Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

adetka
4. jún 2009

akati... myslime na teba... tak nam napis, ako si dopadlaaaa... 🙂

ja som si dnes popociarkovala v styroch knizkach (nastastastie nie velmi hrubych) a jednom odbornom clanku v nemcine... citaty a frazy k metodike vyskumu... snad sa konencne dokopem aj nieco realne napisat...

mamina... dakujem... pomohlo (aspon trosku) sa vyplakat... a zasnivat si o krajsej buducnosti 😀

echo... vitaj... a o tej motivacii mi hovor... od pondelka sa sa nedokazem prinutit do pisania... vyhybam sa vsetkemu co suvisi so skolou... pokial sa da... aj ked este pred par tyzdnami som bola vsetkym nadsena... 😒

petrusk
4. jún 2009

ahoj, studujuce nemaminky som tu nenasla, tak vam tu hadam nevadim. ked tak citam skuskujuce, tiez mam dnes poriadne depky zo skusok. niekto mudry u nas vymyslel na letny semester 9 skusok a odovzdat rozpracovanu bakalarku (v druhom rocniku ma byt hotova 1/3 prace). zajtra mam poslednu deviatu skusku, nemysli mi to, motivacia, energia a chut si spravili vylet do neznama, tak sa mi uz nechce. ☹ ☹ devat skusok je naozaj privela a z bakalarky nemam ani len literaturu, nieto este nieco napisane a termin mame buducu sobotu. asi ma porazi, ked mi v tretom rocniku zmenia temu bakalarky. 😠

maruschka
4. jún 2009

petrusk, neboj sa, je toho veľa, aj nám toho toľko natrepali do letného semestra..Bakalárka-vlastne môžeš pokračovať v téme z ročníkovej, takže to máš už kus práce hotovej..Treba si len premyslieť, či budeš mať čo dopísať na tých 45 strán a môžeš veselo začať..Stačí si len zmeniť nadpis práce-aby bola orientovaná na taký smer, aký študuješ-nie niečo všeobecné...Vyberieš veci, ktoré sa ti hodia a chceš použiť a hneď máš 10 strán hotových..Keď si zoberieš, tak vlastne od titulky po úvod máš už 9-10 strán-lebo abstrakt je aj v angline..Pridáš niečo z ročníkovej-napr.úvodnú tému, historiu a polovicu už máš hotovú..Neviem, či robíte aj dotazník, prieskum, výskum, nejakú odbornú časť..Vždy je to ľahšie, ako sa nám na prvý pohľad zdá.. 😉 😉 😉 😉 😉 😉

petrusk
4. jún 2009

my to mame trochu inak. my robime len seminarky k predmetom ale rocnikove prace nemame. cize idem od zaciatku. bakalarku mame postavenu tak, ze prva cast je teoria, druha cast je predstavenie firmy, o ktorej chceme pisat a opisat jej sucasnu situaciu a tretia cast je prakticke riesenie jej problemy, dat navrhy na riesenie... vsetko to ma mat 35-40 stran a plus k tomu vsetky tie strany pred tym a potom, uvod, zaver a abstrakt. viem, co budem pisat, len problem je v tom, ze na pisanie som totalny antitalent, som skor na ucenie. dokazem sa naucit poucku na 50 riadkov ale pisanie mi vobec nejde a bojim ze prave na tomto pohorim, kedze profaci vzhladom na moje znamky budu ocakavat nieco uzasne. radsej by som sa naucila otazky navyse ako pisat jednu bakalarku. je mi zle len si na to spomeniem. asi si konecne zajtraskou skuskou pokazim priemer, aby som to nemala potom take tazke na statniciach. keby to radsej chceli urobit tak, kuknut do indexu a poslat ma prec, ze to viem 😀 😀

layla
4. jún 2009

petrusk, ak sa smiem spytat na aku skolu chodis?

ja som si dneska dala pokoj od statnicovych otazok 😉 baby, ktore mate uz statnice za sebou, ucili ste sa vsetky otazky??? ja sa asi 5 neviem naucit 😠 len sa obavam toho,ze sa mi stane to co na mature. jednu, jedinu otazku z uctovnictva som sa nenaucila a tu som si vytiahla 😒 ale spravila som 🙂

petrusk
4. jún 2009

chodim na vysoku skolu ekonomie a manazmentu v BA, ale ine iks. ja co sa neviem naucit tak s tym cas nestracam, naucim sa dve tri vety, nejake clenenie, pre istotu a necham to tak.

