Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

sasiki
23. nov 2009

petrahy, gratulujem 🙂
maruschka, no držím palce 😉 vydrž 🙂

tatolu
23. nov 2009

Petrahy gratulujem k obom skúškam 😉

Grettka neboj ústa dopadne dobre 😉

My sme mali v sobotu prednášku a dohodli skúšku na túto sobotu po inej prednáške. Včetko, čo diktovala som poctivo písala a do dnešného dňa som to spracovala v PC, aj čo kázala doučiť a teraz sa už iba drviť 😉.

janka46
24. nov 2009

Petrahy gratulkujem!
Maruschka držím ti palce!!!U nas hotovy blazninec so zapisom seminaru k Bc 😒 😖 😝 akoze nas stale provokujeu novymi a novymi papiermi a ropzhanaju ako male decka 😠

grettka
24. nov 2009

baby, to chce chladnu hlavu a nohy v teple 🙂 vsetko sa nejako utrasie, nebojte sa.. a zachvilku mozno ja budem vypisovat vystresovane prispevky 😀 Drzte sa

maruschka
24. nov 2009

janka,u nás je to tiež blázinec. Minulý týždeň nám mali dať na stránku, či nám schválili témy k bakalárkam a vyvesili tam len tlačivá k prácam, prihlášky na štátnice, či čo to tam dali a tlačivá pre konzultantov..Takže čakáme, čo ďalej bude, pretože ak to dám konzultantke potvrdiť, môže sa mi stať, že mi tému zrušia a ja sa budem znova trepať 200 km niekde na stredné Slovensko 😖 😖 😖 😖 😖
U nás sme už všetci na prášky..Keby si čítala naše fórum, no depresia sála z každého príspevku..Dostali sme najhorších profesorov..Žáková, Zeman, Roman, Repčík..Čo sme komu urobili, že nám tento posledný ročník takto pokazili? Hrozný rozvrh, šibeničné termíny, najhorší profesori na škole a samozrejme s nimi najťažšie skúšky..Nechcem, aby to vyzeralo, že sa sťažujem, ale fakt je to u nás len o slzách a zaťatých zuboch..A to sme nemali ešte ani jednu skúšku..Čo ti budem hovoriť...Nastavili sito a pekne nás budú vyhadzovať jedna radosť.. 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

grettka moja zlatá..Mňa toto nadšenie, entuziazmus, radosť zo štúdia - držal 2 ročníky. Všetko išlo krásne plynule, síce sme mali aj ťažké skúšky a veľa nocí sme nespali, ale dalo sa vždy nejako-skrátka vedeli sme, že sme na vyške a musíme zaťať zuby...Ale nie je nič horšie, ako keď si na nás niekto vŕši svoje komplexy a počúvať na každej prednáške, kto je väčší funkcionár na škole, kto je dôležitejší pomaly ako prezident..Aké strašne ťažké skúšky nás čakajú a ako nás povyhadzujú..Tak to človeku uberie aj silu, aj zdravý rozum a chuť študovať..Tento rok robia mega sito..To sme tak trocha nečakali... 😕 😕 😕 😕

Ale my sa nedáme a nejako to dokopeme do konca..Hádam sme si prežili to povestné študentské peklo a bude len lepšie..dúfam 😅 😅 😀 😀 😀 😀 😀

tatolu
24. nov 2009

Maruschka, tak-tak, len sa držte 😉

Práve som obdržala na mail 60 otázok, z ktorých 10 Dr. vyberie. Skúška bude v sobotu 😔.
No idem do toho kuknúť

Dievčatá veeeeľa síl do boja 🙂

grettka
24. nov 2009

Maruschka, mozno preto u vas robia teraz take drahoty, lebo okolo inych skol su afery, tak sa obavaju aby sa nahodou nieco nestalo u vas... akurat nechapem, ze preco by vas mali "sitovat" az teraz pred bakalarkami... sito mali urobit v prvaku, nie? Teraz uz neskoro zasahovat... akurat sa na vas vrsia...to je na zlost.... Ale verim, ze vsetko dobre dopadne... budeme sa tu aj nadalej vzajomne podporovat 🙂

maruschka
24. nov 2009

grettka, väčšina študentov je toho názoru, že sa jedná o prachy /je lepšie ťahať 2,5 roka z 10 tis študentov peniaze, ako iba dajme tomu jeden semester/..aj o tie aféry okolo iných škôl..
😉 😉 😉 😉

Ale kašlať na to, idem sa učiť, baby zázračne zaspali-nie je isté, koľko im to vydrží..Tak pádím..Dala som si med kvôli energii, lebo kávu mám kôli srdcu zakázanú-to je podpásovka, že?? A zrovna teraz na to museli prísť, keď tú kávu potrebujem ako soľ.. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

rimmel
24. nov 2009

ahojte baby je tu niektora ktora studuje univerzitu v UK???

