Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

vinifera
2. apr 2009

elenita snažím sa🙂) Posielala som hrubý text ohodnotiť profke. Len ešte stále neodpovedala☹( Tak sa nemôžem pohnúť ďalej. Všetko mi stojí, len čas uteká... Tak teda fakt neviem. Skutočne by som chcela pekné leto... Ved uvidím.
Bibinka gratulujem k dopísaniu.

adetka
3. apr 2009

bibinka... gratulujeeeeem... si neskutocne sikovnaaaa 😉

ja dnes sedim na katedre... pripravujem sa na externistov 😎 ... kopirujem si zaujimave clanky... kecam s tajomnickou... a utekam do mestskej kniznice... kvoli prispevku na konferenciu... ja sa zatial nedokazem prinutit pisat v noci... vacsinou zaspim pri dcerke... 😅

vinifera... otravuj, otravuj, otravuj... myslim konzultantku 🙂 ... ja som svojho neotravovala... a nakoniec som mala od neho horsie hodntenie ako od oponentky 😖 😅

felixko... nepoznam nikoho kto tam studuje...

maruschka
3. apr 2009

😵 😵 😵 😵 😵 bibinka gratulujem, si fakt trieda a veľmi som sa potešila, keď som to čítala 😵 😵 😵 😵 😵 😵

horallka
3. apr 2009

maruschka,ako ide štúdium? nám nechcú dať skúšky včaššie ako v skúškovom období, čo bude až v máji. Tak zatiaľ relaxujem, vetrám hlavu a píšem si aspoň v predstihu seminárky, nech nemám toho potom naraz veľa.

adetka
4. apr 2009

ahojte... vidim, ze sa vsetky ucite a pisete... ja mam za sebou stvorhodinovku s externistkami... boli velmi kreativne... a snazili sa... aj ked vyzerali, ze ich to az tak nezaujima... a samozrejme vymyslali, aby nemuseli prist este na jednu stvorhodinovku v maji... povedala som im, ze je to na nich... ze zapocet maju aj za dnesnu ucast... ale ja urcite pridem prednasat... minimalne tak dam sancu ziskat zapocet trom damam, ktore dnes neprisli... teraz papam a oddychujem... Mirka je s manzelom vonku...

horalka... aj nasi nekonciaci (t.j. 1 a 2 Bc. a 1 Mgr. maju skusky az v maji)... ale studenti, ktori musia v maji a juni absolvovat statne skusky, skusame uz v aprili... napriklad nasi piataci maju v poslednom semestri dve skusky... co je skutocne narocne... na inych skolach uz v 10. semestri neskusaju...

buduci tyzden stravim minimalne dva dni v kniznici... 🙄

maruschka
4. apr 2009

horallka, štúdium ma pripravuje o zdravý rozum 😕 😕 V utorok hneď po Veľkej noci nám naparili skúšku-vlastne preložili-2/3 študentov už z nej vyleteli a iba 3 ľudia zo 40 dostali hodnotenie A,B,C-na každú známku 1 človek..Takže si to vieš predstaviť...Ale neva, keď vyletím, tak si to nechám na jún... 😎 😎

Už dlhšie ma tak napadá, ako som už inak spomínala, že by som si dala prihlášku na predškolskú pedagogiku alebo učiteľstvo 1-4..Do kelu, keby to nebolo v BB, ale v TN, hneď tam idem..Toto je hrozné, študovať sa dá pohodlne len vtedy, ak človek nemá deti. Tiež sa vzdelanie koncentruje len do takých megapolisov, ako je BA,KE a pod..-čo je obrovské mínus.Takto by som od nich musela znova cestovať kde-kade po republike..Ale ešte to nejako premyslím..Zasa ma to chytá, takže buď to rozdýcham alebo si tú prihlášku fakt dám.. 😕 😕

adetka a tá knižnica čaká aj mňa..Idem si pohľadať literatúru na seminárku zo psychiatrie 😉 😉 Hurááá...Alebo urobím rešerš doma za počítačom a vyšlem tam mobilnú jednotku-môjho manžela 😀

bibinka
5. apr 2009

ahojte babky, včera som písla sem príspevok a neodoslalo mi to, tak dnes to naprávam:

chcem všetkým poďakovať 😉 , za podporu aj iné 😀 😀 diplomovka je vytlačená, idem to skompletovať a zajtra to dávam do väzby. a v stredu alebo vo štvrtok to odovzdávam. Konečne voľne dýcham. Ani neviete ako krásne a bez stresov som si užila víkend,ktorý bol navyše krásne slnečný. 😉 😉 😉 .A hneď zajtra sa už začínam natvrdo učiť štátnicové otázky, dúfam, že to stihnem. 😉

