Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

merylla
13. mar 2009

ahojte studentky
uz som tu davno nebola ale dnes som sa sem konecne dostala.Tak moj semester je v plnom prude, obieham ucitelov aby mi vypisali individualny studijny plan a zasnem nadi ich komentarmi. Po otazke preco mam ISP a po mojej odpovedi ze mam dieta, nasleduju komentare typu: a to umiera ked nemozete chodit pravidelne do skoly?, alebo existuju aj jasle, alebo preco mate dieta ked este chodite do skoly?....no ide ma z toho roztrhat...minuly rok som nemala ziadne problemy a tusim teraz v stvrtaku vsetkym vyhrava....keby sa to dalo studovat externe tak hned prestupim. no dobre ale nechcem sa vam tu stazovat.ten rok a pol to uz hadam nejak vydrzim 😒 😎 ako vidim aj vy zarezavate...aj my si uz mame vymyslet nejaku temu diplomovky...tak som zvedava co vyplodim a hlavne co potom budem pisat. ani sa mi na to este nechce myslet 😉
idem hladat na net nejaku inspiraciu... 😎

adetka
13. mar 2009

ahojte...mam za sebou povinnu prednasku pre doktorandov Analyza a interpretacia umeleckeho a odborneho textu... pani profesorka rozpravala celych 90 minut... 😕 ... a co je neuveritelne... bolo to celkom zaujimave 😨 ... skoda, ze uz nema sil sa s nami stretavat... a ani citat prace sa jej nechce... zapocet mame len za absolvovanie... 😅 ... a zistila som, ze nie som jedina, co nema ani riadok zo svojej minimovky... a ze niektori doktorandi skutocne iba studuju a nemusia na katedre nic robit 😠

bibinka... urcite neopouzi u vsetkeho aj tabulky aj grafy... mohla by si ich nahnevat... mali by pocit, ze sa musia prehrabovat mnozstvom udajov... tam kde sa lepsie citaju cisla - tam pouzi tabulky... a kde je to lepsie vyjadrit percentami (skor vo zovseobecneni, zaverecnom vyhodnoteni) - tak tam grafy - a pekne farebneeee... to maju radi 😉

merylla... vydrrrrz... preco by si... ked ma moznost individualneho studia... nemohla vyuzit?... ked sa im to nepaci, tak nech ho zrusia... to bol vtip... u nas sa individualne studovate neda... bud chodis na minimalne 80 percent prednasok a seminarov, alebo musis ist na externe studium (Mgr. maju poplatok viac ako 1000 euro rocne)...

este nieco porobim... a o hodinku a pol prezentujem svoj projekt na androgogickom minime...

drzte saaaa 😉

bibinka
13. mar 2009

adetka- si zlato a .....hovoríš mi z duše. práveže všetky diplomky- z minulých rokv to majú vyhodnotené aj aj, a mne sa to tiež zdá zbytočné. Tak budem mať asi len 5 grafov- pri otvorených otázkach. ďakujem

...a ako bolo na andragogickom minime? verím, že si bola trieda 😉

tatolu
14. mar 2009

Ahojte,
to skúškové už teraz aj trošku závidím 😉
Nám začne až začiatkom mája a musím skúšky spraviť do začiatku júna - myslím. A to sa prihlasujeme cez systém, takže dátumy ešte nie sú. Keď vybehnú,hneď budú plné ☹

berni
14. mar 2009

ahojte dievcence! mam prvu skuuuuuuuuuuuuuuuuuusku z letneho semestra 🙂

petrahy ja som z KE. 🙂

maruschka a ako sa ma tvoja sestra, co si hovorila ze sa pichla s tou ihlou 🤐

bibinka
14. mar 2009

tatolu- takýto systém zápisu skúšok mala aj kámoška a viem, že sa na to sťažovala, lebo nikdy si nenašla vyhovujúci termín. POtom sa spojilo viac kamošiek a jedna vždy "hliadkovala" pri počítači a keď trafila, tak rovno zapísla všetky....

berni- gratulujem 😉

maruschka
14. mar 2009

berni, segra bola už asi na 3 testoch odvtedy...Minulý týždeň jej brali krv na HIV, tak čakáme súhrnné výsledky..Lebo ešte jej nedali ani z jedného odberu, tak ale hádam to dopadne dobre ☹ 😉

berni inak gratulujem ku skúške. 😵 ..Ja som mala dnes z soc.práce v teréne, tak čosi som napísala, hádam FX nedostanem..Ale dnes nám dávali výsledky zo skúšky-Ekonomika--je tam A, tak som rada, že som ukončila zimný semester a už skúškujeme letný..

