neho už mám z BA, baby boli kupovať, tak som si dala tiež kúpiť..Prakticky všetko, čo tam je využijem aj pri skúške zo soc.práce v teréne a potom u Oláha,ale prednášku s ním budeme mať až niekedy v marci..Knihu už mám skoro celú prečítanú..Manžel hovorí, že som bifla, ale ja jednoducho inak nemôžem fungovať,inak by som vyletela zo skúšok..Prestala som si kupovať časopisy a kupujem odbornú literatúru a čítam..Lebo ja mám hrozne tvrdú hlavu a pokial ja sa niečo naučím, tak to aj trvá,potom prídem na skúšku a ani obraz, ani zvuk-total amnézia. 😀 😀

Len som zvedavá, či si máme naštudovať u neho tie zákony,tú jeho knihu SPO a SK detí ..Tie ostatné knihy, ktoré dal ako literárny zdroj sa učíš??Ja neviem, či ich mám začať zháňať, alebo sa vykašlať na to?..Z čoho bude vlastne skúšať?

tatolu
27. feb 2009

Ahojte,
trápim sa s mapami a spôsobe rubov stromov.
Sedela som nad tým do 0.15, asi som tomu moc nepomohla. ☹
Dnes som sa zabudla aj najesť, tak si narýchlo robím zemiačky s masielkom a mliečko. Ešte, že som na deti nezabudla. 😀
No idem sa s tým znovu trápiť.

Narcis, stále na Teba myslím a chcem Ti iba povedať, že asi by bolo dobré počkať až po štátniciach. Keď budeš tehu ešte pred štátnicami, mohlo by to zle vplývať na bábo. Keď sa narodí zase skôr, tak budeš unavená a zo stresu pred skúškou môžeš mať problémy s tvorbou mliečka.
Keď ste počkali doteraz, ešte vydržte. Potom si bábo užiješ naplno 😉

maruschka
27. feb 2009

tatolu, tak aj ja sa trápim..Dnes je taký deň vhodný na trápenie sa nad knihami..Už mi zostáva len jedna A4 strana v materiáloch a večer to všetko zopakujem a budem znervózňovať manžela, ktorý sa mimochodom do toho ešte ani nepozrel-celý večer sedel na horárovi.sk, je úplný fanatik do vzduchoviek, tak som zvedavá, ako to zajtra zvládne..Bude písomná skúška a potom bude ústne doskúšavať-ha,ha,ha..pri mojej tréme sa zatnem a odídem s FX, aj keď to ako-tak viem.. 😔 😔 😔

tatolu
27. feb 2009

Naruschka, nestresuj 😉 , keď si sa učila, urobíš.
Budem držať palce.

Trochu som to zosumarizovala, takže taraz si dávam pokoj. O chvíľu pôjdu deti spať, pôjdem do obývky a budem pokračovať v učení, ale teraz z kníh.
PC vypnem, aby sa malí nebudili.
Dnes som sa prihlásila na opravák na 20.3. Uvidím, či sa podarí nabifliť sa, lebo tento predmet je o tom 😠

bibinka
27. feb 2009

babuľky, ja vám tak veľmi držím palce aby ste to všetko pekne zvládli. Ja iné ani od vás nečakám, ve´d ste šikovnice 😉 😉

ja som dnes riadne pokročila s prieskumnou časťou diplomky, ešte mi treba zmapovať 23 otázok a diskudiu+záver práce. bože, už sa mi to kráti, ja mám len strach, že všetko nestihnem odovzdať načas 😒 😕

maruschka
27. feb 2009

tatolu, máš jasný učebný plán, vhodné podmienky a disciplínované deti-naše budú tak ešte do 21,30 určite hore,lebo teraz si napustili plnú vaňu vody a nosia hračky z detskej o sto šesť..Sú celé od farieb,tak ich idem drhnúť 😀

bibinka, uvidíš, že to odovzdáš načas.. 😉 😉 ono sa to vždy zdá, že je toho strašne veľa, ale vždy sa to zmákne. 🙂 To poznám podľa seba..len ja do toho vložím vždy obrovský kus paniky 😀 😀 😀 😀 😀

bibinka
27. feb 2009

maruschka- o panike mi ani nehovor, ja sa stále dívam "ako mi ide vlak" a nič nerobím len cítim, že začínam panikáriť- to je taký zvláštny pocit 😅

ja tiež nemám také disciplinované deti, teda starší kým nešiel do škôlky, tak ako by som mala doma regiment skákajúcich žiab. Našťastie už je v škôlke. Mladší sa sám hrá aj dve hodinky, chodí po byte, ťahá si hračky,proste pohoda-klídek a ja zatiaľ môžem tvoriť to moje "dielo"

janka46
28. feb 2009

Fiha Bibka,tak to mas doma "pkladik" ked sa takto pekne sam zahra,ja ani nehrozi vytiahnut materialiky pred nou,lebo uz som si nasla vselijake "vytvori" 😀ked som pozabudla schovat 😀

