Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

maruschka
20. mar 2009

bibinka, to nie je vtip..Tá pani profesorka, je kapacita vo svojej špecializácii - mim. prof. MUDr. Šustrová Mária, CSc -už len ten titul je hrôzostrašný a tá jej kniha je síce krásna, ale náročná a tú sa máme naučiť ku skúške-dala nám asi 80 otázok, aké by mohli byť a z toho niečo vyberie. 😕 😕 Tak som fakt zvedavá....A štátnicový predmet to tuším nie je..ale čo už narobíme, keď sa musí, tak sa musí 😉 😉 😉

no nič, idem piecť šamrole-dúfam, že sa mi podaria, zajtra je oslava, tak nachystám niečo pod zub..Všetci by chceli len karamelové veterníky- vždy robím na dva plechy, ale sa mi ich nechce teraz robiť, tak upečiem také niečo ľahšie-a šamrole to vždy istia 😉 😉 😉 😉

janka46
21. mar 2009

Mnam ,tak citam a slintam 😵 😎 😎 urcite sa vydarili Maruschka!!!

Bibka,tak ti aj trosku zavidim,ja tiez zo srdca nenavidím pisanie prac...ja radsej ani nemyslim na diplomovku....teda ci to tam aj vobec dotiahnem 😀 😀 😝

maruschka
21. mar 2009

janka, vydarili sa-bolo ich 42 😀 😀 Len manžel prišiel až v noci domov a nejakým záhadným spôsobom ich asi 8 zmizlo 😕 😕 😕

Takže dnes sú voľby,hurá..A ja už teraz neviem, kde mi hlava stojí..

janka, ja som mala v prvom ročníku tiež strašné depky z tých prác..Ja som na nič iné nemyslela, len ako zosmolím tých 15 strán-nočná mora..A tak nejako mi to "zachutilo" a teraz mi tých 25 strán už nerobilo žiadny problém. Ani tie seminárky, čo sme písali na jeseň-to som písala ešte aj za manžela, pretože ma to bavilo..Len sa k tomu dokopať je vždy najväčší problém-lebo toho času nie je veľa, veď to každá pozná..
No ale bakalárka bude asi iné kafe..Tam musíme niečo vymyslieť na 45 strán, už teraz musím rozmýšlať, čo tam asi tak dám 😕 😕 😕 😕 😕

bibinka
21. mar 2009

maruschka- tak sa tii vydarili šamrole? 🙂 bože, by som si dala niečo sladké.ja som to raz skúsila a nepodarili sa mi.

idete všetky voliť? hm ja stále váham....

maruschka, ty si sa asi minula odboru, teda myslím, tým písaním seminárok,myslím, že ty sa vôbec nemusíš obávať, či niečo napíšeš na teóriu v bakalárskej alebo diplomovej práci. tá bakalárka je na tých 40-60strán, v pomere 40:60-teória a praktická časť. a diplomovka je na 50-80 strán. takže pre teba to bude hračka. 😉 a už máš vybratý aspoň okruh témy?

maruschka
21. mar 2009

bibinka, môj najväčší problém tento rok bolo, natlačiť všetko do práce na 25 strán..Vybrala som si tému Každé dieťa potrebuje rodinu..Takže sa tam dá písať od rodiny,cez deti, výchovu, problémy,náhradné rodičovstvo, strata/odobratie detí z nejakého dôvodu, sanácia rodiny, história, dejiny výchovy a starostlivosti, detské domovy, reedukačné, atď........Ja som sa v jeden moment cítila tak, ako keby mi išlo rozhodiť hlavu z toho, že som sa nevedela rozhodnúť, ako to tam všetko mám dať, aby som nepresiahla 25 strán.Aj tak som ich mala 26, tak dúfam, že mi nezníži známku-ako sľubovala...

Na bakalárku budem asi pokračovať, jeden pán profesor, čo nás učil právo nám povedal, že by sme si mali dať vždy taký názov témy, ktorý by zahŕňal množstvo smerov, tém, do ktorej by sa dalo písať o všeličom. Jednoducho, vyhýbať sa názvu, ktorý pomenováva konkrétny problém alebo tému..A mal pravdu...

