Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

andy333
2. feb 2009

Ahojte, ja som si na maturite tak isto povedala- do skoly viac nikdy, ale cas a situacia ma donutili, najskor som si urobila nadstavbu a rok po nadstavbe som isla skusit "stastie" na vysku. A som v podstate rada, len ked mam velke nestihacky tak vtedy si nadavam, ze ci mi to bolo treba, ale ked to prejde- a vzdy to prejde, tak som cela happy a som rada, ze som sa na to dala.
Mam este jednu skusku, ale veeeelmi fajnu a zimak je za mnou. Teraz v sobotu uz zaciname s prednaskami z letneho s.
Nas odbor je na fakulte oslobodeny od poplatkov, tak je to tiez fain!
Vysledky mavame tiez niekedy aj za dva tyzdne, niekedy za 2-3 dni, je to indivindy. 🙂
Studentkam, ktore uz maju zimny semester zmaknuty gratulujem! 😉

bibinka
2. feb 2009

layla- no u nás to bolo niekedy tak, že keď som urobila skúšku, vždy nám potom pedelka(hovorkyňa našho ročníka) dala mejlom vedieť ktoré majú prísť na opravný. Vždy som bola v takom vákuu, že či som urobila-a nikdy mi žiaden mejl neprišiel. No a z toho som vydedukovala, že som asi urobila. A index som si nevidela od novembra 😅 😅 😅 , takže vôôôbec netuším na akú známku som urobila, len že som urobila. 😀 😀 😀

duskaf- si super, takže hor sa do letného. No a s tým pokračovaním, určite pokračuj na mgr-lebo takto by si robila bakalársku prácu(hrozná otrava) a po čase sa rozhodneš , že pôjdeš ďalej a urobíš si nové stresy so záverečnou prácou. A Ak pôjdeš hneď ďalej, tak si jednu prácu -a dosť veľkú- ušetríš. Tak čo, dáš sa na to? 😎 😎

ani ja neplatím žiadne školné, a to sa nám vyhrážajú od začiatku ako som vôbec začala študovať 😉

chulieta
2. feb 2009

caute dievcata, diky Vám za uvitanie do klubu 🙂 v sobotu som skoncila dalsi semester mam chvalabohu za sebou, koncila som ho patologiou. tak som rada ze to mam za sebou. aj vela zdaru v skuskach Vám

nelinka
2. feb 2009

ahojte

😢 aj ja uz chcem mat za sebou tento blby zimny semester a to mi este chybaju 4 skusky ....
uz ani nevladzem s aucit - pamatove bunky vyhlasili strajk - to znamena ze budem tahasskusky az do konca
marca vrrrrrrrrrrrrr 😠 😠 😠 😠 😠 😠

ale aspon ze vycsiunu mam za sebou ( 6 z 10tich)

uz ma z toho ucenia ide slak trafit......

LS zaciname 21.2 a ja este nemam skusky porobene. skoda ze mame hlupo vyvesene terminy

skolne platim kolko to je er este neviem ( nemam pri sebe eurokalkulacku) ale je to 18 000na jeden akademicky rok ( celkom prijatelne )

sa mi tak nechce ucit ..... ☹ ☹ ☹ ☹

babenky nieco dobre na nacerpanie energie a pamat nepoznate?
mala som ginko prim ale mam pocit ze mi to nepomaha
redbull je fajn , preberie ale pribera sa z neho neskutocne ked este k tomu aj sedite na zadku a sa ucite 😒 😒

ktore uz maju zimu za sebou gratulujem

lenka132
3. feb 2009

po dlouhé době.....ahoj všem studujícím maminkám, tak já mám už jen jednu zkoušku 12.2. a mám za sebou úspěšně zimní semestr, byl to ale záhul, holky všem co máte právě zkouškový držím palečky a nehroťte to zkouška je od slova zkoušet....mějte se kočky....

