Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

sisa.b
2. jan 2010

ahojte,

kamilka, ja som este len zacala, ale poznam maminky, ktore to v pohode zvladli aj pri viacerych detoch 😉 ty mas len maleho, ktory navyse nebude ziadne babatko, kym nastupis do skoly, tak to urcite zvladnes. moj ujco mi kedysi povedal, ze studium je najlepsi sposob ako vyuzit cas na MD 🙂

svokrovci mi malu vzali po navstevach, tak sa idem ucit 🙂

ludka_r
2. jan 2010

Kamilka, ja by som to skúsila. Ja som začala študovať, keď mal malý tak štyri mesiace.. Dá sa to zvládnuť, určite...
U mňa je to síce na úkor čistej domácnosti, ale určite to aj tak stojí za to.. A odhodlala som sa aj na druhé dieťa popri štúdiu, tak musím podotknúť, že všetko sa dá...
A aj podľa môjho názoru štúdium popri MD je super. Študovala som aj denne a to bola len samá párty, nič iné. A neviem si predstaviť študovať popri zamestnaní a ešte mať aj väčšie dieťa.
Takže podávaj prihlášky a budem držať prsty.. 😉

mamina007
2. jan 2010

Kamilka, ja by som to určite skúsila ... nakoniec, vždy sa dá prerušiť al. skončiť ... 😎 písala si, že by Ti mal kto pomôcť s bábom, tak ten čas na učenie by si si isto našla ... aj ja som začala počas MD, keď som mala pocit, že mentálne mi to nestačí ... my študujeme obaja s mužom - on je v 4. a ja v 3.r. ... a dá sa to ... bez akejkoľvek cudzej pomoci, ak nerátam škôlku ... občas mám pocit, že či mi to bolo treba a potom zas si poviem, že vzdelanie mi nikto nikdy nevezme a ten pocit po zvládnutej skúške ... 😀 takže zvládnuť sa to dá, aj keď za cenu obetovania istých vecí ... a inak škola Ťa obohatí nielen o nové vedomosti, ale získaš nový rozmer a okruh známych sa rozšíri ... takže ja neľutujem ... 😵 a ešte bonus navyše - sú kočky tu na koníku ako všestranná podpora ... 😉

mamina007
2. jan 2010

juuuj ... kamilka, beriem späť ... pozrela som si Tvoj príspevok, že Ťa v tom rodina moc nepodporuje ... 😖 prepáč ...

no aj tak ... za pokus nič nedáš ... smelo do toho ... 😉

papty
2. jan 2010

kamilka12 presne ako hovoria baby vyskusaj a uvidis. Ja som zatial len prvacka, neolutovala som, ze som isla do skoly. Aj ked sa mi nechce niekedy strasne ucit skor by som lutovala, ze som to ani neskusila. Ak by sa to nedalo zvladat mozes prestat, ale to si nemyslim. Ja som hlavne stastna, ze som sa rozhodla teraz, ked som na MD.

tatolu
2. jan 2010

Ahojte.
Poslušne hlásim, dočítala som vás 😝
Do tohto nového roka vám a sebe prajem, aby sme to zlvádli 😉

Kamilka, rozhodnutie je iba na Tebe 😉. Ja štúdium akosi zvládam popri MD, no na úkor domácnosti a hlavne pred skúškami aj na úkor tuťuli-muťuli 😅 . Zvládnuť sa to ale dá 😉 Zašala som študovať ako tehotná, vlastne mesiac na začiatku som ešte robila a potom som už bola na MD s prvým 😉 o rok sa mi narodili dvojičky 🤐 . Keďže sú zdravé, je to OK 😉.
A tie pochybnosti máme asi všetky 😉. Ak ale nevyskúšaš, budeš to možno v budúcnosti ľutovať 😔

petrahy
2. jan 2010

ahojte mm s detmi som vyhodila z domu o 16tej a este nie su doma a ja sa ucim a jednym okom sledujem net 😉 a vysledky stale nemam a chodim na stranku skoly ako chora uz sa mi moj manzel vysmieval ci som normalna 😖

grettka
2. jan 2010

kamilka, ved skus to... 🙂 ja sice este nie som mamina, chodim do prace... ale niekedy mam pocit, ze v praci mi uprimne skolu praje skutocne len par ludi... to vidim z reakcii a povzbudivych slov.. tak som rada, ze je tu tato tema a baby, ktore podporia... 😉 jaa som sa tiez trochu bala, chcela som do skoly, vzali, tak so vravim, ze dala dom sa na boj, tak ide sa dalej.. je pravda, ze mam spoluziacky zlate baby, a tiez sa vzajomne povzbudzujeme... 🙂

co sa tyka ucenia, tak sa neucim, len ciiitam...
papty...viem pochopit to cakanie na vysledky....dve seminarky nemam zhodnotene, zurim ako pes, odovzdala som ich s dostatocnym predstihom.... takze na skusky sa musim drvit body-nebody.... teda citat.... mam este tyzden a duuufam, ze sa na mna cosi nalepi....

