Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

tatolu
16. sep 2009

Jalao a to máš odkiaľ, že mám pestrý život? 😀
Však ja som sa flákala po výletoch iba tento rok. Už 3 roky som väčšinou zatvorená v dome s tromi deťmi 😔

laura851
16. sep 2009

ahojte !

potrebovala by som poradiť, teda ak sa to tak dá povedať,,, mám za týžden štátnice a chcem sa spýtať či tu je nejaká taká mamina, ktorá to zvládla pri dieťatku, a keď áno, tak by ma zaujímalo ako 😀 pretože ja sa učím deń čo deň, ale tak to nie je ono... nemôžem sa učiť sústavne koľko by som potrebovala, pestúnku mám až od pol 5 poobede keď prichádza môj manžel domov a bojím sa, že to jednoducho nestihnem... 😒 večer musím malého uspať a potom už nie som schopná sa prekonať, aby som sa niečo učila 😔 dakujem za radu/y

mimulienka90
16. sep 2009

ajojte dievcata chcem sa vas opytat ze som tehotna a porod budem mat teraz v novembri a chcem sa opytat ze skolu som si prerusila a pojdem az o rok do 4 rocnika externe a chcem sa opytat ze ci je pravda ze aj ked nebudem studovat tak dostanem tyhc 25000 za prve dieta ,a chcem sa este nieco opytat ze ci budem dostavat matersku a ak nie tak ci budem nejake penieza dostavat a kedy sa mam ist nahlasit na urad alebo ako to vsetk obsahuje lebo je neviem a chcem aby ste mi poaradili dakujem

mimulienka90
16. sep 2009

☹ ajojte chcem sa opytat ako to je stou materskou a ci budem dostavat nejake peniaze kedsom tehotna a skolu som prerusilal a kedy mam ist na urad a co mam tam cakak vdaka

sasiki
16. sep 2009

mimulienka ak si ešte nerobila, budeš dostávať rodičovský príspevok, nie materskú - neviem ako to je presne, či až odo dňa, kedy sa ti bábo narodí. Určite dostaneš 25 000, prečo by si ich nemala dostať??? 😕
a hlavne sa nestresuj 😉

tatolu
16. sep 2009

Lauri ahoj 😉
hlavne sa nestresuj a uč sa po poradí. Pri opakovaní sa Ti bude zdať, že nič nevieš, ale pri štátniciach sa Ti všetko obnoví 😉
Ja som mala štátnice pred 3 mesiacmi. Najstarší mal vtedy 2,5 roka a dvoičky niečo vyše roka. Išli im zuby, manžel mi pomáhal tak, že keď som sa učila po večeroch púšťal si bojové filmy 😠 , opatrovateľka žiadna 😔, ale zvládla som to 😉
ZVLÁDNEŠ AJ TYYYYYYYYYYYYYYYY 😉

alika54
16. sep 2009

ahojte babule,,,,nejdete nahodou niektora v sobotu na zapis do vrutok na vs Sladkovicovo???? alebo ktora zacina tento rok socialnu pracu??? uz mam z toho celkom stres ako budem zvladat 😅 ,,,

laura851
16. sep 2009

Ach jaj, dufam, že máš pravdu tatolu, no musím povedať, že ťa obdivujem, že si to zvládla sama s tromi detmi, klobúk dolu 😔 🙂
,,, ja mám jedného (ale skutočne hyperaktívneho) krpca a mám čo robiť, aby som to ako tak polepila 🙂)

DAKUJEM 🙂

bibinka
16. sep 2009

alika- tak predsa si sa rozhodla? držím palce. a neboj, zvládneš to!!!! 😉 😉 😉 😉 😉 kde sa to bude vyučovať? 😕

tatolu
17. sep 2009

Moja kámoška nastupuje na soc.prácu do Prešova. 😉

jalao
17. sep 2009

Tatolu, dobre ranko...to si ako myslela? 😀 😀 😀 Ako pomahaju bojove filmy pri detoch, ktorym rastu zubky a mamine, ktora sa potrebuje ucit? 😀 😀 😀

tatolu
17. sep 2009

No veď to 😠
Pomoc ako vyšitá. Pri takom ra-ta-ta-bum sa učiť nedá, dvojky sa budili každú chvíľu a drahý sa vždy zmohol na čšššš. O totiž v noci nevstal ani raz odkedy sa deti narodili 😉

tatolu
17. sep 2009

Ale zas. Školu mi na oči nevyhadzuje. Ochotne si mení smeny, aby bol s deťmi doma, keď som v škole. Takže to má veľké plus. 😉

jalao
17. sep 2009

VEd prave...nemozeme mat asi vsetko. Ale MM v noci vstaval 😉 😉 ked uz sme tie flasky zohrievali, nastastie som vzdy tak pol roka kojila, takze sa to dalo. V skole ma tiez podporuje, aj sme ju boli cez leto hladat, ked sme sli cez Dubnicu, lebo sa to akosi nedalo najst podla ulic, tak aby som pred prvym zapisom nebludila. 🙄 🙄

tatolu
17. sep 2009

Veď oni sú v podstate zlatí 😉
Aj keď niekedy zúrime, vždy sme radi, že ich máme 😉
Teraz napr. sa snaží variť a to je po nočnej 😉 . Teda máme prívarok, ale chýba mu mäso, tak si ide dorobiť. 😉

jalao
17. sep 2009

No vidis...MM nevari, ale mava na starosti ranajky, hlavne v tyzdni 🙂 . Ma robotu pri pekarni, takze toto nechavam na neho, aby aspon to pecivo a lupacky vzdy opatril...Inak je kuchyna takmer len na mna. Moj tato je sefkuchar domaci, skoda, ze ja som takeho nenasla 🙂 🙂 Lenze Tatolu, nasi chlapi zase stavaju ty domy, to moj tato nedokazal....takze vsetko je to relativne. 🙂 a keby nam vykrikali kvoli skole, to by som sa do toho rovno nepustala...