maruschka- normálne mi chodilo po rozume, prečo ty študuješ práve sociálnu prácu a nie nejakú pedagogiku. podľa tvojich príspevkov, vyjadrovaní, schopnostiam, ktoré vidno tu na fóre, by si mala jednoznačne študovať niečo pedagogické. Pokiaľ nevidíš dôvod nervovať sa na tejto škole, tak si daj to učiteľstvo 1-4. švagriná to vyštudovala popri materskej a potom dva roky ešte špeciálnu pedagogiku, teraz učí na zvláštnej škole a je prespokojná.
Ozaj, ja sa nechcem dotknúť nikoho, ale nie je mi jasné(moja neschopnosť), aké máte šance vy čo študujete sociálnu prácu, uplatniť sa v praxi ? Mne príde,teda to sú moje osobné skúsenosti u nás na úradoch, že vyštudované ženy v tých soc.úradoch a kanceláriách nie sú, a keď áno, tak je to len hlavný šéf. Podľa mňa tam sedia( a budú sedieť do dôchodku) ropuchy bez vš vzdelania(potrebné v dnešnej dobe v odbore) a berú miesta tým, čo študujú práve sociálnu prácu.

maruschka
6. apr 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

maruschka
6. apr 2009

bibnka, tak vo štvrtok ti už bude veselo, tancovačka s púpavovým venčekom okolo mája, že?! 🙂 😉 😉 No, tak nech sa ti darí aj pri učení otázok, ale to už zvládneš ľavou zadnou 😉 😉 😉

bibinka
6. apr 2009

maruschka- no, ty vidíš do problému sociálna práca až moc dobre. Máš 100% pravdu s tou príslušnosťou k nejakej strane. Ono je to hrozné, štát sa iba hrá na sociálny štát, ale najradšej je, keď,napíšem to sproste",ale keď "odpad vymrie", bude fajn hlavne tým čo podnikajú- čistý kapitalizmus.On nepotrebuje bezdomovcov, feťákov,živoriace indivíduá- len voličov. Keď si to človek uvedomí, je to hrozné.
A propo- matika- neboj, švagrinina spolužiačka vyštudovala so 4 na pegine a dnes je zástupkyňa riaditeľky na ZŠ. Matika je tam taká, že to zvládneš, neboj.ˇA s cestovaním sa vždy dá niečo poriešiť, a keď to začneš študovať, detičky už nebudeš mať také prťavé. Veď tie prednášky nie sú povinné,a je na svete internet, takže doba ide dopredu, a bue len na samotnom študentovi, ako si zoženie študijný materiál.(tak je to v Nemecku, kde sa o študentov absolútne nik nestará, ani dokonca s vypisovaním termínov skúšok- tam si musí každý študentr "uhnať" skúšajúceho.Kamoška tam študuje psychológiu,tak mám info.

k tým tančekom, moja dušička bude tancovať v stredu alebo vo štvrtok, keď odovzdám práce. Aj dnes som ešte chaosila s telefonátmi, aby mi nedokopali meno a nezamenili dve písmenká 😖. lebo aj na svadobnom oznámení sme museli urgovať zmeny 10min pred tlačou 😅

janka46
6. apr 2009

Bibka tak normalne si macherka 😀 😀 ze si to tak super zvladla!!!
Maruschka som sa zasmiala pri tom nasom hodnotemi odoru,dnes vychadzam z domu a sused,ze kam idem a ja na skusku...a on potom nech mu poviem aspon 3 priklady,kde to vyuzijem,tak fakt na ta nasa Socialna praca "meno" 😀 😀 😀
Ale ja by som ju az tak nezatracovala,nie je to vobec ohodnotene financne a zase ma dost siroky zamer.,...ja osobne som to zvolila,ako unik tak trochu zo zdravotnictva 😉a Maruschka uznaj,tento semstret dost zaujimave prednasky mame!

Sa idem pochvalit,dnes som zmakla 2 skusky,tak po Velkej noci ma caka EKONOMIKA 😝 dost pre mna Spanielska dedina...

maruschka
7. apr 2009

janka gratulujem k tým skúškam 😉 🙂 🙂 🙂

inak, ja som si tiež myslela, ako parádne využijem tento odbor-lebo soc.práca je super..ale keby nám nehádzali polená pod nohy a netvárili sa, že sme iba príťažou pre štát a školstvo...
K nám do PN chodia také nevalné správy, že už aj ty by si začala pochybovať o všetkom..

