Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

tami_tami
15. aug 2009

adetka tak ja mam toho viac aj v zimnom aj v letnom v zimnom 12 predmetov, v letnom 8 + seminar k DP + DP 😒

denisocka
15. aug 2009

na FZ ošetrvatelstvo sme mali 20 predmetov tušim

bibinka
15. aug 2009

denisocka- tam je písané, že denní študenti majú zadarmo štúdium, tí, ktorí majú súbežné štúdium platia samozrejme ,no a tí externisti tam nie sú definovaní ako zdarma, takže platí to, že štúdium majú spoplatnené. 😝 😝 Je to riadny chyták, ale také sú paragrafy a smyčky v zákonoch a nariadeniach 😠 😠
No nič, teda nejdeš na tú školu? a vybrala si si čo? tú verejnú správu?

denisocka
15. aug 2009

bola som si dnes pokecat so švagrinou a ona mi vysvetlial,že ešte pred rokom nebol nejaky zakon,ktori nariaduje to spoplatnenie,ale teraz už je,a určite sa plati,akurat že cirkevna škola by mohla byť lacnejšia...ale to svedči aj o kvalite vyučujucich...a tak. sama ma teologiu-vravela,že KU je dobra na teologicke smery,ale nema dost dobrých lektorov na to ostatne ........ sama je zdravotačka a preto,prečo ja teraz vaham ona už dávno bola rozhodnuta,že ošetrovateltvo je metoda ameriky,a my sa skopičíme. Tiež som sa rozpravala dnes s jednou sestričkou od nás z nemocnice,takže teraz mam platovy stupen 6. -ked som len SZS ukončila, ak spravim Bc.tak budem mať 7.,ale ak pojdem robiť trebars na ARO a urobim si 2roky špecializaciu ARO,tak budem hned v 8. triede. je to proste o tom,že ja teraz neviem,či sa chcem živit v zdravotníctve.......a len tak ist na ošetrovatelstvo aby som sa udržala tam,kde som teraz pre mna nema taky význam. Moja práca je sice pekna,ale uplne na psychicku a platovo som skoro ako teraz minim.mzda 😝 -takže ak by som zaradaba čojaviem,aspon 15tis tak mam motivaciu,ale teraz neviem či s mojim platom by som mala na to študium

bibinka
15. aug 2009

deni- škola si každoročne vydáva svoje smernice pre nasledujúci školský rok a je tlačená aj samotným štátom- min.školstva,aby bolo štúdium spoplatnené. Napr.ja som bola posledný ročník, ktorý sa vyhol poplatkom (a som tomu rada), a vôbec nezávidím kočkám čo to študujú, majú neskutočné nervy a ešte za to aj platia. a myslím, že vo veľa prípadoch sa náklady na školu zďaleka nevrátia v podobe nejakého zvýšenia platu alebo čo...je to smutné. 😝 . napr.moja švagriná platila za semester 7000 sk(po starom),mala 10 semestrov a ešte dvojročnú špecializáciu,samoška tiež okolo 7000 za semester. a ked to spočítala, musela by robiť do nejakých 90 rokov,aby sa jej vrátili aspoň náklady na školné 😔 a kde sú dalšie výdavky? hm.
a ty už pracuješ?

denisocka
16. aug 2009

pracujem ...ale teraz som na MD ..... robím od 2002 hned po zdravotke

janka46
16. aug 2009

Denisocka...zaleží kde pracuješ,či ste štatny sektor,alebo sukromny / tam sa na nejake platove tabulky nespoliehaj/ aj u nas si vela kolegyn robí Ošetrovatelstvo hlavne pre lepší plat,ale zaroven musime mat aj specializaciu na dane oddelnie kde pracujem ...sa inak cudejem s tymi platmi...robota fat narocna,stale si jednou nohou v kriminale a plat pod zivotnu uroven...teda hlavne co pocuvam rozne rajonne nemocnice a preto sa ani necudujem ze chodí vela sestriciek s vychodu do BA,kde je to pre ne stale lepsie zaplatené 😒

So skolou,fakt dobre zvaz ci planujes zostat v zdravotníctve,alebo si to Osetrovatelstvo robit len pre titul 😕

denisocka
17. aug 2009

janka pre titul som to nechcela,pracujem v štat.zariadeni ako som pisala a tam to teda musi byť,aj napriek tomu,že si z toho,čo može robiť sestrička uplatnim akurat podavanie liekov,inač som ako sprievodca po vyšetreniach atd 🙄 . Ako som sa dopočula,naša mega velke nemocnica v LE vraj neprijima sestry bez Bc. !!!! o aka super nemocnica s platom smiešnym....... ale zas v SNV vezmu aj sestričku zo zdravotky s tým,že si školu začne počas prace robiť,teda špecializaciu. Neviem čo chcem v živote robiť a nezakopem sa na 3roky na oštetrovatelstve, aj keby som mala robiť predavačku u činaka -mala by som rovnaky plat ako teraz ! a nesom ako si to presne napisala jednou nohou v base,a u nas v polepšovni to plati trojnasobne,ak nesom jednom nohou v base tak som druhou pod zemou,človek nevie čo sa može v takej mladej pubertalnej hlave preblesknuť k im niečo nedovoliš 😔

bibinka
17. aug 2009

denisocka- mňa napadlo, môžeš si urobiť na pedagogickej odbor vychovávateľstvo,to by si mohla uplatniť aj tam u vás kde teraz robíš.no alebo ved ty si sama rozumieš...a tá verejná správa, zisťovala si si ?