Maruschka.tak to si dobra,ja mam tu knihu tiez spoluziacka mi ju kupila,ale zatial sa mi podarilo asi len nejakych 20 stran,tie vyzeraju celkom zaujimavo.....ale asi teraz sa budem musiet venovat tej terennej praci,nam ju prednasal Veres a uz sme s nim mali skusky takze viem co asi vyzaduje 😖 😠aj ked je to zaujimave,je toho dost vela a celkom by sa to dalo skratit .... 😖

tatolu
28. feb 2009

Ahojte,
no neviem, či mám disciplinované deti. Luky robí všetko to, čo má zakázané. Už nevládzem za ním chodiť a furt ho okrikovať.
Včera sa vytrepal na kuchynskú linku, vybral zo skrinky Hedelix a skoro celý ho vypil /asi po lyžičkách, lebo bolo všade narozlievané/ o 17tej začal vracať. ˇž keď som ho dala spať, som zistila, že okrem toho vypil aj SABSimplex, čo mám tiež pre deti na trávenie žalúdka.
No hlavne, že to išlo z neho všetko von.
Na ladničke máme perá a nožnice. No nenašiel ich a nerozstrihal mi mapu, ktorú potrebujem k tej práci (je to originál od profáka 😖 )? Niekedy už neviem ako na neho.
Dnes prídu svokrovci a asi si ho budú chcieť zobrať so zebou na prázdniny. Najradšej by som im ho nedala, ale to by bol zas oheň na streche.
Bol u nich mesiac a doteraz sa nevie spratať do kože 😠 Odvtedy a mi hádže o zem, zjape, keď niečo nedostane...

janka46
28. feb 2009

Tatolu,teda mas to perne,aj tak mas moj obdiv s takymi malymi detickami studovat! a to tromi!!!!!

tatolu
28. feb 2009

Jani, ale už mi z nich začína riadne šibať.
Dnes som ešte nikde nanapísala ani čiarku, ale už som stihla 2 x upratať topánky, čo Luky povyhadzoval, niekoľko krát popratať hračky, čo iba tak vysipe pre zábavu, mala som dnes tiež vybratý aj celý riad z kredenca a to som ho zastavila, keď sa snažil vyhádzať oblečenie zo skrine.
Ešteže sa pohybuje iba kuchyna a izba a niekedy tá chotba 😠

tatolu
28. feb 2009

A ešte mi povedz na čo mi bude VŠ, keď neviem vychovať deti 😖 😢

maruschka
28. feb 2009

tatolu moja zlatá..tvoj malý je ešte amatér oproti mojej malej Maruschke..Ja keby som sa pustila písať čo každý deň vyvedie, počmára, rozbije, pokazí, tak by z toho bol 20 zväzkový román 😀 Niekedy si pripadám, že automaticky po nej behám ako robot a upratujem..Upracem kuchyňu, idem vyvešať prádlo, prídem o 10 min, total bordel ako na smetisku, to isté v detskej, ale 10x horšie..A to, že nemám čas na seba ani nehovorím..Sama sa stríham, cvičiť nemám kedy-hlavne, že super eliptical mi stojí v spálni, ...atď...
tatolu, mňa táto kríza začína chytať čoraz častejšie..Vieš,vždy sme si hovorili, že z našich detí chceme vychovať samostatne rozmýšlajúce osobnosti, tvorivé, sebavedomé.A preto máme doma aj tvorivú domácnosť. Nemám super luxusný nábytok, nemáme upratané tak, že môžeš obedovať zo zeme, ako sa hovorí..ale máme plnú domácnosť farieb, kresieb,rôznych tvorivých vecí-u nás to voláme, že máme doma tvorivé dielne...Ono to obdobie, kedy všetko zhadzujú,rozpratujú,sú vzpurné raz prejde a bude to lepšie..Len ja už potom asi budem užívať antidepresíva 😀 😀 😀 Ale nie, jednoducho si povieme, že to musíme vydržať...deti sú deti a majú neskutočne obrovskú fantáziu, ktorá sa im niekedy vymkne spod kontroly a presahuje až za hranice normálneho nášho chápania.. 😉 😉 vtedy vytiahnem kelímky s plagátovými farbami a capkáme po papieroch /kupujeme strihový papier 10 m/koľko vládzeme a veru, pomáha to aj mne aj deckám 😀 😎