sisa.b
2. jan 2010

grettka, ze citat 😀 😀 😀 ja dnes drvim zas matiku a tam by mi citanie moc nepomohlo. uz som zapisala dalsi zosit 😝 v ruke ma uz krce chytaju 😅

inak suhlasim, treba skusit, aj ja len skusam 😕 😅

akzuzs
2. jan 2010

Čaute študentky, trápite sa?
Ja teda hej. Dnes nepôjdem spať, kým neurobím fakultný seminár a tak som konečne našla tému. Sociálna práca v Keni a Sudáne. Tak sa tu ešte zdržím a budem pri internete nocovať.

kamilka12
2. jan 2010

Ďakujem baby za podporu, ste hrozne zlaté 🙂 😉 😵

A je tu niekto kto študuje na SPU v Nitre?

majka35
3. jan 2010

ahojte ... študujete? ja dnes nesiem malú na pár dní k babke ... pri nej si neotvorím knihu, stále mi chce do nej kresliť , no a keď ide konečne spinkať, tak ja som už totálne unavená ... to tehotenstvo mi dáva zabrať
chcela som ísť na opravný termín z makroekonomie už v utorok,ale presúvam si to na ďalší týždeň ... včera mi volala kamarátka, ktorá chodí na tú istú školu, čo ja, ale v Michalovciach a boli na skúške z matematiky, tak vraj sa po prečítaní príkladov trištvrtina študentov postavila a odišli ... no tak ja som strášne zvedavá, čo za príklady to boli
no a my konečne začíname budúci týžden so školou, končíme 1. semester, takže to skúškové ešte len začne u mňa 🙄 vy už máte poniektoré skúšky za sebou a ja všetky pred sebou

majka35
3. jan 2010

kamilka a jednoznačne choď do štúdia ... 😉

tatolu
3. jan 2010

Majka, ak už sedíš na skúške, tak odídenie nepomôže - padá termín. Tak sa nestresuj a niečo iste vypotíš. Však sa učíš 😉

josie3331
3. jan 2010

tak ja si to v praci citam, mam spraveny vycuc, mala som aj na plane vcera po robote ficat do noci a namiesto toho, som pocuvala hudbu a bola len tak na nete...a to som chlapa prosim pekne vyhnala von sa zabavat, aby som mala klud na ucenie....haha......no to bolo ale ucenie, prelistovala som si papiere, co som mala na plane sa naucit a povedala si, ze su to blbosti, ze to tam neda 😀 no uvidim uvidim.....hroza so mnou

tatolu
3. jan 2010

Ja si tiež vravím, že sú to samé blbosti. Mám sa naučiť všetky chránené oblasti, areály, pamiatky a pod. Všade treba rok vzniku, kde sa nachádza, akú má rozlohu, ako veľké je ochranné pásmo, čo tam rastie, na akom skalnom podlade vznikli... No hrúza.
No na čo mi to v živote bude? 😕

sisa.b
3. jan 2010

ahojte studentky 🙂

ako citam, tu sa uci v plnom prude 😉 ja som do pol stvrtej derivovala a idem pokracovat. este som len zacala a uz som zistila, ze som za 7 rokov zabudla upravovat goniometricke a logaritmicke rovnice, tak budem musiet asi najskor opakovat 😝

majka, ja mam za sebou len jednu skusku, tak budeme trpiet obe 😉

nera
3. jan 2010

ahojte, náhodou som sem nakukla a ak môžem tak by som tým čo majú skúšku z matiky poradila zohnať si Hlaváčka - zbierka riešených príkladov z vyššej matematiky I., II. sú , veľmi dobré, je tam kopec riešených príkladov, ktoré sa dosť vyskytujú na skúškach...aj skúšajúci majú svoje obľúbené knihy, z ktorých dávajú príklady a teraz sú už na skúškach jednoduchšie príklady....
držím všetkým palce pri skúškach 😵

sisa.b
3. jan 2010

nera, ja mam riesene priklady od Olejara a tiez su super, tak pocitam podla nich 🙂 maju taky maly tahakovy format, ale je tam toho dost. skusala som sa ucit aj podla skript, ale to je akoby inym jazykom napisane 😝 dufam, ze od nas nebude chciet aj nejake mudre poucky.

