Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

maruschka
6. mar 2010

ahojte, tak som doma..Trocha som zo seba sklamaná, lebo som dostala B..ale nevadí, kašlať na to. Ráno sa mala skúška začať o 8,00, samozrejme z domu sme išli o 6,45, aby sme tam boli prví a chytili si dobré miesta a čo myslíte? Prišli sme tam, trieda plná študentov, čo prišli z iných skupín na náš termín a tak sme čakali na druhý termín. Toto fakt nepochopím. Veď keď má niekto skúšku o týždeň alebo o dva, tak sa vždy dovalia na náš termín...A toto je vždy takto. Plná trieda cudzích študentov a my si vždy musíme počkať, aj keď sme napísaní na hodinu.. 😕 😕 😕 😕 😕 Dala som si kafe, horalku a čakám na ten príval energie, čo sľubovali v reklame.. 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎
Asi si budem musieť kvôli energii dať ešte jednu, lebo pohľad na rozbombardovanú kuchyňu ma oberá o veľkú časť síl..Idem variť, máme brigádu 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉čaute..a díky za palce-keďže som nevyletela, tak zasa pomohli... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

berynka
6. mar 2010

ahoj holky,

je to pár týdnů, co jsem dostudovala 😉 ... a ještě doufám, že mne to čeká 😅 😀 . Ale všimla jsem si příspěvku Adetky k citacím, kdyby někdo chtěl, tak mi napiště IP a pošlu odkaz, jak se správně cituje 😉 - (jinak viz norma ISO 690) včetně citování elektronických zdrojů, statí ze sborníků, článku z časopisů apod.

petrahy
6. mar 2010

maruschka super gratulujem 😵
to chodenie skorej na skusky a prednasky nepochopimm uz na to kaslem aj ja lebo hodinnu pred je aj tak trieda plna alebo obsadena

petrahy
6. mar 2010

Ahojte mam taku otazocku je tu nejaka Alzbetinka co studuje v Blave? Po umornom hladani knižky som dospela k názoru že sa dá kupiť na škole na stranke to je napisane ale nie na nasej ale asi v Blave na dobierku neposielaju treba prist osobne viete mi poradit kde to v Blave je a ako to funguje? Dakujem za odpovede

janka46
6. mar 2010

Petrahy, kniznicu mame priamo v skole (teda ak je sa to da kupit v nasej kniznici) je tusim na 1.poschodí na 1.Mája 😉 ty chodís na detasovane...nejak stracam prehľad 😕

petrahy
6. mar 2010

janka46 ano chodim na detašované u nás v Skalici ale kedže fungujeme druhym rokom nič moc tu ešte nie je čo sa týka knižnice tuto knihu nam neponukli ze by mali na predaj a ty studujes teda v Blave na Alzbete? Akby som ju nezohnala inak kupila by si mi ju a poslala?

tatolu
6. mar 2010

Maruschka, tak aj nás dnes schladili s diplomovkou (teda aspon mňa) pri doplnkovom štúdiu. Vraj majú na UMB úplne iné osnovy písania diplomoviek ako na TU. Vraj nebudem môcť nič použiť. Takže budúci rok mám písať dve diplomovky 😝
Už teraz sa teším, teším 😀 😀 😀

maruschka
7. mar 2010

tatolu, tak to máš čo robiť. To aby si si začala zháňať knihu už tento rok. Ale výhoda je, že tie nové smernice skresali počet strán ako pri bakalárkach, tak pri diplomovkách. Len u nás na škole si to nikto nevšimol a píšeme podľa starých noriem 😖 😖 😖 😖 😖

tatolu
7. mar 2010

No hej, ale u nás sa témy z pedagogického minima vyhodia až možno niekedy v lete - prinajlepšom 😔. Takže nemám čo zháňať 😖

Pri hlavnej škole mi tam treba zakomponovať niečo zo zákona. Ktovie čo ešte bude konzultant chcieť. Pôjdem za ním až okolo apríla, lebo teraz má asi dosť s tými, čo musia odovzdať práce do konca marca.

grettka
7. mar 2010

baby k tym citaciam a pracam, dostala som tip na knizku od Katuscaka - Ako spravne pisat zaverecne a kvalifikacne prace, a tam sa uvadza ako sa ma citovat, necituje sa pod ciarou, ale tak ako pisala adetka, za citaciu zatvorka s udajmi a potom na konci zoznam literatury.... ja som sa natrapila s dvomi seminarkami ani nie tak kvoli obsahu, ale prave kvoli spravnemu uvadzaniu zdrojov a citacii...