maruschka
3. feb 2009

nelinka, pozri si príspevky z predošlej strane-Speed, normálne ho kúpiš v lekárni alebo potravinách 😉 A to ginko som chcela tiež začať užívať, lebo mám dojem, že ma postihla obrovská strata pamäti. 😀

nelinka
3. feb 2009

maruschka, dikes za info

heh aspon nie som sama s tou stratou pamate ..... ale musim uznat ze to lezie na nervy ked sa clovek uci a NIC !!!! 😠

tatolu
3. feb 2009

Mne už tiež noič do hlavy nelezie.
Ale včera sme boli po Lukyho u svokrovcov a neviem sa na neho vynadívať. Takže som sa rozhodla, že opravák spravím v marci. Väčšina, ktorí nespravili pôjdu až potom. Nejdem to teda siliť ani ja.

Bakalárku musím odovzdať do 17.4. a ide mi to strašne pomaly. Aspon teda ten začiatok.

Bibinka a ko si to myslela s tým, že keď ideš ďalej píšeš iba jednu prácu? U nás musíš ísť na Bc. (teda bakalárka musí byť) a potom sa rozhoduješ či ideš ďalej. Ak sa rozhodneš, že áno, o 2 roky vlastne dorábaš ešte do tej bakalárky ďaľšie veci.

bibinka
3. feb 2009

tatolu- no myslela som to, že ak sa rozhodneš ukončiť štúdium ako bc., musíš písať bakalársku prácu. No potom ak si to po nejakej dobe rozmyslíš a budeš pokračovať na mgr, musíš to ukončiť diplomovou prácou. No ak pokračuješ rovno na mgr, tak bakalárku písať nemusíš. Lebo tie práce sú podobné, len rozsah je o cca 10-20 strán viac na diplomke. A tie stresy si môžeš odpustiť, pokiaľ pôjdeš rovno na mgr. Teda ja som to mala takto urobiť, lebo aj tá bakalárka mi dala zabrať-minimálne pol roka vypisovania, skúmania a konzultovania-brrrr 😝 a teraz to robím opäť 😝 😅

tatolu
3. feb 2009

Ono je asi rozdiel v tom, na čo Ťa prijímajú.
Nás prijímali na Bc. A potom môžeme, ale nemusíme ďalej.
V našom odbore sa v našom roku prjímalo iba na Bc. Nemohla si sa prihlásiť na Ing. Tí pred nami boli zase iba na Ing. a nemohli skončiť v traťom ako Bc.
Je to asi individuálne. 😉

maruschka
3. feb 2009

no, ja som sa mala prihlásiť na Mgr..lebo sa asi ťažko prinútim ísť ďalej-ak sa stane zázrak a ja skončím bc. 😀 Len nás je strašné množstvo v našom ročníku-asi 500 len v jednom meste-a tých miest je stráááášne veľa..A z nášho detaš.pracoviska na Mgr berú len 50 študentov ☹ ☹ čo je teda strašná blbosť 😠 Lebo sa dostanú len tí, čo mali celé štúdium samé Ačka 😕 😕 A ja som mala v prvom ročníku aj B,C a 2xD 😅 😅 😅 Takže to nevidím ružovo 😕

tatolu
3. feb 2009

U nás minulý rok brali na Ing všetkých. Ešte aj z veteriny z Košíc.
Začínalo nás v prváku cez 60 a teraz sme ledva 20 a aj to povedali, že nás je moc.

maruschka
3. feb 2009

tatolu, keby to u nás tak bolo, že by brali všetkých 🙄 🙄 Tak sa vykašlem na ten stres a idem ďalej...Lebo naši rodičia-z jednej aj z druhej strany dosť pilne pracujú na tom, aby sme to vytiahli na Mgr..to vieš, súrodenci Ing a Mgr a ja s manželom nič.. 😀 😀 Ale, hlavne je to o tom, že chcú, aby sme si splnili sen z mladosti, keď sme sa hlásili na vysoké a nedostali sme sa 🙂 🙂

