Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

dadulaa
12. aug 2009

Jalao, idem študovať aj so sestrou a ešte 1 kamoškou, takže sa budeme nejako ťahať dopredu. Aj my budeme mať vyučko piatky poobede a soboty. Hádam tam budú aj nejakí študáci od nás, skúsim pozisťovať. Inak kde v PB bývaš?
konja, skús aj Persen, to je bylinkové a ukľudňuje, držím palce 😉 , ak sa mi to podarí, tak o 3 roky budem to isté zažívať aj ja, som taký stresák 😅

jalao
12. aug 2009

Dadka, tak to sa mozeme niekedy aj spolu v sobotu viezt, ak sa vyladime 🙂 😅 Ja byvam na Hlinach, kukam na tvoju fotku, ale neviem, ci sa pozname - teda aspon z videnia. Ty si odkial?

dadulaa
12. aug 2009

bývam na Rozkvete, vidím, že máme rovnako staré deti 🙂 kľudne sa niekedy dohodneme a zvezieme spolu.

jalao
12. aug 2009

ja som sa uz aj na busy pozerala, ze ako rano v sobotu do Dca, no nie je to bohvieco...ani ten piatok spat do PB, auto ja mam, takze daco potom spolu vymyslime, ze? 🙂 🙂 A maleho mas v skolke, ci ako to mate?

dadulaa
12. aug 2009

my sa chystáme chodiť autom, ale nebudem ho mať vždy k dispozícii, takže budem rada, ked sa dohodneme, tie busové spoje sú nič moc. Malý ide až teraz od septembra do škôlky, takže aj pre neho to bude zmena nielen pre mňa 😉 Ty máš malú už v škôlke?

denisocka
12. aug 2009

baby,nečítala som vas,ale asi začnem k vam chodiť. nastupujem od sept. na FZ KU do ružomberku,vobec sa mi nechce,mam strach ..... cestovanie,neskutočne skušky ....des

adetka
12. aug 2009

konja... ja odporucam sa aspon den pred statnicami prestat ucit... a ist s detmi a manzleom niekam von... zabudnut... moja sestra mavala pred statnicami podobne stavy... a pomohlo jej to... aj v den statnic sa snazila mysliet hlavne na pekne zaiztky... a zvladla to... 😉

ste sa tu stretli 😀... aspon budete mat spolocne cesty... ja som (kym som nespoznala manzela) dochadzala z Ba do Nr rannym autobusom o 5.45 hod 😅 ... a samaaaa 😢

jalao
12. aug 2009

dadka, ja by som auto mala mat, a rada vas vezmem, ked to bude treba. Bolo by to praktickejsie a urcite aj ekonomickejsie, no nie? 🙂
Adet - ja som tiez odhodlane ist tym busom v sobotu rano, busom to trva ovela dlhsie, ale zase lacnejsie, no sak uvidime, ako to este "zmanazujem".
Ja ked som si robila statnice z AJ, som sa len po nociach ucila, to som uz mala vsetky decka, ale partia ma potiahla, to ma vzdy povzbudilo a prekonala som aj unavu aj nervozitu, uz ani neviem ako...nastastie.
Dadka a ja mam malu uz 2 rokyv skolke 🙂 🙂 lebo som sla do robotky...

dadulaa
12. aug 2009

tie štátnice ale z Nj by som si chcela spraviť aj ja, no akosi sa k tomu nemôžem dokopať, na tej materskej som asi trochu zlenivela 😒 to ešte neviem, ako sa budem učiť na skúšky, ale budem sa musieť začať usilovať 😀 tým busom asi pôjdem niekedy aj ja, ak to nepôjde inak 😉

tatolu
12. aug 2009

no ako vidím, už sa neviete dočkať, kedy budete môcť začať študovať 😀
Veď ešte chváľu oddychujte 😵