izzzzuzkai
4. jún 2009

Ahojte, tak sa pridavam k vasej teme. Som si ju predtym nejako nevsimla, tak som zalozila novu 😵
Ja sa stale rozhodujem, ci ist na VS ked planujeme babatko, ale ked vas tu tak citam, tak som na 99% rozhodnuta, ze to skusim. Vidim, ze to zvladate, tak preco by som to nezvladla aj ja?
Ake skoly studujete? Ja som si vybrala taku flakaren - teda aspon tak som pocula 😵 Vysoka skola ekonomie a manazmentu verejnej spravy v BA. Je tu niekto z tejto skoly? Prihlasky beru do 30.6. takze este mam cas na rozhodovanie, ale myslim, ze uz som viac-menej rozhodnuta 🙂 🙂 😀

layla
4. jún 2009

petrusk vitaj v klube, aj ja navstevujem spominany ustav 😉 3.rocnik

petrusk
4. jún 2009

izzzzuzkai, no neviem ci zrovna flakaren, mne to tak nepride. ja na tu skolu chodim, nie je uplne tazka, ze by sa to nedalo, ale nie ani lahka.

layla
4. jún 2009

izzzzuzkai no tak to sa teda mylis ze je to flakaren 😅

petrusk
4. jún 2009

ahoj layla, ja len druhy, zajtra posledna skuska, personalny manazment s p. Kachanakovou a desne mi to nejde, pritom to nie je tazky predmet.

layla
4. jún 2009

jezis petrusk ani nehovor PM... skusku som zvladla v pohode, ale teraz co som sa ucila na statnice, to je des 😝 ale to si celkom sikovna, ked uz teraz koncis, my sme mali velke problemy so sedlakom - manazment a s ninacovou - financny manazment...u sedlaka som spravila az na rektorsky termin 😅

petrusk
4. jún 2009

nooo ninacova nam narobila zopar problemov, niektori s nou maju o dva tyzdne este skusku. sedlaka sme nemali, mali sme gozoru. spravila som vsetky skusky na prvykrat tak mi nic okrem tejto neostalo, my sme si dost hustili terminy aby sme v lete este neskuskovali. ale uz sa mi priserne nechce. a co hovoris na statnice, da sa? my mame v LS buduci rok 8 skusok plus statnice, tak mam docela dost. kolko vam dali otazok na statnice?

layla
4. jún 2009

gozora na manazmente? tak to je super. kvoli ninacovej od nas nejdu asi 12 na statnice. otazok je 100 - podnikove hos., vetko, financie a mena, financny, personalny a normalny manazment, marketing, evs a trovsko.celkom sa to da az na nejake otazky 😒

petrusk
4. jún 2009

a nemohla by si mi poslat aspon zoznam, by som pozrela co tam je. a ozaj planujes aj pokracovat na tejto skole?

izzzzuzkai
4. jún 2009

tak to som nevedela. cez tri ruky poznam len dve osoby ktore tam chodia 😒
petrusk a ty si spokojna so skolou? odporucila by si ju?
layla ty si v ktorom rocniku?
a mozem sa vas opytat, z akej strednej ste isli? kolegyna co ma na to prehovorila ma krajcirsku skolu. myslim, ze pre nu to bude tazsie. ale ja mam strednu skolu podnikania a ked som si na webe pozerala rozvrh, tak cca 9 predmetov som mala na strednej 🙂 tak si myslim, ze aspon na zaciatku to budem mat o nieco lahsie (teda dufam) 😉

petrusk
4. jún 2009

izzzzuzkai, ked mam pravdu povedat, neodporucila by som ju nikomu a nechcela by som na nej ani pokracovat. mala som inu predstavu, predmety su ok, az na niektore zbytocne, ale niektori profesori mi pridu, ze slusne spravanie zabudli za dverami. ja som tiez sla zo strednej ekonomickeho smeru a mne to pomohlo a hlavne ma to bavi. tak pre mna to nie je velmi narocna skola.

layla
4. jún 2009

izzzzzuzkai ja som v tretom rocniku, o tyzden statnice 😅 a isla som z obchodnej akademie.

petrusk idem skusit dalej, posli do IP emailovu adresu - poslem ti ich.