Ale už sa mi nechce a strácam elán do učenia, to je šlamastika 😅 😅 😅

tatolu
14. mar 2009

Berni ozaj aj ja Gratuluuuuuuujeeeeeeeeeeem.

Maruschka, asi je niečo vo vzduchu. Ani mne sa nechce. Možno preto, že ide jar? 😕 a ide jarná únava 😵

berni
14. mar 2009

maruschka urcite to dopadne dobre, tak si na nu stale spomeniem a myslim na nu... drzim jej palce fakt...

dakujem holky, profesor bol velmi mily tak ze som to zvladla na A. 😎

my system na prihlasovanie sa na skusky nemame a tak kto skor sa dostane k papierom tak ten sa prvy zapise...kto je sikovny tak sa zapise na tie terminy ktore mu vyhovuju...
a ja zase nie som ten typ co aj cez mrtvolu prejde kvoli terminu na skusku 😅

berni
14. mar 2009

joj a maruschka gratulujem k ukonceniu zimneho semestra 😉

maruschka
14. mar 2009

ďakujééém 😵

tatolu, jarná únava, ale mňa dostáva úplne na dno mojich síl, čo je horšie, aj psychických 😒 Ale budem sa snažiť čo najviac chodiť von, nech nie som stále zatvorená medzi štyrmi stenami, lebo prídem o nervy..Ešte také štyri najhoršie skúšky a potom sú už len lážo-plážo...Ešte musím napísať seminárnu prácu zo psychiatrie-na to sa celkom teším,lebo písanie ma baví 🙂 🙂

u nás je taký zápis, že sa s profesormi dohodneme hneď na prednáške, kedy majú voľný termín a ideme všetci, alebo nás rozdelia dajme tomu po 30 ľudí, aby nás mohli rozsadiť..Ale inak väčšinou nám to musí vyhovovať, lebo iná možnosť nie je.. 😉

tatolu
14. mar 2009

No my sme začínali 50ti a teraz nás je 18. A vraj, že nás je ešte moc 😉
Dúfam, že nebudem medzi tými, čo budú opakovať ročník.
Dostali vraj info, že by mali viac vyhadzovať, lebo pri opakovaní platíme školné. Ale pre tento predmet, čo ma v piatok zo zimného čaká opakovali aj bez upozornenia 😒

maruschka
14. mar 2009

tatolu, mne sa zdá, že niektorí profesori si merajú výšku svojho ega a mena na škole počtom vyhodených študentov 🙄 🙄

mimi
14. mar 2009

maruschka, berni pripajam sa a gratulujem! 😉
tatolu, ty si v ktorom rocniku, ked vas je uz iba 18?

baby, ani vam sa tak starsne nechce ucit? tot sme skoncili zimny semester a uz pomaly mam rozpis skusok na letny 😒 tento letny semester sa mi zda tazsi, neviem si predsatvit druhy rocnik, ale dnes nam profak vravel, ze sa mame na co tesit 😒

berni
15. mar 2009

mimi dakujem... dufam, ze to takto pojde dalej 😅 uz len 8 skusok 😅
milujem ked nas profesori tak strasia...."mate sa naco tesit, bla bla bla" 😠 no a co ked neurobime na 1x tak to urobime na druhy treti... a co? zivot ide dalej 😉 (ja som este neopakovala ziadnu skusku tak takto sa ukludnujem keby aj, no nie?)

adake
15. mar 2009

Ahojte, mam problem a docitala som sa , že niektoré by ste mi hadam vedeli aj pomoct.Som študentkou 2 ročnika socialnej prace v Prešove a mám urobit z predmetu

adake
15. mar 2009

Projektovanie - projekt, ale neviem ani len začat. Ked sme sa pýtali profky na to, povedala, že sa mame správat ako vysokoškoláci a nič viac.Už sa mi o tom aj sníva. Vedel by mi prossim niekto pomoct??? A ako vypracovat kazuistický hárok, poradte prosím. Vdaka.......Ada z Košic

adake
15. mar 2009

mimi-kam chodis na školu???

adake
15. mar 2009

keby som sa tu nahodou nevedela dostat možete ma najst aj na pokeci,ako 10certic, alebo mail:adawi@pobox.sk...dakujem

adake
15. mar 2009

🙂

berni
15. mar 2009

na socialnej praci mame robit aj projekty? to som nevedela... 😕
maruschka mali ste aj vy?

maruschka
15. mar 2009

adake, už sme mali projektovanie tento rok..Pošlem ti ho mailom-bol za A..Už som ho pár kočkám poslala a dúfam, že pomohol..Nie je to nič ťažké..

