Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

emily3
19. jan 2010

ahojte studentky aj ja mam peknu zbierku znamok a dokonca mam aj fx, prekladala som si skusku do dalsieho rocnika,,,a momentalne budem stastna jak blcha ked dostanem aspon E...uz to chcem dokoncit a na znamkach mi fakt nezalezi...nestiham, stale sa venujem detom, ked jedno spi, druhe je hore a opacne a vecer ked su vsetci doma to je nekonecny kolotoc...ulohy, vecera, okupat a spat..a je 21.00a ja zaspavam prva 😝

zajtra mam skusku a vo stvrtok, drzte mi palce , nech to neopakujem, lebo nemam sil sa ucit.

papty gratulujem si sikulka 😉

jalao
19. jan 2010

Emily, drzime ti vsetky palce!!!!!!! Aj tak si ligova, ze toto zvladas vsetko dohromady. Ja mam LEN 3 deti a vzorkovnik so znamkami mam pestry 😀 , ale nehanbim sa zan ani trochu!

emily3
19. jan 2010

jalao...mne fakt o znamky nejde, na cerveny diplom to nie je...budem rada ak to skoncim a konecne si vychutnam matersku....no uz tu zas trcim dlhsie ako som mala ..tak uceniu zdar a robote pokoj 😀

jalao
19. jan 2010

cerveny alebo zeleny, hlavne, nech si uz v cieli a bez ujmy na zdravi 😀 😀 Ja robote zatial nemozem dat pokoj...este do pol 4. 😀 😀

grettka
19. jan 2010

ja mam vzorkovnik znamok trochu nudny... E, E, C... uvidim, co pribudne zajtra... pisala akurat spoluziacka... no "tesim" sa... mam co robit, a v praci roboty neuveritelne vela... vyrabat statistiky, ktore nikto nebude citat, no s kolegynou mame "potesenie" z nasej prace... No baby drzte sa..idem makat..

josie3331
19. jan 2010

tak ja mam skusky vo stvrtok a piatok, uz som opat vo faze, mne je to uz vsetko jedno, proste dajako to musim spravit a basta...vo stvrtok mam dejiny, bavi ma to, ale nemam este vsetko prebrate a teraz trcim od 9 do 9 v praci a ani chut uz nie je....ale musim to vydrzat
tak ja som zatial bezdetna, ale tahaky nepouzivam lebo to vobec neviem....tak sa bohuzial musim spoliehat na moje (ne)vedomosti

jalao
19. jan 2010

Josie, naposledy som stala pred skuskou na chodbe s Jully 🙂 . Vynervovane sme sa viacere este narychlo skusali a opakovali si z nejakych zlozitych makrootazok, hoci sa pozname len z videnia 🙂 ...potom sa odpojila ku mladsim holkam... 😝 😝
Drz sa na obidvoch skuskach...toto je pakaren to davat takto po sebe... 😖
Gretka, ja lepsie ako C vobec nemam doteraz... 😉 😉

grettka
19. jan 2010

ja som tiez zatial bezdetna, ale mame aj "detne" spoluziacky, jedna porodila na zaciatku sk. roka, a dve cakaju svoje druhe dieta... a stihaju... a podaktore uz maju aj vacsie deti...
ja si sice robim tahaky, ale zatial som ich ani raz nepouzila...

jalao
19. jan 2010

Dievcata, ved mat tahak nie je hanba, kludne ich robte...ak pomozu, je to ok. 😉 😉 Petra to tak nemyslela, ze s tahakom sa to neuznava 😀 😀 😀 , ze Peta?

petrahy
19. jan 2010

jalao jasne tahak je dobra vec ako poistka ale ako mnohe sme tu uz davno pisali tahak pouzit nevieme alebo len fakt vynimocne, tahak ako pomocka beriem, ale opisovat od A po Z to teda nie

maruschka
19. jan 2010

baby, takže suma-sumárum: mať rôzne známky od výmyslu sveta a mať ťaháky je OK...Veľa krát sa v tom strese človek viac naučí z prípravy a použitia ťaháka, ako keď sa drie materiály doma...A na známkach nezáleží, ak sa práve nehrnieme po červený diplom...Keď si pôjdem hľadať zamestnanie, nikto nebude chcieť môj index, aby si odkontroloval, aké známky som mala..Známky sú cesta k cieľu..A je jedno aké sú, pokiaľ nie sú samé FX-to stojíme a nehýbeme sa (ale občas si treba aj postáť a poobzerať sa, že?! 😀 )..Každá známka je len krok ku štátniciam...

