Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

elenita
27. mar 2009

Caute kocky! Poslusne hlasim, ze diplomovka je uz odovzdana 😉
Sice to mohlo byt aj ovela, ovela lepsie, hlavne z formalnej stranky a take tie technicke zalezitosti, ale tak nnajhorsie to tiez nie je....a vdaka bibinka 🙂
Uz len ucit sa na statnice, pomoc, prve mam o tri tyzdne 😅

elenita
27. mar 2009

bibinka, inak mne sa na to konz. totalne vyprdol, nikdy mi nic neopravil....niekedy som zistila, ze si ani len necital veci, co som mu dala 😖

maruschka
28. mar 2009

O chvíľu idem na skúšku, držte mi palce...Namiesto toho, aby som sa do toho ešte pozrela, tak sedím na Koníkovi a od 5,15 upratujem byt.. 😅 😕

adetka
28. mar 2009

elenita... takeho skolitela som mala aj ja... pozrel si namatkovo stranu, dve... obsah... a povedal, ze je to v poriadku... a pri obhajobe som mala od neho horsie hodnotenie, ako od oponentky (2,5 kontra 2)... ale obhajila som na dva 😉 ... potom sa nedaj pri obhajobe... a na statnice drzim palce... 🙂

maruschka... drz saaaaa... myslime na teba 😉

bibinka
28. mar 2009

elenita- tak to si proste trieda!!! juj, ja sa dnes celý deň chystám, aby som opravila ešte nejaké veci, čo mi konzulntantka v piatok povedala- niekedy si myslím,že aj celkom preháňa, ved preboha, ja nechcem píať vedeckú prácu, ale onaje taká poctivá a tak dokonale to odo mňa chce, že ja si už mylím, že to nikdy neskončí. ale je veľmi zlatá.
verím, že tých 9dní čo na to mám,aj dotiahnem celú vec do úspešného konca 😕

maruschka- myslím, že už máš po skúške, však ti to dopadlo dobre? 😉 😉

duskaf
28. mar 2009

Ahojte kočky.
Maruschka tak sme sa dnes obe morili, verím, že Ti to vyšlo, aj ja už som doma a teším sa, že ďalší kameň odpadol, no ďalšiu sobotu zas. Držte sa moje zlaté.

maruschka
28. mar 2009

baby, tak som doma..mali sme 12 testových a 5 otvorených otázok..Ale tie chytáky v testoch, to sa nedalo pri čítaní ani pochopiť, nie ešte vybrať správnu odpoveď-tie boli mimochodom tak robené, že mohlo byť dobre aj viac odpovedí alebo žiadna..

A taká sympoška to vyzerala byť. ☹ .Známku neviem, ale som taká uťahaná a okrem toho mám z celého týždňa kofeínový šok-včera som zjedla 4 guarany,3 kávy,1 l energetického nápoja a aj tak som už zaspávala..Ešte jednu skúšku do veľkej noci a oddych-na pár dní..

A ďakujem za vyše všetky pozitívne myšlienky-som rada, že sa tu môžem vždy pred skúškou vychaosiť 😀 😀

janka46
28. mar 2009

Ahojte studentky!
Tak ja som konecne"schopna" sediet chvilku pred PC, nakoniec si na mna sadla chripka jak vysita,a aby toho nebolo malo,tak aj muzicek je od rana v posteli 😝 😖 malu sme museli odviest babke a len sa modlim ,aby to aj ona neschytala,lebo sa priznam,ze mne tusim este takto mizerne nebolo 😔
Takze skusky su u mna pase nateraz,dufam,ze to potom podohanam 😒 😒

Maruschka,neboj urcite si spravila a jasnacka,ze to bude za A 😵 😵 😵

maruschka
28. mar 2009

janka, za A to určite nebude..keby si videla tie testové otázky-zaplačeš ako my.. 🙄

nám dosť protii chrípke pomáha, keď vytlačím z citrónov šťavu, zamiešam do toho kopu domáceho medu a každému z toho dávam ráno a večer slušnú dávku odpiť, ale bez čaju, len tak naostro..Ale,keď ju už máš, tak ju musíš len pretrpieť.. 😖 😖 Len aby ju nedostala malá Dianka..Ale aj tak, najhorší maródi sú muži 😀 To poznám podľa toho svojho, on je schopný vykúpiť lekáreň, len aby bolo lepšie 😀 😎

bibinka
29. mar 2009

maruschka- tak to muselo byť na tej dkúške riadne "delo"- ale ver, prešla si 😉......ako vždy 😉

u nás pomáhajú také jednoduché lieky z čias nášho detstva-čaj s citrónom, u muža acylpyrín, u mňa brufen, na tráviace ťažkosti čierne uhlie a na regeneráciu pangamín......a za lacný groš..... 😎