tatolu
7. mar 2010

Grettka možno záleží aj od školy.
TU ZV má vraj iné náležitosti písania záverečných prác a UMB BB zas iné. Neviem, nevidela som ich zatiaľ, teda tú z UMB nie 😔 Vlastne UMB sa mení od tohto roka. Tí dokončujúci majú písať ešte podľa starého... Hádam som dobre pochopila študijnú refentku 😒

grettka
7. mar 2010

tatolu, nieco na tom bude, ze zalezi od skoly...

jalao
7. mar 2010

Marush, Josie, gratulujem ku skuskam...vysledok od Josie som sice zatiaľ nepostrehla, napíš, ako si dopadla a či to tvoje gastro veľmi nezaťažilo 😀 😀 😀 😀 Ja mávam podobné pocity 😀 😀 😀 😀 😀 😀

maruschka
8. mar 2010

grettka, píše sa podľa nových smerníc alebo niekde ešte podľa Orendáča alebo Katuščáka. Ale väčšinou všetky vysoké už píšu podľa tých nových. 😉 😉 😉 😉 Aj mňa štve vždy tá formálna úprava, lebo dva roky som mala nadstavené klasika okraje, písmo všetko-už to išlo tak-nejako automaticky a zrazu je to inak-ale nevadí. Nejako to doklepeme. 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎

dadulaa
8. mar 2010

maruschka, super, gratulujem ku krásnemu písmenku 😵

maruschka
8. mar 2010

dievčatá, ešte jedna otázka-kto mal na skúške L. Romana? Viem, že sa stále pýtam, ale už máte za sebou III. ročník a ja sa ešte len pechorím cez letný, tak tápem a som zvedavá, na čo sa mám pripraviť na skúške.. 😅 😅 😅 Díky

janka46
8. mar 2010

Maruschka mala som T.Romana 😅

maruschka
8. mar 2010

janka, toho som mala aj ja, len ešte ma čaká jeho brat-samé milé tváre 😅 😅 😀 😀 😀

mamina007
8. mar 2010

ahojte ... ja som posledné dni ponocovala a dokončovaa bakalárku ... zajtra by som mala mať e šte poslendú konzultáciu ...

janka46 ... zviazať si to dám do fax&copy ... mám to blízko od práce ... maš nejaký dobrý tip ?

maruschka ... ja som Romana nemala ... inak aj ja som robila citácie nie pod čiarou, ale v texte v zátvorkách)

a gratulujem ku skúške ...teším sa s Tebou ...

bibinka123
8. mar 2010

Maruschka, mz sme mali L. Romana v 3. ročníku. Poviem Ti, nič moc. Čo s ním máte? Nás mal na rómoch.

petrahy
9. mar 2010

co sa tyka tej knizky niektory ju maju kupenu umoznili im to ide ma porazit ja som musela odist z prednasky a zrazu im ju ponukli a mne ju nikdo nekupil a kedze nasa kniznica nema vypozicnu dobu nikde napisanu mam smolu skusila som tam ist vcera a nikoho povereneho som nenasla v celej skole kdo by mi knihu mohol predat no budem skusat dalej ale previest sa zbytocne s malym 20km a nic nevybavit to cloveka nastve
a neviem sa donutit do ucenia som strasne unavena, maly vymysla poobede zase nespava a potom ja vecer padam na hubu zaroven s nim snad sa mi dnes podari poobede ho uspat a asi si lahnem s nim aby som sa mohla do noci ucit rano mi daval budicek uz pred siestou

maruschka
9. mar 2010

bibinka,máme s ním verejnú správu. Tak som zvedavá, aký je na skúške 😕 😕 😕 😕

mamina, aj nám odporúčali robiť v texte a nie pod čiarou..Inak ponocujem aj ja a ešte len robím na bakalárke. Ale hádam to nejako dokončím a v piatok to odošlem konzultantke.U mňa je problém ten, že stále niečo vyhadzujem, prehadzujem a potom nejdem ďalej, lebo sa babrem s tým, čo mám už napísané..Štve ma, že ten text mám taký rozhádzaný. Možno, keď to dám do takej finálnej podoby, tak to bude hádam aj úhľadné. Inak dievčatá, ak je v literatúre text, ktorý je vlastne už parafráza(autor článku parafrázoval iného autora), môžem z toho urobiť taký výťah-parafrázu? Lebo ako citát to tam nechcem dať-citátov mám až veľa a veľa ich mám dlhších, ako 10 riadkov, lenže vyslovene sa mi tam hodia a nechcem ich skracovať a ako parafrázu ich tam tiež nedám-takéto citáty mám asi 4-5..Asi je to chyba, že? 😖 😖 😖 😖

