Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

tatolu
24. mar 2009

Petrahy šup-šup.
Stále nie je neskoro....

petrahy
24. mar 2009

ste zlate ale priemer znamok sa berie vsade rovnako takze smola na znamkach zalezi nie na tom ci mam snahu sa ucit. Takze skusim cakat na to osetrovatelstvo

bibinka
24. mar 2009

petrahy- to je čo za blbosť, bože,veď školy dostávajú prachy na každého študenta a navyše si aj od nich účtujú akože školné.
ešte si vymysliaj nejaký iný odbor.a nezabudni, že prihlášku na vš si môžeš podať aj v druhom kole cez letné prázdniny. Pokukaj an nete a neblázni, že nikam nejdeš. pôjdeš, len niečo musíš nájsť.
na ošetrovateľstvo musíš pracovať 2 roky v odbore, alebo jedine potom denné štúdium. 😒

tatolu
24. mar 2009

Petrahy, však skús aj tam, kde sú prijímačky....
Ja som podávala prihlášky na 3 školy (jedna bola s prijímačkami), nakoniec ma prijali na všetky aj na tú s prijímačkami, ale tam brali všetkých bez ohľadu na známky....
Navzdávaj a skús to aj inde...

adetka
24. mar 2009

petrahy... nevzdavaj to... a hladaj daleeeej... 😅 ... u nas napriklad externistov beru bez prijimaciek... a urcite by sa nasli aj ine odbory... 🙂

adetka
24. mar 2009

petrahy... a ked tak pozeram... byvas v Skalici... tam mate vysoku skolu... www.sevs.sk... napr. Zivotne prodstredie... alebo skus pozriet v Brne... mozno sa da aj distancne studium... raz za mesiac 😉

maruschka
25. mar 2009

baby, mne už hrabe, mne už fakt hrabe 😕 😕 😕 Ešte len som na 20 otázke a nič si z toho nepamätám..A čo bude, keď budem na takej 65? A to mám do soboty vedieť na skúšku..Profka nám dá 12 testových a 5 otvorených otázok na písomku na 20 min...Jaj,jaj,jaj, už mi manžel kúpil guaranu forte, hádam to pomôže 😅 😅 😅

tatolu
25. mar 2009

Maruschka, uč a iba ďalej a potom to zopakuj. Nevacaj sa k nim.
Tiež mávam pocit, že som všetko zabudla, ale ono sa Ti to včas obnoví.
Držím palúchy... 😉
Zvládneš to

bibinka
25. mar 2009

maruschka- ty si týpek, ktorý všetko zvládne,každý človek má pud sebazáchovy a na skúške, ked si myslíš, že nič nevieš, vypotíš také veci, že až..neboj, zvládneš.

tatolu- ty ako stojíš s dipl.-inak,vlievaš mi s tým trochu optimizmu, lebo ja som už na pokraji zúfalstva, termín mi horí, tak som si musela dať odklad do 9.4.kvôli chorbám, ktorých sa u nás doma nevieme zbaviť. A za toho b...a-,prepáčte, si neviem otvoriť kanál pre "vzletné myšlienky" ku návrhom pre prax a k záveru, blé.....

adetka
25. mar 2009

marushka... nevracaj sa k otazkam... zopakuj si odpoved dva krat po kazdej otazke (nie doslovne)... a uc sa dalsie... velmi dobre to poznam... clovek sa potom nepohne z miesta... a urcite sa ti tie odpovede vybavia... ja som tak mala strach na bakalarkach z dejin... a po vztiahnuti otazky som odpoved odrapkala... aj ked som mala pri uceni pocit, ze na nu nic nepoviem... 😉

bibinka... napodobne... sice nie s tak dolezitou pracou... ale ja musim do mesiaca napisat prispevok na dalsiu konferenciu (do 15 stran... 😅 )... a nejak mi chyba fantazia, tvorivost... uaaaa 😲 😕

cutty
25. mar 2009

Ahojte, mozem sa k Vam pridat? Ja som tiez studujuca mamicka, mam 14 mesacnú dcerku 🙂 Som tretiacka na UPJS v KE, na fakulte Verejnej správy - odbor verejná správa. Tiez sa morím s bakalárkou, zápočtami, prácami ..... ved to poznáte. Ozaj nestuduje tam niektorá z Vás? Ja som ale na dennom štúdiu, mám však individuálny študijný plán.

maruschka
25. mar 2009

ahoj cutty a vitaj medzi nami 😵 😵 😵

bibinka
25. mar 2009

cutty,vitaj, no a pokračuješ na mgr? neboj, bakalárku zvládneš, dokedy ju máš odovzdať?

