Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

lasenka
30. mar 2008

krasotka vitaj 😉
poslal som ti IP...
ostatnym studentkam drzim palce, skusky su v plnom prude, mna uz caka len jedna z americkej literatury 🙂

krasotka
30. mar 2008

Aj mňa už čaká len jedna. Ale nejak to zvládnem.

duskaf
30. mar 2008

Ahojte kočky, tiež by som sa rada pridala. Študujem prvý rok špeciálnu pedagogiku pre mentálne postihnutých- psychopédiu v Prešove. Mám 31. Študujem externe s malou najprv v brušku- veľmi mi pomáhala pri skúškach v zimnom semestri, pomohla mi najmä na logopédii, tak sa kočky- spolužiačky smiali, že keď sa narodí, bude už rozprávať. Malá sa narodila 17. decembra, na prednášky so mnou chodí manžel, ale študujem dištančne, tak chodím len na kontaktné hodiny a potom na skúšky s ostatnými. Teraz mám trochu problém, lebo malá nechce byť v kočiari, nosím ju v šatke ale manžel ju je ochotný nosiť vonku v šatke, keď musím ísť do školy na písomky. Pred dvoma týždňami bola so mnou na jednej prednáške, mala som ju zaviazanú v šatke a spinkala.i

verulka
30. mar 2008

duska, krasotka vitajte a hodne zdaru 😉 krasotka, dakujem 🙂

krasotka
30. mar 2008

Páni, Duskaf, to je dieťa. Ja som pri mojej malej bola šťastná že žijem. Pol roka som sa cítila ako v polosne, alebo v hladine alfa, alebo čo. Mala som hrozné závrate, hrozné stavy. Už by som aj rada druhé bábo, ale ak si na to spomeniem ...

verulka
30. mar 2008

krasotka, ani moje deti nikdy nepatrili k tym kludnym...ale neboj druhe uz vnimas aj prezivas uplne inak 😉

krasotka
30. mar 2008

No snáď budeš mať pravdu, aj moja mama mi to hovorí, že druhé dieťa už budem inak prežívať. Takže hor sa zasadiť semienko, ako moja Ninka hovorí. Po bakalárskych štátniciach ideme na to.

mimi.k
30. mar 2008

verulka.. ako to takto zvladas 🙂 si neviem predstavit 🙂 v ktorom si rocniku?

lululu
30. mar 2008

mimi.k- je moja sestra, som si nevsimla, ze je ona prihlasena 😀

lululu
30. mar 2008

mimi.k- je moja sestra, som si nevsimla, ze je ona prihlasena 😀 som ja pisala 😉

janka46
30. mar 2008

JEJ,takze sestra 😀 ste sa tu ansli...

Vitajte Krasotka,mimi.k,a duskaf....
Krasotka aj na sv.Alzbety ale BA a este len 1rocnik a tiez vela ludi drazdi ,ze kedy druhe, chcenie by uz bolo,aj ked som si to pri prvej tiez "uzila"aj tehu aj tu živost,nasa hlavne vela spanku nedala,tak ked bude aj druhe take neviem-neviem.....

bibinka
31. mar 2008

babule, bola som tu už veeeľmi dávno 😅 . ja vám mám problém s diplomovkou-nie a nie si vybrať tému.Vy ako skúsené vysokoškoláčky s nie jednou vš, poraďte prosím. chodím na mgr.ošetrovateľstvo a tým, že som už tri roky doma, som úplne mimo praxe a tak sa motám okolo detských tém. myslíte, že môžem mať tému: Výživové návyky u detí predškolského veku v domácom prostredí a v predškolských zariadeniach? A ďalší problém-konzultant-musí to byť niekto, kto má PHDr.,alebo aspoň PHD . Fakulta má svojich konzultantov, lenže tí sú už rozchytaní. Nie ste tu niektorá s týmto vzdelaním? Ja som ochotná to aj platiť, keďže nemám inú možnosť.V práci sa vymenil kolektív aj odborníci a už tam nemám žiadne väzby a kontakty. ☹ ☹ Do toho nechutné skúšky, prerábka bytu ,som úplne na dne. Kiež by som bola taký" študent nad vecou".ale nie som ☹ 😅

maruschka
1. apr 2008

janka46,tak PSY je za B,UVod do právnych disc.-A..V utorok mám Soc.prácu-písomku,takže som zvedavá..Prax ešte nie je ani termín a Sebahodnotenie a sebapoznanie nám už budú teraz dávať termíny-to sa hodnotí hned na mieste,takže dúfam,že to bude pohoda 😎 😎

janka46
1. apr 2008

Bibinka ta teme znie zaujimavo,myslim,ze aj vela materialu sa da o tom zohnat,ale viac ti asi nepomozem...myslim,ze pri diplomovke budemem stresovat vsetky 😀 ale u mna je to este dalekooooo.

