Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

kamilka12
29. dec 2009

papty - ďakujem za povzbudenie ;)...a ty si už aj skončila, že teraz študuješ? No a druhý problém je...že si neviem ani vybrať (zaradiť sa), že čo študovať 😒 Doteraz som robila 8 rokov sekretárku...ale viem, že ked sa vrátim z MD, nechcem to robiť...nechcem mať 50 r. byť na tom istom stále.. 😒

kamilka12
29. dec 2009

aha...až teraz som si všimla, že tvoj Adrianko má rok aj 5 mesiacov, takže asi si ešte nedoštudovala 😀

jalao
29. dec 2009

kami, prihlasku si isto podaj, mne to pripada dost rozumne sa do toho vrhnut pocas MD, ved jasne, ze mas okolo maleho povinnosti, ale to budes mat stale...pripadne pojdes do nejakej roboty a po case budete mat dalsie babo...to uz tak skoro nebude, ze budes mat kooopec casu pre seba a pre skolu, s tym uz musis pocitat...A ak si robila sekretarku, tak asi mas nejake to ekonomicke vzdelanie a myslim, ze moznosti si vybrat tu spravnu fakultu je dost. Ty si pri Nitre, takze to urcite nebude problem, mnohe maminy tu dochadzaju vyse 100 km cez vikendy...Mne sa zda aj tych mojich 30km ostara. 😉 😉

dmonikad
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maruschka
29. dec 2009

kamilka...všetky sme tu tak ako hovoríš ty-teda ako cez kopirák..Všetky sme prežívali materskú demenciu, teda ja osobne veľmi. Celkovo som sa tak rúcala-hlavne psychicky..

A všetky sme začali študovať pred alebo počas materskej. Výhoda je v tom, že si nemusíš od zamestnávateľa stále pýtať dovolenku, voľno-že na teba v kolektíve nikto nezahládza, keď si znova náhle berieš voľno. Na štúdium máš čas-síce limitovaný deťmi, ale máš..Takže choď do toho a neváhaj.. 😉 😉 😉 😉

Ak rozmýšľaš nad VŠ, tak určite nerozmýšľaj dlho..Vždy sa to oplatí a posunie ťa to ďalej.. 😉 😉 A tu medzi nami ti pôjde štúdium jedna radosť a ani nebudeš vedieť ako, budeš preberať diplom 😀 😎

dmonikad
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maruschka
29. dec 2009

sisa, jalao--vy študujete asi na inej platnéte, že? Keď čítam tie vaše lineárne algebry, rovnice, tak mi je z toho mdlo.. 😀 😀 😀 😀 Naša štatistika so siahodlhými rovnicami bola iba malá násobilka oproti tým vašim materiálom.. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Ste fakt hlavičky, mne matika nejde vôbec.. 😖

jalao
29. dec 2009

marus... 😀 😀 😀 😀
Kto o mne uz len povie, ze som hlavicka... ☹ Som vlastne, ale skor dubova 😝 😝 😝 A statistika nas tiez caka a vraj je tiez tazka... Nic ine mi nezostava, len sa na to vrhnut, co mi budu sily stacit...Skuska je AZ deviateho 🙄 , takze si myslim, ze uz aj teraz je neskoro...ale ved uvidime. A tiez lutujem, ze som nezacala chodit do skoly uz skor... 😖 😖

sisa.b
29. dec 2009

jalao, co vlastne studujes?

babulky a s tym referatom mi neviete poradit? ☹ vobec neviem, co tam napisat. je to ako strucna ucebnica dejepisu, len same datumy a udalosti k nim 😝 ako ja nemam rada dejepis

ja mam iny dovod na studium. vzdy som totiz verila, ze na to mam 😀 a v 17tich som sa vykaslala na gympel, tak odvtedy ma skola strasi. maturitu som si dorabala, ked mala starsia dcera 3 roky a syna som jeden rocink vlacila, druhy bol male babo. po mature (7 rokov dozadu) som strasne chcela ist na vysku, aj som sa dostala na vsetky 3. len som chodila aj do prace, tak som si povedala, ze teda to necham, ked budu deti vacsie.
deti su vacsie, ale rozhodli sme sa pre dalsie babo 😀 a vobec to nie je jednoduchsie 😝

jalao
29. dec 2009

Sisa...o pocte deti my diskutovat nemusime... 😀 😀 😀 A studujem Presovsku uni, manazment. A ty?

maruschka
29. dec 2009

sisa, ak máš urobiť referát z knihy, tak tam bude asi treba obsah-teda opísať jednolivé kapitoly, čo sa v nich nachádza, čo tam autor uviedol-také kľúčové informácie..Určite by som tam dala takú hlavnú myšlienku diela, čo mala čitateľovi priblížiť a objasniť..A samozrejme stručne, kto to napísal a kedy to napísal..Takže tak nejako to dať dokopy a dať tomu formu..Prečítaj si úvod alebo príhovor, predslov, väčšinou tam býva uvedené také stručné zhrnutie knihy a niečo o autorových pohnútkach, prečo to písal a ako to písal... 😉