josie3331
9. mar 2010

jalao to som prezentovala seminarku a je z toho iba taka ciastocna znamka, ktora bude smerodatna pri celkovej znamke....a dostala som C az D zevraj, tak asi nikdy nevystupim zo svojho tiena 😀 budem stale sedy priemer.....ale lepsie ako na vyhodenie...aj ked teraz robim jednu prezentaciu a mam pocit, ze stoji uplne za prd, tak neviem..... chyta ma depka, ked mam nejaky zdroj a chcem z toho vybrat nejaky vycuc ale najprv to musim cele pochopit, prip. prelozit...ako ja vam zavidim, ze to co sa ucite je v SJ...aaach 🙄

maruschka
9. mar 2010

josie, nezúfaj, sme na tom rovnako 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

tatolu
9. mar 2010

Ahojte
Včera som sa konečne dokopala k získavaniu materiálov k jednej seminárnej práci. Navštívila som poľovného hosopodára, strávila som pri ňom 4 hod. a doniesla som si nejaký materiál. Hádam na takú 1/4 práce bude stačiť 😔

Petrahy, mne Luky od takého 2 a 1/2 roka prestal cez obed spávať úplne. Dvojky uspávaom od 12.30 do 13.30. Ja iba, že keď mi niekto povedal, že sa lepšie učí pri celkom malých deťoch, neverila som im 😔 😝 😀

A čo sa týka známok. Stretla som sa s jedným denným študentom, čo študuje to čo aj ja. Často býva naliaty v alkohole. A on mi povedal, že má iba samé A a B, že šplhá na červený diplom. No kde sa ja hrabem s mojimi D a Ečkami 😔

maruschka
9. mar 2010

tatolu, ale je rozdiel, keď niekto študuje s ťahákmi vo vrecu a použije ich na každej skúške-poznám takých študentov a je ich naozaj dosť. Niekedy som prekvapená, pri akých naozaj prísnych profesoroch používajú ťaháky. Jednoducho, či je ťažká, či ľahká skúška, nemajú šajn o tom, čo píšu, ale napíšu vždy na A alebo B..

Radšej dostanem C,D,E ale budem vedieť, čo v tých materiáloch je, ako keby som si pred štátnicami trhala vlasy za to, že som tri roky používala ťaháky a teraz ani netuším, z čoho idem štátnicovať. Aj to nám hovorila jedna profesorka, že takto sa tí študenti ukážu najlepšie-príde, vytiahne otázku a ani nezatne a pritom v indexe samé výborné známky.. 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕

Zo známok si ťažkú hlavu nerob. Si zaslúžilá matka-študovať dve školy popri troch drobcoch je absolútny zázrak, tak naozaj nechápem, prečo ťa to trápi..Aj tak sa ťa nikto nikdy nebude pýtať, aké známky si mala na vysokej.. 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

bibinka123
9. mar 2010

maruschka, skúška s ním prebiehala tak, že diktoval otázky a hneď sme museli odpovedať. Bolo na každú otázku veľmi málo času, často sme mali pocit, že sme otázku ani nepochopili. Vyhrážal sa nám, že ak niekoho nachytá odpisovať alebo podvádzať iným spôsobom, tak celá skupina bude opakovať skúšku - takže uvalil na nás hromadnú zodpovednosť. Mám pocit, že spravili všetci skúšku - teda aspoň z našej skupiny, ale ostal mi po ňom nepríjemný pocit. Určite nepatril medzi tých prednášajúcich, na ktorých spomínam rada. Podľa mňa bol zbytočne nepríjemný ba chvíľami až povýšenecký. Známkovanie sme tiež nepochopili, lebo ja som mala A a moja suseda, ktorá všetko odpísala odo mňa mala D.

maruschka
9. mar 2010

bibinka, no máme sa na čo tešiť, že? 😕 😕 😕 😕 😕 Ďakujem za odpoveď, no fakt sme to tento rok vychytali.. 😨 😨 😨 😨 😨 😨 Aspoň viem, na čo sa mám pripraviť.

adetka
9. mar 2010

dievcata... hore hlavu... ste skveleee... popri detoch zvladat skolu... a kaslite na zle znamky... dolezite je, ze ste sa ucili... pracovali na sebe... aj ked to trosku boli 😉 ...

ja byvam deprimovana z prace na druhej strane brehu 😉... pripravujem sa na prednasky a seminare cele dni (na jednu hodinu potrebujem cely den)... a pocas hodiny som neustale v strese... ze nezaujmem, ze nebudem vediet reagovat, ze ma studenti na niecom nachytaju, ze na nieco dolezite zabudnem, ze nato nemam... 😖... mozno preto su mnohi pedgogovia taki, ako o nich pisete... lebo si neveria a nevedia co tam vlastne robia 😀 😎

maruschka
9. mar 2010

adetka, keď ťa tu mám...poraď mi prosím ťa..môže sa parafrázovať text, ktorý už je parafrázovaný v knihe? Môže sa to?Díííky 😵