Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

janka46
9. mar 2009

Ahojte studentky,tak ja som dnes mala prvu skusku z letneho 😖 hrozne za 30min.stihnut 20otvorenych otazok....pomocky nehrozili,rozsadení,takze sme sa mohli spolahnut len na nasu hlavicku 😝 tak nechcem vidiet tie vysledky....len tajne dufam,ze som spravila....ved znamka nieje podstatna!

Maruschka ja mam uz o tyzden Olaha...mala by som sa zobudit a nastartovat na vsetky obratky!Nemas nahodou infosky,ako to u neho prebieha?

petrahy
9. mar 2009

Emyly potvrdene na matrike mam len maturitu a vyucny list znamky mam v prihlaske povypisovane a spraveny priemer a to si pojdem dat potvrdit do skoly lebo tam pisu ze peciatka skoly
maruska mozes aj mne poslat tie predmety ze ake ma cakaju a ty to studujes externe
tiez ma ta skola trochu odradza moc si neverim a stoji to aj dost penazi no snad sa nejak do toho dokopem

maruschka
9. mar 2009

janka a to ste čo dnes mali za skúšku? Nás čaká taká z Práca s ment.postihnutými-kopec testových otázok + tuším 4 alebo 5 otvorených odpovedí..Tiež 30 min..

janka, u Oláha to prebieha ťažko a tvrdo..On ti dá nejaký názov problému,kapitoly,alebo ako sa postupuje pri: a ideš, z hlavy odrecituješ z jeho knihy..Ak ti dá kapitolu, tak musíš podrobne opísať, čo tam je, inak dovidenia..Ak máš 50% z každej otázky, gratulujem prešla si s E..Ale ak máš napr.dve otázky zodpovedané a tretia ti chýba, tak máš FX..A to som videla jednu opravnú skupinu, čo išli opravovať a z celej asi 80 člennej triedy išlo asi 35 na opravák..Skoro som odpadla..Nám dal aj domácu úlohu, ktorú si máme doniesť vypracovanú ku skúške..A to nám rozprával o tom, že tie chýry, čo o ňom idú, že je tvrdý sú pravda a že v skutočnosti je ešte horší pri skúške..No,tak navodil dobrú atmošku ku skúške..Tuším, že vyletím..Jednoducho, nemôžeš sa sústrediť pri odpovedi ani na detaily, ani na vlastný opis, musíš to povedať tak, ako keby si to čítala z jeho hlavy a jeho knihy..
Takže ti držííím všetky palce a dúfam, že ti to dobre dopadne..A budem sa báť aj za teba. 😵

petrahy,ty ideš na Alžbetu na socku? Tuším áno..Tak to tu zajtra hromadne zverejním..Teraz sa bežím učiť na skúšku..Už sa tešíííím.. 😖

grettka, máš veru pravdu...Najhoršie sú tie predmety, ktoré sa musíš doslova nadrilovať.Ako sú filozofia, antropológia, geriatria, atď...je ich veľa..A tie predmety, ktoré sa zdajú najťažšie sú vlastne takým zaujímavým výletom do sveta sociálnej práce.. 🙂

janka46
9. mar 2009

Maruschka som mala dnes Terennu sp
Tak to sa mam na co tesit,alebo vopred prehrany boj 😒 takze sa mam hlavne sustredit na tu jeho knihu....som to tak pochopila a vsepovat si jeho nazory 😠

maruschka
10. mar 2009

janka, tak u nás bolana terénnej práci prof.Minarovičová-zlatá osoba..Dala nám naučiť sa 305/2005 a poznámky..Skúšku máme teraz v sobotu-som zvedavá, ako dopadne,nie je to nič hrozné-aspoň tak sa mi zdá... 😉

janka a na Oláha sa tu trasieme všetci..Polovica triedy sa prihlásila na ústnu, ale ja by som odpadla, keby som mala odpovedať..Radšej som sa zapísala na písomnú-aj tak to vidím dosť biedne..Veru, hlavne sa sústreď na jeho knihu, na to si on potrpí..Ja si ju pôjdem čítať znova, lebo tá druhá polovica knihy, kde sú rozobrané zákony je fakt náročná a ak si to zapamätám, tak sa zbesním od radosti.. 😅 😖 A máte od neho aj domácu úlohu? U nás v PN sme 4 skupiny prvákov a každej dal niečo iné..Naša skupina dostala záznam o vedení prípadu s klientom, či čo to je.. 😕

maruschka
10. mar 2009

Baby zo sv. Alžbety...Kto mi môže dať info o skúške s MUDr. Šustrovou Máriou-Práca s ment.postihnutými občanmi, ako prebieha, či je prísna,ako hodnotí, príprava na skúšku, atď...
Dala nám svoju knihu ku skúške a máme sa ju naučiť, len nevieme, čo je dôležité a potrebné..Totiž, dali nám také skúšky hneď po sebe, kde je treba namemorovať celú knihu od každého profesora a nám už z toho hrabe..Takže by sme prijali nejakú potešiteľnú informáciu... 😉 😉 😉

bibinka
10. mar 2009

maruschka- no tak ako čítam čo všetko obnáša "Oláh", som šťastná že som niečo také nezažila, no proste obdivujem ťa...aj všetky čo idete alebo študujete socku.