Práve si vyrábam ťahák, ktorý znova nepoužíjem, ako vždy, lebo som hrozný poserútko na skúške..Takže papa, idem si dať k mame kávu... 😉 😎

minusa
19. jan 2010

ahojte

tak ja som dnes bola na ORL klinike, mam zapal prinosovych dutin, takze treti tyzden PN 😲 dostala som dalsie ATB a citim sa pod psa, vcera som sa do rimana vydrzala pozerat "az" hodinu a dnes .....prisla od lekara a musela som si zdriemnut, fakt mi je nanic, proste sa mi neda sediet nad knihami 😢 neviem co idem robit

tahaky - na strednej som nepouzivala a tu .... lala, uz som pouzila 😅 ale bol to riadny stres

sisa.b
19. jan 2010

jalao, kam to chodis na skolu? akosi si neviem spomenut 😕
asi viem, ako sa citis. podobne pocity som mala ja, ked som sa zrovnavala s kamaratkou, ktora zacala na ekonomickej. tiez tvrdi, ze si to len precita a skusku urobi a ja sa potom citim ako polovicny blbec, ak nie aj ako cely, ked sa ucim 😔 straaasne jej to prajem, lebo je to moja najlepsia kamaratka a bolo by super, keby tu skolu urobila. ale na druhej strane mi je z toho smutno, lebo viem, ake mala vysledky zo strednej oproti mne 😔
takisto som skoro padla zo stolicky, ked som sa dozvedela, ze byvala spoluziacka, ktora ltt zmaturovala pise bakalarsku pracu tu v dubnici na DTI. a to clovek pozna rozdiel medzi tymi, co sa neucia a nemaju dobre znamky a medzi tymi, co sa neucia, ale aj keby sa ucili, tak by nemali dobre znamky 😖
no fakt si pripadam ako debil, ked ja som este nepresla ani prvy rocnik 😔

dadulaa
19. jan 2010

sisa, netráp sa, aj ty raz skončíš školu a ujde to ako voda 😉 a ty bývaš v Dubnici? tak to si kúsok odo mňa, to sme kľudne mohli dať to doučko 😀 😀

sisa.b
19. jan 2010

dadula, to zvladnes aj bez mojho doucka 😉 ja este tiez nie som v tej matike profik, vsetko som pocitala s uplnou neistotou 😝 a dufam, ze skolu skoncim, ale az vtedy, ked treba 😀

josie3331
19. jan 2010

vidim, ze tu je prevaha Trencianskeho kraja...

jalao takze uz si si ju vsimla hej 😀 no ona to tak rada, skusat sa vzdy pred pisomkou a tak, ja to moc rada nemam, len ma to znervoznuje ako to kazdy vie a ja nie 😅

csina
19. jan 2010

baby...tak ťaháky nie sú moja silná stránka...vždy som mala smolu, že sa nado mňa postavila skúšajúca alebo som sa bála ho vytiahnuť... 😅 našťastie, teraz mám prevažne práce, seminárky a rôzne projekty, žiadne veľké skúšanie len obhajoby, lebo aj zosmoliť taký ťahák ma stálo veľa času... dnes som poslala prácu, ktorú som mala odovzdať min.týždeň a zajtra mám za ňou ísť, len neviem, čo ma tam čaká, lebo som zistila, že som si tento termín zapísala iba sama.... ☹ možno so mnou vyrazí dvere...teraz finišujem so seminárnym projektom a bud. týžďeň mám obhajobu, tak na mňa myslite...je to dôležitá skúška...pa 😉

sisa.b
19. jan 2010

csina, drzim palce 🙂

ja tahaky nepisem a nepouzivam. ja mam pri skuske velky stres aj bez toho, nie aby som sa este stresovala tym, ze ma mozno odhali profesor 😝 to platilo u mna aj na strednej aj na zakladnej. to by som si rovno mohla na celo napisat, ze podvadzam 😝
akurat doma si robim pomocky, ze si na jeden papier napisem vsetky vzorce, aby som stale nemusela v zosite vyhladavat. ale to ma a4 format, takze ziadny tahak 😀

ludka_r
19. jan 2010

Ahojte.
tak ja len tak na rýchlo. Vo štvrtok mám najťažšiu skúšku asi z celého štúdia... ☹ je to vraj skúška, ktorú väčšina žiakov spraví až na druhý, tretí krát.. A priznám sa, že ani ja si neverím. Je to ozaj veľmi ťažké a vôbec sa mi nedá učiť... Strašné bludy a mám na to všeho všudy už len jeden deň.... Pomooooc, ja nechcem FX... ☹ ☹ ☹
Inak, v piatok som mala skúšku z logiky a neprišlo mi to až také ťažké.. Tak dúfam,že to bude dobrý výsledok, som veľmi zvedavá...
Tak sa tu držre a samozrejme, gratulujem k dobrým výsledkom... 😉