layla
4. jún 2009

petrusk poslane 😉

izzzzuzkai
4. jún 2009

hmm... tak to som zrovna nechcela pocut 😵
petrusk, a vadi ti tam aj nieco ine okrem "nevychovanych" profesorov?

baby, a mozem sa opytat na kvalitu prednasok (po obsahovej stranke)? je na prednaskach cca to, co na skuskach? alebo sa na skusky musite ucit aj kopec inych veci navyse?
ako je to s knihami? vsetky treba kupovat? alebo su k dispozicii aj elektronicky?
a mohli by ste mi niektora poslat (ak vam to nerobi problem) nejaky studijny plan? nie rozvrh - chcela by som vediet co presne sa na tych predmetoch prebera...
a este jedna otazocka: kolko ta skola stoji v skutocnosti? je treba platit este nieco ine okrem rocneho skolneho?

moc moc dakujem za info 😀

layla
4. jún 2009

izzzzzuzkai knihy si musis kupovat, vacsinou /ale nie vzdy/ ich dostat v kniznici priamo v skole. a co to stoji skutocne? no kopu nervov 😎 okrem toho skolneho, su to knihy, popr. cestovne a nic ine ma nenapada...

a co sa tyka skusok, niektore su absolutne zbytocne, ale niektore su dost narocne. vacsinou nadvazuju na prednasky. medzi najtazsie skusky patri /podla mna/ manazment, narodohospodarska politika, a teoria, riadenie a organizacia verejnej spravy /ustne/. mozem povedat ze najtazsi bol letny semester v druhom rocniku.

petrusk
4. jún 2009

okrem profesorov aj niektore prednasky boli o nicom, nic mi nedali, bud to profesor precital z knihy, to si mozem aj sama a nic navyse nepovedal alebo sa stalo, ze jedna ani nevedela kde je a cely den hovorila odveci, to tu nemozem ani napisat.
najtazsie bolo financie a mena, teoria verejnych financii, teda ani nie najtazsie len obsahovo toho bolo vela, narodohospodarska politika je narocnejsia.
a tie nervy, niekedy fakt katastrofa. vysledky skusok su aj o mesiac aj dlhsie. teraz mame mesiac od jednej a vysledky stale nie su. tiez si myslim, ze niektore predmety sme mali uplne zbytocne.

layla to si ma potesila, ze letny v druhom je najtazsii. chvalabohu ze ho zachvilu mam za sebou.

mirka
4. jún 2009

ahojte, konečne som sa sem dostala, už mám pred sebou iba jednu skúšku, konečne, nech už je po, bude to riadna blbosť 😒

izzzzuzkai
4. jún 2009

este ma napadlo, ako je to s dochadzkou? ako sa to sleduje? kolko mozem vymeskat? 😵

tatolu
4. jún 2009

Teraz sa už na ekonomickej neštuduje štatistika?
V KE to bol riadny zabiják, kedysi 😕

petrusk
4. jún 2009

tatolu my sme statistiku nemali, ale nizsie rocniky uz mali.

izzzzuzkai, dochadzka je povinna, ale zalezi od profesora, niekto nevyzaduje pritomnost, niekto chce za vymeskanie pracu navyse. u nas vraj uz plati to, ze ked trikrat neprides, ides pred komisiu. co mi zas pride prehnane. mame prezencky, rano ide jedna a tesne pred koncom druha. jedine co je ospravedlnene je pnka.

cirrusa
4. jún 2009

My na ekonomce máme dokonce tči semíky statistiky, ale jsem na OPF 🙂 A je to asi to nejhorsi co nafakulte je, i když ve srovnaní s jinýma skolama si stejne myslim,ze ekonomka patri k nejjednodušším školám....

aktak
4. jún 2009

obhajene 😵 som Ing.arch 😀 komisia sa na mne vyburila a dostala som C ale stastna som jak blcha 🙂

maruschka
4. jún 2009

aktak, jááááj dievča moje, gratulujem ti 😵 😵 😵 😵 pani inžinýrko..
😵

,,Paní inženýrka, to je něco! Auto má z Tuzexu, peněz jako šlupek. Aspoň konečně budeme moct přistavět… "– Si nemysli! Když vy přistavíte, tak my to poženem vo štok. Když vy břízolit, tak my kachlíčky. A když vy inžinýrku, tak my… To budete koukat!"
😀
😀
😀
😀

janka46
4. jún 2009

Aktak na znamku sa vybodni,hlavne že to mas uz za sebou,GRATULUJEM!!!!!!!