horallka
10. mar 2009

maruschka,
tak ja som sa už prestala naháňať za samými Áčkami- už mám aj Dečko - no a čo? Koho kedy budú zaujímať tieto naše písmená? Nikdy nikoho. Tak človek by chcel dobre študovať a dosiahnuť adekvátne výsledky vynaloženej námahe, ale keď je niečo nad moje sily, tak sa z toho nepokakám. Na niektoré predmety sú také nároky, že jednoducho nestačím s dychom- he.
Ečko som ešte nemala, prvé tri roky som študovala celkom dobre, ale to som ešte nemala malého, teraz je to pri ňom už ťažšie.

tatolu
10. mar 2009

horallka,
tak to si dobrá.
Ja prechádzam len tak-tak.
Ale aj tak som rada, že prejdem 😉
A teraz sa hor do učenia, lebo štvrok budeš mať tvrdý 🤐

maruschka
10. mar 2009

bibnka, tak asi začnem od dnes brať nejaké ukľudňujúce lieky a na skúšku pôjdem v polomrákotách, aby som nevnímala ten stres 😀 😀 😀 😀 😀 Ale tak, prežili ročníky pred nami, prežijeme aj my-dúúúfam..

horallka, ja som len dúfala, že aspoň jeden semester budem mať samé A..minulý rok som tiež mala aj D, nevadí, podstatné je, že nám to ide a ešte nás nevyhodili, alebo sme sa nevzdali.. 😎 😎 Ako sa u nás hovorí-"zostaneme tam, aj za jedno rebro".. 😎

tatolu
10. mar 2009

Tiež som sa rozhodla chodiť, kým ma nevyhodia 😉
Dúfam, že ma vykopnú aj s diplomom 😀 🤐

maruschka
10. mar 2009

tatolu, presne..ako hovoríš.. 😉

ale potom budeme musieť založiť novú tému, že pre mamičky Bc,Mgr,Ing, a ja ešte neviem, aké inteligenčné kapacity tu budeme mať 😕 😀

tatolu
10. mar 2009

😀
Žeby sme j založili hneď aby sme si zvykli 😵

bibinka
10. mar 2009

babky,tak mňa čaká vyhodnocovanie dotazníkov, budem "čiarkovať" a robiť kde-tu tabuľky a kde-tu grafy. uf, nechám si to na víkend....lebo starší opäť ochorel a ja sa už vidím, ako ma bude tyranizovať, bo on je taký nepríjemný pacient že ač 😖

maruschkaa- 😀 😀 😀 😀

tatolu
10. mar 2009

no idem ukladať do postielok. Prišiel náš čas 😉
Prejdem do obývky a budem sa učiť - možno 😒

janka46
11. mar 2009

Maruschka my mame na "postihnutych" Orgonasovu,tobud rada,ze nemate ju,jaka fakt zasluzila dochodkyna a totalne zazrata do toho 😝
Inak pre ukludnenie,ja mam vsetky skusky s rozostupom asi 1 tyzdna,ale mam aj tak ze v piatok jednu a pondelok druhu...tak to bude ine kaffffeeee...... 🙄

maruschka
11. mar 2009

janka, tak tú našu profku nikto nepozná..Je to nejaká kapacita, lebo nám hovorila, že má stretnutie s ministrom,prof.Traubnerom a ešte neviem s kým, lebo pracujú na nejakom celoslovenskom projekte..Tiež taká staršia pani doktorka, aj to meno som niekde už počula v telke..Veľká odborníčka, lenže nikto netuší, čo je zač a aká bude pri skúške.. 😅 😕 😕

A tie skúšky aj nám tak dali..Väčšina študentov sa domnieva, že preto,aby si zarobila škola na opravných termínoch..Lebo všetky najťažšie predmety nám dali do tohto semestra a ihneď jeden po druhom..Tak máme všetci depky..

berni
11. mar 2009

🙂 ahojte studentky 🙂

uz aj nam sa zacina skuskove zase 😒 v sobotu mame z pedagogiky, test aj otvorene otazky no tak uvidime ako to zvladnem.

ja som Vam aj zabudla povedat ze som mala imatrikulaciu v sobotu, prisiel aj podprdseda Caplovic, hrali tam aj zo Strednej umeleckej skoly no parada, krasne to bolo, sme prisli povedali svoje meno, slubujem, uklonili sa dopredu dozadu a sme si sadli.... no to bolo strasne krasne ja som sa tak tesila ze som ta nakoniec isla, nechcela som, ale dobre ze som nakoniec isla.... 🙂

