Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

emily3
9. apr 2010

tak to potom dostanes rodicovsky prispevok ked sa ti narodi babatko.....

emily3
9. apr 2010

norikk myslim ze by s imohla ist aj na denne studium a vybavit si individualny plan, maloby to ist...mala som spoluziavcky co mali deti pocas vysky a chodili na denne.....

tatolu
9. apr 2010

Norik, podľa mňa nemáš na materskúnárok ani vtedy,keby si študovala denne 😔 Aby si dostávala materkú musíš - tak ako píše Emily, byť pred nástupom na materskú min. 270 dní riadne zamestnaná,alebo si si dobrovoľne platila tie nemocenské odvody.
Skús sa ešte opýtať v paragrafoch. Je tam nejaká podobná téma, myslím 😔

emily3
9. apr 2010

tatolu nema narok na matersku aj ked by studovala denne....len sommzslela ci by to pre nu nebolo lepsie.....neviem ako je to terzy presne ale externisti platia za studium nie?aspon to tak bolo pred desiatimi rokmi.....

tatolu
9. apr 2010

Emily záleží od školy a vybratého študijného programu 😔 Na TU ZV sa neplatí 😔

norikk
10. apr 2010

joj prepactee, ale sak som sa pytala tu bab na konikovi,co su nastrocne, oni dostavaju 185 € matersku + rodicovsky...a pochybujem ze si platili poistenie alebo pracovali....

emily3
10. apr 2010

nork tak to dostavaju zo skoly + rodicovksy maju vyrovnanie do rodicovskeho.....ja som tak zacinala s prvym dietatom, skola mi nieco platila a socialka doplatila do vysky rodicaku...ale je to financne nic moc...treba sa informovat v danej skole na studijnom... 😉

norikk
10. apr 2010

emily, tak zistila som nieco, ze od 1. januara sa zmenil zakon, to je asi to,o com pises ty....a to co oni dostavaju to je materska...sak mi to nejeden raz vysvetlovali.....vy pracujuce mate okolo 260 eur nie?? newem presne....a baby nezamestnane pred tehu maju to zakladne 185....ale tou zmenou zakona sa to asi cele dohukalo...ak je to pravda, z coho budeme zit :(

adetka
10. apr 2010

ahojte dievcence...

prisla som Vas kuknut... a povedat, ze na vas myslim a vsetkym drzim palce...

emily... blahozelam k absolvovaniu vsetkych skusok 🙂

aj ostatnym... a drzim palce na statnice...

ja sa teraz trosku s pisanim ulievam... akurat pracujem pre katedru a ucim... a to sa mi blizia dve konferencie... 😅

emily3
10. apr 2010

norikk je to tak...to co spominas je rodicovsky prispevok..ten vyssi mas ak si pracovala alebo dobrovolne platila dnp.....je to smiíesna suma a este ten vyssi je len do druheho roka zivota babatka a potom to klesne na ten maly... 😒 ...ptresne z coho mame zit? ale dostanes prispevok pri narodeni cca 25000SK...este pri druhom a tretom....ja som nedostala pri ziadnom ( diskriminacia viac detnych... 😒 )

adetka dakujem

norikk
10. apr 2010

nj,uz som sa dozvedela,ze to je rodicovsky ten 185 eur a nie materska.... 😅

emily3
10. apr 2010

norikk a kam chces studovat?

norikk
10. apr 2010

to este neviem... maturujem z NJ, AJ a Nauky o spolocnosti,tak co by ste mi odporucali? 😀

maruschka
10. apr 2010

norikk, čo takto prekladateľstvo,,, NJ, AJ-pedagogický smer???? 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

jalao
10. apr 2010

ahojte studentky, tak som dorazila podvečer zo skúšky, som absolutne spokojná, lebo mám za Céčko 🙂 Prišla som domov, najedla sa, čo MM s mojou dopoludnajšou asistenciou dokončil a na hodina omdlela na gauči, v noci som ešte do druhej posledné veci dodrvila, takže som potrebovala dospať, ale už mi je fajn, idem spraviť prospech v domácnosti.
Emily, ja som mala už druhú skúšku z práva a dosť nás JUDr. potrápil. Dalšia je myslím až v 3. ročníku, čo je ešte véééľmi daleko 😝 😝 😝 😝
Vitajte Norik a vitaj mamička bud. právnička 🙂 🙂 Všetkým pekný večer prajem.

