Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

ramzesa
27. máj 2009

Kebyže študujem ako bezdetná, tak je to v pohode 🙂. Aspoň pre mňa, ale keďže je to denné, tak sa vlečiem a vlečiem a ešte donedávna by som povedala, že ako super, že som sa na to dala. Teraz len nadávam aká som blbá... Mne by sa hodili dvakrát tak dlhé semestre ako sú. 😅 😅 😅
Ok, bežááám učiť sa 😅 . Papa...

tami_tami
27. máj 2009

Ahojte, chcela by som Vás poprosiť o radu - možno sa to tu už aj spomínalo no zatiaľ som sa k tomu nedostala. Som tiež študentka VŠ -4. ročník. momentálne som len v 12. tt. chcela by som vedieť ako e to s nahlásením tehotenstva na študijnom - musím to ohlásiť už teraz, alebo stačí po nástupe do posledného ročníka? prosím vás o skúsenosti a vopred ďakujem

aktak
27. máj 2009

nemusis nic nahlasovat, sak nemas ani nakazlivu chorobu ani sa nestahujes do zahranicia 😉 ked sa da poziadaj o individualne aby si to mala jednoduchsie, ale to az ked sa bude blizit porod 😉

maruschka
27. máj 2009

tami-tami, to nikomu nenahlasuj, na študijnom to nikoho ani nezaujíma. To sa nenahlasuje. Len v tom prípade, ak by si žiadala o individuálne štúdium, ale u nás máme tiež tehuľky a mamičky čerstvých novorodencov a nikto si nič neprekladá-len občas skúšky, ak nestíhajú, ale to sme externe..

ramzesa
28. máj 2009

tami-tami, tak ako už písali dievčatá. Nemusíš nič nahlasovať, iba ak by si potrebovala individuálny štúdijný plán aj z dôvodu tehotenstva (aj to len zapíšeš do kolonky, z akého dôvodu IŠP žiadaš). Ak by Ti bolo zle, mala si nejaké zdravotné problémy a tak. Prípadne kvôli štipendiu, ak poberáš alebo by si chcela poberať, ale to asi až po pôrode. A predpokladám, že si na dennom, však?

tami_tami
28. máj 2009

Ahojte dievčatá, ďakujem za radu 🙂

ramzesa - áno, som na dennom a ten individuálny by sa mi zišiel práve na zimný semester pretože dochádzam z PP do PO a zatiaľ si neviem predstaviť ako by som to zvládla keďže by sa malo malé narodiť v decembri... ale som rada, že je to v podstate také jednoduché, že nemusím nikomu nič hovoriť 😉

alika54
28. máj 2009

ahojte,,,tak som predsa len tu prihlasku na socialnu pracu poslala,,,teraz cakat ako dopadnu prijimacky a potom sa snad k vam uz naozaj pripojim 🙂

tatolu
28. máj 2009

Ahojte,
včerajšia skúška sa mi nepodarila. Chýbal mi 1 bod, aby som išla do ďalľieho kola. Ostala som na prvom. 😠 Skúška sa skladá z písomného testu, poznávačky drevokazných húb a chrobákov a potom ešte ústna - taký krížový výsluch...
10-teho pôjdem na opravák, zajtra mám ďalšiu skúšku a ak neurobím ani tú, tak 5teho opravák. Indexy je potrebné odovzdať do 12teho, aby vedeli, kto pôjde na záverečné skúšky.
No a od 15teho sú štátnice.

Ináč, prepáčte mamina a tami. Vítam vás 😉

Tami ani u nás nikoho nezaujímalo, či som tehu. A to som v 1.roč v dec. čakala prvé a v druhom som mala dvojičky... Už som sa začínala obávať, že v treťom budú trojičky
😉 😀

maruschka
28. máj 2009

tatolu, to neva...pohoda-nabudúce to vyjde 😉 😉 😵 ....len by ma potom zaujímalo, čo by si mala, keby si išla na Ing., čo by sa ti narodilo v poslednom ročníku 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Pätorčatá???

alika, vidíš to, dobre že si si tú prihlášku dala..aspoň nás tu bude kopa múdrych hláv 😉 😉 🙂 🙂

ramzesa
28. máj 2009

tatolu nevadí 😝 na ďalšíkrát už budeš múdrejšia 😉 . Ja som v Bc. ročníku mala 4 skúšky v posledný týždeň pred štátnicami. V piatok posledná skúška a v utorok som išla ako prvá z nášho odboru 😅 . Stíhaš, neboj 😉 . Ešte v piatok sme nevedeli poriadne kto kedy štátnicuje 😅 ,lebo sa ešte robili skúšky 😅 .

tami_tami
28. máj 2009

tatolu ak sa smiem spytat ako si to poriesila so skuskami v tom semestri (zimnom) kedy si ich robila?