Maruschka ja mam sebahodnotenie teraz 7.4,tak som zvedava a hned 10.4 skuksu z Psycho.
u nas bude najhorsia asi Etika,to uz teraz vsetci prevraciame ocami co od nas ocakava na skusku 😖

charlinka
1. apr 2008

Ahojky, kočky co studujete sociální práci. sebahodnotenie, sebapoznanie byla jedna z nejlepších přednášek co jsme měli, je to hodně o komunikaci, dávali nám ruzné testy a podobně, byla to docela sranda a všichni jsme dostali za A, víceméně za učast. Já na Etiku psala pouze esej, tak nevím co od vás budou chtít, ale docela by mě to zajímalo. Možná ruzné pohledy na ruzné témata, nebo nevím.
Maruschka, zajímalo by mě, jestli vás v BA učí stejní profesoři, na Úvod do právních disciplín jste měli profesora Zemana???? a na psy Brukkerovou????

duskaf
1. apr 2008

bibinka- ja by som Ti veľmi rada pomohla, skončila som magisterské ošetrovateľstvo v Košiciach a pred materskou som učila na Fakulte zdravotníctva v Košiciach a teraz som konzultovala, ešte vlastne stále konzultujem, lebo im stačilo magisterské, ale už som sa stretla s tým, že moje kamarátky chceli, aby som im konzultovala, ale na ich fakultách už ten môj len magisterský titul nestačil.
Tvoja téma je zaujímavá, ale podľa mňa názov je veľmi zdĺhavý.Výživové návyky u detí predškolského veku v domácom prostredí a v predškolských zariadeniach? Akú máš predstavu, chceš robiť prieskum a porovnávať(rozmýšľam, čo by si porovnávala - a rozmýšľam aj nad tým odkiaľ by si mala informácie o stravovaní dieťaťa - musela by si zostaviť dotazník pre rodičov a prostredníctvom učiteliek v škôlkach im ho dať, popritom pracovať s deťmi v škôlke a urobiť aj nejaké zaujímavé spoločné stretnutie v škôlke- teda deti, rodičia učiteľky a zaujímavý námet- možno by som išla smerom komunitného ošetrovateľstva- ale tiež radšej edukáciu), alebo chceš popracovať na edukácii?- ale to tiež musíš edukovať aj rodičov, keďže detičky sú malé a ako sa dostať k rodičom zdravých detí?
Ja by som sa vybrala cestou edukácie, s detičkami sa dá pekne vyhrať.
Len si musíš dať pozor, aby to potom nevyznelo veľmi pedagogicky, ale aby to malo súvis s ošetrovateľstvom, čo sa vlastne stále dá obhájiť, keďže ošetrovateľstvo je do veľkej miery aj prevencia a Ty by si vlastne išla zisťovať ako to je- urobila by si si malý prieskum a na základe prieskumu potom edukáciu.
O Martine je známe, že je to najkvalitnejšia výučba ošetrovateľstva, tak iste aj požiadavky na diplomovú prácu máte vysoké.

verulka
2. apr 2008

cafte, tak ja furt trapim...mimi, ja uz koncim, teda pevne dufam, som v 5.rocniku...inak ja sm tu tusim jedina ekonomka...
no drzim palce vsetkym pri studiu...ja idem pekne pisat, ale vyse 2/3 uz mam, cakam na vyjadrenie konzultanta...este posledna kapitola a dufam, ze pojdem odovzdat index 😎

bibinka
2. apr 2008

dusaf- ďakujem, písala som ti ip. 😉
tému som dáko skomolila, verím, že zoženiem ešte tú konzultantku. K mgr. štúdiu to musí byť o jeden stupeň vyššie vzdelanie alebo v čase keď budem obhajovať, musí mať doštudované aspoň PHD.
Inak, verulka- ja ťa neskonale obdivujem,všetko čo robíš a hlavne s akým nadhľadom... 🙂 . u teba ani na chvíľu nepochybujem, že by si niečo nedokončila alebo že by sa ti niečo nedarilo. Veľmi ti držím palce, už to máš za pár-aj mimi aj školu. Ako si prosím ťa stíhala písať tú diplomku? 😉

lululu
2. apr 2008

verulka, to bol komunikacny sum, ale poho 🙂 super, ze 5.rocnik.. 😉 mimi.k/sestra, je tiez ekonom,denne,Ba,ale koncila pred 6 rokmi 🙂 si super,klobuk dole 🙂 🙂 🙂 drzim paste 😉