kvôli titulu si robiť školu, no ono je to aj áno aj nie. Pokiaľ máš prácu a baví ťa a bohužiaľ zákony sú také, že škola je podmienkou, no holt, treba prekúsnuť tie predmety čo sa tam vyučujú a urobiť to. A ked to skončíš, povieš si, že ako dobre, že to máš, lebo môžeš mať vyšší plat, lepšie prac.miesto a apod. Pokiaľ budeš ignorovať tú pomienku štúdia, tak je to len tvoja vec a nikto ti potom nebude ponúkať lepšiu prac.pozíciu a ostaneš bez školy a budeš večne nadávať, že príde nejaká kočka s titulom a hneď chytí dobré miesto... Človek sa sám musí rozhodnúť . Každopádne akákoľvek vysoká škola ti dá dobrý prehľad čo sa deje a možno i dobré príležitosti posunúť sa v živote ďalej.

adetka
17. aug 2009

tami... to nemyslis vazne... vsak v piatom rocniku, najma v LS sa uz mate sustredit najma na pisanie DP... seminare k DP som nepocitala...

denis... tak to mas tazke rozhodovanie... ostat v zdravotnistve, v malo platenej ale pre teba zaujimavej praci... alebo zmenit zamestnanie... byt tebou... zoberiem si cas, a porozmyslam... a pre skolu sa rozhodnem, az ked budem vediet co skutocne v buducnosti chcem robit... aj keby to bolo o rok 🙂

denisocka
17. aug 2009

bibi,ale vychovavatelov tam mame nadbytok 😔 a verejnu spravu som ešte nezistovala .......... urobim to presne ako adetka píše , uvidim čo bude po MD,kde pojdem ...možno budem robiť karieru v sekači 😀

adetka
17. aug 2009

ja som si vysku robila z presvedcenia 😀 ... tazko sa mi chodilo po vyberovych konaniach na novinarku, PR a podobne, ked som ako vzdelanie mala uvedene odborne uciliste obchodne 😅 (napriek praxi)... a samozrejme som si chcela doplnit vzdelanie v tomto odbore... teraz ma akurat mrzi, ze som si mohla radsej vybrat sociologiu, alebo psychologiu (na filozofii treba vela citat 😅, politologia je pre exhibicionistov 😅, na umelecke smery som prilis malo tvoriva)... ale som spokojna...
moja mama by vsak bola radsej keby som si zmenila predny titul na PhDr.... vsetci v rodine su Ing.... a maju pocit, ze Mgr. je podradny titul 😠 ... ale vacsina z nich ma Ing. z ekonomie... tak im vzdy pripomeniem, ze ho maju nepravom, nakolko sa jedna o technicky titul... 😅
PhD. si robim najma pre moje dieta... je to moznost mat nejaky prijem a pracovat aj z domu... celkovo je to menej roboty za cca. 12.000 korun (po zaplateni odvodov)... ale neskutocne mi chyba praca v novinaaaach ☹

tami_tami
17. aug 2009

adetka myslim to vazne... mam 6 povinnych a 6 povinne volitelnych kedze som tych povinne volitelnych chcela radsej teraz viac ako potom ked uz budem mat male + statnice... 😒

bibinka
17. aug 2009

deni- tak nič, rozhodni sa, svet nekončí nastupujúcim semestrom. máš času more, poriadne si porozmýšľaj v čom sa chceš realizovať a chod si za tým. Malý ti je ešte malý, tekže na RD budeš ešte rok. a možnosa ti naskytne nejaká práca ,ktorá ťa bude baviť a popritom sa budedať aj študovať ten daný smer. No a potom to už pôjde rýchlo, semester za semestrom...a nakoniec vytúžený diplom. držím palce. daj vedieť pre čo si sa rozhodla ... 😉