Inak seminárky sa píšu v 2.ročníku z : Projektovanie v soc.práci-2-5 strán /podľa počtu ľudí na tú prácu/, Kazuistika-5 strán, Psychiatria-tiež tuším 5 strán, samozrejme správa z praxe-5 strán,... 😉 😉 😉

baby, ako bojujete s jarnou únavou, ja som už na nervy z nej....Nevládzem nič robiť. A káva nepomáha 😔 😔

adetka
16. mar 2009

berni... tiez nechapem profesorov ktori strasia... ved do kelu oni su tu pre studentov a nie naopak... studenti by nemali byt na upokojovanie ich ega 😠 ... kazdy pedagog sa ma snazit, aby jeho student bol lepsi ako on... 😉

adake, marushka... to mate pekne... aj ja som svojim studentom dala pisat projekt 😉 ... vlastneho masmedia (s nazvom, zameranim, urcenym publikom, obsahom, rubrikami, rozpracovanou redakciou, nakladami, cenou inzercie, logom, titulnou stranou)... ale ja som im presne povedala, co od nich chcem... nech potom nedostanem patnast verzii... 😀

o necelu hodinku mam dalsiu prednasku... mam tremu ako vzdy... opat odrapkam vsetku teoriu dvakrat rychlejsie, ako by som mala... som neskutocna treeeemistka 😅 ... potom sa na pol dna opat stanem tajomnickou katedry... tesim sa, ked sa dnes skonci pracovny den... 🙂

maruschka
16. mar 2009

adetka neboj sa, dopadne to super, veď už máš čosi odučené... 😉 😉 😉

janka46
16. mar 2009

Adetka drzime vsetky palce!!!!!
Niekto tu nieco pisal o nechceniiiiii a jarnej unaveeee 😝 😝 😝 😝
Zajtra mam skusku,takze total odpor k uceniu...Maruschka asi vies s kym 😒 myslim,ze je to vopred prehrany boj 😠 🙄 🙄

maruschka
16. mar 2009

janka, nevzdávaj to a drž sa...Ja budem intenzívne na teba myslieť...Neboj sa, teraz bude mať štátnice, takže najbližší opravný termín bude mať možno v apríli/ale ten má už plne obsadený v PN-skúšky+opraváky/ a potom má voľný až júl..takže určite vyrazí čo najmenej ľudí, aby nemal s nami a s vami na východe veľa práce pri opravákoch 😉 😉
No, aby si ma zajtra neohúrila s tým, že máš od neho Áčko 😀 😀 😀 😀 Mne stačí aj E, len nech to mám za sebou..
Dnes začínam pracovať pilne na Práci s ment.postihnutými-skriptá ako pre medikov, takže je to veselé 😅 😕

tatolu
16. mar 2009

Mimi, teraz som v treťom - ak sa podarí končím Bc.
Dávam si však prihlášku ďalej...

Tiež sa mi nechce učiť. Trochu som sedela s Lukym na dvore a niečo čítala, ale iba takú 1/2 hod.

Neviem toho Lukyho dostať od 11tej z dvora.
A to dnes skoro nič nejedol.
Máme krásne, iba okolo 10tej trochu popršalo, takže teraz je trošku blatavo.
Nevadí, práčka vyperie...

adetka
16. mar 2009

takze... dnesny pracovny den je takmer za mnou... dakujem, ze ste mi drzali palce... celkom obstojne to prebehlo... najprv som koktala.... potom citala... a nakoniec s nimi robila tri cvicenia... pri tretom uz trosku zafrflali... ale aj tak posluchli... 😅 ... a pekne diskutovali a pisali...

janka... drzim ti palce... treba sa usmievat, aj ked bude pan profesor frflat a skaredo sa na teba pozerat... 😉

tatolu
16. mar 2009

Adetka, vidíš si jednička.
Ako vždy 😉
A máš teda ozaj disciplinovaných študentov...
U nás je niekedy vrava, že ani vlastné slovo nepočuješ 😀, no teda keď máme spoločný predmet aj s lesníkmi.
My poľovníci sme vždy tichúčko 🤐

katka165
16. mar 2009

ahojte som tu nova a som tiež mamička ktorá ešte študuje.potrebujem prácu kazuistiku o alkohole drogy tyranie atd na 4strany neviete mi poradit stranku kde by som nieco dobre nasla?dakujem