petrahy
11. mar 2009

Ahojte dnes som vsetko vybavila a prihlaska je uz na skole 😉

maruschka
11. mar 2009

petrahy supééér.. 🙂 😉

berni, tak bolo aj trocha kultúry 😀 😀

ja som dnes na nervy 🙄 🙄 🙄 🙄 prepisujem manželovi prácu, keby som ho tu mala, tak ho fakt utrieskam 🙄 🙄 Nemôžem to po ňom prečítať, totálny škrabopis.. 😠 A to večer odovzdáva..Ja mám ešte len 8 strán takže do tých 25 ma aj porazí.. 😕

adetka
11. mar 2009

marushka, janka... no sociologicky... nemate to lahkeee... az sa cudujem, co od vas chcu... pre prax absolutne nepotrebne veci... ved vy sa mate akurat vediet pohybovat v zakonoch a mate si vediet vytvorit vlastny nazor... a nie toto 😕 😠...ale ak vas to potesi... aj na zurnalistike som mala podobne predmety, kde som sa musela ucit veci naspamat... podla mna nepotrebne politologia, kulturologia, teoriu statu a prava, zaklady ekonomiky, manazment, socialnu patologiu, sociologiu... dejiny zurnalistiky slovenske, americkej, nemeckej, francuzskej a americkej (roky, mena, nazvy)... zakony tykajuce sa nasej problematiky sme museli vediet naspamat (nastastie iba na statniciach)... DRZTE SA... raz sa to skonci 😉

petrahy... blahozelam k prvemu kroku...

ja tieto dni robim tajomnicku katedry... zadarmo... a na ukor mojich studentskych veci... na jednej strane sa naucim vela z fungovania univerzity (momentalne kdo moze co garantovat, dr. iba seminare, do. a prof. prednasky, ale maximalne 5 na jedneho - pocty hodin, kreditov, podobnost predmetov)... ale nevladzeeem... a idem sa z toho neskutocneho bordelu zblaaaazniiiit.... milovane noviny... tam som vedela, co mam robit...

horallka
11. mar 2009

no maruschka, čo som si prečítala o tom vašom Oláhovi, čo chce od vás- až mi zimomriavky behali po chrbte. A to sa aj dá naučiť sa niečo od slova do slova? i keď i my máme jedného takého, čo to vyžaduje, ale aspoň nejde o celú knihu, len o jeho akýsi výcuc.Tohto ani nezaujíma, či tomu rozumieme, len aby sme to vedeli naspamäť. Potom sú aj takí, čo nechcú od slova do slova, ale mmusí vidieť, že tomu rozumieme.Tak zatiaľ pa- zajtra mámk skúšku- idem ešte drviť
Tatolu, drž mi zajtra palce

petrahy
11. mar 2009

dakujem prvy krok mam za sebou, ale ako vas citam mam z toho obavy vsak ono je toho akosik moc. Vy to studujete externe na Bc na tri roky? Alebo ako?

maruschka
11. mar 2009

petrahy tak,tak, externe a na tri roky, Bc...zatiaľ...ktohovie, kam to dotiahneme... 😀 😎

berni
11. mar 2009

petrahy a kde si si dala prihlasku?

ja tiez bojujem o Bc.... 😀

emyly
11. mar 2009

ahojte 🙂 tak petrahy nakoniec si ma predbehla, ja mám prihlášku ešte pred sebou 😀 ale už finišujem, vlastne už mám všetko čo treba...takže zajtra posielam aj ja 🙂

petrahy
11. mar 2009

ahojte u nas do Skalice tieto dva dni tam mala byt aj nejaka docentka z Blavy ze ona si to zoberie nemusim posielat postou. Myslela som si ze potrebujem na prihlaske peciatku skoly tak som tam zasla a oni ze nie ze nech si to idem na postu zaplatit a donesiem im to oni to uz odovzdaju docentke. Bol so mno aj maly takze bola sranda stale mi utekal 😀
berni a ty si odkial?
emyly tak zajtra sup,sup 😀
maruska a kolky si uz rocnik?

havka
11. mar 2009

petrahy, emyly - super, takze nas nadejnych novych studentiek pribuda. ja musim este zaplatit poplatok za prihlasku a poslat overene kopie vysvedceni a tiez to uz budem mat cele naporiadku. e-prihlasku som posielala uz pred mesiacom, takze to este musim dotiahnut do konca.

elenita
11. mar 2009

Ahojte,

bibinka no ja mam zatial 32 stran, ale ked som to preratala na normostrany, tak mi to vychadza na 41 (lebo este nemam porobene okraje a tak...) Nie je to zle, najneskor cez vikend som si to chcela dokoncit.

bibinka
12. mar 2009

elenita- no vidíš, dá sa to však? hlavne, že som ti mohla pomôcť. 😉 aspoň takto na diaľku. a ty máš akú praktickú časť? robíš prieskum?

ja už vyhodnocujem dotazník.

adetka- ty ako odborníčka- myslíš že môžem v praktickej časti použiť len tabuľky alebo grafy,alebo musím mať aj to aj to pri každej otázke? lebo neviem či im vlastne na fakulte- a obhajovacej komisii vyhoviem? moja konzultantka mi vraví ,že je to duplicitné, že sa od toho upúšťa, a že stačí bud grafické spracovanie alebo len tabuľkové... som z toho jeleň...