Mňa čaká Oláh hneď v utorok po Veľkej noci, takže hurá a vôbec nemám čas sa učiť-ani troška a večer padám dole nosom už o 21,00.

Ekonomika je v pohode, dala nám dobré otázky čo je Trh+delenie+funkcie, Keynesovskú makroekonomickú teóriu, Nezamestnanosť-to mala moja skupina..Rozdelila nás na 4 skupiny a mali sme na to 20 min... 😉 Takže sa neboj, nie je to až také strašné, i keď viem, že máte isto inú profku, ale v podstate to je všade skoro to isté.. 🙂

cutty
7. apr 2009

Ahojte, tak ja sa ucim na zajtrajsi zapocet z teorie verejnej politiky 😝 Vcera som bola lonzultovat bakalarku a je to na prd. Konzultant mi z mojej prace urobil jedno cervene more ☹ A to som si myslela ze uz to mam. Chce odo mna aby som porobila kopu tabuliek aby to bolo pekne graficky spracovane a nie iba suchy text. Takze zase si musim k tomu sadnut a makat 😠 Keby toho casu bolo viac ☹

bibinka
7. apr 2009

janka- gratulujem, teda,dve skúšky za deň ...určite za jedna, že? Na ekonomiku sa neboj, naozaj to lezie do hlavy v pohode.ja mám štátnicový predmet management+ekonomika, a ide to celkom fajn.

s tým odborom soc.práca- ja som to panebože nemyslela v zlom, len to, že to naozaj človeku nedovolia využiť v praxi, pretože tam sedia tie ropuchy, ktoré neuvoľnia miesto vyštudovanému človekovi, ktorý má širšie obzory.a potom to naozaj tak vyzerá, že sa len hovorí o výhodách sociálnych pracovníkov a ...prd, v teréne niet nikoho a ak áno, ďalej ako do kancelárie sa prípad nedostane, nieto ešte riešenie.... hlavne, že sa človek tak nadrie, kým to vyštuduje, že až. Krásne by to bolo, keby sa dalo všetko uplatniť v praxi.

to je ako so mnou a ošetrovateľstvom, podmienka práce je mať univerzitu a ak už aj získaš bc., alebo mgr., neodrazí sa to nikde....najviac ma mrzí, že ani sa nezvýši kredit tej ktorej sestry, že vôbec vyštudovala vš a stále bude len "slúžka"- teda takto si niektorí ľudia v nemocniciach považujú sestry. 😠

tatolu
7. apr 2009

Dievčatá, chválim sa aj nie 😉
Bakalárka odovydaná na posúdenie. Ing. zahlásil, že mám tam toľko, že by z toho už mohla byť aj diplomovka. Takže mi mailom napíše, čo vyhodiť.
Najhoršie, že to musím stihnúť do štvrtka rána, aby som to mohla ísť dať zviazať a ešte mi nič neposlal.
Zároveň musím podopisovať do odstavcov, čo som odkiaľ brala (na tom som nemyslela) a potom som si včera sama prekladala abstrakt do angličtiny a nemám z toho dobrý pocit.
Uff

maruschka
7. apr 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

maruschka
7. apr 2009

tatolu, tak super, máš to za sebou..pochvala..si šikulka.. 😵 Tak mu zavolaj, nech ti to pošle, veď kedy to máš stihnúť, keď ti to príde zajtra alebo vo štvrtok??A ten abstrakt-myslíš, že to tam bude niekto čítať?

baby a vôbec číta niekto pri obhajobe aj také tie omáčky ako je použítá literatúra, úvod, atď?? Lebo ja si to ešte neviem predstaviť..ja mám z toho desnú depku, lebo ja napíšem aj 100 strán, lenže keď to budem mať obhajovať, tak zo seba nedostanem ani slovo..Trémistka som, jaj, jaj.... 😅

bibinka
7. apr 2009

tatolu-, šikuľka si jedna, máš môj obdiv. Vidíš, tak keď máš veľa textu, odlož si to a na diplomovku si daj rozširujúcu tému a z bakalárky tam môžeš použiť 2/3. Takže tú čo vyhodíš, len doplníš a máš jedným vrzom aj diplomku. 😉 😉 😉

maruschka- aj môj sen je pracovať v zdravotníctve alebo farmácii, ja som bola n a farmácii 3.pod čiarou a nevzali ma ani na odvolanie. bola hnusná doba, ako vravíš na tlačenku.akurát si pozerám kde majú voľé miesta, od júla by som šla do práce....