sisa.b
19. jan 2010

ludka, neboj, aj nam profak na matiku hovoril, ze u neho sa chodi 2-3x a ja som to nevzala na vedomie 😀 urcite to spravis a ak nie, tak sa nic nedeje. stale si hovorim, ze kazdy poriadny student musi aj FX dostat 😉

mamina007
19. jan 2010

ludka ... budeme na Teba myslieť ... veľa šťastia prajem ... nemaj stres - viem, ľahko sa hovorí, ale skús ... neboj ... zvládneš ... hlavu hore ... 😉

csina ... aj Tebe držím palce a posielam pozitívnu energy ... 😵

minusa ... skoré uzdravenie ... verím Ti, že Ti je na figu ... ☹ atb tak na 3. deň zaberajú, tak skoré zlepšenie želám ... 😉

sisa ... neboj ... aj Ty zvládneš ... hlavne sa neporovnávaj ... ide Ti to v rámci svojich možností skvelo a najlepšie ako sa dá ... a vieš podľa hesla: všetci sme si rovní , by si sa spravodlivosti nedočkala ... 😉

maruschka ... páči sa mi Tvoja veta, že každá známka je len krok k štátniciam ... 😉

ja sa ťahákmi učím ... to čo si napíšem, potom akoby vidím znovu pred sebou ... samozrejme, že na štátnice to takto nepôjde ... 😀 dnes sme dostali štátnicové otázky ... baby, čo to už máte za sebou ... ako dlho ste sa pripravovali ? tak 2 týždne ?

dnes som "vypotila" krvopotne 7 strán bakalárky ... ako v lete na saniach ... som myslela, že to pôjde rýchlejšie ... 🙄

sisa.b
20. jan 2010

tak ja sa zas snazim uspat dieta a nejak nespolupracuje 🙄 za chvilu uz mi to bude na dve veci, ked budem zaspavat aj ja ☹ vidim to velmi biedne s tou mojou skolou 😔

mamina, ty si sikovna, este par dni a mas celu pracu hotovu 🙂

drzim palce vsetkym skusanym 🙂

maruschka
20. jan 2010

mamina, ty si sa takto snažila? Ja mám bakalárku momentálne v hlave, na papier to budem dávať až po týchto dvoch skúškach.. ☹ Včera som sa išla učiť tú pedagogiku a od únavy som zaspala. A to som si myslela,že si len chvíľu poležím a pôjdem sa učiť. Bola som vymrznutá zo sánkovačky (hory máme priamo zo oknami a tak si to musíme vyšliapať pekne hore kopcami, takže každá sánkovačka je tak trocha náročná, ale o to radostnejšia) 🙂 Idem poupratovať čo-to po byte a pustím sa do učenia..
mamina, ten Repčík nie je až taká slasť, ako sa nám všetkým zdalo. 😖 😖

jalao
20. jan 2010

csina, ludka, drzime palce na skuskach pravdaze!! 🙂 🙂 Dievcata, vy ste usilovne jak vcelicky, ja uz mam nejaky utlm, ucim sa na poslednu skusku a neviem sa na to naladit, uz ani to ponocovanie nezvladam...vcera som nad tym rimskym pravom a greckou mudrostou zaspala o pol 12 zhruba... 😒 😒 Takto sa to do soboty veru nenaucim...
Josie, mne to nevadi si opakovat do poslednej chvilky aj na chodbe, aj v aute, ked soferujem, mi baby este citaju a opakujeme si...cesta nam trva cca polhodinku...
Siska, tato debata o tom porovnavani skol je na dlhsie, nedokazem svoj postoj zhrnut do par riadkov, ale vcera ma vytocil ten kamoskin nazor, ake je externe skolstvo trapne a uplatne, ako sa predsa daju zohnat otazky na skusku vopred, opisovat vsetko pri pisomke zo zositov v lavici a podobne...u nas to skratka takto nefunguje, znamky mame vsetci vydrete, ucitelia su prisni a aj hodnotenie je ozaj prisne a zohnat otazky???odkial??? My sme len nasa skupina, ucitel je napr zo Ziliny, alebo z Presova a vyssi rocnik mal celkom iny ucitel...takze na toto som zatial nedochodila.. 😖 😖 😖 Ked som sa ohradzovala, ze u nas to takto nefunguje, ako hovori - doradu zbierat vsetci Acka, tak mi oponovala, ze to beriem prilis vazne... 🙄 🙄 (ona chodi na TnU-Fsev, ci ako sa to vola, ale nie v TN, ale na detasovene prcovisko... 😔 ) Skratka by som nehadzala vsetkych externistov do jedneho vreca, vadi mi to.