tatolu
10. apr 2010

Jalao super - gratulujem 😉
Ešte koľko?

akzuzs
10. apr 2010

Ahojte.
Nechodím tu často, len na skok a na uvolnenie ventilácie.
Aj vy máte toľko skúšok ? Už som z toho na prášky. V utorok sme mali skúšku zo socoilógie, dnes z ruštiny, koncom mesiaca ešte jednu, a do mája seminárnu prácu, ročnikovú prácu, prax , a 5 skúšok, žiaden materiál,m žiadné témy, alebo ak tézy tak 79 😖 no hrúza. K tomu to dochádzanie ( zhruba tri hodiny cesty , lebo dva spoje ) , no hrúza. Už mi z toho kvalitne hrabe. Doma malý, malńžel, neporiadok, roboty ako na kostole, všetky oslavy odkladám, lebo nemám voľný výkend na pripravu, .... 🙄 Koľko budete dievčatá platiť na ďalší rok. Ja to isté čo tento rok okolo 550€ až do tretiaku. A čo vy ?

sasiki
10. apr 2010

ahojte, takže sme mali mať poznávačku + 20 testových otázok, no včera nám prednášajúci napísal (večer), že to budú testy tri, z každej oblasti po 20 otázok, možné správne odpovede od 0 po 4, ak sa o jednu sekneme, otázku neuzná....a testy boli také, že sme to hádam nikto neurobili ☹ 😠 😢 jaj, a keď neurobíme len nejakú oblasť, tak aj tak si to musíme zopakovať celé 🙄

tatolu
10. apr 2010

Akzus, skúšok nemáme tento rok až tak veľa 5 v každom semestri, ale všetko v kope. Teraz sme dostali 1. okruh otázok (170 😝 ). Pri doplnovom štúdiu máme teiž tak 4, ale tam vôbec okruhy ani otázky nedávajú 😝 . A u nás sa neplatí, ak teda neopakuješ, nemala sa odklad, alebo si v minulosti neštudovala - inak je to 750 Eur na rok (dva semestre - myslím 😔 )

Sasiky a Ty máš z čoho poznávačku? Mňa tento rok čaká iba pár chrobákov 😔 😅 . Ináč niektoré testy sú naozaj blbé 😖 . V pár predmetoch kde sa píšu je to ešte sťažené tým, že v prípade nesprávnej odpovede ešte body strhávajú - takže ak nevieš 100% radšej nenapísať nič, alebo to risknúť 😔

jalao
10. apr 2010

Tatolu, dakujem pekne! Mám radosť, ved vieš. 😉 Ďalšia fajočka za skúškou... 😎
To máš pekné mordy, že 170 otázok, to ti poviem ☹ . Sasi, tiež nechápem, čo tým myslíš, tou poznávačkou....
Akzus, chodievaj častejšie....kde to študuješ..do BB? Drž sa a daj vedieť. My máme platbu až okolo 800 Eur, takže bud v klude 🙄 🙄 🙄 🙄 A to ani nemáme záruku, že nás nechajú v našom detaš. pracovisku od septembra.

akzuzs
11. apr 2010

Jalo, V Ružomberku.
Tebe sa to povie choď častejšie 😀 Pri malom to je uf 😖 Času málo 😠 A cez pôst som tu na koníkovi nebola. Ale chodím na koníky, klamala by som, no vás dievčense skôr poprrečitujem a keď sa už chystám napísať, po tom čo som už napísala inde, tak sa rúti tu môj synátor a to je blesk pri vypínutí 😀 Ale začínam mať v tom system tak možno aj časteješie 😀 Ráno o 4:00 vstanem a učím sa a popri tom pustený PC 😀 Inak to nejde 😀 Nechcem zaťažovať rodinu. Aj vám chlapy hundru, keď idete do školy a to nič nepočujete, zasa tam musíš?, do kedy budeš?, kedy prídeš?, ........ Ale nieje to neaké nástojčivé, len vo forme poznámok 😀 😅
Ako Marusch?

