Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

alika54
4. okt 2009

ahojte,,,papty tak ja som mala vcera prednasku do 16.00hod a bola som hotova,,,tolko informacii naraz ze pochybujem ci to zvladnem,,,a z pisania seminarok mam hrozu,ked nam diktoval ako a co sa ma a co sa nema pisat a musi to byt tak presne,,,, uz nam dali aj datum prvej skusky,,, 28.11 mame skusku z dejin socialnej prace a pritom prvu hodinu budeme mat az 20.10 takze uplne super,,,,,teraz si musim nastudovat celu ustavu treba nam to na pravo,,,,no neviem veru ci na to vobec mam 😲 🙄 ,,,,,

grettka
4. okt 2009

alika, mna tiez prepadli pochybnosti, ci na to mam....nam tiez povedala, ze kedy bude prva pisomka a kedy druha, rovnako ako z dalsieh predmetu, ale skusky az v skuskovom v januari... seminarku mame odovzdat 5.12., a referat plus jednu pracu odovzdat 13.11. plus vtedy bude aj prva pisomka.. musim si prebrat sama dve knihy z toho je jedna v angl. 😒

maruschka, to je fakt "mile"... dufam, ze sa nikoho nedotknem, ale mam dojem, ako keby tam u vas v skole zalezalo len na mnozstve prijatych do prvych rocnikov a ze ti vo vyssich uz najako prejdu... 😖
dufam, ze sa vcas dozvies to, co potrebujes.. pockaj pises, ze koncis.. ty nejdes dalej na mgr.? 😲

dreana, no siroky pojem, ze neutralny odbor 🙂 a mas v pase napisane, ze byvas v prahe, tak urcite tam mas vela moznosti... treba zmapovat skoly tam u teba 🙂
ja napriklad studujem socialnu a pracovnu psychologiu

maruschka
4. okt 2009

grettka, ideme ďalej-aj s manželom, len sme sa ešte nerozhodli, či ďalej v sociálnej práci alebo niečo iné 😉

grettka
4. okt 2009

maruschka, a mas moznost pokracovat aj v inom odbore nez socialna praca? a co by si si vybrala, keby nie SP? zvedava som, co? 😀

ludka_r
4. okt 2009

Adetka, ja Teba budem asi ešte potrebovať... 😀 Na bakalárku som sa s konzultantkou dohodla, že budem robiť žurnalistiku, len ešte neviem, akú tému z nej... Tak si mám zistiť, aké témy majú žurnalisti a niečo podobné vypracovať aj ja... Tak keby ste náhodou mali niekde hodené nejaké konkrétne témy, daj vedieť, rada sa inšpirujem..
Inak, tiež som si toho navalila. Mali sme si vybrať jeden z dvoch voliteľných predmetov. Ja som sa dala stiahnuť väčšinou a potom som si uvedomila, že ja vlastne chcem ten druhý predmet... No tak mám o predmet a o prácu viac...
Tiež máme písať o čomkoľvek, tak už len čakať na múzu.
Hej, múúúza, kde siiiii, potrebujem Ťaaaa!!!!!

ludka_r
4. okt 2009

A inak, k tej tréme... Tak, keď sa s Vami porovnávam, tak potom trémistka nie som takmer vôbec. Ja som celý čas v pohode, až pred vstupom do miestnosti skúšajúceho sa mi rozbúcha srdce. A samozrejme, keď začnem rozprávať, všetko je zas OK. Len škoda, že niekedy sa zakoktávam 🙂

maruschka
4. okt 2009

grettka, pedagogika ma ťahá..manžela zasa niečo iné-ešte mi nedal jasnú odpoveď 😕 Uvidím, možno budeme skutočne pokračovať v socke, dvom sa spolu lepšie študuje 😀 😉 Ešte nad tým budem chvíľu premýšľať a uvidím, tak možno do januára🙂

jalao
5. okt 2009

ahojte studentky, tak prvy sialeny studijny vikend si mozem odfajknut... 🙂 🙂 Mali sme uz aj tu matiku, no bol to uplny humor, postupne sme uz len nepricetne hladeli na tabulu a boli radi, ze sme daco vobec stihli odpisat, kym to prednasajuci sikovny zmazal... 😒 😒 Odisli sme v tazkej depresii domov. A vraj to bol len taky "rozbeh" 🙄 🙄 🙄 Budem musiet na sebe zapracovat, nech sa do toho dostanem.