cutty
25. mar 2009

Ano pokracujem na Mgr.,uz som si dala aj prihlasku. A kedze pokracujem na nasej skole nemusim robit prijimacky, ani ziadne poplatky platit a ani chodit k lekarovi pre potvrdenie o zdravotnom stave. Normalne som uz minule rozmyslala, ze keby som nemala skolu tak to mam kopec volneho casu a asi by som sa aj nudila 😀
Bakalarku mam odovzdat komplet zviazanu do konca aprila. Ale chcela by som ju mat hotovu do konca marca.Aby ostal cas este na take graficke upravy, tvorbu priloh a uvod a zaver a abstract 😝 My mame rozsah 30-35 normostran cisteho textu bez priloh. Robi mi to dost problem lebo mam taku temu,ze neviem ci sa do toho zmestim. Este mam len prve dve kapitoly a uz mam stran cca 43. Uz som svojmu konzultantovi povedala ze mi to musi nejako zoskrtat 😀

bibinka
25. mar 2009

cutty- vždy je dobre mať viac strán, lebo sa z toho dá povyberať čistý text. horšie je, keď už vyčerpáš svoje možnosti a máš málo strán. 🙂 neboj, konzultant to poškrtá...

mavion
26. mar 2009

ahojte baby.prosim poradte...tiez velmi rozmyslam nad vysokou skolou ale potrebovla by som taku kde neni matematika ta je pre mna spanielska dedina.mam nadstavbu-prevadzka obchodu,odborne predmety ma veelmi bavili ako ekonomia,manazment,prevadzka obchodu aj maturita v pohode ale z matiky som len tak tak presla...taktiez rozmyslam nad pravom....a stale este neviem aky odbor si zvolim....baby ako ste sa rozhodovali vy?mam rocnu dcerku a velmi by som uz chcela aj druhe a ako vas citam da sa to zvladnut ked sa chce.a ja chcem a velmi...

janka46
26. mar 2009

Ahojte studentky,hlavne vitajte nove v klube studentiek 😵
Mavion skus to co by ta najviac bavilo,vzdy sa najde nejaky prednet,ktory "nemusime" ale matike sa da vyhnut,nejake humanne odbory,alebo aj pravo moze byt super 😵 😵 urcite do toho chod,ked mas chut aspon vyskusas a vzdy sa to da prerusit...takze drzim palce!!!!!

janka46
26. mar 2009

Taj som to dnes vzdala so skuskou,vcera som cely den prelezala v posteli s horuckou a dnes fungujem len na Teraflu 😒 🙄 takze nic z toho.....proste silit to nebudem.....

bibinka
26. mar 2009

mavion- urob si nejaké verejný management-verejná správa alebo niečo podobné, vygoogliš si a pošleš prihlášku. Určite ak máš chuť, tak do toho choď. a nepozeraj, že teraz chceš ešte druhé bábo, veď sa to dá zvládnuť aj s miminom. 😉

janka46- no, tak teda chrípka si nevyberá 😠 , ale aj tak by si sa nemohla sústrediť na skúšanie. Mňa toto teda nikdy nestretlo, vždy som bola na skúške,ale vôbec si neviem predstaviť robiť skúšku "mŕtva z choroby".

Na mňa si choroba počkala až do odovzdávania diplomovky 😠 , ešteže mi to oddialili do 9.4., inak by som sa musela znova zapísať do ročníka a až potom štátnicovať 😝 , a teda to sa mi už nechce 😒 .Zajtra mám konzultáciu, som zvedavá, čo mi povie konz.na diskusiu a návrhy pre prax v diplomke- bože tie konzultácie sú nekonečnééééé..... 😖

mavion
26. mar 2009

janka46-dakujem za privitanie aj za povzbudenie 🙂 teda ja ibinkasi este co to pozistujem o odboroch,zuzim okruh,rozhodme sa a idem do toho 🙂
bibinka-to nie je zly napad idem mrknut 🙂

adetka
26. mar 2009

cutty... ale vsak bakalarka moze mat kludne aj viac stran... u nas odovzdavaju aj 60-stranove bakalarky... moja buduca svagrina napisala diplomovku na 120 stran... jej dizertacku uz asi odmietnu citat... 😀 ....a ko pise bibinka... je lepsie mat viac a skrtat... ako menej a naaaataaahoooovaaaat 😉

mavion... na filozofii su vsetky predmety bez matematiky... iba trosku ekonomiky, logiky, a historie 😉

este stale som sa nedokopala k pisaniu prispevku na konferenciu... aspon keby som uz mala presnu predstavu... 😅

adetka
26. mar 2009

mavion... vsak v BB je niekolko zaujimavych odborov na pedagogickej, humanitnej... mate tam aj umelecku... 😉

cutty
26. mar 2009

adetka u nas nie. Ako mozes to urobit ze odovzdas vo väcsom rozsahu lenze potom pri obhajobe ti za to strhavaju body 🙄 Proste musis sa do toho rozsahu zmestit a hotovo

tatolu
26. mar 2009

Ahojte nové študentky.
Som rada, že nás pribúda 😉
Bakalárku dorábam a furt prerábam...
Nechcem ísť za profákom, že to nemám komplet, ale asi pôjdem, aby som nevyhadzovala, žo tam chce mať a naopak.
Možno zajtra zbehnem....