- pritom všetky tieto klasické lieky "na všetko" sú dnes v panadoloch, coldrexoch,modafenoch, hot drinkoch, aspirínoch,probiotikách a podobných reklamných ťahákoch......

ja som včera sedela nad dipl. do 3h do rána a dnes to musím dotiahnuť do konca, lebo mňa už pri tom zoberú všetky čerty...to je pre ´ňa najhoršia nočná mora môjho života......ja už v živote nikdy nič nenapíšemmmmm, žiadne memoáre.... 😠

duskaf- vidíš, ty sa nám tu ani nesťažuješ a všetko pekne zvládaš, bože keby som ja mala tvoju študentskú dušu. 😅

adetka
29. mar 2009

bibinka... obdivujem ta, ze si schopna pisat dlho do noci... mne to vecer a o polnoci nemysli... ja mam najlepsie myslienky tak cca. o druhej, stvrtej hodine v noci... ale vtedy sa mi malokedy chce vstat z postele... 😅... drzim palce, aby si to uz dotiahla do konca...

marush... aj keby to bolo za D... ale nech to mas za sebou... vsak? 😉

ja ucim nasich externistov buducu sobotu a 2. maja... nastastie mam predmet, ktory sa nehodnoti... zapocet iba za absolvovanie... ale uz sa na nich tesim... dufam, ze sa mi splni pocit, ktori som mala zo seba a svojcih spoluziakov... ze externisti byvaju aktivnejsi... a maju lepsie napady... teraz sa pripravujem na zajtrajsiu prednasku (vymyslam cvicenia na temu vplyv medii, manipulaciu a agende medii)...

bibinka
30. mar 2009

adetka- no, nie som moc použiteľná ani v noci- myslím na písanie "memoárov", ale čo už narobím, keď som na tom nazabrala kým bol čas. Dnes som zmákla opraviť diskusiu k praktickej časti a už "len" záver a podopĺňať literaturu. a verím, že n a o z a j ju už dnes dopíšem.

inak, dnes vraj na našej fakulte nebrali diplomovky od študentov, lebo vraj tam mali chyby na rôznych pozíciách, či už v názvoch, alebo v doprovodných materiáloch. 😕

janka46
30. mar 2009

Ahojte studentky,takze jasne sa k nam pridala uz aj mala,celu noc sme zrazali teplotu 😝 😝 a ja sa dnes tusim citim este horsie ako vcera a to mam uz polovicu ATB aj vybratych 😒
Maruschka,tak ten moj je taky istí,bol my len pvybrat recept z lekarne a nechal tam 15eur 😕 😕

Bibka,drzim palce,nech to mas uz uspesne odovzdane!!!

vinifera
30. mar 2009

Ahojte kočky!
Tiež som študentkou. Študujem na Žilinskej univerzite. Akurát sa snažím písať diplomovú prácu, ved vidíte ako, trčím na koníkovi 😀
Len mám dojem, že sa na to vykašle a termín odovzdania posuniem až na september. Len sa bojím, že keď raz odložím tak budem odkladať stále a už tú školu nedorobím. 😒
Doma mám mesačné bábo. Stále pýta cicik. Už som z toho nanervy. Téma diplomky úplne zabitá, všetko prekladám z angičltiny. Konzultantka so mnou nekomunikuje lebo sťahujú celú katedru zo starej budovy cez celé mesto do nových priestorov. Môj chlap je furt kdesi v pi...i. Ešte, že mám doma maminu a snaží sa mi pomáhať s malým. No ale ona mu cicik dať nemôže....
Hellllllllllllllp

maruschka
30. mar 2009

vinifera ahoj a vitaj 😵 Ja mám tiež niekedy pocit, že by som sa najradšej niekde od nervov dobre vyvrieskala-asi niekde v horách 😅 😅 Väčšinou mám pocit, že som v absolútne neriešiteľnej a totálne vypätej situácii-asi taká atmosféra ako v Smrtonosnej pasci I.,II.,III s Bruce Wilisom 😀 😀 😀 Vždy zostárnem aspoň o 5 rokov,ale všetko sa nakoniec vyrieši a pretrpí...Len ma trápi to, že pri takomto rapídnom tempe stárnutia prežívam svoj momentálne 59 rok života..A to nie je bohviečo, že?! 😀 😎 😎