a pamätaj: abstrakt, predhovor, úvod a záver čítajú všetci v obhajovacej komisii. a v zozname literatúry je obzvlášť dôležité mať zdroj, najlepšie taký, ktorého autor sedí v tej komisii- je to také "pletichárstvo".Sú to dá sa povedať nosné časti každej práce , takže si na tom treba dať záležať.

adetka
7. apr 2009

ahojte.... uz mi tri dni behaju pismenka pred ocami... pripravujem si material na konferenciu... takze citam a kopirujem clanky z troch dennikov 15 mesiacov dozadu... 🙄 ... este, ze sa mi ma kdo o Mirku postarat... asi budem aj na velku noc pisat...

tatolu.. sikovnaaaa.. ze aj na diplomovku 😲... mne by moj skolitel pocas objahoby diplomovej prace najradsej dal titul Bc. 😅

marushka... na tom si vazne daj zalezat... lebo tie casti si obcas precitaju aj ini clenovia komisie (ked sa nudia pocas obhajoby, pripadne este na katedre pred odovzdanim oponentovi)...
obhajoby sa bat nemusis... ja som ju urobila tak.. ze po obdrzani stanovisk konzultanta a oponentky som si pisomne pripravila svoju obhajobu... a tu som jednoducho precitala... /ved nakoniec aj oni citali svoje posudky 😅 ...
ale na bakalarkach to nie je az take zle... tam sa posudky - aspon u nas - vypisuju na tlacive /percenta, a maximalne desat riadkov textu/ 😉

tatolu
7. apr 2009

vivien, reagujem na to, že je drahý v noci nepoužiteľný 😉 Trochu som sa usmiala, lebo ako by ste potom mali spolu bábo? 😅 😀

tatolu
7. apr 2009

No dievky, takže abstrakt má byť super ako čítam. Nie som nadšená, lebo neviem, komu ho dám preložiť...

Ako dlho trvá zväzovanie? My to musíme odovzdať do 17teho a to mi ten profák ešte neodpísal. Ešte že máme sviatky. Tie dva dni mi naozaj chýbajú.

Vivien ešte som Ti chcela napísať, aby si to nevzdávala. Keby som to bol vzdala ja, tak som ešte stále prváčka 😉
Prvý sa mi narodil tesne pred začiatkom zimného semestra v 1. ročníku a dvojičky tesne po skončení zimného semestra 2.ročníka.
Môžem povedať, že teraz sa učí horšie. Dvojky týždeň samé chodia a ten starší sa im naozaj pri vystrájaní neuhýna 😠

maruschka
7. apr 2009

tatolu, zviažu ti to za jeden deň-podľa toho, aká to je firma-moja segra na to čakala tri dni, lebo vtedy chodili všetci študenti dávať zväzovať diplomovky-bolo to štyri roky dozadu..Ale teraz je moderná doba, na všetko sú moderné prístroje, takže ti to zviažu o chvíľu..Ale určite by som si tam zašla a spýtala sa, dokedy sú schopní ti to zviazať, ak im to prinesieš... 😉 😉 😉

tatolu
7. apr 2009

Vďaka Maruschka.
Všimla som si, že praktizujeme rovnaký relax 😉

bibinka
7. apr 2009

baby, u nás zväzujú v normálnom režime t.j. za tri prac.dni, cena 270-300 sk a keď to chceš zo dňa na deň, je 100% prirážka. A treba si dať pozor, hlavne keď sa dáva text-meno+názov práce na "chrbát"-tzn.aby sa to dalo vyhľadávať keď to bude založené v knižnici . Lebo ak máte dlhé meno+dlhý názov témy, tak vám to môžu neodborníci poskarcovať tak, že to ani svätý neporozumie. Napr.meno skrátili meno v pohode na I.,ale text názvu chceli,že z ošetrovateľstva spraviť ošetro. a podobne..... 😖 😖 To by mohlo znížiť známku,ak si na fakultách dajpú na tom záležať. 😠 . Takže ja mám skrátené dve slová, ale aj tak sa zajtra bojím ako to nakoniec urobili. Ale kašlem už na tto.

