Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

tatolu
7. dec 2011

Dievčatá, teraz to momentálne nepotrebujem, lebo mám chvíľku kľud, ale mne na chuť do učenia pomáhalo opakovanie viet: Čo sa mi chce? Uči 😵 Učiť sa mi čo? Chce 😵 treba sa pri tom usmievať a keď som cítila, že som sa s tým ako-tak stotožnila, tak som sa tvárila, že ma to veľmi preveľmi zaujíma.... Nepomáhalo to síce na celú noc, ale keď som sa takto nabudila, viac som si s čítania zapamätala 😀 😀 😀 😀 😀
Držím vám päste... Smelo do učenia 😉

nanulik
7. dec 2011

@moma no čo skúšky? už boli alebo ešte nie? ja som dnes mala jednu a už len o týžden jednu a potom ešte jedna v januári. ale to taká že v pohode z predmetu čo sme už mali takže len opakovanie. ale o týžden bude brutál. 300 str. kniha naučiť sa všetko. no netuším ako do zvládnem

nanulik
7. dec 2011

a neviem či som sa chválila ale moja téma na diplomovku je "Úloha a ciele fiškálnej politiky v čase hospodárskej a finančnej krízy"
ale ja píšem až o rok

slniecko4
7. dec 2011

babenky, nechodíte odtiaľ nikto na VŠZaSP, odbor sociálna práca?

moma
8. dec 2011

@nanulik boli skúšky dve, ale ani z jednej nemám ešte výsledky. Teraz neviem či sa učiť ďalší predmet, alebo ešte stále opakovať to isté.... Tak to ti tie skúšky pekne ubúdajú, nám dali všetko na január, to budem mať asi aj dve za týždeň, a ešte keď budem opakovať, no mám čo robiť. A s tou diplomovkou neviem kedy začnem. Inak moja téma je "Aplikácia zásady opatrnosti v účtovnictve podnikateľov" Máš zaujímavú tému, k tomu je kopec dostupných informácií.

nanulik
8. dec 2011

@moma a nemáš pocit či si urobila alebo nie? alebo ak bude horšia známka tak budeš chcieť opraviť na A? ja som vždy spokojná aj s E. našťastie tento sem. som mala najhoršie D. a som šťastná aj za to lebo si poviem že to mám za sebou

najskôr som mala tému Vplyv verejných investícií na rozvoj ekonomiky ale som to zmenila lebo som si nevedla predstaviť čo písať. a k tejto druhej mám kopu nápadov a plno kníh je dostupných tak si mylsím že to nebude až taký problém

nanulik
8. dec 2011

@moma a ešte k tej diplomovke ja som typ človeka čo my stačí len pár slov aby som niečo povedala. ja som mala problém aj bakalárku rozpísať 😀

moma
8. dec 2011

@nanulik ťažko povedať, teóriu som vedela, ale príklady som nemala dobre na oboch predmetoch, tak záleží len na vyučujúcom, či mi to uzná ☹ Určite mi stačia aj Ečka, len nech to mám.
Ja sa tiež neviem rozpísať, a už vôbec nie vyjadriť vlastný názor k odbornej téme, našťastie mám tému, ku ktorej netreba názory, všetko je dané v zákonoch.

katkagb
8. dec 2011

Dievčence, nechodí niektorá na VSEMVS 1. ročník do CA alebo LC?

tretulka
8. dec 2011

@tatolu tak tohto sa budem drzat 😀 , dufam, ze mi to pomoze 😎

tatolu
8. dec 2011

@tretulka A Ty pokračuješ? Dá sa v RK, alebo dokonca aj v DK?