dahlia23
12. aug 2009

denisocka, neboj, zvládneš. Lenka bola asi mladšia ako Tvoj malý, keď som sa vrátila do školy. Bývame v TN, škola je v BA, denné štúdium a svokra, ktorá mi strážila malú, kým som bola v škole - v Galante. Nastúpila som do 3.ročníka, takže bakalárska práca, štátnice... ten šok - že znova sa učiť. Ale zvládla som aj ŠVOČku, aj všetko, čo bolo treba. V júli som mala štátnice, za 2 Ačka.
Veĺa ľudí na mňa pozeralo ako na blázna. A ešte len budú pozerať. Som tehotná, od septembra pokračujem na Ing., tiež denné. Jeden semester urobím, potom si preruším.
Všetko sa dá, kde je vôľa.
Baby, nebojte sa, je v nás viac, ako sa zdá. 😀

denisocka
12. aug 2009

dahlia dakujem,ja sa ani nebojim študia,ako poondiatej ružomberskej katolíckej univerzity a bordelu v nej .... a tých skušok,čo s mojou profesou nemaju ani ň spoločne 😔

jalao
13. aug 2009

denis a na aky odbor sa chystas, ked si taka zdesena 🙂 ja som s mojou skolou uzrozumena, akurat mam 1. semester matiku, co teda neviem, ako zvladnem, lebo to je pre mna otrasna prekazka, ale sak ked to budu zvladat ostatni, tak hadam aj ja mozem... ☹

denisocka
13. aug 2009

ja idem zas na bc.ošetrovatelstvo na KU do Rbk 😔 ..... celu noc som zvažovala,že radšej na socialnu pracu vela mojho bydliska,na spišsku kapitulu,ale už sa to asi neda vybaviť ,ked je august

jalao
13. aug 2009

denis, pisem ti na dvoch miestach 😀 😀 Ale nevadi. No moj nazor je taky, ze ak mas sancu to ist studovat este zadara, a aj ti idu uznat nejake skusky, tak to mas oproti ostatnym priaznivy nadskok, ci co?? Ja si idem aj platit, aj dochadzat, aj mam 3 detiska, ja som v este vacsom strese, ale uz nechcem cuvnut a spekulovat. Skus si povedat, ze skratka ides do toho a hotovo, a ak vies, ze ti to pomoze neskor pri pozicii v zamestnani, tak neni na co cakat. Ja nemam ani tuto zaruku... 😒 A to este nevravim o podpore od manzela...no tak to je dalsi bonus!!

janka46
13. aug 2009

Ahojte studentky,najskor som si myslela,ze som otvorila nejaku inu diskusiu 😀 😀 😵 same nove tvare tu vidim,ale nakoniec citam-citam a som spravne 😎 😎 sa to tu rozpisalo 😕

Bibka neboj ,zvladnes to,aj ja som mala po 2,5 rokoch podobne pocity z roboty/ a hlavne z mojho cestovania cca 70km dochadzam/ ale v pohode som sa zabehla,dokonca som si aj hesla na PC pamätala 😉
Dufam,ze ti aspon financne titul ocenia 😉

A este k tym detom,jasne ze si tie nase skolicky robíme hlavne pre ne,aby boli na nas pysne 😵 😵 😵

jalao
13. aug 2009

janka a ty si tiez aj studovala, aj robila, aj malu uz si mala?70km si chodila do skoly? ale asi len vikendy, co?

adetka
13. aug 2009

kuk 😉 .

deniiiis... vsak ako vidis tak studium zvladaju aj mamy troch deti (aj troch malickych)... da sa, ked sa chce... a ked zistis, ze sa ti neda... tak prerusis na rok, dva, alebo prestanes studovat... v nasom rocniku pred suborkami (bakalarkami) prestali so studiom traja... ked zistili, ze im je to na nic... a to boli bezdetni... 😉

ja som dnes mala nemamickovsky a nestudentsky den... rano som bola v posilnovni (prvy krat po patnastich rokoch absolutneho nesportovania), potom som bola vybavovat, a okolo obeda som si s bolestou hlavy isla pospat (tri hodiny!)... tak si aspon prelistujem nejake odborne knizky... nech nemam pocit zbytocneho dna (a ze som nevdacna matka a nevesta ☹)...