Netreba sa stresovať, aj keď sa to veľa krát zdá byť o nervy a psychické zdravie..Vždy to nejako dopadne 😉 😉 😉 😉

vinifera
30. mar 2009

Maruschka ďakujem za podporu. ...vždy to nejako dopadne. Tak to som zvedavá ako v tomto prípade. Idem sa riadiť tvojím heslom... Inak by som asi malého vyhodila von oknom a priateľa vykastrovala 😀

elenita
30. mar 2009

bibinka, adetka, diky 😉
po tom, co som dopisala tu nocnu moru, normalne sa citim plna energie, optimizmu... 😀 radsej si to uz zviazane necitam, lebo urcite objavim kopu chyb..ja len dufam, ze ma pripustia k obhajobam a potom k statniciam...ziadne vyssie ciele nemam, len nech to uz mam za sebou 😅
bibinka, kedy mate statnice?
vinifera, urcite to nevzdavaj, lebo potom sa uz k tomu nevratis, hovorim podla seba....ja preto nadalej ficim aj s dvojickami 😀

bibinka
30. mar 2009

vinifera- presne ako vraví maruschka- treba sa povzniesť, ono to prejde, ved každý deň vyjde slnko.... dáko bude. Musíš si len zoradiť priority, aby bol hlavne maličký spokojný, potom budeš aj ty aj v škole sa ti bude dariť. Pokiaľ sa nechceš stresovať, radšej si už teraz daj odklad, nemá význam,pokiaľ nemáš veľmi dobrú podporu tvojho okolia, sa zdreť z kože za cenu, ktorú by si mohla potom ľutovať. Takže pokiaľ ti to nenaruší ,možno finančný rozpočet, možno niečo iné, odlož štátnice na neskôr, keď už bude mať maličký pevný režim. Neboj, školu dokončíš, len nemusíš ísť cez mŕtvoly.... 😉 😉 😉

elenita- ty si kočka, tak si to stihla ešte predo mnou. ja ešte dopisujem záver, lebo mávam tak jednu konzultáciu za týždeň a našťastie mám odklad do 9.4. to by som už mala stihnúť s kľudnejšími nervami. Inak by som bola asi na psychine,fakt. Usporiadala som si, čo je pre mňa najdôležitejšie,a to zdravie detí a potom moje(všetci sme pochoreli akokone). a keby som to nestihla, no bože, dám odklad na október, no ale musela by som zaplatiť školné na celý rok. muž vraví, že by som nemala rok vreckové 😀 😀 😀 .nasmiali sme sa potom na tom a ja som sa pozbierala aspoň psychicky.aj vďaka koníkovi a vám, že ste tu. 😉

štátnice máme niekedy od 4-11.4, práve dnes som sa dozvedela toto časové rozpätie, lebo škola "ešte nevie kedy presne" 😠

aktak
30. mar 2009

vinifera, urcite to neodkaldaj, tedaz chce babo prsnik a vela spinka, ale ked uz bude vnimat, usmievat sa a plakat ked nebudes pri nom tak to bude ovela tazsie, hlavne pre teba lebo nebudes spokojna za compom lebo nesi s malym a ked budes s nim budes mat pocit ze nestihas pisat 🤐 donut sa, uvidis ake krasne leto potom budete mat 😉

ja som zacala diplomovku, odovzdavame zhruba o mesiac, napady nechodia tak modelujem kadeco a vymyslam nabytok ale nic k veci 😅 musim sa nakopnut a sadnut si k tomu, mam milion vykresov pred sebou a k tomu dve prace napisat 😒

elenita
30. mar 2009

fiha, tak skoro statnice? No u nas je to viazane na tu DP, az ked ju obhajim, mozem ist na statnice...no a prebieha to samozrejme vsetko v jeden den..v ten isty den obhajujem, odpovedam z asi 10 predmetov, tlmocim aj prekladam...... 😖
a kvoli comu Ti dali odklad?
Mne sa zdalo, ze to mam uplne na h...no, aj ten zaver, ani som si neskontrolovala ISBN v pouz. literature, nestihala som, dufam len, ze je to dobre a ak nie, ze to nikto nebude kontrolovat 😅

vinifera
31. mar 2009

Babenky strrááááááááášne moc ďakujem za podporu.
aktak ved práve keby bábo spalo. Ale on vstane tak ráno o 8 a zaspí tak o pol noci. Medzi tým pospí tak dve hodky. To sa fakt nič nedá. No ale ešte stále som to nevzdala a idem písať. Bibinka uvidím ako to bude pokračovať. Ak sa nebude teraz dariť a nestihnem to, tak aspon budem mať viac nachystané na september🙂
Krásny deň Vám prajem kočky🙂 veľmi ste mi pomohli

