Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

tatolu
25. máj 2009

Aktak, aj vy máte v ten koncový semester skúšky 😉 - je to riadny zabiják.
Som zvädavá, ako budem vládať učiť sa ešte aj na štátnice...

Brelly, keďže študovať už študuješ, tak rýchlo k miminu 😉

miriam17
25. máj 2009

baby ak ja nastupujem znovu na strednu skolu a dcera do skolky,tak budem moct dostavat neaku fnancnu pmoc od statu?....pretoze skola kam ide je je sukromna to sa plati nastastie az od 2 rocnika....aleciki sa plati 1000sk...teda 30eur....ako sa to da zvladnut ked iba pridavky budem dostavat..???dakujem

tatolu
25. máj 2009

Mirka, ja Ti neporadím. Ja študujem diaľkovo a tam príspevok nie je, aspon myslím 😖

maruschka
25. máj 2009

miriam17, neviem neviem, ale finančná pomoc sa dostáva iba do 3 rokov-na škôlku a jasle tuším. Potom to je už len na rozhodnutí rodiča, čo ďalej a kam dieťa dá a kde sa rodič zamestná alebo nezamestná. Ak by si bola slobodná matka-tam sú tie prídavky tuším vyššie aj po ukončení materskej a rodičovskej. Bež na sociálku a vybav si také niečo ako Dávky v hmotnej núdzi -vtedy sú obedy za korunu, doprava autobusom,vlakom je tiež financovaná zo strany štátu a školné sa tuším neplatí..... 😕 😕 😕 😉 😉

Ak všetci, čo žijete spolu v jednej domácnosti máte spoločný príjem nepresahujúci životné minimu, máte nárok na túto dávku a príspevky k dávke.

Jednoducho choď tam, dones podklady, že nepracuješ, študuješ, dieťa ide do škôlky a nech ti tam s tým pomôžu-viem, že jedna mamička prváka má tieto dávky v núdzi a príspevky vybavené.

ramzesa
25. máj 2009

miriam, neviem ako to je na strednej škole,ale skús si pozisťovať, či Ti nevýjde sociálne štipendium. Ja som študovala výšku na dennom a neviem o žiadnom príspevku na škôlku 😕 . Možno na strednej je to iné, ale to štipko by som skúsila prípadne skús sa na ÚPSVARe informovať, hoci nie vždy sú ochotní dobre poradiť 🙄 .

vinifera
25. máj 2009

Ahojte kočky.
Úvodom chcem pogratulovať všetkým kočkám ktoré úspešne skončili skúškové obdobie a všetkým maminám ktoré ukončili štúdium.
Ja som úspešne doštátnicovala minulý týždne.Nakoniec to bolo za AAB a C z diplomovky. Odvtedy som tak lietala kade tade, že som ani nemala čas písať. Proste som si konečne užívala voľno, pekné počasie a môjho malého krpca🙂)
Ďakujem všetkým babenkám ktoré ma podporovali aby som to nevzdala a dotiahla to dokonca a za neoceniteľnú psychickú podporu.

maruschka
25. máj 2009

vinifera, ja to tu stále hovorím...Naše palce a kolektívne pozitívne myslenie robia zázraky... 😀 😀 😀 😀 Ale ti teda grááááááátuuuuuuuuuuuuluuuuuuuuujéééééééém 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 Tak ma napadá tá pieseň v tvojom prípade: Je to paráda, lehnout si na záda a číst jsi... 😎 😎 😎 😎 Užívaj si voľnosť, čisté myšlienky a pohodu... 😉

ramzesa
25. máj 2009

vinifera- blahoželááám 😵 ... Super, že to už máš za sebou... Ja ešte stále stresujem 🙄 🙄 🙄 ...

maruschka
25. máj 2009

ramzesa, stresuje nás ešte dosť...aj keď sa nám total nechce...Ale budúci rok to bude už fakt husté..a bude to o inom strese 😖 😎 😎 😎

olise69
25. máj 2009

tak všetkým gratulujem ! Myslím, že tu sú združené samé šikovnice 😉 😉 😉 😉 😉

bibinka
25. máj 2009

vinifera- gratulujem!!!!!!!!!!!!! 😵 😵 😵 😵 😵 😵 vidíš, "náš kolektív študujúcich mamičiek" tu dokáže človeka podržať aj v tom najhustejšom strese.aj mňa tu kočky podržali a dodávali odvahu a chuť konečne to dokopať do úspešného konca a doteraz neverím tým A-čkám, ktoré som schytala 😅 😀 😀 😀
a presne ako píše maruschka: je to paráda, lehnout si na záda a číst si.....i keď miesto toho čítania len behám po kamarátkach a oprašujem "zanedbané" vzťahy , na ktoré som nemala pár rokov času a zisťujem, že tí ľudia na mňa počas tých rokov stále mysleli 😉 🙂 🙂

ramzesa- neboj, spravíš všetko tak ako treba a potom si vydýchneš aj ty 😉

aktak
25. máj 2009

gratulujem aj ja 😵
a drzim palce tym co to este maju pred sebou
ja som dnes mala poslendu skusku, uz len obhajit o tyzden diplomovku a som volna 😵

janka46
25. máj 2009

Ach jaj,veru ked si predstavím,že o rok budeme stresovat Maruschka 😲 😕 ale hlavne ze ste vsetky pkasne skoncili,to je motivacia aj pre nas 😉 Vsetkym gratulkujem a vychutnajte si tie krasne pocity nic-neucenia 😝

ramzesa
25. máj 2009

bibinka, dúfam,že máš pravdu 😝

aktak a akú si mala tému? Myslím,že si na architektúre že? Tiež kreslíte veľký projekt a k tomu teória alebo ako to je u vás? 😅

adetka
26. máj 2009

mirka17... skus sa popytat na MPSVaR, ako ti pisali kocky... alebo mozno aj na niekeoho na strednej (zastupcu riaditela)... urcite ti pomozu

vinifera.... gratulujeeeeem 😀... a uzivaj si maleho

akati... blahozelam... a drz sa... 😉

skuskujucim (ramzesa, marushka, janka) drzim palce 🙂

tatolu
26. máj 2009

Vinifera, gratulujem.
Nezabudni na nás, lebo teraz budeme aj my potrebovať pomoc psychicku - aj tú Tvoju 😉