dadulaa
17. sep 2009

Ahojte, Jalao, už vieš, kedy máš prvé prednášky? Veru aj mne sa už blíži zápis, už sa nemôžem dočkať 🙂

jalao
17. sep 2009

Ahoj Dadka, ja idem 2/10 prvy krat o druhej poobede. Skolu som uz videla, je to taka nenapadna budova, isto sa tam dakedy stretneme. 🙂 🙂 Potom idem hned aj v sobotu 03/10, mame matiku 😖 😖 😖 , takze ani ja sa uz nemozem dockat 😝 😝
Konecne som dnes spravila ten elektronicky zapis...mala som s tym patalie.. 😖 😖

grettka
17. sep 2009

ahojte.. na mna lezie nejaka kriza ci co... este mi poriadne ani nezacala skola, a ja premyslam, ci som si vybrala dobre.... uz nech to zacne, lebo toto cakanie mi lezie na nervy... este nam ani neposlali slubene materialy o predmete mailom... tak sa nemozem ani pripravit na prvu prednasku...

dadulaa
17. sep 2009

Jalao, aj my máme ten zápis 2.10. o druhej poobede 😀 ja ešte neviem, kde je tá škola, snáď ju tam nájdem, veď Dubnica je malé mesto a trochu ju aj poznám. A nemôžem sa dočkať toho nového prostredia a nových ľudí, ale na učenie a skúšky sa teda neteším 😒 a hlavne na tú matiku nie 😝 ☹

tatolu
17. sep 2009

Grettka, ževraj pripravovať sa na prednášky 😉

My máme prvú 26.9. a potom aj 2.10. a 3.10. Aké potrebujeme knihy dozvieme sa až na prednáškach 😔 😝

jalao
17. sep 2009

Dadka, aj ja som si myslela, ze to najdeme raz-dva, ale veru to bola patalia. Ten zapis trval asi hodinu a uz sme zase frcali domov. Ked budes vediet uz rozvrh, kludne vas vezmem, ked nam to bude vychadzat, ok? 🙂 🙂
Gretka, tato mailova komunikacia ohladom studia bude zrejme trnova cesta...zatial mam tiez len blbu skusenost. 🙄 Mozno sa to casom zlepsi. 🙂

grettka
17. sep 2009

tatolu, ja viem, ze to znie divne, ale fakt nam to studijna poradkyna takto povedala, kedze je to externe studium a na kazdy predmet mame 2 krat 3,5 hodinovy blok, tak je to vraj viac-menej samostudium, takze nam pred kazdou prednaskou budu zasielane materialy, ktore si treba prestudovat a s prednasajucim budeme na tu danu temu diskutovat.. 😒

tatolu
17. sep 2009

No každá škola má ináč. 😉

jalao
17. sep 2009

gretka, podla je to takto super...lepsie, ako prist na hodinu a hladiet na tabulu na uplne nezname postupy...Tiez by som to radsej takto popredu mala, ale ktohovie. neviem sa ani dopatrat ku dakomu, kto chodil moj obor minuly rok, ze by som si pozrela, co ma caka v MAT. 😉 😉

dadulaa
17. sep 2009

Jalao, len ten rozvrh budem asi vedieť až po zápise, ale budem rada, keď nás niekedy zvezieš 😉 Dnes si chcem pozrieť aj vlakové spoje..

Grettka, tak to teda máte "dobré", že už na prednášku musíte prísť naučení, ktovie ako to budeme myť my..

tatolu
17. sep 2009

No min. rok sme mali tiež jeden predmet, na ktorý sme sa mali dopredu pripraviť. Aj desaťminútové písomky sme mali písať, ale akosi profák nestíhal.
Ináč, skoro všetko diaľkové štúdium je väčšinou samoštúdium. To sa nedá ani všetko preisť, nieto ešte vysvetliť 😉

grettka
17. sep 2009

jasne, ze samostudium.. len mame 5 predmetov na semester a z kazdeho su po dva razy.. skolu mame teda 10 piatkovych vecerov za semester.. kamoska napriklad chodi tiez na dialkove (inu skolu), ale ma skolu do rana do poobedia/vecera a to piatky aj soboty... cize zjavne ma viac vyucovacich hodin...

jalao
17. sep 2009

dadula, to ani cas nestracaj...vlaky tam takmer nechodia. Autobusy chodia, ale vlecies sa vyse hodiny po dedinach, to uz som si hladala. naviac, zastavka je hore v meste pri priemyslovke a ku skole je cca 15 minut pesi aj to dole kopcom 😒 😒 😒 Ale v pripade nudze pojdem aj ja busom, nemysi si! 😠 😉 Bus chodieva od posty tu v PB, pomerne casto. 🙂

jalao
17. sep 2009

No studentky, pocasie je teda ospale, ale to ste fakt vsetky pospali?? 🙂 🙂 🙂