Ak budeš písať štandardnými postupmi, ktoré sú jednotné pre všetky VŠ, tak tých 5 strán napíšeš za dve hodinky čistopisom...Teda 12bodové písmo, 1,5 riadkovanie, 4,3,3,3 /alebo 3,5,,3,3,3/ okraje a Times New písmo..

agatkag
29. dec 2009

Ahojte, ja som skončila štúdium takmer pred dvoma rokmi popri zamestnaní, bolo to náročné,stále som si čerpala dovolenku, keď som išla na skúšku, takže som si nemohla dovoliť ísť nepripravená a opakovať, tie soboty boli desné, skoré vstávanie a pod. Ale bolo aj kopec srandy s babami.
Len vás všetky čo ste tu chcem povzbudiť, aby ste to zvládli a dotiahli až do úspešného konca. Ja by som chcela ešte pokračovať v štúdiu, uvidím ešte kedy sa do toho pustím...Tak ešte raz všetkým veľa zdaru a máte môj obdiv.

sisa.b
29. dec 2009

maruschka, takze autora tam mozem spominat, ano? lebo autorom je nas prednasajuci a povedal, ze mozeme chvalit, kritiku neprijima 😀 a dal nam len 2-3 strany napisat, aby sme sa netrapili 🙂

jalao, ja studujem mechatroniku 😅

maruschka
29. dec 2009

sisa, samozrejme, že treba spomenúť autora, veď ide o jeho knihu 😉 😉 😉 Tie 2-3 strany zvládneš ľavou zadnou, no nie? Keď zvládneš také náročné štúdium, tak takéto srandy napíšeš popri varení obeda 😀 😀 😀 😀 😀

sisa.b
29. dec 2009

jalao, a to mate na manazmente taku tazku matiku? 😲 lebo na nasej univerzite maju matiku aj ine fakulty, ale omnoho lahsiu nez my. dozvedela som sa, ze my ju berieme hlbkovo, co ma "velmi potesilo", lebo doucovanie, ktore univerzita organizuje, je pre kvalitarov, cize pre nas nebude dostatocna 😒 navyse ma zacat az teraz v januari a 16teho uz mame skusku 😝 na algebru este termin nemame

sisa.b
29. dec 2009

maruschka, ale ked ja by som radsej tu matiku pocitala 😅

sisa.b
29. dec 2009

a obed dufam navari svagor 😀 😀 😀

jalao
29. dec 2009

Sisa, hej, ved som zabudla, ze mas tu mechatroniku, tam je tazsia matika, to je jasne. My mame dost podobnu na vasej fakulte FSEV, ci ako sa to vola...aj vyucujucich mame niektorych z TNUNI (na IT sme mali Juleny 😉 ), ale bola spravna. Ja som si nasla sukromne doucko, studentku VS. Aj zajtra ideme... 😒 😒
A tvoj svagor je kuchar, ci ako toto funguje? 😀 😀 😀 😀

sisa.b
29. dec 2009

jalao, nie je, len dostal instrukcie naskrabat zemiaky 😀 uz ich aj nakrajal a teraz letel pre syr a smotanu do obchodu. ja sa snazim zatial vsetko vylestit, lebo upratovanie mam radsej ako varenie 😝
drzim palce, nech tu algebru zmaknes lavou zadnou 😉

janka46
29. dec 2009

Maruschka vdaka idem to "omrknut"
Mamina,ano je tych skusok len 3,ale dalsie dve prace napisat a ja som este ani netukla s bakalarkou 😕 😨 😖 ,takze to vidim tak,že januar porobiť ako-tak skusky,napisat jednu pracu,do marca druhu /z praxe/ a v priebehu februara "vytvorit" bakalarku,uz teraz mam obavy ci to takto bude fungovat 😕 😕 no proste ma z toho vsetko riadne chytaju vselijake pocity,len nie prijemne 😒 😒 😖 😖 no a co Vma budem hovorit,už sa mi obcas aj sniva o tej bakalarke,že co ak to nestihnem 😝 😝 Pomooooc!!!!!!

majka35
29. dec 2009

ahojte baby, dlho som tu zase nebola ... sa spamätávam z tej nezvládnutej skúšky 😀 ale nie, jedine, čo ma trápi, že som sa prihlásila na 1. opravný termín, čo je 5. januára a neviem sa dokopať ku knihe ... teraz mi je veľakrát za deň nevoľno, malú mám doma, keďže v škôlke sú prázdniny a keď ju dám poobede spinkať, tak ja jediné, čo dokážem je zapnúť PC a surfovať po nete a večer o ôsmej už spím 😵
mňa čaká tiež ťažká matematika, mám z nej nočnú moru a netuším, ako chcem urobiť z nej zápočet aj skúšku 😀

janka46
29. dec 2009

Vítam novu tvar 😉 urcite ťa tu vsetky podporíme aby si do toho isla,lebo my vsetky sme tu na jednej lodi s podobnymi pocitmi 😉 takze teraz sa len dobre rozhodnut a ku skolu a podat prihlasku....Držim palce!!!!