a volala som konzultantke, že by som chcela vedieť známku za diplomku,a zapísať ju do indexu,aj posudok vedúceho práce,a ona mi na to zabudla,že zajtra ide k dr. a že to má v práci. NO ešteže som jej zavolala, lebo by som nemohla odovzdávať prácu, keďže vo štvrtok sú už prázdniny a na fakulte budú len do 11h. Tak bude taká ochotná, že ráno pôjde ešte do práce, vybaví moje veci a potom pôjde k dr. 😒
No, všade kde je ľudský faktor, to môže zlyhať, a preto si radšej nechajte dostatok času, keby sa prihodili neočakávané veci. 😖

tatolu- tak tak, popracuj na abstrakte, musí ztoho byť jasné o čom je celá práca "v kocke" a plus samoška aj v cudzom jazyku. Mne to prekladala kamoška v Nemecku, hoci konz.chcela angličtinu. Inak preklad jednej stránky abstraktu stojí u nás v prekladateľskej agentúre 600,-sk, nehorázna suma-a do 48hodín...

tatolu
8. apr 2009

Informovala som sa, tak u nás zväzovanie tiež tak ako pri Bibinke. Aj s tou cenou. Takže to musím stihnúť najneskôr do utorka rána, keďže cez sviatky nikto nerobí... Horšie, že neviem čo mám opraviť.

Na preklad som zohnala dvoch ľudí. Jedna bola ochotná na MK a jedného pána mám v zálohe. Berie 1,50 Sk za slovo, vie to poslať aj súrne elektronicky bez žiadnych prirážok, takže by ma to mohlo vyjsť okolo 250 Sk + teda tlačenie strán a zviazanie. Preklad musíme mať AJ, alebo NJ.

No idem hľadať ešte nejaké obrázky na nete, čo pripojím.

Pekný dníček. U nás je nádherne slnečno - zatiaľ

adetka
8. apr 2009

bibinka... neskutocne 😠 ... ale aj na nasej skole je casto podobny pristup k studentom... treba im slapat na paty... inak nic neurobia...

na stoloch pedagogov sa zacinaju kopit diplomovky... nezavidim im, kolko toho musia precitat... moj skolitel ma 20 diplomoviek a bakalariek ako konzultant a 12 ako oponent... 🙄 ...

maruschka
8. apr 2009

no bibinka a tatolu, tak to máte milé s tými prácami...bibinka, keby bol čas na reklamáciu skráteného textu-teda chybného, tak by som to určite vrátila... 😕
tatolu,tak mu skús zavolať alebo poslať sms...mail si prečítať nemusí, ak nie je na nete.. 😉Lebo vlastne od piatka do pondelka nikde nikoho nenájdeš, všetci budú mať dovolenky a firmy budú pozatvárané..možno ešte v sobotu...A to máš v utorok odovzdať alebo v utorok zaniesť na zviazanie?? 😕

tatolu
8. apr 2009

Poslušne hlásim, že som sa teraz od neho vrátila. Prešli sme spolu celú prácu. Nadiktoval všetko, čo mohol aj záver.
Teraz už iba obrázky, trošku to učesať, dopísať odkiaľ čerpané a môžem dať tlačiť 😉
Aj som našla inú firmu na zväzovanie, najlacnejšie je za 50 Sk za prácu (do akýchsi menej tvrdých obalov) a potom do tvrdého obalu 150 Sk alebo 250 Sk ak to budem chcieť do 24 hod.
Musím to doniesť vytlačené ale to problém nebude, lebo máme doma veľa tlačiarní. Na niečo je dobré zbierať kade-tade všetko, čo vidíme (teda mangel je taký expert 😉)

Ináč vychválil ma pred dennou do nebies 😔

tatolu
8. apr 2009

No teraz hlavne nezaspať na vavrínoch.
Bakalárka by mohla byť do piatku odovzdaná, dovtedy treba ďalšiu prácu vypočítať a pekne napísať a potom sa môžem učiť po latinsky huby, chrobáky, larvy a motýle. No som zvädavá, či sa ich dokážem za 2-3 týždne nabifliť.

janka46
8. apr 2009

Teeda Tatolu,fakt si dobra!!!!!Ja to celkovo obdivujem s takymi malimi detickami si najst cas aj na skolu 😝 😝

Bibka ako pises u nas si väcsina kolegyn robí osetrov.aj aj mnohe ho maju sparvene,s titol robia za tie iste peniaze ako pred nim a astale su len nieco menejcenne od lekara 🙄 no dalo by sa o tom pisat na dlho a z praxe 😉
Inak tu ides uz do prace od krpcov,som to dobre pochopila?

U nas stale chorobno,teda ja a mala-
vcera sme obe zase vecer skoncili z teplotami,dnes som krasne doobedie stravila po lekaroch a skoncili sme so zapalom uska a dutin a ja s bronghitidou 😒
Velku noc sa snazim ignorovat,teda co sa tyka vypekania,upratovania a budem rada ak sa my podari pozriet do tej Ekonomiky,mam to 15.4 😖