tretulka
8. dec 2011

@tatolu jasne ze pokracujem 🙂 , v DK sa neda len bc, mgr. len v RK, akurat mam zajtra skusku a poslednu prednasku, jedna skuska a vypracovanie jednej "fajn" seminarky mi ostane na januar 🙂

tatolu
8. dec 2011

@tretulka Tak si to supišne zvládla 😉 😵 😵 😵 To ostatné bude zvládnuté tiež 😵

tretulka
8. dec 2011

@tatolu ja som velmi sikovnaaaa, to si nevedela 😎 😀 😅

tatolu
8. dec 2011

@tretulka To som vedela 🙂 😵

nanulik
10. dec 2011

@katkagb ja chodím na VSEMvs ale do ZM 4. ročník

bambola
10. dec 2011

tak ja som sa prave dozvedela, ze mi dali tri velke skusky, vsetky na seba 🙄 9., 11. a 12. januar. no su normalni? 😠 chcela som si to pekne rozvrhnut ale ked daju len jeden termin tak si mozem viete co 🙄

dioliana1
10. dec 2011

ja mám dve skušky v jeden den, obe dosť náročné na prípravu 😝

bambola
11. dec 2011

no to uz mi je jedno ci su vedla seba alebo v jeden den 🙄
aj vam davaju len po jednom termine?

grettka
11. dec 2011

bambola, aj u nas byva po jednom, ale to je spravidla "riadny" termin, ak daju dalsie su to I. a II. opravny. Vacsinou sa kazdy hlasi na prvy termin, aby sme mali istotu, ze mozeme ist na opravak. Pretoze ak sa nahlasis rovno na I. opravny, tak potom mas uz len jednu moznost. Co sa tyka viacerych riadnych, tak sa mi to za tri roky stalo len raz. A bezne som mala skusky bud dva dni po sebe, alebo aj v jeden den naraz dve, a bolo to fakt o hubu... 😝 clovek nevie, na ktoru skusku ma skor ucit. Akurat mam teraz vela pisania, dve seminarky, a bakalarku..

bambola
12. dec 2011

@grettka no my mame viacej terminov pri predmetoch spolocneho zakladu lebo tam nas je urcite okolo 100, ale pre nase predmety dostaneme len po jednom a jeden opravny, ale teraz napriklad dal jeden aj dva terminy, akurat, ze ten jeden sa kryje 😠 takze je to jedno. podla mna su dva opravne hlupost, radsej dva riadne

grettka
12. dec 2011

no, dva opravne nie su blbost.. pretoze sa neraz stalo, ze niekto neurobil skusku ani na prvy, ani na druhy raz... podarilo sa az na druhom opravaku..a okrem toho u nas je to v sulade so studijnym poriadkom, takze je to tak, ako to ma byt. 😉

bambola
12. dec 2011

@grettka jaj takto, to potom rozumiem, u nas podla studijneho mame narok len na jeden opravny termin 😔

grettka
12. dec 2011

no teda.. 😒 ja som vdacna za tie dva opravaky... ty kde studujes?

bambola
12. dec 2011

@grettka UMB a ty?

grettka
12. dec 2011

UK 🙂

bambola
12. dec 2011

@grettka ano, aj ja som chodila na denne na UK a mali sme dva opravaky 🙂 ale velakrat aj viac normalnych terminov 🙂

grettka
13. dec 2011

hej, zalezi na voli vyucujuceho... pokial je na termin vela studentov, tak daju aj dva riadne... najma ked nas daju dokopy na skusku aj dennych aj externych a vtedy je nas fakt dost.

katkagb
13. dec 2011

@nanulik
Tak to Ti závidím, že si už štvrtáčka.
Ja sa zatiaľ len dostávam do tempa, mám za sebou 5 skúšok, z tej 5-tej ešte neviem výseldok, ale vezmem si všetko okrem FX 😀 . Do Vianoc máme ešte Financie a mena a v Januári ešte VETKO a AJ. Je to dosť 8 skúšok v ZS a 9 v LS. Každé 2 týždne niečo. Už sa teším na Vanoce, že si oddýchnem. Najviac sa teším že už mám veľké deti - 18 a 17, a nemusím sa im už venovať tak, ako keď boli malí. 😎 .
Budem Ti držať palce, nech sa Ti darí

nanulik
13. dec 2011

@katkagb jáj financie a mena a VET to boli zabijaci. ale dalo sa a ja tiež nie som náročná na známky. hlavne aby som prešla 😀
mna čaká teraz komunálna ekonomika a politika. to je tiež zaberák. ale ak boh dá a urobím to tak sa do kníh pozreim až pred novým rokom lebo ešte 6 skúška z práva.
no a to je dobré že máš velké deti. ja sa učím po nociach do tej jednej a okolo 6 sa malý budí 😝
dá sa to vydržať ale je to ťažké