maruschka
28. feb 2009

janka, ja si myslím, že soc.práca v teréne je skoro to isté ako soc.právna ochrana a kuratela..Tá kniha je super, číta sa jedným dychom, len potom, keď sú tam tie zákony,tak to je už horšie..jednoducho si fakt treba prelúskať aj 305 a iné, aby som mala šajnu o čom píše..Ale tú sme podrobne prebrali už na soc.práci v teréne..

Dnes sme mali ekonomiku písomku, ľudia skoro som odpadla, dve noci som poriadne nespala-po 3 hodiny..Pekne rozsadila a išlo sa..v podstate sa to dalo zvládnuť, len dvom kočkám zobrala písomky, lebo sa dohodli a napísali si rovnaké skupiny, mali sme A,B a prišla na to...ani im to nezávidím, sedeli tam ako zarezané, ani nepípli.. 😕 Známky budú cez týždeň, tak som fááákt zvedavá..

adetka
28. feb 2009

😀 .. nadhera... ja moju slecnu nemozem strartit z pohladu... dnes oprela svoj kocik o gauc... a zacala po nom lozit ako po preliezke... nasastie nespadla... ale samozrejme som musela okamzite prestat citat odborne knizky... po pol hodinke vyliezla na kuchynsku linku a zacala sa hrat v umyvadle... cela mokra... teraz je s manzelom vo vani... ja nemam trpezlivost neustale behat za slecnou a ukladat... takze to u nas vyzera ako po vybuchu... nastastie idu s manzelom zajtra ku svoktorvcom... takze sa stihnem aspon ako-tak pripravit na moju zajtrajsiu prednasku a cvika... a do konca tyzdna musim spracovat svoj projekt na vzdelavanie dospelych... v ramci andragogiky... ale som celkom rada, ze mam zatial iba jedno dieta... neviem, neviem... ako by som popri vsade lezucej slecne sa stacila starat o nejakych lezunov... mas moj iobdiv tatolu...

ja neviem kedy sa prinutim pista minimovkuuuu ☹ ... do konca leta mam mat 30 stran... a moj konzultant na mna kasleeee... doteraz mi neodpovedal na tri maily... 😠 ... a to ho vsade pekne prosim a ospravedlnujem sa...

tatolu
28. feb 2009

Ahojte,
ja sa dnes riadne nasťažujem 😀
Tak si predstavte, k tomu všetkému volal drahý, že svokrovci už idú (ohlasujú sa taký mesiac, dovtedy sa iba rozleteli dvere a boli tu 😠 ). Že ak budú chcieť, tak aby som im Lukyho dala. OK.
Čakáme, vyčakávame a oni neprišli 😠 😠 😠
Totiž som doma sama a to je pod ich úroveň stretnúť sa iba so mnou 😖. No na druhej strane, ani ja ich nemusím 🤐, ale keď sa ohlásia, tak hádam je to aspon slušnosť ospravedlniť sa.
No veď uvidíme, čo bude zajtra. Myslím, že drahý by mal byť doma, takže zajtra asi prídu.
Ešte, že som mu nezabalila veci 😔

Adetka, lezúni sú zlatí. Ale to bude asi ešte ich vekom 😉

Ale odteraz budem písať iba pozitíva, sľubujem 😉

Som rada, že ste ma vypočuli a neodsúdili 😵

Idem sa pozitívne naladiť 😝

ness
28. feb 2009

joj, moji spoluziaci uz maju teoreticke casti bakalarky napisane a ja stale ani ciarku, este ze sa nestresujem, lebo to uz by som nemala ani jeden vlas na hlave 😀 ale uz som volala veducemu, ze sa chcem stretnut a predebatovat to, len to stretnutie prelozil o tyzden neskor, tak dufam, ze sa rozbehnem pomaly ...
tatolu drz sa aj ostatne mamicky 😉

adetka
1. mar 2009

Mirka je u babky, manzel v praci, doma mam neporiadok... a ja studujem knizky, internet... vymyslam cvicenia pre studentov...
drzim palce vsetkym pisucim... i uciacim sa... 😉

ness... urcite sa do toho pusti... neviem, aky mas termin... ale nasi bakalari odovzdavaju na zaciatku aprila...