jalao
25. nov 2009

Maruschka, neboj, to sa trosku ustali...a u nas to tiez spominali, ze kazdy skusajuci musi dodrzat tu latku na skuske, lebo im teraz lepi kvoli tym aferam, aj vcera som Palbu pozerala, vraveli o tom TN, to su ale neprijemnosti, fakt... 🙄 🙄 🙄 , tak su vsetci aj u nas vystresovani, aby nespravili ziadnu chybu, alebo preslap... Ja som sa vecer ucila, ale tie suche teorie sa akosi nedokazem ucit...a cim bolo viacej hodin, tym mi to slo horsie a horsie, tak som to okolo polnoci vzdala 🙄 🙄 🙄 Dnes musim ale riadne zabrat, mam uz len 3 vecery a este ma caka 100 stran ☹ ☹ ☹ Aj vam to takto vychadza niekedy, nie je to uz neskoro??
Rimmel, ja som na prvy krat precitala tvoj dotaz, ze ci niekto nestudujeme Univerzitu Komenskeho 😀 😀 😀 😀 😀

grettka
25. nov 2009

jalao, ja som vcera nemiesto ucenie pucovala kupelnu a cistila pracku... v podnajme, kde som je v strasnom stave, tak som sa realizovala.. moj priatel sa smial, ze ked bol na vyske, tak spoluziacky namiesto ucenia tiez upratovali, a ked uz nebolo co upratovat, tak prehadzovali nabytok... 😀 ja som tak daleko nedosla, ale ucit sa mi vooobec nechcelo..

jalao
25. nov 2009

ja by som sa tiez ochotnejsie teraz vrhla na zehlenie, kuchynu, alebo aj spajzu mi treba upratat, detske veci potriedit atd.. 😀 😀 😀 , ale priznam sa, ze mi "lepi", lebo uz mam malo casu a nemam predstavu, ci to stiham, alebo nie...A na jednej strane si vravim, ze sak cosi tam uz len hadam napisem, aby som to presla...ale na druhej strane nejake svedomie ma varuje, aby som to nepodcenila...Tak sa v tom vyznaj!! 😀 😀 😀 😀

dadulaa
25. nov 2009

Jalao, ty to zvládneš ľavou zadnou, pomysli si, že ťa čakajú horšie časy napr. na matike 😖 😝 v sobotu sa tam asi stretneme, ja sa tiež drvím po večeroch a neviem, či to stíham..radšej by som tiež upratovala 😀

jalao
25. nov 2009

Ahoj Daska, no a uz mas vysledky od Istvan.? Boli tazke otazky, alebo vas velmi netrapila? 😅 😅

dadulaa
25. nov 2009

Jalao, výsledky sme mali ešte v ten deň no iba takou formou, kto spravil a kto nie, známku budem vedieť až v sobotu, keď nám rozdajú indexy 😉 Testy neboli až také náročné, pokiaľ si bola čo-to naučená...takže radím učiť sa, učiť sa.. 😀 na ťaháky sa moc nespoliehaj. Ja sa viac obávam testov s Frankovským, ktoré ma čakajú túto sobotu 😒

jalao
25. nov 2009

VEd ok, ucim sa, ucim sa 😀 😀 , tahaky neplanujem, nechcem zazit nejaky trapas 😒 😒 Nastastie my mame pre Franky len seminarku vytvorit do Vianoc, tak to ma v tejto chvili netrapi. Horsi je ten manazment v sobotu, co ma caka...Istvanka je oproti tomu cukrik...
To ste tam po teste zostali, ona to opravila a povedala hned, kto spravil a kto nie?? 😅 😅 😅

dadulaa
25. nov 2009

čakali sme asi 2 hodiny, kým to opraví, lenže sme mali ešte 1 mini prednášku z informatiky, ináč by sme tam nečakali. Si predstav, že 1 baba mala v ruke kapesník a ona si myslela, že je to ťahák a tak po nej zrevala, že sme sa všetci zľakli, musela ukázať všetky vačky a keď nič nenašla, dala jej pokoj.. 😀

rimmel
25. nov 2009

jalao! aj som rozmyslala ze dam do zatvorky britania 😀 😝

jalao
25. nov 2009

Rim, ved ja som to na druhy krat uz pochopila! 😀 😀 😀 😀 😀
Skus sa spytat podla regionov, najdi si mamicky z UK, tam najdes asi skor odpoved.. 😉 😉
Dadula..no jak v skolke... 🙄 🙄 🙄

papty
25. nov 2009

grettka, to ja robim pravidelne s tym upratovanim, idem robit kupelnu zachvilu 🙂 a pritom mam toooolko ucenia, ale nechce sa mi dnes. Vcera som nad tym sedela do noci a mam pocit, ze aj tak nic neviem....stava sa vam to niekedy, ze sa hodiny "ucite" a nic z toho?