cutty
31. mar 2009

Ahojte, no tak ja uz citim ze mi zacina horiet pod zadkom. Musim dokoncit bakalarku, cakaju ma 2 brutal zapocty, jedna prezentacia v priebehu dvoch tyzdnov. Je to uz na slaktrafenie 🙄 Nic nestiham, ale to sme tu take asi vsetky 😅 A tí nasi chlapi by tiez mohli aj viac pomoct! Teda aspon ten moj urcite, nevravim ze nepomaha ale akurat vtedy ked mne najviac treba, tak on si musi oddychnut po praci alebo musi ist robit x-milion veci.

maruschka
31. mar 2009

cutty a najhoršie je, keď môj chlap chodí so mnou do školy..Tak to je o nervy, keď už nemá kto tie decká pomerkovať..lebo sme obaja na tom psychicky rovnako..

Ale držím nám všetkým palce, horia nám termíny, píšeme o sto šesť, psychicky nie sme na tom najlepšie...takže čo dodať....zdar-nazdar učeniu.. 😎 😎 😎 😎

adetka
31. mar 2009

vsetkym mamickam, ktore pisu zaverecne prace drzim palce... nech sa vam to co najskor a co najlepsie podari... a keby som bola carodejnica... tak pocarujem vasim oponentom, aby vam dali same acka 😉

nasi maju obhajoby diplomoviek od 11. maja tyzden... potom je tyzden statnic... nasleduje obhajoba bakalariek... a zaciatkom juna maju bakalarske skusky... oponujem jednu bakalarsku pracu... a spolu s dalsou doktorandkou budeme cely cas (cca. mesiac kazdy den) zapisovat vysledky... 😲

marcela79
31. mar 2009

Ahojte žienky, ak smiem rada sa k Vám pridávam... I ja patrím medzi Vás - študujúce. Ako vidím, niektoré to máte už za pár. Ja som len pred pár dňami ukončila 1. ročník. 😝

vinifera
31. mar 2009

Cutty. Tak ja to mám s priateľom to samé. Nášb malý ma 5 týždnov. Snažím sa napísať diplomovú prácu...
On odíde do práce ráno o 9tej. A po robote musí údajne vybaviť ešte toto a tamto a milion pič...n a chodí domov o 11 večer. Do kelu a čo ja. Ja si nepotrebujem vybaviť veľa vecí a ja nepotrebujem pracovať na DP ? No a potom sa čuduje, že si ho nechcem zobrať 😀 Ale šak načo mi je taký chlap ktorého celé dni nevidím a vnoci je nepoužiteľný lebo je prestrááááááááášne unavený z práce. Ja ani neviem ako sme to malé spravili, som asi samoopelivá🙂

bibinka
31. mar 2009

elenita- jáj, čo som to písla, že 11.4.? nié, termíny na štátnice sú v máji ,niekedy od 4-11.5.- som sa pomýlila.babky, konzultantka mi ešte nedala vyrozumenie, zajtra snáď? 😕

bibinka
2. apr 2009

čaute, kde ste všetky? máte študijný frmol? 😕 ja som dnes dostala odobrenie a môžem tlačiť diplomku, juchú, som taká šťastná. Síce ešte neviem akú známku mi moja konz.dá, ale ja beriem akúkoľvek, hlavne,že mi ju odporučila k obhajobe. Musím Vám tu poďakovať všetkým za psychickú podporu,ktorú som tu našla....tak zatiaľ....idem číslovať stránky a formátovať okraje 😉

elenita
2. apr 2009

bibinka, super, gratulujem 🙂
vinifera, viem, ze to znie kruto a ze si strasne unavena, ale treba na tom pracovat v noci 😅
Mne moji mali vstavaju o pol piatej, max. o pol siestej rano, cez den spia na striedacku, takze vzdy mam min. jedneho a v noci k nim utekam aj 20x....DP som si pisala v noci, koncila som trebars o pol stvrtej, no a o hodinku sme uz mali budicek 😀
no ale napisala som.....ako......to uvidime o par tyzdnov......snad ma len pripustia k obhajobam.... 😅 ale kedy sa budem ucim na statnice, netusim...moja rada je len, nevzdavaj to, povedz si, ake to bude super, ked bude po vsetkom!

felixko
2. apr 2009

mamičky nenavštevujete žiadna VŠ ekonómie a manažmentu verej.správy v BA?