kamilka12
29. dec 2009

Baby, strašne vám ďakujem za vašu podporu a pozitívne myslenie 😉 ...bohužial, môj manžel a rodina ma v tom moc nepodporujú, nieže by ma odhovárali ale zdá sa im to bláznivý nápad, teraz začať študovať..ked mám už dieta, som na MD..možno si myslia, že to nakoniec vzdám, neviem. Ale som rada, že som tu našla niekoho, kto ma v tom podporí 😉

sisa.b
29. dec 2009

kamilka, takto som na tom bola ja, ked som este zila s mojim exmanzelom. vsetci ze ci som sa zblaznila ist studovat 😖 vraj som mala studovat, ked som bola slobodna a bez zavazkov. hlavne svokra, ze sa mam o rodinu starat, nie ist do skoly. a ked som zacala, tak moj drahy ex si naplanoval, ze budeme mat dalsie dieta - bez opytania. antiku som totiz nemohla brat, tak som sa vzdy len na neho spoliehala. ale nevzdala som to, chodila som denne dva roky na nadstavbu, prvy rok s bruchom, druhy rok som mala doma male babo. velmi mi pomohla mama a moja dobra kamaratka, ktora mi maleho strazila, kym mama neprisla z prace 😵
no a ked som nastupila vtedy na vysku, tak u nas koniec sveta 🙄 same naschvaly mi robil. akoze vsetko vsade nechal poroztahovane a uz sa neunuval ani tanier do umyvadla zaniest. vraj ked chcem studovat, mam vsetko stihat. a to som aj na 7 hodin denne do prace chodila. takze pokial nema clovek po boku niekoho, kto mu pomoze, tak je to o nicom.
teraz mi najviac pomahaju svokrovci 😵 strazia malu, ked som v skole a aj teraz, aby som sa mohla na skusky pripravit. len musim pockat, kym pridu z prace. svokra chce mat strasne niekoho studovaneho v rodine 😀 tak ze ked to nie su jej synovia, aspon ja 😀 😀 😀
kamilka, nevzdavaj to a nech ti pekne vsetci pomahaju 🙂 drzim palce

kamilka12
29. dec 2009

sisa.b - ďakujem ;)

Ono, keby sa už rozhodnem študovať a na VŠ by ma prijali, viem že by mi muž pomáhal, podporoval ma a tak..aj moji rodičia..ibaže teraz potrebujem trochu "nakopnúť"..potrebujem, aby mi niekto z nich povedal, "choď, ty to dokážeš"...ale toho sa asi nedočkám 😖 . No čo už, skúsim a uvidím 😉

maruschka
29. dec 2009

janka, takto isto to mám naplánované aj ja..Len plány sú plány a ako poznám samú seba, tak to bude s realizáciou ťažšie 😀 😀 😀

majka35
29. dec 2009

ani mńa môj muž v štúdiu nepodporuje, tiež mal poznámku, že na toto som mala myslieť, keď som bola slobodná a bezdetná ... on išiel na VŠ hneď po strednej škole a dobre, že ju nekončil na červený diplom a o pomáhaní v domácnosti radšej pomlčím 😕 malú okúpe, von s ňou pôjde aj sa s ňou zahraje, ale domácnosť ho absolútne nezaujíma, dokonca ani teraz, ke´d som tehotná ... takého bordelára ešte svet nevidel 😀
ináč kamilka, určite sa daj na štúdium, tu ťa baby naozaj podporia a keď máš podporu aj u svojho manžela, tak neváhaj 😉

sisa.b
29. dec 2009

majka, ten moj teda ani na prechadzku s malou nejde, ani neokupe a dokopat ho k niecomu, aby doma urobil, je tiez umenie ☹ jeho odpoved na vsetko je, ze on chodi zarabat peniaze 🙄 takze pride domov, malu trosku postiska a lahne pred telku absolutne nepouzitelny 😖

papty
29. dec 2009

kamilka12 ja som len prvacka 🙂 mám za sebou len 3 skúšky a hoci sa mi teraz momentálne nechce učiť aj tak som rada, že som sa k tomu dokopala a do školy som sa prihlásila. Aj ja som to oznamila doma s malou dušičkou, ale muž to prijal v pohode, že nech idem, že keď doštudujem aspoň budem vela zarábať a on bude mať frei 😀 😀

gabi2010
29. dec 2009

dominikad: máš poštu