jalao
5. okt 2009

No ziacky, to co? VEd sa prepadavame na dalsiu stranu...kde ste, co ste?? 😉 😉 😉

adetka
5. okt 2009

ludka... pozriem... ked budu vsetky (este mi chybaju temy od styroch pedagogov 😠 )... preposlem 😉

jalao... uf.... uf... ked to zvladnes.... urcite ano.... tak ta obdivujem 😅 ... mne iba jeden krat jeden chlapik s matfyzu nieco vysvetloval (stredoskolsku matematiku)... a ja som to doteraz nepochopila...
dokonca aj veci... ktore som si myslela ze viem... som zrazu nespoznavala 😀

idem sa balit... presuvam sa do Bratislavy... zajtra skoro rano odlietam do Bruselu... mam zmiesane pocity... tesim sa... ale aj sa mi nechceeee... Mirka mi bude chybat... 😢
a trosililinku sa bojim... lietadla, teroristov... viem, sibe mi 😖

maruschka
5. okt 2009

jalao, aká podozrivo dobrá študijná nálada.. 😀 😀 😀 😀 😀

adetka, pribaľ si tam aj mňa..možno prídem na iné myšlienky-ja sa nebojím ani lietadla, ani teroristov.. 😀 😀 😎 😎

jalao
5. okt 2009

Adet, no sak musim sa vschopit...co mi ine zostava?? Zhanam si zosity mudrejsich studentov s mladsimi hlavami a musim potom aspon na tych 50% tu pisomku zvladnut....Nastastie som videla, ze aj ostatni boli uplne mimo a len mechanicky odpisovali... 😀 😀 😀 Je to skratka na nas uz prirychle tempo, na nas, obstaroznejsie studentky.. 😀 😀 😀
A co sa tyka Brusela, uplne ta chapem, ja som tiez takto bola donutena letiet pracovne bola som z toho hrozne vystresovana..let, zodpovednost, anglictina, potom meeting...spracovanie vysledkov, tiez mi decka uplne chybali, hoci to bolo len par dni.. 😎 😎 😎

dadulaa
5. okt 2009

Júuj Adet, aj ja by som rada zmenila klímu, aj keď som ešte neletela...pribaľ aj mňa 😀

Jalao, nejako to musíme zvládnuť, keď sme sa už na to dali, nie? 😉 My máme matiku až na poslednej prednáške v decembri, veď ako sa vraví, to najlepšie na koniec 😀 😉 aspoň sa na ňu môžem psychicky pripraviť. Mám kamošku, ktorá chodí o ročník vyššie a vravela, že chodila aj na doučko z matiky, čo sa tak bála, že ju nespraví a nakoniec sa jej zdali príklady úplne ľahké 😵 ale to bolo asi aj tým doučkom.. 😉

jalao
5. okt 2009

No cau Dadka, tak ako ste cestovali v piatok domov:? Ked budes vediet rozvh na dalsie vikendy, daj vediet, dohodneme sa znovu. Ja som prisla domov uplne roztrasena, hladna aj hlava plna informacii z prednasky...budem si musiet na to brutalne tempo privyknut. Sobota bola potom este narocnejsia, ucitel na MAT ma cca 30 rokov 😅 😅 😅 a je velmi dynamicky, temperamentny a aj sebavedomy - sak to nie je urazka, ked to tu napisem.. 😉 V nedelu mi aj dobre spravil ten vylet, ked si mi volala 😀 Doucko zatial neplanujem, skusim to ratat, ak nam to vysvetloval, mozno mi to aj pojde. Tazsie veci este len pridu. 😖

dadulaa
5. okt 2009

Jalao, my sme tam boli v ten piatok asi 3,5 hodiny, čo nás bolo straaašne veľa a preto to dlho trvalo 😒 Zobrala nás kamoška autom, takže v pohode. Veru som už zvedavá na 1. prednášku v sobotu, či pôjdeme tiež takým brutálnym tempom.. 😉

jalao
5. okt 2009

a cim zacinate?

dadulaa
5. okt 2009

Profilové poznatky z profesijných odborov, Soc. a filozof. základy výchovy a vzdelávania.

jalao
5. okt 2009

😅 😅 😅 😅 hm...to znie zaujimavo...to budu same omacky a teorie... 😉 😉 😉 Aj my sme take pocuvali dokopy 9 hodin 😀 😀 😀

ludka_r
5. okt 2009

Adetka, ďakujem, budem Ti veľmi vďačná... A šťastnú cestu... 😉
Tak ja sa idem asi pustiť do nejakej tej seminárky.. Ale vôbec sa mi nechceee. ☹

adetka
5. okt 2009

juuuj dievcata... vsetky si vas pribalim... aspon sa budem mat s kym po ceste rozpravat... 😵 ... ale maximum vahy, co si do lietadla mozem zobrat je 20 kg... 😀

grettka
5. okt 2009

ahojte, no vidim, ze to zacina byt "veseleeeee" aj nam v piatok navalali zo psychologie... nastastie s jednou pracou mi pomoze kolegyna.. ma to byt rozhovor.