tami- no teda, oni vás na tej škole nijak nešetria 😠 😠 😠 ☹ ☹

tami_tami
17. aug 2009

bibinka ta co uz nejak ten jeden rok dokopem - snad

bibinka
17. aug 2009

tami- dokop moja dokop, ale nezamýšľaj sa veľmi prečo dávajú toľko predmetov, lebo to by sa človek zbláznil. snaž sa vo voľnom čase písať diplomku, hlavne teóriu maj dokonca zimného semestra,lebo potom sa budeš náhliť s praktickou časťou a ešte do toho aj skúšky, bŕŕ´................ale upokojím ťa, každá škola to robí študentom. neviem či je to všeobecné pravidlo, ale pedagógovia,alebo kto zostavuje študijný plán, majú totálne na háku, že mohli radšej pridať predmety v nižších semestroch ako na záver 😠 , ale prečo by uľahčili študentom, žéééé? 🙄

tami_tami
17. aug 2009

bibinka ja som mala na bc. stupni a aj pred bc. statnicami dvakrat tolko predmetov v semestri cize tieto pocty su pre mna vyhra a nijak tragicky to neberiem ani ma to neprekvapuje... diplomovky sa nebojim - teoreticku cst uz mam a prakticka by mala byt pohoda... obhajoba ma vobec netrapi - teme rozumiem aj veciam ktore v celej praci venujem pozornost a ktore rozoberam... jedine obavy mi robi ako velmi budu ustratovi - a ci vobec - vyucujuci pocas letneho semstra kedze potrebujem skresat rozvrh na minimum...

tami_tami
17. aug 2009

teda pocas zimneho nie letneho

bibinka
17. aug 2009

tami- iste si štátnicový ročník "vychutnajú" 😖 ale podľa toho čo píšeš, by to mala byť pre teba už brnkačka 😉 😉

kjucukovna
18. aug 2009

ahoj holky, našla jsem ted tohle forum, tak se přidávám.....
je tu toho hrozně že to všechno ani nestíhám dočíst🙂
jsou tu nějaké nastávající maminky nebo maminky, které jsou /byly studentkami a tudíž nedostávají mateřskou, ale rovnou rodičovský příspěvek???? všude kolem mě jsou holky který budou pobírat mateřskou a já si mezi nima připadam divně 😅 tak mě zajímá jestli na tom tak nejsem sama..... 🙂

jalao
18. aug 2009

kjuc, v tomto ti neporadim, ja som uz pracujuca a pracovita 😀 😀
Dadulka - kedy idete na zapis do Dubnice? ozvi sa mi, ja uz mam vypisany termin, nasla som to teraz rano na stranke fakulty 🙂

mamina007
18. aug 2009

ahojte maminky-študentky ... aj maminky-čakateľky ... 😉

vítam nové študentky ...

ale ste toho popísali ... idem spätne čítať ... som doma sama ... na pn ... 😒 ale už sa to lepší ... drobec je na 1/2 dňa v škôlke ...

mne už asi začína šibať, ale mne chýbajú prednášky, učenie ... proste niečo nové zas vedieť ... však ja sa zbadám ... 😀

dahlia23
18. aug 2009

mamina, nešibe Ti, aj mne už chýba škola. Sa normálne teším. 🙂

denisocka
18. aug 2009

bože baby,nieste normálne 😀 😝

jalao
18. aug 2009

Deny 😀 😀 😀 Si zhrozena? 😀 😀 Ja sa tiez tesim, lebo idem do niecoho noveho, ale bojim sa, ze ma ten mlyncek pomelie a nedam si s tym rady...takze ja tak 50:50

denisocka
18. aug 2009

obdivejem vaše nadšenie a radost 😉 z učenia

adetka
18. aug 2009

aj ja sa tesiiim... uz sme s katedrovou tajomnickou po internete riesili statnice... o tyzden ich mame...
na co sa vsak ani trosililinku netesim je dizertacna skuska... to akoby som opat robila statnice... uaaaaa 😖 😕

nejako sa mi nedari v pisani minimovky... citam si ju citam... kde tu doplnim slovicko, vetu... 😖 a stale sa z tej dvadsiatej strany nemozem pohnut... 😲 ... vrhnem sa ja radsej na dalsiu analyzu textov a dotaznikov... 😅
a desim sa struktury buducej dizertacnej prace... napisanie obsahu... aspon na dve strany... ked ja som novinar... a titulky pisem az na zaver... a ni dopreduuuu 😢

adetka
18. aug 2009

ale aj tak... pekne posledne tyzdne prazdnin vsetkym prajem 😉 😀

tami_tami
18. aug 2009

ja ked si predstavim ze o dva tyzdne som uz na praxi tak nechapem ale na to sa tesim... len dufam ze nasa draha veduca praxe na mna nezabudla anebudem na zozname tych co maju robit prax v PO lebo ma slahne 😠

dadulaa
18. aug 2009

jalao, sorry, že až teraz, ale boli sme vonku 🙂 takže ja mám termín zápisu 2.10., prišlo mi to poštou, aj s faktúrou na zaplatenie školného. Tebe nič ešte neprišlo? Kedy máš termín zápisu?
Inak ja sa už tiež teším, aj obávam, veď uvidíme.. 😉