grettka
20. jan 2010

jalao, suhlasim s tebou s tou poslednou vetou 🙂

jalao
20. jan 2010

ahoj Gretka...skoda, ze len s poslednou... 😠 😠 , ale nie 😀 , ved isto chapes, co som chcela povedat...
Sama to vidis, kolke je to usilie a ziadna "VS skola hrou", ako to vraj externisti maju.. 😠
Kolko ta toho este caka, kym dokoncis semester?

janka46
20. jan 2010

Tak s tym "zaspavaním" nad materialmi som sa vcera pridala k Vam 😖 to som si este precitala nejake infosky co mali ine skupiny skusku...tak som bola totalne znechutena,takze dnes mi asi ani svätena voda nepomoze,no ale si hovorim,ze vyskusam 😕 🤐

Mamina,si sikulka,to mas uz bakalarku zmaknutu 😉 takymto tenpom 😉

Ja dnes ani tahak nepisem,lebo nestiham,za dve hodky odchadzam,tak idem rychlo vypit kavu a co-to pocitat este 😒 😝

maruschka
20. jan 2010

jalao, je to taký moderný trend, urážať a osočovať vysokoškolákov a externistov hlavne(tak si z tej tvojej kamošky nič nerob)..Teraz je krásne vidieť,kto z koho..Jeden väčší odborník ako druhý na otázky v.školstva na Slovensku...Milujem tieto debaty, kto koho podpláca, kto si kde zháňa otázky, atď..hlavne na fórach a na azete, kde sa to pretriasa najviac..včera tam na takýto článok odpísala jedna kočka (absolútne súhlasím s jej názorom)," že zbožňuje, keď na témy o VŠ reagujú hlavne pubertiaci a ľudia, ktorí okolo vysokej školy ani neprešli a teda nemajú ani šajn o tom, čo je to štúdium na VŠ..."
Normálny, triezvo rozmýšľajúci človek nebude porovnávať napríklad štúdium medicíny, farmácie so štúdiom sociálnej práce alebo dajme tomu pedagogiky..(nemyslela som to zle, bez urážky). Skrátka každá vysoká škola je zameraná na nejaký odbor, na nejakú oblasť života a aj to učivo je tomu prispôsobené. Keď študujem sociálnu prácu, tak sa predsa nebudem učiť anatómiu, farmakológiu a iné...Budem sa učiť to, čo prislúcha štúdiu sociálnej práce (a predpokladám, že sú to ľahšie a najmä zrozumiteľnejšie veci, ako štúdium na medicíne.) Preto sa nedá porovnávať ani jedna vysoká škola a kto to robí, je buď mimo obraz a kopíruje tie tupé príspevky na rôznych diskusných fórach (teda chce sa robiť dôležitým asi tak ako p.minister Mikolaj, ktorý všetko vie, všetkému sa rozumie a je výborný prognostik) alebo jeho mozgová kapacita jednoducho nestačí na pochopenie danej problematiky...A tak isto je to porovnávanie externistov a denných (diametrálne odlišné podmienky na štúdium) a externistov na jednej alebo druhej vysokej škole....Jednoducho tu nie je čo porovnávať..každá škola je ťažká, keď sa štúdiu venuje študent naplno a naozaj poctivo.. 😉

Dám si záväzok, že už nebudem písať také dlhé články..lenže ma konkrétne táto téma hrozne rozčuluje.. 😉 Díky jalao za tento príspevok, vypísala som sa už ráno a tak môžem ísť kľudná robiť (nechcem povedať, že vyventilovala, aby to nevyzeralo, že som nejaký drsný cholerik) 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

jalao
20. jan 2010

diky, ze si sa aj ty vyjadrila...Ani ja nechcem vyzerat ako nejaky upjaty a jesitny student 😉 😉 😉 A kludne pis dlhe clanky, maju trefny obsah, takze je to ok 😉
janka, dajme si preteky v zaspavani nad skriptami 😀 😀 😀

dadulaa
20. jan 2010

baby, súhlasím s vami...jasne, že nemôžeme porovnávať rôzne vš, pretože každá je iná a má iné zameranie a inú obtiažnosť štúdia...mňa pred pár dňami tiež riadne nas..lo, keď v inej téme písali niektorí, že na našej škole sa nemusíme učiť, že všetko riešime úplatkami a podobné drísty 😠 pritom tie osoby to mali z druhej ruky, čiže nemali ani potuchy, ako to vlastne je..možno na detašovaných pracoviskách je to ináč a nehovorím, že je to moc ťažká škola, ale u nás sa musíme poctivo drieť, žiadne úplatky známok nie sú 😉 takže neznášam debaty tohoto typu 😠 🤐 ale nebudeme si kaziť deň, no nie? 😀 😀

janka, držím palce na dnešnej skúške 🙂