Adetka a mne už palce nedržíš 😢 😕 😀

aktak
26. máj 2009

ramzesa robila som MC 😀 aj pracu k tomu som uz odovzdala, este ma caka model priestoru a nabytkoveho prvku, ale to uz nejak zbucham 😵

maruschka
26. máj 2009

tatolu, držíme, držíme, ako inak by to mohlo byť...veď to tu klepkám na klávesnici len s ukazovákmi, lebo palce sú v polohe-"Držím palce" 😀 😀

ramzesa
26. máj 2009

aktak, materské centrum? Paráda, ja robím MŠ 😅 😅 😅 . Vidno, že sme maminky 😅 😅 😅 . Adetka, ďakujem za držanie palcov 😉 . Aj ja všetkým držím palce 🙂.

adetka
26. máj 2009

tatolu... prepaaaac 😢 .... samozrejme aj tebe drzim palce... 🙂

tatolu
26. máj 2009

😉 😀

ramzesa
26. máj 2009

aktak a ten model robite z kartonu 😅 alebo v nejakom programe? 😅 Mne uz svaly rastu od tolkeho kreslenia 😅.

mamina007
26. máj 2009

ahojte ... ak môžem, rada by som sa k Vám pridala ... 🙂
Som v 2.r. na soc. práci v BA a mám takmer 4-ročného Dominika ... A aby sme to nemali moc easy ,tak aj mangel študuje a končí bakal. štúdium ... takže teraz chodíme s malým po špičkách doma ... 😀

Ešte ma čakajú 3 skúšky a budem tretiačka ... aj Vám to tak rýchlo ubieha ?

PS: gratulujem k úspešným ukončeniam tým, kt. skončili ... ste šikulky ... 😉

maruschka
27. máj 2009

mamina ahoj a vitaj medzi nami 😵 😵 😵 aj ja končím 2 ročník+janka46 na sociálke-sv.Alžbete..takže sme také spriaznené študentské duše 😀 😀

Potom tu máme také mozgové kapacity, že čo končia, práve skončili-bibinka,tatolu,ramzesa,aktak,olise,vinifera,elenita,....ak som na niekoho zabudla sorry, ale..je vás kopa, už učia a ťahajú to ďalej -adetka...a ide ďalej tatolu..a tuším duskaf.. 😎 😎 😎 😎

mňa čakajú ešte-tiež 3-Pediatria, Soc.prac s nezamestanými-koncom júna a Psychiatria-seminárka...a správa z praxe..a tiež budem v tretiaku..Inak aj môj manžel študuje-tiež so mnou-sme druháci-externe, takže je to u nás doma tiež dosť husté pred skúškami.. 😀 😎

janka46
27. máj 2009

Mmina viotaj medzi nami "socialnymi pracovnicami" 😀 tiez chodím 2 roč.do Ba externe...v ktorej si skupine?
Teda ja sa idem pochvaliť....vcera som odovzdala+odprezentovala prax a aj pracu z psychiatrie( tým pádom mam všetky skuškya ročník ukončený) a idem sa pochvaliť...Už som tretiačka 😵 😵 😵 😵 😎 😎 😎 Hurááá prazdniny!

ramzesa
27. máj 2009

janka46...super 🙂. Aj ja chcem mat prazdninyyy uz konecneee 🙄 🙄 🙄 .

maruschka
27. máj 2009

jankááááááá, ty si ma zabudla v druháku a nechala si ma tu škvariť sa samotnú???????????????? 😀 😀 😀 😀

mamina007
27. máj 2009

janka46 ... som v 11.sk. ... Ty si asi z inej, lebo my sme psychiatriu mali písomku ... a gratulujem k ukončeniu ročníka ... šikulka ... ale však aj my sa ostatné sa dočkáme ...

maruschka ... tie predskúškové večery si viem predstaviť ... 🙂

ramzesa ... čo študuješ ? si piatačka ?

u nás drobec už takú polhodku spí ... tak by som mala začať písať k praxi ... ale poznáte to, keď sa to má odovzdať do polovice júna, tak načo 27.5., že ? 😀

ramzesa
27. máj 2009

mamina007 - áno som piatačka a neskutočne v strese 😝 . A študujem na TUKE Stavebná fakulta 😖 . Ide mi to ako v lete na saniach 🙄 . Nič,idem sa dokopať učiť sa. 😅 😅 😅 pekný večer 😉 .

mamina007
27. máj 2009

ramzesa ... tak rýchle učenie želám ... fúha ... to je asi ťažká škola .. teda aspoň pre mňa by bola ... síce strednú mám priemyslovku stroj., no nedá sa povedať, že by ma to bavilo ...

aj ja prajem pekný večer všetkým ...