bibinka
1. mar 2009

ness- to si dobrá, dokedy máš odovzdať prácu? ja mám na to ešte také 2týždne-akurát na spracovanie dotazníka a napísanie záveru. Ja sa práveže kvôli tomu stresujem....už ani neviem prečo..... a tých šedín mi pribudlo dosť 😅

tatolu- už si pozitívne naladená?

ja dnes som, lebo krásne svieti slnko a keď sa drobci vyspia, pôjdeme do prírody 😉

maruschka
1. mar 2009

ja začnem písať až zajtra..do piatku musím odovzdať prácu, potom si dám deň voľna a idem sa učíť na prácu v teréne....hurá 😎

tatolu
1. mar 2009

Ahojte,
už som naladená pozitívne. Ďakujem, že na mňa myslíte 😉
Svokrovci prišli pred obedom, zobrali Lukyho, aj som sa im vysťažovala, že neposlúcha a tak. Hm som zvädavá, aký bude, keď príde. Dvojky sa pekne hrajú, ani ich nepočuť, tak je tu akosi tíško 😉 a tak fajn 😵
Keď odišli pustila som sa ešte do tých máp. Zajtra zbehnem za asistentom toho predmetu (lebo s profákom ktosi hovoril a vyhodil ho). Dúfam, že ja obídem lepšie a dám si to prekontrolovať.
No nikdy som nerobila vlesníctve a ťažba stromov mi moc nehovorí, takže nie som si istá a nechcem sa hneď prvou prácou zapísať u profáka ako ten blbec 😖

Teraz sa môžem pustiť ešte do bakalárky. Napísať pár stránok a keď deti uložím, môžem sa učiť na skúšku, čo som v zime nezvládla.

tatolu
1. mar 2009

Dievčatá veľa pozitívnej energie k prácam a k učeniu vám prajem.
Ako sa poznám, tak ešte vás prídem aspon mrknúť

adetka
1. mar 2009

tatolu... aj tebe... 😉

tatolu
1. mar 2009

No zatiaľ stále mrkám 😀
adetka vďaka 😉

horallka
1. mar 2009

tatolu, nazdar,
ako ide učenie? Tak ja som sa nakoniec dokopala vlastnými silami a celkom mi to dobre šlo, aj nejaké Áčka som pozbierala a 12. marca mám ešte poslednú skúšku zo zimného- musela som čakať najprv na ohodnotenie seminárnej práce od dotyčnej, až potom ma pripustila ku skúške.
Vám už začal letný? Nám už hej-minulú sobotu.

tatolu
2. mar 2009

Ahoj horalka,
stále vykukujem, že kde si 😉
Vidíš, musíme sa iba nakopnúť a trošku odísť od koníka 😀 🤐
Mne tiež ešte chýba jedna skúška zo zimného - termíny dal 13. a 20. uvidím ako sa to naučím. Zatialľ som sa prihlásila na 20.
Letný semester začal minulý víkend. Dal nám prácu, ktorú som asi spravila dobre. Uvidím, keď odovzdám 😔
Má iba takých 27 strán 😉 a to o tento víkend dostaneme ďalšie dve práce 😖 (zas za dva týždne spracovať a odovzdať).
Ale mne sa Ačko nepodarilo ani jedno 😕 (ale ostatné stupnice mám všetky 😀)

berni
2. mar 2009

ahojte dievcence!
ja som v sobotu nebola v skole, som chora uz tyzden 😔 ale chodila som do roboty takze to dajak nechce vyjst zo mna 😨 mam tiez pisat pracu ale nemam ani sajnu co si vyberiem za pravnu problematiku 🙄 uz len aby som bola zdrava a sa dokopem k tomu 😒

holky drzim palce a uceniu zdar 🙂

tatolu
2. mar 2009

Berni skoré uzdravenie 😔

V škole vám nerobia prezentáciu? U nás na niektorých a tento semester na všetkých vyžadujú 90% účasť a aj to musí byť na 10% ospravedlnenka. 😖

berni
2. mar 2009

tatolu dakujem....dufam ze cim skor sa uzdravim uz ma to doma nebavi.... 😕

my nemame prezentaciu, raz sme mali, ale to bolo len raz prednasky su nepovinne...aspon to...