Ale rozmýšlam nad paliatívnou starostlivosťou...neviem sa rozhodnúť..Alebo úloha žien v spoločnosti..CAN...ja už fakt neviem...Vidím, že sa budem musieť krotiť a niečo normálne vymyslieť,lebo ja keď idem niečo písať, zoberiem diár a robím si poznámky a čísla strán z kníh a potom to tak vyzerá, že môj diár je plný čísel, neurčitých myšlienok a termínov narodenín a menín 😀 😀 😀 😀 Ťažká schizofrénia...

Ježiško baby, veď to vidíte, ja keď sa pustím písať hoci iba na Koníka, tak to nemá konca..Mne sa ten strojopis, ktorý som sa drvila 6 rokov aktívne stal osudným. Prsty predbiehajú myšlienky.. 😀 😀 Končím, lebo napíšem román.

bibinka
21. mar 2009

maruschka- tak tvoje myšlienky na písanie by som chcela mať- a možno ked dokončíš mgr, budeš to aj učiť- vidím, že bunky na to máš a časmom určite napíšeš aspoň pár učebníc 😉

janka46
21. mar 2009

Tak ja tiez sa nechytam na Maruschku 😀 😀
Volit chcem ist,teda dufam,ze to stihnem,ked pridem z prace .....tusim je to do 22:00,ale to asi bude musiet ist s nami aj "spiaca" dcerenka,lebo muzicek ma caka,abY nesiel volit sam 😀

tatolu
21. mar 2009

Ahojte,
idem sa pochváliť. 😉
Dekanský ya yimu nebude. Spravila som 😝

A ešte som bola pred celou triedou pochválená za tú prácu, čo som robila na 28 strán. Jediná som mala to, čo chcel 😕
Haha, som spolužiakom povedala, že viac hláv doma, viac rozumu 😵

berni
21. mar 2009

tatolu gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem, ja som to vedelaaaaaaaaaaaaaaaa 🙂 😵 😵 😵

tatolu
21. mar 2009

Berni ďakujem 😔
Ja som už nedúfala. Ale som rada, že je to za mnou. Dokonca som použila aj ten ťahák- nikto ma nebonzol 😉
Mám to za C. Uff...

maruschka
21. mar 2009

tatolu, tak ty si trieda 😵 😵 😵 😵 gratulujem a máš môj obdiv 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

janka, ja si tiež občas sama na seba nechytám 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ja som taký mimo človek-ale mám istú myšlienku a tá ma ženie dopredu..ach, to je taká obsedancia , už to raz tak je.. 😎 😎 😎 😎

tatolu
22. mar 2009

Ďakujem Maruschka.
Tento semester iba 4 skúšky a obhajoby a štátnice. 😉
Ja stále vidím ale iba tie 4 skúšky a vytešujem sa ako ich máme málo 😀 😵

bibinka
22. mar 2009

ahojte, tak všetkým čo porobili skúšky gratulujem,

tatolu- že iba 4skúšky 😀 😀 ,a čo bakalárka, máš ju už hotovú?

inak, ja si ju idem práve opravovať, a dávať do konečnej podoby, no ešte tú diskusiu-to bude tvrdý orech pre mňa a záver. jupí. dúfam, že kým to dokončím, budú moji dvaja čertíci spinkať 😀 😀 😀 idem na to...tak zatiaľ sa s vami lúčim... 😵

tatolu
22. mar 2009

bibinka, bakalárka zatiaľ stojí. 😖 Na tú som zas zabudla.
Do 17.4. času dosť 🤐

bibinka
22. mar 2009

hm, tak som moc nepokročila, lebo čerti sa zobudili o hodinu a ja som stihla upraviť tak prvé dve kapitoly 😝 ...teraz si k tomu sadám a začínam..... 😖

tatolu- ja som si dala odklad odovzdania práce, lebo som si nebola istá či to stihnem lebo do toho som dostala riadnu angínu a aj deti ochoreli. len som zvedavá, či mi príde vyrozumenie. inak pokračujem tak akoby som to mala stihnúť.