Adetka, ja som vlani letela poprvy raz lietadlom... isla som aj s kolegom... panika ma chytila jediny raz a to na schodoch do lietadla... chcela som sa otocit a vratit.. ale bol to fakt len moment... ako som vstupila do lietadla a sadla si bolo dobre... 🙂 dokonca kolega zhovievavo strpel moje "jeeej pozri, tam su hory" a "jeeej pozri, tam je moreee"..pozn. este som nebola pri mori 😉 no skratka vychutnala som si to... bol to pre mna v podstate velmi prijemny zazitok. Tak sa neboj, my tu na teba budeme mysliet 🙂 a ani sa nenazdas a budes zase doma s rodinkou 😉

Maruschka, to je dobre, ak mas moznost pokracovat aj v inom odbore... to by sa mi celkom pacilo 🙂

jalao
5. okt 2009

Gretka, no vitaj...ja som tiez vtedy letela na tu sluzobku 1. x!! Ale fakt som sa bala a fotila som vsetko, co sa okolo mna pohlo, doma som potom robila dokumentarny vyklad o vsetkom, pocnuc letuskami, konciac letiskovou halou atd atd...Nepochybne to bol obrovsky zazitok, akurat som bola v hroznom strese...A hlavu tiez stale v okienku strcenu 😀 😀 😀 Obcas som sa otocila na inych ludi, ze ci su aj oni v takom vytrzeni a jeden uz spal, dalsi cital noviny... 😝 😝 😝 😝

grettka
5. okt 2009

jalao, tak vidim, ze v tomto mame podobnu skusenost 😀

jalao
5. okt 2009

greti... 😀 😀 😀 😀

katrin21
5. okt 2009

gretka: co si minule pisala v inej teme tie dva odbory, oba su nespoplatnene a bez prijimaciek? diky ! mozes aj IP

grettka
5. okt 2009

katrin, vsetky su tam nespoplatnene... napisem to aj pre info inym, ak si uz studovala v minulosti na inej VS, tak sa ta pri zapise budu pytat, ak to bolo pred rokom 2002 (studium a ukoncenie) tak je to v pohode a neplatis. Ak si studovala, ci koncila po roku 2002 a studovala si zadarmo, tak budes tu platit, ak si studovala odbor, ktory si si platila, tak tu na skole nebudes platit. Dufam, ze som to pochopis, ako som to myslela, napis, kedy si skoncila VS a ci si platila.

grettka
5. okt 2009

akurat som pozrela do tej druhej temy, tak potom v pohode, nemala by si tu za studium platit 🙂

janka46
5. okt 2009

Adetka,tak do tej vahovej kategorie spada akurat tak tvoja Mirka 😵 😵

Ja dnes "naročny"den,konzultanku som nahanala od rána,zmenili jej rozvrh 🙄 sice my to napísala,ale mail mi prisiel vecer o 22:00,a ja som bola na nete cca o 19:00,takze nakoniec sme sa dohadovali cez telefon,stihli sme si podat ruky,pozicala mi jednu bakalarku a mam sa jej ozvat......no Vam poviem,ked nase konzultacie budu taketo tahanice s casom 😒 😖 vlastne cely den zabití a o 17:00 skuska....no snad spravena,na písmenku nezaleží 😝

janka46
5. okt 2009

Maruschka,nam dnes dali Protokoly naspäť ,tým co podpísal prešli témy...ostatny maju do konca týždna zmeniť a priniesť.....mne odsuhlasil,aj ked pri rozhovore s nim my skor odporúčal zmeniť tému,tak teraz fakt vyber si 😒 😒 😒

papty
5. okt 2009

alika54 my sme este pravo nemali, nas vsetkych zabila ta filozofia. Ale nejako to zvladneme i ked teraz sa nam to zda takeeee tazke. Musime si verit 😉