janka46
29. máj 2009

Maruschka som sa schuti zasmiala na tych pätorčatach 😀 😀 😀
Tatolu neboj budeme na teba mysliet, urcite to spravís 😉 😉

tatolu
29. máj 2009

Dievky, takže dnešná skúška je z krku - ďakujem

Tami, ak nebolo už deti kojiť, tak som ich poslal na prázdniny. Posledné skúškové obd. - zimné, som to riešila tak, že som Lukyho poslala k svokrovcom a dvojky mojej maminke. Všetky skúšky sa mi vtedy podarili a za mesiac som mala po všetkom.
Teraz sa trápim po nociach ale ba dovtedy, kým sa mi nezatárajú oči. Túto noc som sa učila napr. do 1.00, ľahla spať a do 2.00 sa zobudilo najprv jedno, potom o niečo neskôr druhé a o 4 sa to prvé zobudilo znovu.
O 5.00 už ale bol znovu hore - asi mu idú zuby
😝

No proste dnes si asi ľahnem spolu s nimi o 20.00. Už som tak nešla spať ani nepamätám 😅

layla
29. máj 2009

ahojte kocky! mozem sa k vam pridat? aj ked niesom este maminka, ale studujem 😉 10.juna ma cakaju statnice - Bc. a teraz sa len drtim, drtim a drtim 😒

tatolu
29. máj 2009

Layla samozrejme 😉 a vitaj 😎

maruschka
29. máj 2009

layla, vitaj a pridaj sa k nám-veselo a optimisticky 😵 😵 😎

tatolu, tak to máš fakt zaberák..Už nech máš potom, ani netušíš, ako ti držím palce 😵 😵 😵 😵

ramzesa
29. máj 2009

joj, tatolu poznám 😖 ... Zo začiatku to bolo v pohode, ale teraz posledný semester mám čo robiť, aby som vydržala takto dlho hore 😖 . Už začínam pociťovať ten deficit.
Inak veľmi dobré je ísť spať skoro s deťmi a potom skoro vstať. Napríklad ideš o ôsmej a vstaneš o jednej, druhej, prípadne skôr, podľa toho čo potrebuješ stihnúť. Viem, že po odpočinku, aj keď krátkom, toho stihnem viac a aj ľahšie mi to ide do hlavy 😉.
Juj, pozerám,že Ty máš skoro trojčatá 😅 .

beruskabaska
29. máj 2009

ahojte studentky 😉 nasla som tu túto temu a pridávam sa, dúfam, že nevadí. My mame Bc.štátnice od 15.júna,a ja sa stále neviem prinútiť poctivo učiť,doteraz som problémy nemala, i keď malá dá niekedy zabrať,ale pozerám, že vy to zvádate i s viacerými deťmi.Chcem sa spýtať ako to zvládate? a kedy sa učíte? Ja sa v noci nedokážem učiť. Aj niečo papáte,ako napr.ginko,alebo máte nejaký čajík, vobec nemáme tažké otazky,veď už sme to preberali,ale mám akýsi blok. Budem vďačná za každú radu,ďakujem. Prajem Vám veľa zdaru pri učení. 😉 😉 😉

maruschka
29. máj 2009

beruskabaska ahoooj a pridaj sa k nám 😵 😵 😵 😵 😵
-učíme sa len v noci-je to hrozný zaberák, ale zvyk je železná košeľa.. 😎
-či niečo jeme? Jáááj, litre energetických nápokoj, kávy a Speed pred skúškami /dostať ho v lekárni/.

Ja som rozmýšlala nad tým ginkom, lebo tiež mi to občas nepáli a len pozerám do materiálov, ako teliatko na nové vráta a keby si sa ma vtedy spýtala, koľko je 2+2, tak ti neviem odpovedať, jednoducho ani obraz, ani zvuk 😀 😀 😀 😀 Lenže to by som musela jesť približne 3-5 mesiacov, aby sa ukázal aký-taký účinok-a pri tvojich horiacich termínoch ti to je aj tak nanič 😎

A naše rady?? Jáááj, zlatá moja, všetky rady sú zbytočné, len asi jedna-nebrať nič príliš vážne a k srdcu, jednoducho do doklepkať do zdárneho konca a adios..Zachovať si ako-tak chladnú hlavu a zdravý rozum..Vtedy sa dá zvládnuť všetko..Ale veď ty aj tak už končíš, takže vydrž ešte 3 týždne a oléééé, čaká ťa titul a leto,prázdniny, materská, lážo-plážo... 😵 😵 😵

beruskabaska
29. máj 2009

ďakujem za rady 😉 no veď to ja som večer ako mátoha nedokážem sa v noci učiť,ale budem musieť začať,lebo inak nemám šancu. Ano máš pravdu, všetko si moc pripúšťam,chodím totiž na denné a chcem sa vyrovnať tým, čo nemajú deti a namýšľam si, že sa na mňa tak divne pozerajú,lebo sa neučím toľko koľko oni. Hej? To som nevedela o tom ginku,spolužiačka to začala jesť až teraz a vraj jej to páli,tak asi len prikrášľuje 😀 😀 😀 áno na to voľno po skúškach myslím,ako si budem s malou užívať leto,dala som si aj prihlášku ďalej na ing.tak uvidíme ako to dopadne,inak chodím na trenčiansku,a vy kam chodíte?