adetka
23. mar 2009

tatolu... blahozelaaaaaam... a pis, pis, pis 😉 ...

bibinka... aj tebe drzim palce pri pisani... 😉

a, nechcem strasit, ale bakalarske statnice byvaju tazsie ako magisterske... aspon u nas... na bakalarskach su prisnejsi (viac dbaju na presnych datumoch, pouckach, charakteristikach)... nikdy neprejdu vsetci (minuly rok nepustili siedmych internych a piatich externych)... pricom na magisterskych prechadzaju zvacsa vsetci...

o chvilocku mi zacina hodina... pekny den...

janka46
23. mar 2009

Ahojte,teda Adetka tak som si myslela,ze tie bakalarske su jednoduchsie a citam tu toto 😕 😕 🙄

Ttatolu,super si dobrrrraaaa!!!!
Adetka prijemnu hodinu 😉
Ja som prisla narknut a idem si este na chvilocku sadnut k uceniu a potom sups na skusku...vecer podam hlasenie....teda aspon predbezne 😝

maruschka
23. mar 2009

janka, tak ti držíme palce, nech ti to super dopadne 😉 😉 😉 😉

adetka ani nehovor, no už sa teším na budúci rok 😖

adetka
23. mar 2009

janka... drz saaaaaa 😉 ... a daj vediet...

mozno to u Vas tak nebude... ale u nas beru bakalarky ako skusku urciteho stupna... kedze bakalari (zatial) prechadzali automaticky na magisterske... a nemozu zobrat na magisterske cloveka, ktory neovlada slovencinu, dejiny a sociologiu medii...

vraj ma chvalili na dekanate 😕 (povedal veduci katedry)... maximalne tak spominali... lebo ich tam zamestnavam nedostatkami a chybami nasho informacneho systemu... 😀

prednaska prebehla fajn... aj ked sa mi potvrdilo, ze u nasich studentov nemam autoritu (najma u chalanov)... v case, ked ich spoluziaci prezentovali svoje nazory a prace... tak sa bavili (tusim o sporte)... neupozornovala som ich, kedze to nepokladam za moju povinnost... a je ich vecou aku vahu davaju studiu a aky maju vztah ku svojim spoluziakom 😠 ... asi neviem zaujat... 😅

maruschka
23. mar 2009

adetka, nie že nevieš zaujať/určite si super/, ale treba ich upozorniť..My sme mali teraz na prednáške takého mladého profesora, ako vždy sa také "ťavy" začali baviť a rušiť..A on pekne krásne, vždy keď videl, že sa niekto čo i len nahol a niečo pošepkal alebo sa rozprával, tak ho vyvolal k diskusii.Normálne povedal: Kolega, vidím, že máte niečo k tomu čo tu preberáme, určite to bude zaujímať všetkých...atď...Také hlášky mal asi do 13,00 a potom všetci zbadali, že ho neoblafnú svojou suverenitou a boli ticho...

To je jedno, či majú študenti 10 rokov, 30 rokov, alebo 50..vždy treba upozorňovať/to je taká klasická školská davová psychóza-vyrušovanie/,lebo je to maximálne bezohľadné od tých študentov, ktorí sa bavia voči študentom, čo sa chcú učiť a počúvať prednášajúceho..Preto by si mala vždy zakročiť... 😉 😉 😉 😉 😉 😉

Jednoducho, vždy- aj keď je vie profesor naplno zaujať pozornosť študentov a má totálne exkluzívnu prednášku, tak sa nájdu jedinci, ktorí by nevydržali, aby nevyrušovali.. 😕 😕 😕

bibinka
23. mar 2009

ahojte- tak adetka, to si ma potešila, len aby to bola pravda aj u nás, že magisterské štátnice budú o čosi ľahšie.
ale máš pravdu s tými bakalárskymi prácami, v našom ročníku bolo veľmi veľa takých D a E, a hoci ja som mala A, spústu vecí by som tam napísala úplne inak. No na obhajobách prác sa tie známky vždy vylepšili. Ono je to veľmi subjektívna vec, posúdiť prácu, a môže sa stať, že aj keď ju máš vyšpičkovanú (aj od konzultanta) , pedagógovi sa to vôbec nemusí zdať a dá ti nižšiu známku. To je na šľak trafenie. Ale každý sa potom nad to povznesie, hlavne, že to obháji.no nie?