petrahy
3. jan 2010

uz zase som vyhodila manzela s detmi von a idem sa ucit ale najprv skontrolujem net 😀 a vcera prisli o pol osmej tak aj dnes maju nakazene tak skoro sa nevracat od zajtra ide mm do prace a decka maju prazdniny takze sa bude tazko dat sa ucit no musim sa donutit ved skuska je za chvilu

sisa.b
3. jan 2010

petrahy, mna caka to iste, MD ide do prace, ja doma s tromi detmi a skusky za rohom 😅 dnes ideme od svokrovcov domov, tak sa zas budem musiet iba po nociach a v pivnici ucit 😝 mam z tych skusok pekny strach ☹

mamina007
3. jan 2010

ahojte ... len som odbehla od pudingu ... mám B zo soc. zabezpečenia ... lietam tu nad zemou ... 😵 paaa a príjemné učenie ... aj ja chystám na štvrtkovú skúšku ...

sisa.b
3. jan 2010

mamina, gratulujem 😵 😵 😵

petrahy
3. jan 2010

mamina007 gratulujem ten pocit pozname 😵 ale nemame zatial 😝
sisa.b aspon nie si sama a ani ja nie som sama a preco v pivnici ? 😕 a strach treba zahodit aj ked je to tazke ja stresujem tiez ale ucim sa to prekonavat 😝

sisa.b
3. jan 2010

petrahy, lebo v byte nemam miesto na ucenie 😒 obyvacka s kuchynou otvorena a ked som v spalni, tak mi tam mala stale bucha na dvere 😅 tak som zahajila ucenie v pivnici.
musim si dat oddych, lebo mam pocit, ze ma to ucenie uz "boli" 😝

janka46
3. jan 2010

Ahojte,tiež sa pridávam...snažím sa do toho pozerať 😲 😝 len mna to už caka zajtra 😝 😝 no poviem Vam padla z obet lyzovacka,chceli sme ist s malou,no ale co neurobis pre skolu 😀 😀 tak sme zostali doma a ja sa drvim...teda teraz pauzujem na konikovi 😉

MMINA Z COHO MAS V STVRTOK.......ja som planovala tiež ist stvrtok na dalsiu skusku...len budem mat na to minimum casu 😕 tak fakt netusim ci to risknem....same zakony 😖

majka35
3. jan 2010

ahojte ... 🙂
tatolu, ja som sa len chcela odhlásiť z AISu, lebo som si zapísala termín, ale nakoniec ma spolužiaci prehovorili,takže predsa idem v utorok ... držte palce 😉
a strašne mi chýba malá ... som si myslela, že si oddýchnem trošku a oučím sa, keď pôjde k babke, ale tak na ňu intenzívne myslím, že sa neviem sústrediť ... a ona vôbec nebola smutná, ešte nás vyháńala, aby sme už išli preč, do robotky zarábaťpeniažky 😀 😀
nera, dík za tip 😉

maruschka
3. jan 2010

baby, tak to vám dali pekne nahusto po sviatkoch..Ale je to dobré v tom, že budete mať skoro pokoj..Nás to všetko čaká od 20.1 - 3 skúšky a potom ešte celý letný semester.. 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 Takže nás z toho môže poraziť..

dadulaa
3. jan 2010

ahojte 🙂

mamina, gratulujem k béčku 😉

majka, budem držať palčeky na utorok 😵 , janke na zajtra😵 a ostatným tiež a ja to zas budem potrebovať na piatok 😝...čaká ma skúška z pedagogiky a drtím sa odušu 😉 do toho sa snažím aspoň niečo porátať z matiky, no moc mi to zatiaľ nejde.. ☹ 😢 som už dosť nervózna, bo ešte stále nemáme výsledky zo skúšky, ktorá bola skoro pred mesiacom 😠 no nič, idem už spať, zajtra pokračujem 😉

mamina007
3. jan 2010

janka46 ... soc . služby ... máš to isté ?

majka ... poznám ten pocit, že na ňu stále myslíš ... 😉

sisa ... Ty si aká obetavá ... nemáš tam zimu ? Nedá sa Ti ísť napr. k rodičom na pár hodín ?

moje dítko stále nespí ... a ja by som si to chcela aspoň prečítať ... ak si k nemu ľahnem, zaspím ... 😨 😕