pekne prazdniny prajem 😉

denisocka
13. aug 2009

adetka , jasne ...da sa začať a kedykolvek skončť ..... ale tie prachy,čas a nervy sa ti nevratia ..... možno je chyba ta,že ta škola nie je to,po čom tužim....je to niečo, čo musim - no musim ako musim...... najradšej by som niečo uplne ine študovala,ale žial , stat sa trebars ekonomkou zo zdravotáčky je asi nerealne 😔

ness
13. aug 2009

konja, klud, som na tom podobne, za tyzden mam statnice bakalarske, nechce sa mi ucit, neviem sa sustredit a ked si to na druhy den opakujem, tak si skoro nic nepamatam, zatial ma teda velky stres nechyta, ale myslim, ze od pondelka budem na nervy a uz teraz si hovorim, ze budem urcite opakovat v oktobri, este ani posudky nemam, co ma znervoznuje, kazdy den cumim do maila a nic ☹
no nic idem sa ja dalej ucit
a zdravym nove studentky 😉

tatolu
13. aug 2009

Deni, nie je.
Ja som ekonómka a presedlala som na lesnícku fakultu - odbor apikovaná zoológia a poľovníctvo. Učíme sa latinské názvy stromov, tráv, húb, chrobákov, vtákov, zveri a iné veci, ktoré som doteraz nikdy neštudovala... a vlastne ani v práci nikdy nepoužijem, ak teda zostanem tam, kde mi po materskej držia miesto😉
Študujem to pre to, že som vždy túžila robiť niečo so zvieratami... Ale od kŕmenia mačkovitých šeliem v ZOO to má tiež ďaleko 😀 😀 😀

ness
13. aug 2009

boze, samozrejme, ze zdravim nove studentky, uz ani pisat neviem

tatolu
13. aug 2009

Vlastne na materksej si plním sen, ale nečakala som, že bude taký náročný 😀 😝

denisocka
13. aug 2009

tatolu,fakt? tak poradte, na aku školunteda by som sa mohla zamerať? ked by som chcela robiť papiere ... danove.... a tak pomaly dobuducna 😅 .... fakt,ja mam nulovy prehlad o VS ,kedže akonáhle som začalamzdravotku tak jedina skola ktora ma zaujímala bola rýchla zdravotnícka pomoc - no aj to ma prešlo po pár krvavých prípadoch na neurochire 😅

denisocka
13. aug 2009

ešte som chcela povedať,že mna zaujímaju čísla,logicke veci ... matika,fyzika,chcemia .... nikdy mi nešiel dejepis a už vobec nie literatura. Rada organizujem, a nezapamätám si nič,čo nie je logicke,čo si neviem jejak vypočítať,znazorniť ,preto ma to ošetrovatelstvo deptá. Hlavu mám,na kadečo ..... IQ som mala v 14r. 128 😅 to len tak pre srandu,teraz ked je 110 ta som rada , proste ja neviem pochopiť ani maly a velky krvny obeh,lebo si to neviem predstaviť, a preto mi je ťažko rozpravať o chorobách a diagnozach,ked neviem logicky vysvetliť zaklady 😝

denisocka
13. aug 2009

😅 som si tu vylala srdce 😎

ness
13. aug 2009

deni, tiez si myslim, ze nikdy nie je neskoro, tiez som sklzla do prace, ktora ma nebavi, preto som isla studovat iny obor, ako ten, v ktorom pracujem a po materskej by som rada zacala pracovat uz v tom, co studujem (dufam ze studium budem mat v tom case uz uspesne ukoncene)
pozri si na nete zoznam univerzit v tvojom okoli a pozri si ich fakulty a studijne odbory, urcite najdes nieco, co ta zaujme 😉

denisocka
13. aug 2009

no verim,že take čo ma zaujmu su,ale ked zbadam podmienky prijatia a okruhy tem pri skuškach,tak nie je o čom 😔

ness
13. aug 2009

deni, no tak, nevzdaj sa, mozno bude treba doucovanie, ale nakoniec to zvladnes

ness
13. aug 2009

konja, teraz som si spomenula na velmi dobry pripravok, je to od himalaye stress care, mam s tym dobru skusenost, vyhodou je, ze ta neutlmuje, na rozdiel od inych pripravkov, je cisto prirodny bez chemie, ukludni ta to a mozes normalne fungovat,