a nemyslím, že je tvoja povinnosť upozorňovať neustále študentov, myslím, že stačí raz povedať a rázne a potom ak budú opäť vyrušovať, tak ich poslať von alebo im povedať, že ich meno si zapisuješ a zohľadníš to pri hodnotení na skúške- to zaberie vždy. Aspoň u nás.

Aj u nás boli také kravky, ktoré furt hučali a prekrikovalil profáka,je to veľmi bezohľadné, ved tie prednášky nie sú povinné, tak nechápem, načo tam tie kozy sú, ked to nechcú počúvať... 😠

maruschka- tak o tvoju bakalárku sa vôbec nebojím- bude perfektná- a ak sa aj niekomu nebude zdať, ty to v pohode obhájiš...... 😉 😉 😉 😉

adetka- aké chyby systému si našla? 😉 bože, ty máš záber činností, kedy to stíhaš? 😀 😀

janka46- držím palce 😉 😉

bibinka
23. mar 2009

babuľky moje, ja mám ešte jeden akútny problém- mohli by ste mi niektorá preložiť abstrakt do angličtiny?Je to na jednu stránku štruktúrovaného textu, plís

maruschka
23. mar 2009

bibnka, no... 😨 😨 😨 skús si založiť dočasne novú tému..určite sa tu nájdu kočky angličtinárky, ktoré to určite preložia...

alebo, možno aj tu má niektorá angličtinu... 😕 😕 😕

dmonikad
23. mar 2009

Ahoj. Je tu niekto kto študoval alebo študuje 1-4??? Chcem ísť na Mgr. (som Bc). Vééééľmi by mi pomohlo s niekým pokecať. 😉

maruschka
23. mar 2009

dmonikad, ja rozmýšľam, že po Bc by som mohla ísť na 1-4...ale to je len taká silná myšlienka-túžba 😵 😵

janka46
23. mar 2009

Bibka,teda moja anglič.je este z cias maturitnych...teda dost v zufalom stave...

Inak dakujem,skuska spravena..nakoniec som bola ustne,ale bol starsne zlatý /profak/ 😉 tak teraz mam dilemu ci ist v stvrtok na dalsiu skusku,alebo si to nechat az na neurcity termin,lebo som mala povodny ktory sa ale zrusil 😒 😒 😒

maruschka
24. mar 2009

janka, gratulujem, si hlavička 😉 😉 😉 😉 a ak máš aspoň koľko-toľko šajnu o tom, čo si sa mala učiť na ten predmet na štvrtok, tak neváhaj a choď...lebo ono to obyčajne býva tak, že potom ten náhradný termín dajú v najnevhodnejšom čase. Takto to budeš mať už za sebou 😉 🙂 🙂

petrahy
24. mar 2009

ahojte prave mi volali zo skoly ze nesplnam podmienky 😖 takze soc. pracu studovat nemozem, ale ze osetrovatelstvo mozno ano. Zalezi od poctu prihlasenych a este sa uvidi ci budu vobec otvarat takze moje sebavedomie je zase niekde v ..... Ale dakujem za podporu ze ste na mna mysleli a odhadlala som sa si aspon podat prihlasku aj ked neuspesne. Nie vsetci na to mame

tatolu
24. mar 2009

Dievčatá nestrašte s bakalárskymi prácami.
Luky vyberá celú skriňu, padajú poličky a on že, Vidíš? Počuješ?

maruschka
24. mar 2009

petrahy neblázni a podaj si ešte niekde prihlášku..ako to že na to nemáš????????????????To si nikdy o sebe nemysli!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ja vždy každému radím,aby si dal aspoň na dve vysoké, takže rýchlo hľadaj a podávaj 😕 😕 😕 😉 😉 😉 😉 😉 😉