Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

eaka
18. okt 2010

@tatolu 😀 že si prepracovaná z množstva práce, ktoré Vám zadáva v škole 😀 😀 😀
to sa Ti fakt podarilo... 😉

denne73
18. okt 2010

@tatolu 😀 😀 😀 😀 to sa stava. myslím že to zoberie s humorom

denne73
18. okt 2010

No u nás v škole Pedag.fakulta sa to pekne začina rozbiehať. Vyučujucim nestači test seminárka ale ešte nam pridali aj ustnu odpoved. je to na zblaznenie. Taktiež mi ešte treba absolvovať prax 20h na nejakej Špecialnej zaklad. škole.
No viete si ma s tým brušenom predstaviť isť medzi tie chore deti?? ja neviem ako to zvladnem. Prvé terminy skušok su hlasené na januar. Super akurat budem rodiť 😝 😝 😝 😕 😕 😕 😉 😉 😉

papty
18. okt 2010

tatolu 😀 ale viem si predstavit, ze teraz ti do smiechu nie je, ale po case to bude velmi usmevna prihoda 😉
denne73, vy to mate teda perne, my zatial len seminarky a skusky su pisomne, len 2 budu ustne, alebo aj aj. A Vam prax zabezpecuje skola ci si musis sama vybavit?

eaka
19. okt 2010

@denne73 prax si budeš musieť vybaviť asi inakšie (za riaditeľom pre pečiatku 😉 a choroby, ktoré majú deti na špeciálnej škole, predsa nie sú nákazlivé...či sa mýlim? alebo by som si to na Tvojom mieste odkrútila čo najskôr... no a spolužiačka v prvom ročníku na Bc. rodila 8.1, už mala hotový celý semester..proste si u učiteľov vybavila skoršie termíny, porobila skúšky november december... skús to..aspoň časť, aj keby si po pôrode mala 1-2 skúšky, ak budeš mať min.polovicu za sebou (ale čím viac, tým lepšie, samozrejme... 😉 alebo porob len tak, aby si nevyletela..min.počet kreditov... (ale lepšie všetko 😉
ja som si dnes priniesla do práce niekoľko kapitol z knihy na Lingvistiku, tak som zvedavá, koľko toho prečítam, na prvom stretnutí nám povedali, že sa máme pripraviť, že škole sa bude treba venovať cca 30hodín týždenne... sa zbláznili..nie? 😀

grettka
19. okt 2010

eaka, ale externemu studiu sa naozaj treba venovat.. nam zas povedali, ze nebudu robit rozdiely medzi dennymi a externymi, skratka objem uciva musime zvladnut uplne rovnako.. ja v praxi, skoncim v praci a utekam domov, kazdy den tak dve hodiny sa venujem skolskym veciam.. ci uz seminarky, alebo vypracovanie tem k priebeznym testom a pod... takze sranda.. no 😀

eaka
19. okt 2010

@grettka shak treba..netvrdím, že nie...ale dve hodiny denne Ti tiež nedajú 30hod týždenne, ako pozerám, berieš to zodpovednejšie ako väčšina ľudí, čo poznám... to je len dobre, rada by som mala taký prístup...ja zase celý december a január nespím... 😉

grettka
19. okt 2010

no zodpovedne... keby som to brala, ze nastudujem si tezy a poznamky, tak sa mozem rozlucit so skolou, o dva tyzdne mam naprilad test, ak ho neurobim, tak ma v januari doc. nepripusti ku skuske... to ti hadam staci na ilustraciu, nie? 🙂 a to, ze cely december a januar nespim, tak to tiez poznam, len duplovane este aj cely maj a jun... 😝

grettka
19. okt 2010

jo, a este som chcela, tych 30 hodin tyzdenne u mna nie je realne, kedze pracujem na plny uvazok...

denne73
21. okt 2010

@papty ahojki odpovedam neskoro ale predsa 😉 😉 . No jasne prax si musime zabezpečiť samé. nechcu násť brať lebo za nás škola neplatí. A kto ti dnes bude zaučať zadara??
@eaka
No tie choroby su teda nákazlivé taký streptokok v nose a hrdle jedným kychnutím.

susbum
21. okt 2010

@maruschka
Ahoj, vidim ze Vas mal Repcik, pls ako pri nom prebiehali skusky, je narocny ☹ alebo treba na sebe makat. Na skuske ☹ by sme mali mat otvorene otazky. Dik Sus

sendy1977
21. okt 2010

Ahoj susbum chodíš na DTI ?

eaka
21. okt 2010

@denne73 ja som myslela, že hovoríš o "chorobách" akože že sú v špeciálnej škole.. samo, že choroby sú aj v normálnej aj v každej inej škole...také, ako si myslela Ty..to bolo len nedorozumenie... 😉

denne73
22. okt 2010

@eaka 😉 😉 😉

jenn44
23. okt 2010

ahojte maminy, po dlhom dlhom case sa konecne ozyvam... aj ked je to uplne jedno heh, o chvilu uz pekne pekne zarezavame... zapocty zacinaju :(((( ach, neviem ako zmaknem posledny rocnik, ale snad to bude ok...

ivana29
24. okt 2010

Ahojte baby som prvacka na SP a chcela som sa Vas opytat ci nemate skusenost s prof. Adamcovou na sociologiu?