ramzesa
29. máj 2009

Jáááj beruskabaska, to ani ja neviem načom fungujem, ale ani nepíšem kedy sa učím ja,lebo by si si ťukala na čelo 😀 . Potom dospávam celý semester 🙄 🙄 🙄 a potom zasa. Tiež som na dennom, ale nemám také ciele ako Ty, vyrovnať sa ostatným. Ja chodím na skúšky bez ťahákov, mám kopu spolužiakov, ktorý vidia ten predmet tesne pred skúškou a to na ťaháku, takže asi tak. Veľmi sa týmto netrápim. 😖
Ale osvedčilo sa mi, ako som už vyššie písala si chvíľku pospať, hoci len hodinku dve a potom vstať, dať si niekoľko litrov kávy 😀 ( to je u mňa len taký psychologický efekt, pretože pijem s kopou mlieka 😀 ) a idem na to. Asi fičím silou vôle 😀 . Ale potom na ďalši deň sa ku mne radšej nech nikto neozýva 😅 .
A čo vlastne študuješ?
Maruschka asi som tu mala nakuknúť už skôr, čo je to ten speed? 😀 Ale už mi to je asi jedno 😅 . Už mi nepomôže teraz 😀 .

maruschka
29. máj 2009

ramzesa, Speed je taká energetická ampula. Jednorázovka. Stojí 1,26 eur alebo 0,93 a keď si to večer dám, do rána behám po byte ako zbláznená...Dá sa to kúpiť v lekárni alebo v potravinách-my si to kupujeme v TN.. 😎

ramzesa
29. máj 2009

maruschka- to nemyslíš vážne. Ja sa to dozviem v poslednom semestri 😠 😠 😠 .
Ale dalo sa aj učiť v pohode? Lebo mne sa niekedy po káve stáva, že neviem sa ani učiť ale ani spať a potom sa do rána prevaľujem v posteli 😠 😠 😠 .

ramzesa
29. máj 2009

maruschka a ešte otázočka. Keď si kojila ta spolu s Tebou aj dieťa pobehovalo? Či ako? 😅

maruschka
29. máj 2009

ramzesa, ja som kojila len 6 mesiacov ☹ 😉 Keď mala malá 6 mesiacov, tak mi vybrali žlčník a tam bolo naše mlieko 😕 😅 Ale aj tak je hyperaktívna, takže ani Speed nemusí mať-privádza ma do šialenstva ešte len ráno otvorí oči.. 😀 😀 😀 😎 😎 Ale ako som už dávnejšie písala, naše baby to vedia vymáknuť-vždy keď máme s manželom skúšky, tak ich chytí rapel a sú hore aj do 22,00 a vymýšlajú a to ti poviem, to je iný masaker..Ráno na skúškach zaspávame, nikdy neviem čo mám skôr robiť, či písať alebo dospávať.. 😀 😀

ramzesa
29. máj 2009

maruschka hej, moji teraz takto 😠 . Nie a nie zaspať, ale lepšie ako iné roky 😕 keď sa rozhodli, že budu chorí 🙄 . Inak ja už som si na nespanie zvykla akosi 😕 , už aj keď si poviem, že idem trošku pospať nejde to. Furt stresujem 😝 . Ale potom budem dospávať dva mesiace 🙄 . Vydržíme dajak nie? 😉

maruschka
29. máj 2009

ramzesa, vydržíme..veď sme nejaké ženy, či nie?! 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ramzesa
29. máj 2009

Tak,tak 😉

layla
29. máj 2009

baby aj ja chodim na denne, a ako som uz spominala 10juna mam statnice. som sa naucila prvy blok - 30otazok dneska som si k tomu sadla a zistila som ze si absolutne nic nepamatam. som z toho zufala 😢 cely den opakujem a opakujem a aj tak nic.... chcem to mat co najskor z krku, ale takymto stylom to uz asi nestiham 😖

tami_tami
29. máj 2009

Ahojte, ja mám dnes tiež jednu skúšku za sebou - no pre únavu som si to ani poriadne neuvedomila - došla som domov (z PO do PP) a behom pol hodinky som bola v posteli. Neviem si predstaviť čo to bude od októbra ☹

tatolu - tak to si šikulka, že si to tak zvládla -ja si vždy hovorím, že sa všetko dá, no občas mám pocit, že je to nemožné... no asi si na to budem musieť počkať 😀