Tiež by som ju chela mať do konca mesiaca.
Počula som, že bývajú problémy so zväzovaním. Hlavne, keď je to tak narýchlo.
Dúfam, že to aj napriek mojej dobrej snahe, predsa len nebudem dávať dokopy tesne pred záverečnou.

Dnes som si bola dať u doktora na prihlášku napísať, že som zdravá. Bola som prijatá iba na Bc., tak skúsim aj ďalej. U nás je potrebné k prihláške na pokračovanie priložiť aj zdravotné potvrdenie aj životopis a tiež zaplatiť popl. za prijímacie konanie....

U nás musí mať bakalárka od 40 do 70 strán

nelinka
26. mar 2009

ahojte babenky,

uf ja soom sa od januara este nezastavila odkedy mam skuskove...........bleeee

z 10 skusok mi ostala uz len 1 ale ta najhorsia lebo ju prenasam z prveho

a to sa teraz ucim na pisomky uz takze mam toho dost a som veeeeelmi vycerpana...uz ani nevnimam co citam

CUTTY - vitaj.....aj ja studujem na UPJS ale na pravnickej fakulte ......... ale som este lne v druhom roc..... akurat sa ucim obcianske pravo hmotne.....uf....dava to zabrat.....

tatolu
26. mar 2009

neli. to chce kľud a rozvahu 😉
neboj zvládneľ aj tú

mavion
26. mar 2009

ahojte b abenky..nelinka..a ako je na prave,je take tazke ako sa o nom hovori?tam ta matika nie je vsak? 😉

nelinka
26. mar 2009

mavion, no to dost vela zavisi aj od toho kde studujes to pravo na akej fakulte resp univerzite.....
ale ucit sa musis vsade....je toho podstatne podstatne viacej ako nap na manazmente ci na socialnej praci....
ale je to podla mna lahsie ako medicina..... 😉 😉

jj matika tam nie je ....to bol aj jedne z mojich dovodov preco som sla na pravo.... 🙂

a tazke??? hmmmm ono niektore predmety su tazke niektore lahsie.....ale tu je ten problem ze je toho straaaaasne vela ( napr z kazdeho predmetu mam za jeden semester v priemere okolo tych 50 otazok na skusku. dost rozsiahlych dost vela zakonov.....)

teraz sa ucim na pisomku z obcianskeho prava hmotneho a mam 93 otazok na skusku 😲 😲 😲 😝 😝 😝

ale je to vela o psychike cloveka ze kolko toho zmakne a samozrejme slabsi prehrava....

a moje subjektivne hladisko ..... nie je to tazke da sa to zvladnut ak mas podporu u manzela, pripade rodicov a pomahaju ti vytvarat podmienky na ucenie....aj ked niekedy je to tazke ak mas dieta-ti

adetka
27. mar 2009

ahojte...

nelinka... aj tak obdivujem... na pravach sa ucia neskutocne kvanta... u nas iba na diplomovkach a bakalarkach... inak sa to da...

tatolu... urcite zajdi za konzultantom skor ako to uuuplne poprerabas... a mne diplomovku zaviazali v priebehu jedneho dna... popoludni som ju odovzdala a na druhy den bola zviazana a aj okamzite odovzdana.. vsetko na poslednu chvilu 😉

prave som napisala a odoslala prihlasku na konferenciu... lahko sa vymyslaju temy... tazsie sa uz pisu... mam na to mesiac... 😕 😒 ... medzinarodna, velka... na Smolenickom zamku... tam bude ludiiii.... a to nebudem prezentovat iba seba, ale aj univerzitu, konzultanta... uz teraz sa bojim... a tesim zaroven... 😉 ... este si pozriem nejake veci na pondelnajsiu prednasku... pekny vikend... nech sa vam dari na prednaskach, pri skuskach a pisani... 😉

bibinka
27. mar 2009

juj adetka, tak to ťa obdivujem, ja by som asi nebola schopná predniesť nič ani pred detským olektívom, ne to ešte na medzinárodnej konferencii.

k tým diplomkám a bakalárkam, u nás tiež zväzujú do 24hodín, ale je to o 100% drahšie, normálne je do 3 dní a stojí to 300 sk. Ja to tiežbudem dávať na poslednú chvíľu, lebo dnes mi poprerábala konzultantka kooopec vecí- v tej diskusii. no ,ale ukľudnila ma, že to človek enapíše nikdy na prvý-krát. tak som mala sebavedomie na takých 10% zo 100 😅

mňa teda čaká opäť pracovný víkend, dúfam, že už naozaj naozaj budem mať všetko v poriadku- moja chyba je, že a na veľa vecí nedostatočne sústrdím a potom robím chyby, ach jáj ☹ ☹