sasiki
11. apr 2010

ozaj jalao, gratulujem aj ja ku skúške 🙂
poznávačku sem mali z rastlín, živočíchov, minerálov a z húb - ale tých bolo len cca 16 🙂

silvulienka
11. apr 2010

Tak aj ja to mám úspešne za sebou. Veľmi sa teším. Čakajú ma už len 4 skúšky a tvorba postminimalizmu a potom si môžem pomaly chystať bakalárku. Blahoželám ku skúškam a naďalej držím palce tým, ktorí čakajú na výsledky.
A inak môj manželík organizuje už takmer všetko. Dcéra bude mať prijímanie, tak si povedal ako si to predstavuje ja som to odsúhlasila a "doladila". Som rada, že je taký aktívny, aj keď tak po chlapsky 🙂 .

sasiki
11. apr 2010

silvulienka gratulujem 🙂 a manžel je teda šikovný 😀

jalao
11. apr 2010

Dakujem, dievčatá. Akzus, ano veru, MM sa zdokonaluje vo varení, hoci ma potom doma čaká výbuch bomby, ale podstatné veci sú zabezpečené, deti takmer tiež, ved už nie sú takí malunkí, pred pár rokmi by to bolo náročnejšie.. Silvi, aj nás čaká za 2 mesiace birmovka, hlavne dúfam, že už budem mať po skúškach 😒 😒 😒

sisa.b
11. apr 2010

ahojte,
hlasim, ze sa vdaka velkym akciam v rodine zatial neucim, takze to bude tento semester velka bieda 😝 dufam, ze aspon na treti pokus skusky zvladnem 😔

gratulujem vsetkym uspesnym 😵 a drzim palce vsetkym skusanym 😉

minusa
11. apr 2010

Ahojte 🙂

dlhsie som sa tu neobjavila, nakolko po zvladnutom zimnom semestri som sa venovala rodine a uzivala som si volno 🙂
vidim, ze aj vy uz pokracujete dalej v studiu, ja sa momentalne pasujem so seminarkami, zbuchala som politologiu a este dejiny slovenska a socialnu psychologiu .... takze idem googlovat 😉

drzim vsetkym palce 😉

tatolu
11. apr 2010

Akzus dobiehanie detí k PC poznám 😉
Sasiky - keď sa stretneme budeme môcť spoločne ratliny, živočíchy a huby spoznávať (minerály nám odpustili 😔 ).
Silvulienka gratulujem 😉
Sisa neboj nič, Ty to zvládneš zas super a úžasne
Minus vela síl pri googlovaní 😉
A čo sa týka manželových poznámok. Myslím, že iba raz mal takú poznámku, že nech najprv zládnem to, na čo som sa dala. Aj to mal pravdu 😔. Chcela som sa sa ešte prihlásiť na kurz účtovníctva 😕. Dve školy, domácnosť, stavba a deti sa mi asi málili 😀
A keď odchádzam z domu, všetko robí úplne sám. Všetko to, čo aj ja. Nič nemá prichystané 😝. Aj krupičnú kašu na večer musí urobiť, lebo potom zazerám 🙂 Ešte mi nepovedal ani slovo na to 🤐 Má to výhodu aj v tom, že vie čo to obnáša a keď som doma sama, snaží sa mi aspon to drevo k peci prichystať

janka46
11. apr 2010

Sisa vitaj, som ta tu dlho nevidela 😉 uz som mala o teba strach...

Tatolu u nas to je tiezu teraz vsetko na MM, ale navstevy su u nas teraz zakazane, lebo domacnost je hore nohami, aj teraz stoji pri zehlení, ela ta kuchyna 🤐 fakt je na nu smutny pohlad.... 😝 😝

tatolu
11. apr 2010

Jani, návštevy sú u nás každú sobotu (svokrovci) a cez sviatky som tu mala kámošku z detstva. A budúci víkend príde s manželom zas 😔. No čo, nech si myslia čo chcú. Keby nechceli, neprídu 😉
Keby mali byť u nás návštevy zakázané, tak som už 3 roky doma sama s deťmi, medzi 4 múrmi 🙄
Idem kúpať deti 😖. Je to manželova robota, ale keď je v práci 🤐