susanne5
24. okt 2010

ahojte maminy, konecne som nasla temu co mi presne sekne🙂 ja som vysokoskolacka , 3. rocnik, ale v reali studujem uz 4ty (nadstandard), predmety mam za cely rocnik spravene len som akosi min semester nestihla napisat bakalarku, narodil sa mi maly a tak som sa dostala do medzirocnika.
takze teraz pisem bakalarku a budem sa ucit aj na statnice.. no akosi malo casu elabo energie? maly ma uz 8 mesiacov ale ja si stale neviem nasjst dostatok casu na skolu, jedine vecer-- ked chce zaspat v normalnu dobu alebo ked spi aj to lentak tak popri domacich pracach. s manzelom byvame sami, moji aj jeho rodicia pracuju, nasi su daleko takze s malym mi nikto nepomaha a najnovsie aj manzel pracuje 12tky takze pride len vecer.. no som s malym cely den sama, nie je nam zle len akosi sa neviem nastartovat a motivovat efektivnejsie vyuzivat cas.. amte dake tipy kedy sa ucit a ako? ja nejako stracam nadej ze to dokazem...

tatolu
24. okt 2010

@susanne5 Susane ahoj.
Nemám tip na učenie. Mne sa dá iba v noci - vlastne začnem tak okolo 21 potiahnem dovtedy, kým mi oči neklipkajú a potom zaľahnem do postele. Asi 5-tu noc sa mi budí v noci na mlieko iba jedno dieťa a najstarší asi raz na cikanie. Vstávame pred 6tou, lebo podľa Tomáška už je deň a treba vstávať 😉 . Keď sa mi naozaj treba učiť tak do polnoci aleo jednej rána (hlavne pred skúškami) tak si okolo 16tej musím urobiť klasickú kávu - ináč takú kávu nepijem 😔
Neboj, zvládneš to 😉
Už máš iba bakalárku a štátnice? Skúšky už asi máš všetky? 😉

tatolu
24. okt 2010

@susanne5 A čo študuješ? Vidím že si blízko mňa 😉

susanne5
25. okt 2010

@tatolu ahoj tatolu, dakujem za podporu,
studujem prekladatelstvo a tlmocnictvo na FHV, Aj Nj. Skusky mam, len pracu napisat a statnice. Bud. rok by som velmi chcela ist magisterske dennou formou, ak by mohol manzel ostat s malym na den doma ( dufam ze rozvrh bude tak super ako tento rok) ak nie tak daco vymyslime.
Fuha kukam 3 deticky mas tak to ta obdivujem ako zvladas.. no ja budem musiet tiez asi vecer viac zabrat lebo cez den sa dakedy neda a vecer zas ide telka..a uz ma to laka 🙂 a este kojim tak neviem ci mozem dlho ostavat hore tak si vzdy poviem ze idem hajat aby mal maly zdrave mliecko.
my nastastie vstavame okolo pol deviatej najnovsie.. tak to si aspon trochu pospim aj ked maly sa budi tak 4 krat v noci a spi s nami takze som stale hore.
dufam ze to zvladnem ale je toho na mna nejako vela v poslednej dobe tak som sa musela vyzalovat 🙂 dik

kissinka66
25. okt 2010

AHOJTE ja tiez este studujem na strednej skole teraz posledny rok neviete mi niekto proradit ako je to z vyzivnym na dieta ked otec ma 18 tiez este navstevuje strednu skolu...idem ho dat teraz na sud pretoze mi nechce platit na maleho ....kolko mu moze sud dat platit najmenej??

josie3331
25. okt 2010

ahojte, tak ja uz mam jednu skusku za sebou...teraz chodime kazdu sobotu do skoly, ale uz sa to zmeni, uz iba tuto sobotu a potom mesiac volno...a skusky zacnu...
vyzera to, ze sa nam postastilo s babom, zatial poslucha a nie je mi moc zle, tak dufam, ze to tak zostane (ale dufam asi marne 😀 ) a budem vladat studovat aj s bruchom

tatolu
25. okt 2010

@susanne5 Susane, toto fórum a teda ja táto téma je tu na vyžalovanie sa a pre nás študujúcich aj na podporu pri učení 😉
@josie3331 Josie, gratululem 😵 - hádam sa bude dariť študovať aj s bruškom 😉
@kissinka66 Kissinka ja Ti neporadím 😔

papty
27. okt 2010

@josie3331 gratulujem 🙂 a ja som sa pytala, kto bude dalsia, a je to tu
a uz mas za sebou aj skusku? super
mna caka prva v novembri a o jednej viem v decembri

jalao
28. okt 2010

ahojte maminy studentky 🙂 . Pekne sa nam tu rozrastaju pocty mikrostudentov, to je super, len do toho, baby, berte si s Tatolu, Petrahy aj Julie aj mna priklad 😀 😀
Josie, neboj, s bruchom sa studuje rovnako ako bez brucha 😝 😝 , ine to bude, keda sa maly Josko narodi...Drzim velmi palce!!

tatolu
28. okt 2010

@jalao Zo mňa asi nie 😔 - to by iba preliezali 😝 😀 😀 😀 - i keď kedy-tedy aj od profáka pochvalu dostanem 😕 😵

juliagregor
28. okt 2010

@tatolu ty si teda ozaj skromná 😉 , tri deti a dve vysoké školy naraz dokáže len mamina dvojičiek 😎

tatolu
28. okt 2010

@juliagregor Juli, to je iba pedagogické minimum 😔 - to sa ani titulom neukončuje 😉 - iba štátnicami

juliagregor
28. okt 2010

@tatolu a to je málo? len sa pekne pochváľ 😉

petrahy
29. okt 2010

tatolu ty si teda sama skromnost 😉 a ze priklad zo mna? to tiez neodporucam je to fakt niekedy o drzku 🤐