verulka
2. apr 2008

lulu, 😀
bibi, diplomovku pisem este stale 😅 ale mne to tak super vyslo, ze som na MD a cez den mam volno od deti, tak si pisem...ale zacinam pocitovat priznaky vysokeho stadia tehotenstva, cize demenciu 😅 ale aspon je zabava...
dakujem vam vsetkym za podporu 🙂

maruschka
2. apr 2008

janka,aj u nás sú všetci z Etiky na prášky..ešte sme nemali prednášku, ale ževraj Filozofia bola malina oproti Etike.Tak sa veľmi tešíme. ☹ 😒 😖
Charlinka, ja chodím do Piešťan-detašované pracovisko.Janka46 chodí do BA na soc.prácu. 😉 Takže tá je priamo v centrále 😀 😀 😀 Nás mal Právne disc-Kunošík Michal a Psy.-Slovák Peter 😉 🙂
Verulka,tak si s tým parádne pohla..Už len posledná kapitola 🙂

janka46
2. apr 2008

Nas Etika Glasova...postrach,dala zabrat totalne aj na filozof.
Pravo mal tusim aj nas Kunosik,tusim bol z Bardejova
psychologiu mame s Stemplova...mala by som sa uz k nej prinutit sadnut 😒 namieto toho tu zavislacim 😲

Verulka ma obdiv asi nas vsetkych studujucich mamiciek 😵

duskaf
2. apr 2008

Verulka, mne sa už ku koncu tehotenstva veľmi ťažko učilo, ale hlavne som zaspávala od únavy.
Doobeda som sa učiť nemohla, lebo Filipka mám doma, nechodí do škôlky a doobedie patrí jeho tvorivosti a môjmu vymýšľaniu pre neho, aby sa nenudil, na obed prichádza domov Danko a to si už čoskoro sadáme k domácim úlohám, keďže je prvák, máme čo robiť. A teraz, keď mám Veronku, tak som si našla čas na učenie večer, keď to u nás stíchne a aj malá má od 19: 30 spiacu pauzu až do polnoci- to je môj čas a našťastie už nie som unavená, tak môžem písať seminárne práce- tento semester ich máme strááášne veľa.
Tak Ti posielam veľa sily, ja jej teraz mám na rozdávanie aj všetkým, ktorí ju potrebujú.

verulka
3. apr 2008

duska, no nastastie ja mam deti v skolke a skole, ale zase som do konca pracovala...teraz na MD je to fajn...akurat poslednou dobou sa mi zacalo darit hlavne vecer, kedze moj spanok je uz vselijaky 😖 ..Inak aj moj Risko je prvak a od septebra ude aj radko 😉 ale s nimi nemam v tomto smere ziadnu roboty...ja len uz nevladzem ich tempu 😀 ale to sa cochvilka zmeni...
no idem zas enieco popisat- dnes ma pekelne boli hlava, tak moje tempo je dooost pomale 😖
dakujem kocky 😵 uz sa tesim, ked vas sem budem chodit iba moralne podporovat 😀

janka46
3. apr 2008

Tak to ti budeme vsetky uprimne zavidiet Verulka 😀

verulka
7. apr 2008

Baby, dnes mi dosiel "posudok" na 42stran DP a fakt len kozmeticke upravy mam urobit 😎 uz posialm komplet a vyzera to nakoniec viac nez nadejne 😀 😀 😀 jupiiii...jo a mam 66stran + zaver 😉 tak zacinam byt kludnejsia...

yasminelle
7. apr 2008

ahoj verul, gratulujem k ukonceniu diplomky. Ja sa este trapim s bakalarkou, ale tiez ju mam uz v podstate schvalenu, staci uvod a zaver a mozem to dat zviazat. jupiiiiii, ale vobec na to uz nemam cas.
V sobotu mame zase skusku. To makro, co som sa ta vtedy pytala, som nakoniec zvladla. Uff

maruschka
7. apr 2008

verulka,gratulujemeeeee...Si fakt dobrá 😉 😉 🙂 🙂

verulka
8. apr 2008

yas, super, gratulujem ku skuske...no dnes som to definitivne odoslala na odobrenie a vo stvrtok idem po zapich a odovzdat index 😀 a potom uz len cakam- na den D- najprv porod a potom statky 😝
j oa etse upravujem citacie a zdroje a grafy- tieto formalne kraviny mi riadne lezu na nervy 🙄

elvo
8. apr 2008

ahojte tak som to v piatok zvladla ,isiel somnou manzel a bol s malym na izbe nastastie mali volne tak som vzdy cez prestavku odskocila nakojit.