lenocka6
3. feb 2009

Ahojte, babulky. Ja sa tiez prave ucim na jednu skusku, ale moc sa mi nechce, nejako mi to uz nezapaluje. Zo zaciatku skuskoveho sa mi vobec nedarilo, ked som sa potrebovala ucit, vzdy deturence ochoreli. Konecne som dva tyzdne dozadu spravila prvu skusku z piatich. Teraz mam uz tri a ucim sa na stvrtu. Bohuzial piatu nestihnem, lebo uz mi to nevychadza s terminmi. Teraz pre istotu deti uz su zdrave, ale zase manzel lezi. Tak dufam, ze to nejako dotiahnem do zdarneho konca a tuto skusku este nejako dokoncim. Prajem prijemne ucenie, lahke pisomky a poslusne deticky 🙂

maruschka
3. feb 2009

lenocka, tak tie poslušné detičky by som chcela mať 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 Práve teraz nervačím pri počítači-chcela som si vytlačiť materiály ku skúške a začať písať ročníkovú, ktorú tento mesiac odovzdávam a čo nevidím 😕 😕 Tlačiareň jednoducho nefunguje...Ja mám tlak 500/350 a nervový kolaps...minulý rok nám detičky pokazili tesne pred odovzdávaním ročníkových počítač-jednoducho si Julka posťahovala nejaké hry pre dievčatká a s tým aj vírus...Takže sme to písali na poslednú chvíľu..Dúfala som, že tento rok sa to obíde bez väčších komplikácií..A vidíš, je to tu z a s a...To by ste jednoducho neverili, zapla som tlačiareň a normálne mi namiesto nejakej vytlačenej strany vyšiel zlisovaný igelitový obal z hračky 😨 Ja tie naše baby jednoducho obdivujem-že majú 6 zmysel-pokaziť čo sa dá a na poslednú chvíľu mi privodiť infarkt myokardu...

Ďakujem, práve som sa vyventilovala a idem ďalej 😅 😅 😅

PS: ak ste videli film Sám doma alebo Denis postrach ulice-tak ja to mám doma hneď v dvoch rôznych vekových verziách.... 😀

lenocka6
3. feb 2009

Maruschka, tak to ti nezavidim. Nase deti tiez maju snahu hrabat sa v pocitaci, ale nedovolujeme. Dcera 4r, ma PC v izbicke, ale len na hry, pre nu dostupne. Syn 1,5 by najradsej rozobral vsetko. Zatial sa taketo veci snazime chranit. Dufam, ze to nejako dopises, aj s takou tlaciarnou 😀. Pozdravujem deturence

tatolu
3. feb 2009

Maruschka, isto to nejak zvládneš.
Pri najhoršom nahoď to na kľúč a niekde ísť vytlačiť.

Lenočka6, na tú poslednú skúšku už termín nedali? Resp. už bol? Neboj. Ja tiež visím s jednou a keďže mi to do hlavy nejde, tak som ju trošku odsunula.
Aj tak si frajerka, že si toľko skúšok zmákla skoro naraz. Uvidíš spravíš 😉

lenocka6
3. feb 2009

Termin je, ale nestiham sa ucit, pretoze tuto mam vo stvrtok a ta by bola nasledne v piatok a to nejde. Prinajhorsom skusim v letnom semestri, ked budu terminy, ked nie, tak na buduci rok nejako dorobim. Ja uz totiz mam ukonceneho Bc., teraz robim Ing. Najskor som nechcela ist, ale skratili to z troch rokov na dva, tak som sama seba prehovorila. Ale vobec sa mi nedari a nejako sa mi ani nechce. Dcera zacala chodit do skolky, syn dostal silu v poslednej dobe, do toho su deti neustale chore, teraz padol uz aj manzel. Minuly tyzden som mala dost perny, starat sa o dve deti, manzela, domacnost, uvarit a este sa aj trochu vyspat. Ale teraz budu deticky tri dni u svokrovcov cez, takze ja sa AKOZE 🙂 ucim a muz doliecuje. No ked ju nespravim stvrtok, tak este posledny pondelok. Nejako to dobojujem. Idem pre deturence, uz sa na ne tesim, je tu nezvykle ticho 😀

berni
3. feb 2009

fiha marushka no tak mas co robit...ja by som uz skolabovala... 😕 drzim palce!