Baby poradte mi prosim, ako odovzdavate seminarky? Treba ich zosit alebo staci zopnut?

tatolu
25. nov 2009

Papty, u nás sa zopínajú 😉

A učiť sa treba s radosťou 😔 . Ak sa učíš, lebo musíš, tak nič do hlavy nelezie, iba na to kukáš a čítaš niečo ale čo 😕 Radosť si navodíš radostným úsmevom 😀

mamina007
25. nov 2009

ahojte ... aj u nás je peklo v škole ... ale hádam sa to utrasie ...

maruschka ... Repčíka mám aj ja ... na prednáške bolo ticho, len práskal pomyselný bič ... som zvedavá na skúške aký bude ...

papty ... u nás sme hore zošili zošívačkou ...

dadulaa ... niekto si takto asi niečo dokazuje ...

inak som z relat. ľahkej skúšky dostala D, tak som to "rozdýchavala" ... som si odvykla ... 😀 ale však ja viem, že je dôležité, že to mám za sebou ... ale aj tak ... tí čo nespravili by takú známku brali hneď ...

tak som sa posťažovala ... som rada, že Vás mám ... 😵

tatolu
25. nov 2009

Mamina, no ja mám skúšku v sobotu. Prepísala som si celé poznámky, čo diktovala na hodine. Vytlačila otázky... No proste venovala som sa tomu. Ak by som dostala D, teiž by ma to mrzelo 😉 Ale keďže sa to učím takto na koníkovi, asi mi aj E postačí 😔

papty
25. nov 2009

dakujem babule za rady aj ja ju zopnem, niektori si ju totiz davaju zviazať. Umyla som tu kupelnu ale naucila som sa aj dve strany zo soc. prace 😀

tatolu drzim palce na sobotu
😉

petrahy
26. nov 2009

ahojte myslim na vas a gratulujem ku sskuskam ja som vcera poctivo sa chcela ucit a nic neviem, lebo poznamky ktore nam dala su sama skratka a latina 😠 musim najst iny zdroj na ucenie, ale vraj minuly rok mali 100 otazok a tri hodiny na vypracovanie 😝 nemam asi sancu aj mm povedal ze minimalne dva mesiace by na to potreboval on uz ma vysku davno za sebou sice nie tuto ale povedal ze chcu po nas toho moc

a co isli na skusku z ineho predmetu na predtermin polovica nespravila 😝

takze ak pred Vianocami nespravim budu smutne Vianoce

tatolu
26. nov 2009

Petrahy, svt nespadne 😉

Papty ďakujem 😔

maruschka
26. nov 2009

😀 😀 petrahy neber to tak vážne..Nespravíš, nič sa nedeje..Pôjdeš druhý krát. Ja idem dnes s tým, že aj keď som sa učila, tréma urobí svoje a budem rada, ak prejdem s oškretými ušami-teda dúfam, že prejdem 😎 😎 😎

Už ma akosi tá depresia z učenia prechádza a som vo fáze - smejem sa, je mi to fuk... 😀 😀 😀 Takže dnes sa "vyštafírujem" a idem to aspoň vyskúšať.. 😎 😎 😎

mamina, D nerozdýchavaj..Tento rok budú aj D-čka výborná známka, vzhľadom na zostavu profesorov..Takže gratulujem.. 😵 😵

tatolu, aj ja držím palce, nech ti to dobre dopadne a aj všetkým, ktorých tento týždeň čakajú skúšky.. 😵 😵

jalao
26. nov 2009

Ahojte študentky, ja som dnes doma a tlačím do hlavy skriptá, papty, ja sa s týmto pocitom zobúdzam každé ráno, pričom sa do noci učím ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ Ešte musím dnes 3 ťažké kapitoly dať a snád to zopakovať, lebo už nemam ani poňatia, čo som sa naučila pred týždnom... 😢 😢 😢 Tatolu, ja v týchto skriptách žiadnu radosť nenachádzam, ani keby som lupou hľadala 😠 😠 😠
Idem zase na to. Držte sa aj ostatné..

petrahy
26. nov 2009

tak mne dnes volala spolužiačka o pol desiatej že či idem namedzinárodnú konferenciu o ktorej som nemala ani šajnu ale potom mi svitlu naša prednášajuca nam ju spominala že by sme tam mali ísť 😕
Rýchlo som vybavovala varovanie malého viezla som ho svokre detom do skoly som odniesla kluce porusila vsetky pravidla cestnej premavky a prisla som len o 15 min neskor este nezacali. Malo to byt do vecera a uz som doma vela prednasajucich ochorelo 😅 🤐
tak idem sa drtit a este na vas kuknem

maruschka
26. nov 2009

okej, prešla som , mám C..nie som z toho hrozne nadšená, lebo manžel má A 🙄 🙄 🙄 a ten sa do toho pozeral presne 2 hodiny...a ja niekoľko dní..Vôôôôôôôôôôôôbec mu nezávidím, len ma štve, že má fotografickú pamäť...a úžasný dar reči všetko obkecať... 😀 😀 😀 Tak ako som v príspevku z 11,14 hovorila, som rada, že som prešla.. 😉 😉

A idem sa učiť rómsku komunitu, ďalšia skúška za dverami.. 😕 😕 😕