tatolu
3. feb 2009

Lenka aj ja som mala deti preč počas skúškového.
A posldenú skúšku by som mala mať toho 4.2. ale keďže som mysľou furt pri nich, tak som to vzdala 😉

silviamt
3. feb 2009

v juni cakam babatko mam na rok prerusene dialkove studium na vs prvy rocnik od septembra chcem nastupit spat mate nietkora skusenost skola a ani nie 4 mesacne babatko?

expertka8
3. feb 2009

...presne takto som vystudovala 😉

silviamt
3. feb 2009

dufam, ze to zvladnem, byvam v mt a do skoli chodim tn....

expertka8
3. feb 2009

....ja byvam v MT a do skoly som xodila do Ba 😀

silviamt
3. feb 2009

.... klobuk dole, hadam zvladnem.... 😀

bibinka
3. feb 2009

silviamt- zvládneš. mne sa hneď v septembri na začiatku školského roku narodil malý a teraz keď končím, tak bude mať rok a 3/4. a ten starší sa narodil tiež v septembri a bc.som končila s 9mesačným drakom 😅

silviamt
3. feb 2009

................neviem si predstavit chodit do skoly s babom a bez baba tiez nie🙂

bibinka
3. feb 2009

rob tak ako všetky maminy-chodili s bábom a s mužom.Veď inak prednášky pre externé štúdium nie sú povinné, takže ak sa dohodneš s pedagógmi, tak ten zimný semestre nemusíš chodiť do školy. Vo väčšine prípadov majú ročníky svoje hovorkyne z radov študentov a tie sú v spojení s pedagógmi, ktorí im diktujú termíny skúšok a pod.

ja som tiež ani pri prvom ani pri druhom dieťati nechodila zimné semestre do školy, len na skúšky. a v pohode. A v letnom semestri už boli deti väčšie, takže toho pol ´ňa vydržali aj s mužom či babkami. 😉

duskaf
4. feb 2009

Bibinka moja, ja som už písala bakalársku prácu, keď som študovala ošetrovateľstvo, potom diplomovú prácu keď som končila magisterské ošetrovateľstvo, budúci rok bakalárska z psychopédie a ak by som predsa len ešte išla ďalej, tak ďalšia práca.
Škoda, že u nás nie je ten systém štúdia na vysokej škole trošku taký pružnejší- myslím tým to, že musím odznova študovať 5 rokov a pritom množstvom skúšok som už prešla počas štúdia na ošetrovateľstve. Napr. tí, čo majú skončené pedagogickú im stačia dva roky a získajú aj štátnicu so špeciálnej pedagogiky a my sme mali zas na druhej strane rozpracované na ošetrovateľstve predmety, ktoré sú pre napr. psychopédiu veľmi dôležité a ke´d sa chceme dopracovať ku štátnici tak ďalších 5 rokov, Takže niekto študuje 6- 7 rokov a ja spolu 10 rokov. Ale keby ma osvietilo po mturite, tak by som išla rovno na na psychopédiu a slobodná a bezdetná by som sa venovala tomuto pre mňa veľmi zaujímavému odboru.

tatolu
4. feb 2009

Silviamt. Ja som bola na zápise v 1.ročníku už tehotná. Malý sa narodil počas skúškového zimného semestra. Myslela som, že preruším štúdium, ale rozhodla som sa, že keď som sa dala na boj, tak ho dokončím...
V 2 ročníku som znovu otehotnela. Tentorkrát som rodila po skúškovom zimnom semestri, ale dvojičky.
Teraz som tretiačka, možno skončím Bc. Čo bude ďalej neviem, ale zatiaľ to neriešim. Keď bude najhoršie, preruším...
Neboj zvládneš aj Ty... 😉